راه ترقی

آخرين مطالب

در ارزیابی عملکرد کارمندان باید به ایجاد انگیزه در آنان توجه کرد فرهنگی

در ارزیابی عملکرد کارمندان باید به ایجاد انگیزه در آنان توجه کرد
  بزرگنمايي:

راه ترقی- سیدعباس صالحی در آیین تقدیر از برگزیدگان جشنواره شهید رجایی که در سالن سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد با بیان اینکه ارزیابی عملکرد موضوع مهمی در سازمان‌های اداری و اجتماعی است، اظهار داشت: ارزیابی عملکرد کارکردهای متفاوتی دارد، در وهله اول ارزیابی عملکرد باید بتواند به تقویت یادگیری و مهارت منجر شود، به عبارتی دیگر از فرآیند ارزیابی باید این اتفاق پدید بیاید که سازمان‌هایی که نیاز به ارتقاء مهارت و یادگیری دارند نقاط ضعف خود را پیدا کرده و با حل آن به سمت مسیر تکامل بروند.
وی ادامه داد: ما در حیطه یادگیری نیاز به آموزش‌های کلاسیک و همچنین آموزش‌های روزآمد و نو داریم که کیفیت سطح یادگیری را بالا ببریم. از کارکردهای مهم در نظام‌های اداری و اجتماعی می‌توان به خلاقیت،‌ مهارت میان فردی، کارهای تیمی، مهارت توجه به ذی‌نفعان و... اشاره کرد، بنابراین باید نقاط ضعف خود را در حوزه یادگیری و مهارت پیدا و ضعف‌ها را از طریق برنامه‌های آموزشی رسمی و غیر رسمی برطرف کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: در بعد دیگر ارزیابی عملکرد باید به حوزه اراده کار کمک کند. اینکه ارزیابی عملکرد در خدمت تقویت انگیزش و اراده کار قرار بگیرد حائز اهمیت است.

صالحی یادآور شد: دو حوزه تقویت یادگیری و مهارت و تقویت انگیزش و اراده کار حوزه‌های اصلی ارزیابی عملکرد است، جشنواره‌هایی چون جشنواره شهید رجایی نیز قرار است به اقدامی مثبت تبدیل شود. بنابراین در حوزه‌های منزلت شغلی و معنوی باید راه‌کارهای خود را پیدا و تاثیر آن بر روی کارهای تیمی را ارزیابی کنیم، در حال حاضر در سازمان‌های اجتماعی کارهای تیمی جایگزین کارهای فردی شده است و تیم‌های کوچک و ‌بزرگ مشغول به کار هستند، پس قابلیت‌های فردی و تیمی باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی افزود: در بخش ارزیابی عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید شاخص‌های ارزیابی عملکرد را تکمیل و تقویت کنیم، در سازمان امور اداری استخدامی شاخص‌های عام و خاص برای یک دستگاه تعریف شده است، اما در یک تعریف دیگر ما شاخص‌های ویژه‌ای نیز داریم ‌که یک سازمان در مدت زمان تعیین شده برای خود مشخص می‌کند، همانند موضوع شفافیت، هوشمندسازی سازمانی و ... که ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یک بازه زمانی دو ساله مدنظر قرار دادیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ابراز داشت: در شاخص‌های عمومی، اختصاصی و ویژه باید تلاش کرد شاخص‌های قابل اتکایی را ایجاد کرد، قدرت کارکردهای بیشتر را باید پیدا کرد، هرچقدر کارکردهای کمتری داشته باشیم قدرت ارزیابی کاهش پیدا می‌کند. بخشی از مشکلات و فاصله‌هایی که در پاره‌ای از اتفاقات شاهد هستیم به خاطر کامل نشدن شاخص‌های اختصاصی است.

صالحی خاطرنشان کرد: در ارزیابی باید ارزیابی روزانه، ماهانه و سالانه را به موقع و دقیق داشته باشیم. اگر سازمانی بخواهد ارزیابی خود را به پایان سال محول کند کار سخت خواهد شد، وقتی اطلاعات به طور کامل منتقل نشود از بعضی دستاوردها محروم‌ خواهیم شد. بنابراین ارزیابی باید منظم و ‌دقیق پیش برود.
وی یادآور شد: نظام جامع ارزیابی عملکرد باید به خروجی‌های درستی منجر شود تا بتوانیم بر اساس اطلاعات به دست آمده سیستم ‌آموزشی را بررسی کنیم، همچنین این خروجی ‌می‌تواند در مسیر یادگیری و انگیزش و تقویت اراده‌ کارها تاثیر بگذارد.

ارزیابی عملکرد هر ساله دستگاه ها باید به اتخاذ تدابیری برای حل مشکلات آنها منجر شود

لادن حیدری معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه برگزاری جشنواره شهید رجایی با محوریت ایجاد انگیزه در نیروی انسانی و بهبود مدیریت در ساختار سازمانی دستگاه‌ها صورت می پذیرد، گفت: این ارزیابی‌ها باید در قیاس با سال‌های قبل هم آسیب‌های دستگاه‌ها و عملکرد را نشان دهد و هم موجب اتخاذ تدابیری برای حل و فصل مسایل و مشکلات دستگاه و یا موانع کارآیی آن شود.

 وی ادامه داد: از این رو ارزیابی‌های صورت گرفته برابر گزارش‌های ارایه شده از سوی دفاتر ذیربط از جمله دفتر مدیریت عملکرد حاکی از آن است که بسیاری از نقاط ضعف ما در سال‌های متوالی تکرار شده و در برنامه‌هایی از جمله برنامه‌های وزیر ما موفق‌تر عمل کرده‌ایم.

 معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس ضمن تاکید بر ضرورت ورود مدیران محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کلیه سطوح سازمانی لازم است از عملکرد همکاران ساعی در کسب امتیازات برتر تقدیر شده و در سایر حوزه‌ها آسیب‌شناسی جدی راجع به ارزیابی‌های ضعیف تا متوسط به عمل آید.

 حیدری در پایان تصریح کرد: یکپارچگی در ارزیابی عملکرد دستگاه، پاسخگویی مناسب در مقابل عملکرد از سوی مدیران، مستند کردن مناسب عملکرد، شناسایی نقاط قوت و ضعف عملکرد، تعامل مناسب واحدهای سازمانی با بخش‌های استانی، پاسخگویی مدیران بخش‌های مختلف نسبت به عملکردها و ارایه گزارش از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به منظور شناسایی و تقدیر از تلاشگران عرصه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ‌و ملت شریف و بزرگوار ایران اسلامی و نهادینه‌کردن فرهنگ ارتقاء و بهبود عملکرد دستگاه‌های اجرایی در سطوح مختلف از طریق تقدیر و تشویق آنها، به استناد آیین‌نامه اجرایی مواد 81 و 82 قانون مدیریت خدمات کشوری (موضوع تصمیم‌نامه شماره 4225‏‏/44327 تاریخ 14‏‏/1‏‏/1389، وزیران محترم عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک) و دستورالعمل‌های اجرایی مربوط در خصوص ارزیابی عملکرد، بخشنامه جشنواره شهیدرجایی سالانه ابلاغ و جشنواره شهید رجایی در سطح سطح ملی، دستگاهی و استانی برگزار می شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سکوهای خالی؛ صحنه ترسناک معماری

بخشنامه رییس قوه قضاییه در مورد شهود ساختگی و شهادت کذب

تشکیل هیچ استان جدیدی در دستور کار دولت و وزارت کشور نیست

بررسی ترمیم معیشت اقشار آسیب پذیر در جلسه امروز هیات رییسه مجلس

فارین پالیسی: پس از ترور سردار سلیمانی فعالیت ایران در سوریه دو برابر شده است

پیشنهاد 50 کارشناس برای کاهش پیامدهای اقتصادی کرونا

گزینه‌های پیش روی ایران بازنگری در اجرای پروتکل الحاقی و «ان‌پی‌تی»

بی‌پولی در خط مقدم جنگ با کرونا

تغییر ساعت کاری اداری به 7تا 14/مراکز آموزشی تا 30فروردین تعطیلند

تلفن گویا 1569 جهت اطلاع رسانی کرونا راه‌اندازی شد

ثبت نام مدیران مدارس واجد شرایط 25 اردیبهشت آغاز می شود

آغاز به کار ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی در سال جدید

مبارزه با کرونا؛ قدم به قدم تا نقطه مطلوب

درخشش نام تئاتر آنلاین در کنار کنسرت‌ها

دستور وزیر بهداشت برای نگرفتن پول از بیماران کرونایی در مراکز درمانی

پیشنهادات جدید استانداری برای جمع‌آوری معتادان از سطح شهر

از موسیقی دم‌دستی تا پایتختی که ناتمام ماند

نامه شورا به رئیس جمهور برای استفاده از کمک دولتی در شهرداری

زباله سوز اهدایی چینی‌ها در راه تهران/کاهش 2500 میلیاردی بودجه شهرداری به خاطر کرونا

گام پیش‌روی هسته‌ای ایران چیست

بازخوانی گفت‌وگوی صمیمانه رهبر انقلاب با جمعی از جوانان

شهرداری تهران به جمع آوری معتادان متجاهر کمک می کند

روحانی: تعدیل ممنوع

کرونا را به خلوت خود راه ندهید

تدوین برنامه حمایت از زندگی مستقل فرزندان بالای 18 بهزیستی

نشست امروز مجلس به صورت کنفرانس تلویزیونی برگزار می‌شود

لزوم تطبیق کاری ومالی شهرداری با بحران کرونا

ساختمان های دارای تأییدیه ایمنی از پرداخت عوارض ایمنی معاف هستند

پیش‌بینی "پیک" کروناویروس با نظارت بر تغییرات ژنومی امکان‌پذیر است

ذوالقدر: برای بازگشت به شرایط عادی عجله نشود

کرونا کدام آزمون‌های وزارت بهداشت را لغو کرد؟

نرخ رسمی ارز ثابت ماند

شهرآشوب در شب نهم نوروزخانه

جهانگیری: جوانان پرچمدار تقویت همبستگی اجتماعی شده‌اند

حمایت رئیس پیشین کمیته ملی المپیک از موضع IOC برای المپیک توکیو

بسته سیاستی بانک مرکزی برای نرخ سود بانکی/ کاهش بهره به ١٧.5 درصد

سرمقاله جوان/ ما را چه به روزنامه الکترونیکی؟!

سرمقاله صبح نو/ سبک زندگی پساکرونا

سرمقاله آفرینش/ بانک‌ها و تعهداتی که اجرا نمی‌شوند!

ذی‌نفعان تعلیم و تربیت به آموزش مجازی عادت ندارند

خواب خوب به پیشگیری از ابتلا به کرونا کمک می کند

استرس موجب بروز حمله قلبی دوم می شود

نبی در فدراسیون فوتبال مستقر شد/ حضور غیرقانونی؟

احتمال تعویق جام جهانی 2022 و یا تغییر میزبان؟

عقب‌نشینی فدراسیون فوتبال با سومین نامه AFC درباره دبیرکل

از جوانان تحصیل‌کرده تا مجردها و مطلقه‌ها

پیشنهاداتی برای لذت بخش کردن قرنطینه خانگی

بورسی ها کرونا نمی گیرند؟!

یک پای بازار سرمایه می لنگد!

رئیس جمهور درگذشت پدر شهیدان کرمی را تسلیت گفت