راه ترقی

آخرين مطالب

دغدغه اول ما باید معیشت مردم باشد سياسي

دغدغه اول ما باید معیشت مردم باشد
  بزرگنمايي:

راه ترقی- محمدباقر قالیباف در آئین بهره برداری از بزرگترین مرکز داده منطقه غرب و شمال غرب کشور،گفت: دغدغه اول و آخر ما در این مقطع باید توجه به اقتصاد و معیشت مردم باشد.

وی افزود: مردم ما هرگز هیچ اختلاف، تنش و دعوای حیدری نعمتی را از کسی قبول نمی کنند و از همه ما توقع دارند که کار صادقانه انجام دهیم و هم خوب کار کنیم و هم کار خوب کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما باید بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم و باید به این نکته واقف باشیم که مردم ما قانع هستند و همین که این حس در آنان به وجود بیاید و این امنیت روانی در آنان وجود داشته باشد که ما به درستی مدیریت می کنیم و در تلاش هستیم و این مسئله را در زندگی شان لمس کنند، ممنون دار مدیران خواهند بود اما در غیر این صورت از ما راضی نخواهند بود.

قالیباف تصریح کرد: امروز مجموعه ای افتتاح می شود و مانند گذشته این مجموعه می تواند در کمترین زمان ممکن با بیشترین تأثیرگذاری و در همه جغرافیای کشور با شفافیت و عدالت و همچنین با کمترین زمان ممکن و با اقتصادی ترین روش، مسائل و نابسامانی های اقتصادی کشور را حل و فصل کند.

وی تأکید کرد: زمانی که حرف از اقتصاد دیجیتالی می زنیم به این معناست که یک فرصت بزرگ در اختیار ماست که عقب ماندگی های گذشته را جبران کنیم و راه بسیار کوتاهی را برای به دست آوردن بزرگترین دستاوردها طی کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: البته اگر در این زمینه غفلت کنیم، فاصله ما نسبت به مابقی دنیا افزایش می یابد و شکاف آن هم دیجیتالی خواهد شد و عقب ماندگی مان نیز نسبت به بقیه کشورهای دنیا بیشتر خواهد شد.

قالیباف افزود: به این معنا که اقتصاد دیجیتالی هم یک فرصت بزرگ برای ماست تا گذشته خود را جبران کنیم و در مقابل یک خطر و تهدیدی است که اگر از آن غفلت کنیم، قطعاً آسیب بزرگی از این ناحیه متوجه کشور می شود.

وی تصریح کرد: ما از یک سو جوانان را که در حوزه اشتغال دچار مشکل هستند را می توانیم یک تهدید ببینیم اما از یک منظر دیگر می توانیم به این موضوع نگاه کنیم که ما نیروی جوان، تحصیل کرده و آشنا به فضای اقتصاد دیجیتال بسیار زیادی داریم که بزرگترین سرمایه این عرصه هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز دنیا لحظه شماری می کند که چنین ظرفیت و منابع انسانی داشته باشد که ایران در دارا بودن منابع انسانی جوان وضعیت خوبی دارد و در میان 5 یا 10 کشوری هستیم که چنین ظرفیت بزرگی دارند که باید از این فرصت حداکثر استفاده را ببریم.

قالیباف گفت: نگاه مجلس یازدهم این است که به همه کسانی که در بخش دولتی، خصوصی، شرکت های کوچک و یا بزرگ و یا حتی در روستایی در زمینه صنایع دستی فعالیت می کنند، کمک شود و در خدمت همه آنان هستیم و در مجلس شورای اسلامی این مسیر را طی خواهیم کرد.

وی بیان کرد: بنده به عنوان یک مدیر و خدمتگزار تا قبل از اینکه وارد مجلس شورای اسلامی شوم، واقعاً این موضوع را حس کردم که اقتصاد دیجیتال در مدیریت، شفافیت، خدمت و کوچک سازی و کارآمد سازی اثر بسیار زیادی  دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی متذکر شد: زمانی که بنده در نیروی انتظامی خدمت می کردم به این موضوع کاملاً واقف بودیم که آثار 110 و همچنین خدماتی که در زمینه الکترونیکی در پلیس +10 می تواند انجام شود، تأثیرات بسزایی در زندگی مردم خواهد داشت.

قالیباف گفت: در آن مقطع مقاومت بسیار زیادی برای خدمات پلیس +10 وجود داشت اما تلاش ما به نتیجه رسید و می بینید که مردم چگونه در خانه و از طریق یک تلفن می توانند خدمات خود را دریافت کنند و سپس این خدمات را در شهرداری تهران هم ادامه دادیم.

وی یادآور شد: تهران صرفاً 70 کیلومتر فیبر نوری داشت اما امروز شهر تهران بیش از دو هزار کیلومتر فیبر نوری دارد که ظرفیت بزرگی در حوزه زیرساخت است و همه شهرها می توانند این مسیر را طی کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: این باور و نگاه باید وجود داشته باشد تا بتوانیم آسیب های جدی در حوزه اقتصاد را حل و فصل کنیم و خواهش بنده از همه این است که به این مسئله توجه داشته باشند که یک کار موفق زمانی اتفاق می افتد که همه همدل و همزبان شویم.

قالیباف اظهار داشت: همه ما می دانیم وقتی رفتاری خارج از قانون انجام دهیم و اقدامی خارج از وظایف مان و ساختارهایی که برای ما پیش بینی شده است، انجام دهیم، مشکلاتی ایجاد می شود و بر این اساس همه باید احترام بگذاریم و اگر هر جا هم نظری داریم و احساس ما این است که قانون در برخی جاها نیاز به اصلاح دارد، حتماً ما در مجلس در خدمت دوستان هستیم.

وی افزود: همچنین ممکن است در جایی خلاء قانونی وجود داشته باشد که ما حتماً در خدمت هستیم تا این مشکلات را حل و فصل کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اعتقاد ما این است که هر اتفاقی در مجلس باید دارای چهار مولفه شفاف سازی، هوشمندسازی، مردم سازی و کارآمدسازی باشد و تحول در مجلس یازدهم مبتنی بر این عوامل است.

قالیباف اضافه کرد: این فرآیندها منجر به اصلاح ساختارها و شفاف سازی می شود و از سوی دیگر مدیریت را ارتقا می دهد و اثربخشی آن افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه زمانی که ما از اقتصاد مقاومتی حرف می زنیم در حقیقت به معنای مردمی سازی و اقتصاد دیجیتالی است،گفت: لازمه حرکت در این راستا آن است که بتوانیم از بخش خصوصی، دولت، شورای عالی فضای مجازی، به خوبی استفاده کنیم و همه باید دست به دست هم دهند تا این مسیر را به خوبی پیش ببرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شیوع بیماری کرونا باعث شد که در بخش های مختلف آسیب های جدی ببینیم اما واقعا کرونا برای فضای دیجیتالی فرصت بسیار بزرگی ایجاد کرد که باید مورد توجه قرار گیرد.

قالیباف گفت: بسیاری از کسب و کارهایی که تعطیل شد از طریق مجازی رونق پیدا کرد که ما باید از این فرصت ها حداکثر استفاده را داشته باشیم و این مسیر را پیش ببریم.

وی افزود: موضوع استفاده از فضای مجازی در بخش آموزش کشور جزو موارد حائز اهمیت است که باید حتما آن را دنبال کنیم و عدالت آموزشی در این مسئله بسیار اهمیت دارد و خدماتی که از طریق سامانه شاد ارائه می شود، باید برای همه به صورت یکسان باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در بسیاری از روستاها و همچنین حاشیه شهرها مردم حتی موبایل هوشمند ندارند و حتی اگر موبایل هوشمند هم در اختیار داشته باشند، ممکن است مشکلات دیگری داشته باشند که باید مرتفع شود.

قالیباف گفت: ما حتما نیازمند آن هستیم که در حوزه فضای مجازی یک حوزه صیانتی را برای خانواده، کودکان و نوجوانان فراهم کنیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وقوع زمین‌لرزه 4.6 ریشتری در دریای خزر حوالی گمیشان استان گلستان

جمال شورجه: نیمی از بدن من بر اثر سکته از کار افتاده است

«فاصله‌گذاری با کتاب» به روایت مجید مظفری

12 برگزیده آرای مردمی مسابقه «عصر جدید» معرفی شدند

لطیفی: 75 درصد هزینه فیلم صرف بازیگران می شود

سیروس گرجستانی با خداحافظی از دوستانش به دیار ابدی رهسپار شد

اعتراضات بهنوش بختیاری به قبض ها

چهره ها/ الهام پاوه نژاد با حس و حال خوب ماسکی!

پرافتخارترین تکنواز نوجوان ایران: به خاطر دختر بودن اجازه اجرا نمی‌دهند

رضا گلزار و هوس کنسرت‌هایش

چقدر وجود دیگر جهان‌های آبی در کهکشان راه‌شیری قطعی است؟

بخشی از کتاب/ چیز ارزشمندی نداشتم که از دست بدهم!

تبعات افزایش ناگهانی سهامداران حقیقی بورس چیست؟

همکاری با هواوی روابط آمریکا با اعراب و اسرائیل را تیره می سازد؟

چهره ها/ علی زندوکیلی به دیدن پوری بنایی رفت

چهره ها/ خانم بازیگر به دنبال زنان تاریخ ساز

رد پای باند طبری در سریال آقازاده

مراسم وداع با چهره همیشه خندان تلویزیون

اسماعیل آذر، مجری باسابقه رادیو و تلویزیون تجلیل شد

چهره ها/ احمد مهرانفر در «مرده خور»

نماهنگی که محسن چاوشی به مناسبت ولادت امام هشتم منتشر کرد

معنی «یه چیزى میشه دیگه» از نظر رضا صادقی

نشت گاز کلر در پتروشیمی ماهشهر؛ حادثه 70 مسموم داشت

افزایش لحظه ‌به لحظه آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در مشهد

کرونا قاتل جوانان شد!

توضیحات رئیس کمیسیون بهداشت مجلس درباره واکسن کرونا

آیا گونه جدید آنفلوانزای خوکی خطر همه‌گیری جهانی دارد؟

دانشمندان علت لخته شدن خون در بیماران کرونا را پیدا کردند

شاعرانه/ "هرچند که هرگز نرسیدم به وصالت" از فاضل نظری

روایت‌های طنز محمدرضا شهبازی؛ حیف تک تک درخت‌های گیلاس!

ساختار روسیه پوتین

رویاهایی که با سیسی برباد رفت

بلومبرگ: انتخاب بایدن چه اثری بر روابط نتانیاهو و آمریکا خواهد داشت؟

التماس دعای روزنامه نگار مشهور آمریکایی از مسلمانان!

ضربه به مراکز هسته ای؛ تهدید ثبات و امنیت جهانی

داریوش پیرنیاکان: موسیقی جدی و هنری در مملکت ما ضربه زیادی خورده است

ناقلان کوچک کرونا، مهمان بیمارستان‌ها شدند

دامادی که گرفتار ویروس کرونا شد

یازدهمین جلسه دادگاه قاچاق ارز

شگرد جدید کلاهبرداران فضای مجازی را بشناسید

تهران در شرایط هشدار کرونایی

رونمایی از بیمه توافقی برای کسب و کارهای مجازی

آزادی 140 زندانی جرایم غیرعمد در "دهه کرامت"

38 سال بعد، ساحل مدیترانه

ساخت پارچه روباتیک با قابلیت تغییر شکل

کتابی درباره طولانی‌ترین گروگانگیری قرن اخیر

جنایت تازه نیروهای هندی علیه مسلمانان کشمیر

عجایب پرسودترین بورس جهان!

تبلیغات نوشابه ای که شقایق دهقان تبلیغ می کرد ممنوع شد

«ملاقات» ایرانی در چهار جشنواره بین‌المللی