راه ترقی

آخرين مطالب

زباله سوز اهدایی چینی‌ها در راه تهران/کاهش 2500 میلیاردی بودجه شهرداری به خاطر کرونا اجتماعی

  بزرگنمايي:

راه ترقی- پیروز حناچی صبح امروز با حضور در صحن علنی شورای شهر تهران، گزارشی از اقدامات شهرداری تهران در پی شیوع کرونا ارائه کرد و گفت: از دوم اسفند ماه سال گذشته که رسما اولین موارد ابتلا به کرونا در کشور اعلام شد شهرداری تهران نیز ستاد کرونای خود را فعال کرد و در سازمان مدیریت بحران پنج کمیته تخصصی شکل گرفت تا بتوانیم موضوعات را بهتر مدیریت کنیم.

وی با بیان اینکه فعالیت 20 هزار نیروی آموزش دیده خدمات شهری، ارائه خدمات آموزشی در 300 سرای محله، تهیه فیلم، عکس و تصاویر مختلف که حتما در فضای مجازی آنها را دیده‌اید و همچنین توزیع 40 هزار بسته بهداشتی میان نیازمندان از جمله اقداماتی بود که در این کمیته‌های تخصصی اجرایی شد.

شهردار تهران با بیان اینکه 66 هزار نفر روز در 21 گرمخانه پایتخت پذیرش شدند و خوشبختانه تا کنون حتی یک مورد آلوده به کرونا در گرمخانه‌ها نداشتیم، گفت: امسال به دلیل شیوع کرونا مردم را به در خانه ماندن تشویق کردیم که در همین راستا می‌بایست برای پر کردن اوقات فراغت آنها برنامه ریزی کنیم که 14 کنسرت آنلاین طراحی شد و باید بگویم در دوشنبه هفته قبل پنج میلیون نفر به صورت آنلاین از این کنسرت بازدید کردند و بعضا به دلیل استقبال، مردم با مشکل اتصال نیز مواجه می‌شدند.

وی با بیان اینکه 50 مرکز میوه و تره بار، روزانه با 10 هزار لیتر مواد ضدعفونی می‌شوند، گفت: همچنین از 6790 کارمند و کارگر میادین نیز غربالگری و تب سنجی انجام می‌شود که خوشبختانه در نظرسنجی‌های اخیر 71 درصد از مردم از عملکرد میادین میوه و تره بار رضایت داشتند که یکی از نقاط مثبت ما است و دولت نیز به میادین اعتماد دارد.

وی با بیان اینکه راه اندازی فروش مجازی در 12 میدان میوه و تره بار آغاز شده، تصریح کرد: 42 فروشگاه شهروند با 3500 نیرو به غیر از یک روز تعطیلی، در حال فعالیت هستند و در روزهای پایانی سال نیز هشت فروشگاه به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کردند.

به گفته حناچی، روزانه 5000 دستگاه اتوبوس، 60 هزار تاکسی و 1500 واگن مترو ضدعفونی می‌شود.

شهردار تهران با بیان اینکه 50 سوله مدیریت بحران نیز تجهیز شده و آماده باش است، گفت: با تعطیلی مراکز میانی تفکیک زباله حجم پسماند به 7200 تُن رسید و حجم زباله‌های بیمارستانی نیز در این مدت افزایش یافت.

وی با بیان اینکه زباله‌های عفونی 150 بیمارستان از 80 تن به 100 تُن رسید، تصریح کرد: این زباله‌ها با روش‌های خاصی امحاء می‌شود.

شهردار تهران با بیان اینکه 60 هزار ماسک و دستکش بین پاکبان‌ها توزیع شده که خوشبختانه تا کنون هیچ مورد ابتلا نیز نداشتیم، گفت: 3000 کارگر با پرداخت یک ماه حقوق به مرخصی رفته و با همکاری بنیاد مستضعفان توانستیم به افرادی که در پی این شرایط کسب و کارشان دچار مشکل شد کمک کنیم.

وی افزود: 53 هزار متر تبلیغات محیطی در راستای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم در شهر اکران شد و همچنین برای تقدیر از کادر بیمارستان‌ها در چهار مرحله در سطح شهر پیام‌های مختلف اکران کردیم.

شهردار تهران با بیان اینکه نسخه جدید اپلیکیشن "تهران من" برای پوشش مردم در شرایط کرونایی آماده شده است، گفت: ارسال پیامک هشدار برای تردد کمتر در سطح شهر نیز انجام شد که قابلیت رصد ترافیک را نشان می‌دهد و به راحتی با همین پلاک‌ها می‌توان جریمه کرد اما فعلا در سطح هشدار است.

وی با اشاره به تعطیلی بیش از 1400 مجموعه ورزشی و بیش از 2200 بوستان در سطح شهر اظهار کرد: با کمک سازمان آتش نشانی و دیگر نیروها 5000 نقطه از شهر ضدعفونی شده است.

کاهش 2500 میلیاردی بودجه شهرداری به خاطر کرونا

حناچی با بیان اینکه شهرداری تهران تا کنون 2500 میلیارد تومان از درآمدش کاهش یافته است گفت: برای حل این مشکل در حال رایزنی هستیم.

وی با اشاره به ارتباطات بین‌المللی اش در این روزهای کرونایی افزود:‌ ما با دو ویروس کرونا و تحریم توأمان می‌جنگیم و قطعا می‌توانیم این شرایط را به فرصت تبدیل کنیم اما از سوی دیگر باید فشارهای تحریمی بر مردم کاهش یابد.

شهردار تهران با بیان اینکه در اواخر بهمن ماه ویدئو مپینگ ووهان در تهران اجرایی شد گفت: آن اقدام باعث شد که دوستان چینی‌مان تشکر کنند و شهردار پکن تشکر صمیمانه‌ای داشت و عنوان کرد که ما افرادی را که در روزهای سخت ما را فراموش نکردند؛ فراموش نمی‌کنیم و دیدید که چه حجم زیادی از کمک‌ها را به کشورمان داشتند که ما آنها را تحویل وزارت بهداشت دادیم اما در این میان یک دستگاه امحاء زباله‌های بیمارستانی با ظرفیت 800 کیلو در ساعت وجود داشت که در حال حمل آن هستیم و کمک های چین بسیار بیشتر از کمک‌هایی بود که ما به آنها کردیم.

حناچی با بیان اینکه چندی پیش یک ویدئو مپینگ دیگر با موضوع شیوع کرونا در دنیا اجرایی شد، ادامه داد: آن ویدئو مپینگ با محوریت بنی آدم اعضای یک پیکرند، برگزار شد و دیدید که شب گذشته نخست وزیر اسپانیا نیز به این شعر اشاره کرد و من به یاد سخنان حاج قاسم سلیمانی می‌افتم که می‌گفتند در هر بحران علی رغم تهدیدها، یک فرصت نهفته است و من معتقدم نباید بترسیم و نترسانیم؛ اما باید شرایط را مدیریت کنیم و کرونا نیز یک فرصت برای همبستگی و شکستن تحریم‌ها است و همه ما باید تلاش کنیم از طریق تریبون‌های مختلف صدای مردم ایران را به گوش جهانیان برسانیم.

وی با بیان اینکه طرح غربالگری تهران با همکاری وزارت بهداشت و ... در حال انجام است، گفت: غربالگری در تهران با توجه به جمعیت از سایر شهرها عقب‌تر بود که بر همین اساس با همکاری سراهای محله شهرداری تهران نیز به موضوع غربالگری تهران وارد شد.

شهردار تهران افزود: کار غربالگری در داخل شهرداری تهران نیز آغاز شده که و بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده با اولویت نیروهای عملیاتی، 60 هزار نفر در شهرداری تهران غربالگری می‌شوند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب