راه ترقی

آخرين مطالب

امیری: نمایندگان توصیه‌های رهبر انقلاب در مناسبات قوا را مد نظر قرار دهند سياسي

امیری: نمایندگان توصیه‌های رهبر انقلاب در مناسبات قوا را مد نظر قرار دهند
  بزرگنمايي:

راه ترقی- در پی انتشار نامه رؤسای کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی، حسینعلی امیری  ضمن تأکید بر محور قراردادن توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در مناسبات میان قوای مقننه و مجریه افزود: آنچه از مجلس یازدهم انتظار می‌رود و در پیام رهبری بر آن تاکید شده است شناخت اولویت‌های کشور و اهتمام به قانونگذاری کارشناسانه و پرهیز از سرگرم شدن به حواشی‌زیان بار است.

وی با طرح این سوال که نامه نگاری روسای کمیسیون های مجلس در سال پایانی فعالیت دوره دوازدهم دولت، پاسخ به کدامیک از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب و ملت بزرگ ایران است؟ گفت: نویسندگان نامه به رییس جمهور توصیه کرده‌اند روند هفت ساله مدیریت خود را تغییر دهید، بی آنکه برای مخاطبین توضیح دهند آیا اجرای روند هفت ساله دولت یازدهم و دوازدهم، جز اجرای قوانین مصوب مجلس و اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی بوده است.

امیری افزود: آیا در تقدیم بودجه سالیانه در طی هفت سال، شیب وابستگی به درآمدهای نقتی کاهش چشمگیر نیافته است؟ آیا نباید اذعان کرد بخش عمده‌ای از مشکلات کشور ناشی از اعمال سیاست‌های جنایتکارانه دولت آمریکاست، شایسته بود نویسندگان محترم بجای ذکر عناوین کلی، طرح خود را در ایجاد اشتغال برای افراد و کنترل تورم و کاهش طلاق و افزایش ازدواج و فرزند آوری اعلام می کردند.

وی استفاده از عبارت "لبخند رییس جمهور به وقوع حوادث و فجایع" در نامه فوق را انتسابی ناروا دانست و افزود: رییس جمهور همه همت خود را صرف مقابله با تحریم‌های ناجوانمردانه دشمنان و فشارهای بین‌المللی برای کاهش صادرات نفت و بحران‌های ناشی از تاثیرات بیماری کرونا به محیط‌های کسب و کار کرده است.

معاون پارلمانی رییس جمهوری ادامه داد: آیا ارائه سیاهه‌ای از مشکلات کنونی کشور و ادعای لبخند رییس جمهور به مشکلات و استفاده از ادبیات دور از شأن حکمرانی، صدور آرامش و اطمینان به جامعه است؟ در حالی‌که رهبر معظم انقلاب تأکید داشته‌اند" اختلاف نظرها نباید رسانه‌ای شود زیرا مردم را نگران می‌سازد".

امیری در ادامه گفت: امضاء کنندگان نامه اعلام کرده‌اند مجلس یازدهم در برابر حقوق مردم سکوت نخواهند کرد. آیا مفهوم این عبارت این نیست که همکاران شما در مجلس دهم نسبت به تقاضاهای مردم سکوت اختیار کرده‌اند؟ آن هم در حالی که نمایندگان دوره دهم مجلس بیش از سه هزار سوال از مسئولین اجرایی کشور داشته‌اند.

معاون پارلمانی رییس جمهوری افزود: امضا کنندگان محترم از رییس جمهور خواسته‌اند "بنای آنچه سابقاً با مجلس داشته‌اید را کنار بگذارید" رییس جمهور با کدام مبانی جز اصول قانون اساسی و فرامین رهبری و مصلحت کشور و اجرای قوانین مصوب مجلس با نمایندگان مجلس نهم و دهم، که مانند شما نمایندگان مردم بوده اند، رفتارکرده است؟

وی ادامه داد: شایسته بود نویسندگان محترم نامه، پیوست حکم رییس جمهور به معاون پارلمانی خود و نیز دستورالعمل روابط دولت و مجلس را که در 38 ماده تدوین و در دولت یازدهم و دوازدهم به کلیه اعضای دولت ابلاغ شده است که در آن تخطی از قوانین کشور و ایجاد مناسبات غیرقانونی و ناسالم و تلاش برخی برای متوقف نمودن اعمال نظارتی مجلس نسبت به دستگاه‌های اجرایی را از طریق واگذاری امتیازهای غیرقانونی و عزل و نصب ها را تخلف اعلام نموده و معاون پارلمانی رییس جمهور را مسئول حسن اجرا و گزارش دهی از تخلفات احتمالی دانسته است، مطالعه می کردند.

امیری با تأکید بر ضرورت حفظ روحیه عمومی افزود: مطابق قانون آیین نامه داخلی مجلس، موضع مجلس شورای اسلامی از طریق مصوبات و تصیمات نظارتی توسط رییس مجلس به قوه مجریه ابلاغ می‌گردد.

معاون پارلمانی رییس جمهوری ضمن استقبال از طرح‌های راهگشاه مجلس اعلام کرد: اعضای قوه مجریه و دولت دوازدهم اعلام آمادگی می کنند در جلسات علنی و غیرعلنی و کمیسیون‌ها نسبت به بیان واقعیت‌های موجود کشور و مسائل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و تشریح مسئولیت‌های هر یک از قوای سه گانه در پدید آمدن آسیب‌های اقتصادی و اجتماعی مواضع خود را بیان کرده و راه حل‌هایی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های ابلاغی رهبری را با نمایندگان در میان بگذارند.

وی ادامه داد: اعضای دولت از هرگونه طرحی که متضمن حل مشکلات کشور در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی که به تصویب اکثریت نمایندگان محترم مجلس می رسد استقبال کرده و اجرای آنها را تضمین می‌نمایند و دولت متعاقباً ضمن اعلام  فهرست لوایح اولویت‌دار  به مجلس که تصویب آنها می‌تواند گره گشای بسیاری از مشکلات کشور از جمله نحوه تولید، توزیع و کنترل باشد،  از مجلس درخواست دارد با رفع ایراد شورای نگهبان طرح تشکیل وزارت بازرگانی را به تصویب برساند.

معاون پارلمانی رییس جمهوری تاکید کرد: از آحاد نمایندگان عزیز و گرامی منتخب مجلس یازدهم می‌خواهیم که با سعه صدر و اشراف و وقوف بر واقعیت‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جامعه امروز ایران، دست رییس جمهور محترم را که صادقانه به سوی مجلس شورای اسلامی برای همکاری دراز شده است به گرمی بفشارند و فصل جدیدی از همکاری دولت و مجلس را بنا نهند تا به یاری خدواند متعال و پشتیبانی ملت ایران، قوای سه گانه بتوانند از وضعیت خطیر کنونی که بر کشور حاکم است، با رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب با موفقیت عبور کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وقوع زمین‌لرزه 4.6 ریشتری در دریای خزر حوالی گمیشان استان گلستان

جمال شورجه: نیمی از بدن من بر اثر سکته از کار افتاده است

«فاصله‌گذاری با کتاب» به روایت مجید مظفری

12 برگزیده آرای مردمی مسابقه «عصر جدید» معرفی شدند

لطیفی: 75 درصد هزینه فیلم صرف بازیگران می شود

سیروس گرجستانی با خداحافظی از دوستانش به دیار ابدی رهسپار شد

اعتراضات بهنوش بختیاری به قبض ها

چهره ها/ الهام پاوه نژاد با حس و حال خوب ماسکی!

پرافتخارترین تکنواز نوجوان ایران: به خاطر دختر بودن اجازه اجرا نمی‌دهند

رضا گلزار و هوس کنسرت‌هایش

چقدر وجود دیگر جهان‌های آبی در کهکشان راه‌شیری قطعی است؟

بخشی از کتاب/ چیز ارزشمندی نداشتم که از دست بدهم!

تبعات افزایش ناگهانی سهامداران حقیقی بورس چیست؟

همکاری با هواوی روابط آمریکا با اعراب و اسرائیل را تیره می سازد؟

چهره ها/ علی زندوکیلی به دیدن پوری بنایی رفت

چهره ها/ خانم بازیگر به دنبال زنان تاریخ ساز

رد پای باند طبری در سریال آقازاده

مراسم وداع با چهره همیشه خندان تلویزیون

اسماعیل آذر، مجری باسابقه رادیو و تلویزیون تجلیل شد

چهره ها/ احمد مهرانفر در «مرده خور»

نماهنگی که محسن چاوشی به مناسبت ولادت امام هشتم منتشر کرد

معنی «یه چیزى میشه دیگه» از نظر رضا صادقی

نشت گاز کلر در پتروشیمی ماهشهر؛ حادثه 70 مسموم داشت

افزایش لحظه ‌به لحظه آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در مشهد

کرونا قاتل جوانان شد!

توضیحات رئیس کمیسیون بهداشت مجلس درباره واکسن کرونا

آیا گونه جدید آنفلوانزای خوکی خطر همه‌گیری جهانی دارد؟

دانشمندان علت لخته شدن خون در بیماران کرونا را پیدا کردند

شاعرانه/ "هرچند که هرگز نرسیدم به وصالت" از فاضل نظری

روایت‌های طنز محمدرضا شهبازی؛ حیف تک تک درخت‌های گیلاس!

ساختار روسیه پوتین

رویاهایی که با سیسی برباد رفت

بلومبرگ: انتخاب بایدن چه اثری بر روابط نتانیاهو و آمریکا خواهد داشت؟

التماس دعای روزنامه نگار مشهور آمریکایی از مسلمانان!

ضربه به مراکز هسته ای؛ تهدید ثبات و امنیت جهانی

داریوش پیرنیاکان: موسیقی جدی و هنری در مملکت ما ضربه زیادی خورده است

ناقلان کوچک کرونا، مهمان بیمارستان‌ها شدند

دامادی که گرفتار ویروس کرونا شد

یازدهمین جلسه دادگاه قاچاق ارز

شگرد جدید کلاهبرداران فضای مجازی را بشناسید

تهران در شرایط هشدار کرونایی

رونمایی از بیمه توافقی برای کسب و کارهای مجازی

آزادی 140 زندانی جرایم غیرعمد در "دهه کرامت"

38 سال بعد، ساحل مدیترانه

ساخت پارچه روباتیک با قابلیت تغییر شکل

کتابی درباره طولانی‌ترین گروگانگیری قرن اخیر

جنایت تازه نیروهای هندی علیه مسلمانان کشمیر

عجایب پرسودترین بورس جهان!

تبلیغات نوشابه ای که شقایق دهقان تبلیغ می کرد ممنوع شد

«ملاقات» ایرانی در چهار جشنواره بین‌المللی