راه ترقی

آخرين مطالب

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ: کاغذ به وفور در کشور هست فرهنگی

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ: کاغذ به وفور در کشور هست
  بزرگنمايي:

راه ترقی- محمد خدادی روز دوشنبه در نشست خبری با اشاره به پیگیری های روزانه شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رفع مشکلات کاغذ اظهار داشت: از 5 ماه پیش که این سمت را بر عهده گرفتم بلافاصله به واردات کاغذ با ارز نیمایی اقدام کردیم. 
به گفته وی، اختصاص ارز نیمایی به کاغذ نشان از توجه واقعی و اهتمام دولت به رسانه دارد. همانطور که دارو برای حیات ضروری است به رسانه هم نیاز داریم. 
خدادی افزود: در حالی که نفس رسانه ها به شمارش افتاده بود ماموریت ورود به شرایط بحرانی را دریافت کردیم و با شناسایی منابع و تخصیص ارز مشکلات کاغذ را رفع کردیم و امروز به وفور کاغذ داریم.

ایران جریان رسانه ای پویایی دارد 
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به توانایی مدیران رسانه در اثرگذاری به موقع در شرایط بحران تاکید کرد: رسانه قدرت بی بدیل است و در ایران جریان رسانه ای پویایی داریم که در دوران دفاع مقدس این مهم را ثابت کردیم.
خدادی افزود: در آن دوران همه دنیا سعی بر خاموشی ایران داشتند اما ما توانستیم با حداقل امکانات از بالاترین ظرفیت خود استفاده کنیم و صدای خود را به گوش جهانیان برسانیم و امروز نیز جریان شهادت و اراده باعث شده تا ظرفیت دفاع در همه ارکان نظام نهادینه شود با این وجود جریان رسانه ای در این زمینه پیشرو است و قدرت نمایی می کند.
وی با اشاره به جنگ رسانه ای علیه ایران از سوی آمریکا خاطرنشان کرد: هیات ایرانی در سازمان ملل متحد در بالاترین حد از محدودیت رسانه ای حضور پیدا کرد اما با وجود مانع تراشی ها صدای ایرانیان که حق بر علیه باطل هستند شنیده شد.
خدادی با اشاره به اینکه پیام مردم ایران مبتنی بر واقعیت است و با وجود موانع، ظرفیت نشر دارد، تاکید کرد: در حال حاضر جنگ اقتصادی، دیپلماسی و رسانه ای داریم که در خط مقدم آن رسانه ها در مصاف خبری هستند زیرا برای رسانه های بزرگ خبر بد از ایران، خبر خوب محسوب می شود. 
وی افزود: به همین دلیل است که بیشتر از آن که کمبودی در کشور اتفاق افتاده باشد احساس آن را القا می کنند، بسیاری از رسانه ها ماموریت القایی دارند. 
خدادی اظهار داشت: برای انتقال پیام درست برای خبرنگاران بین المللی باید فرصت حضور فراهم کرده و فعالیت آنها را تسهیل کنیم و پیشنهاد داریم که بیشتر از مصاحبه با مسئولین با مردم صحبت کنند زیرا کشور ما بیشتر به اطلاع رسانی نیاز دارد تا تبلیغات.

مجوز رسانه ای که 6 ماه فعالیت نداشته باشد، باطل می شود

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ با اشاره به اینکه 11 هزار و 900 رسانه دارای مجوز در کشور داریم، خاطرنشان کرد: از این تعداد 354 روزنامه، یکهزار و 424 هفته نامه، 765 دو هفته نامه، دوهزار و 118 ماهنامه، 327 دو ماهنامه، یکهزار و 968 فصلنامه، 666 دو فصلنامه و 93 سالنامه دارای مجوز هستند که مجموع تعداد رسانه چاپی به هفت هزار و 715 می رسد.
وی با بیان اینکه سه هزار و 402 رسانه بر خط مجوز داده ایم، تاکید کرد: از این تعداد 42 خبرگزاری و سه هزار و 360 پایگاه خبری هستند و همچنین حدود 600 رسانه الکترونیک وجود دارد که به صورت لوح فشرده در اختیار مخاطب قرار می گیرد.
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ گفت: مجوز رسانه هایی که 6 ماه فعالیت نداشته باشند باطل می شود که تاکنون این قانون اعمال نشده است، به همین دلیل است که الزاما تعداد مجوزها به معنای فعال بودن آنها نیست.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield