راه ترقی

آخرين مطالب

برگزیدگان پنجمین جایزه جهانی اربعین معرفی و تجلیل شدند فرهنگی

برگزیدگان پنجمین جایزه جهانی اربعین معرفی و تجلیل شدند
  بزرگنمايي:

راه ترقی- همزمان با آئین اختتامیه پنجمین دوره جایزه جهانی اربعین که روز سه شنبه در حسینیه الزاهرای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، این رویداد بزرگ معنوی و هنری برگزیدگان خود را شناخت و با حضور مسئولان کشور همچنین مقامات و سفرای کشورهای خارجی این افراد تجلیل شدند.

حائز رتبه اول تا پنجم بخش سفرنامه

علی آقامحسنی از افغانستان، بتول‌زهرا آکیول، سید محمدجعفر محمودی از افغانستان، نیمرا ناصر و، محمدحسین حسینی از پاکستان به ترتیب حائز رتبه‌های اول تا پنجم بخش سفرنامه این جایزه جهانی شدند.

رتبه‌های اول تا پنجم بخش عکس

محمد برکت از لبنان ، محمد ایلیا یعقوبی از هندوستان، سید شبیح الحسن از پاکستان، زهیر صیدانلو از ایران، حسین الشرشاحی از عراق، و به ترتیب رتبه‌های اول تا پنجم بخش عکس این جایزه جهانی را از آن خود کردند.

رتبه اول تا پنجم بخش فیلم مستند

همچنین در بخش فیلم مستند این جایزه جهانی، محمدمجید هادی الیاسری از عراق، محسن بن محمد العجمی دده کوثر از اندونزی از عمان، محمد کرمزاده از ایران و مرضیه از سنگاپور، رتبه‌های اول تا پنجم را کسب کردند.

در ادامه این مراسم، از محمدمحسن انوشه در بخش فیلم و اجرای خانم فاطمه عبادی، هنرمند برگزیده کار با شن با موضوع «پیاده‌روی اربعین» تقدیر شد.

همچنین در حاشیه این مراسم، اسحاق جهانگیری سیدعباس صالحی و ابوذر ابراهیمی‌ترکمان از نمایشگاه آثار منتخب این دوره و ادوار گذشته جایزه جهانی اربعین، بازدید کردند.

رونمایی از پوستر ششمین دور جایزه جهانی اربعین و برگزاری نمایشگاهی از آثار منتخب این دوره و ادوار گذشته، از برنامه‌های جنبی آیین اختتامیه پنجمین جایزه جهانی اربعین بود.

آیین اختتامیه پنجمین دوره جایزه جهانی اربعین و افتتاحیه ششمین دوراین رویداد معنوی، روز دوشنبه با حضور اسحاق جهانگیری، سیدعباس صالحی، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، آیت‌الله تسخیری، مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور جهان اسلام، غلامعلی حدادعادل، رئیس بنیاد سعدی و جمعی از مسئولان نهادهای مختلف، سفرای کشورهای شرکت‌کننده و دانشجویان و طلاب خارجی شاغل به تحصیل در حسینیه الزهرا(س) این سازمان، برگزار شد.

این جایزه به ابتکار سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تاکنون در پنج دوره با رویکرد بین‌المللی و مشارکت نهادهای فعال در حوزه اربعین برگزار شده است. اجرای فاطمه عبادی، هنرمند برگزیده برنامه عصر جدید با موضوع پیاده‌روی اربعین و رونمایی از پوستر ششمین دور جایزه جهانی اربعین و برگزاری نمایشگاهی از آثار منتخب این دوره و ادوار گذشته، از برنامه‌های جنبی آیین اختتامیه پنجمین جایزه جهانی اربعین بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield