راه ترقی

آخرين مطالب

تحریم های آمریکا علیه ایران ضد انسانی است مقالات

تحریم های آمریکا علیه ایران ضد انسانی است
  بزرگنمايي:

راه ترقی- این روزنامه چینی روز دوشنبه خاطر نشان کرد که آمریکا از همه اصول حقوق بشر با بازگرداندن تحریم ها علیه ایران پس از خروج از توافق هسته ای بین المللی سال 2015 میلادی تخطی کرده است.

روزنامه ادامه می دهد که امروز شاهدیم که شمار زیادی از مردم ایران از جمله بسیاری از بیمارانی که با داروهای وارداتی برای درمان بیماری های سخت علاج نیاز دارند ، با مشکل تامین آن به واسطه تحریم ها روبرو شده اند و چه بسا بسیاری نیز جانشان به خطر افتاده است.

نشریه تاکید می کند که بسیاری از کشورهای دنیا با این تحریم ها مخالفت کرده اند اما امروز صداها باید برای مقابله با این فشارهای غیرانسانی بر ایران بلندتر شود و باید دنیا این تحریم ها را با اقتدار محکوم کند.

گزارش می افزاید آمریکا کشورهای دیگری مانند سوریه ، کره شمالی و ونزوئلا را به بهانه های مختلفی مانند تلاش برای دستیابی به تسلیحات هسته ای به عنوان یک ادعای تکراری تحریم کرده است اما واشنگتن در اصل می خواهد ارزش های خود را به این کشورها تحمیل کنند.

چاینا دیلی می نویسد که مساله دفاع از سیاست های این کشورها مطرح نیست موضوع اینجاست که اقدامات آمریکا علیه ایران و این کشورها نقض آشکار اصول حقوق بشر است واشنگتن اصول اخلاقی را زیرپا گذاشته است.

گزارش تصریح می کند که آمریکا از سالیان دور سیاست تحریم و فشار اقتصادی را علیه کشورها اعمال کرده است. نمونه آن کوباست که برای 60 سال زیر تحریم های آمریکا زندگی کرده است و امروز حتی در آمریکا نیز این موضوع به محل مناظره تبدیل شده است.

چاینا دیلی نوشت که امروز کمبود دارو و تامین تجهیزات پزشکی در ایران به یک معضل اساسی تبدیل شده است و بسیاری از شرکت ها و کشورها به دلیل نگرانی از تحریم های آمریکا تعاملاتی از این دست و تجارت را با ایران متوقف کرده اند.

گزارش تاکید می کند که اگر تحریم ها آنطور که آمریکا و رهبرانش ادعا می کند کارگر و موثر بوده در واقع به این معناست که بسیاری را فقیرتر کرده و بیماران را از دارو محروم نموده و زندگی عادی ملت ها را مختل کرده است.

چاینا دیلی چین می نویسد که برای همین اظهارات کسانی مانند مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا که همواره می گوید در کنار ملت ایران ایستاده است با این شواهد و مدارک مستدل و مستند همخوانی ندارد و قابل باور نیست .

روزنامه چینی در پایان آورده است که جامعه بین المللی امروز باید به مردم رنج دیده و ستم هایی که از ناحیه این تحریم ها متحمل شده اند توجه کند و اجازه ندهد آنها بیش از این زیر بار تحریم ها نابود شوند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield