راه ترقی

آخرين مطالب

سهم دانش فضایی در توسعه کشور شفاف شود انديشه

سهم دانش فضایی در توسعه کشور شفاف شود
  بزرگنمايي:

راه ترقی- دکتر براری امروز در همایش «جوانان، فناوری و فضا» که به مناسبت هفته جهانی فضا در آمفی تئاتر مجتمع علوم پایه دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، ضمن تبریک هفته جهانی فضا به تبیین رویدادهای سازمان فضایی در این هفته به منظور ترویج و آشناسازی جامعه با نقش و قابلیت‌های فناوری فضایی پرداخت و گفت: سال گذشته 76 رویداد فضایی در سطح کشور برگزار شد و امسال بیش از 362 رویداد در سایت انجمن ثبت شده است و این موج خوبی است.

براری افزود: خوشبختانه در چند دهه گذشته، دانشگاه‌ها در حوزه فناوری‌های نوین ورود کردند و اکنون بنا بر گزارش دیروز وزیر علوم، رتبه ما در دنیا در دانش‌های نوین، بهتر از دانش‌های سنتی است.

رییس سازمان فضایی ایران با تاکید بر اینکه باید سهم این دانش در توسعه کشور شفاف شود، گفت: در حوزه کامپیوتر جوانان ما وارد شدند و با استارتاپ‌ها این حوزه را متحول کردند.

وی افزود: معتقدیم در حوزه فضا هم باید بسترسازی کنیم و جوانان وارد شوند.

دکتر براری با ذکر این مطلب که رشد اقتصادی در حوزه فضا، 139 درصد و 6.5 برابر رشد اقتصادی جهان است، گفت: 76 درصد این اقتصاد فضایی در جهان در دست بخش خصوصی است و امیدواریم با بسترسازی سازمان فضایی و بخش دولتی، بخش خصوصی و استارتاپ‌ها در حوزه فضایی موجی به راه اندازند و به جامعه خدمت کنند.

انعقاد 20 قرارداد با 9 دانشگاه معتبر کشور

دکتر صمیمی، رییس پژوهشگاه فضایی ایران نیز در سخنانی از انعقاد 20 قرارداد با 9 دانشگاه معتبر کشور به ارزش 20 میلیارد تومان در پژوهشگاه فضایی ایران خبر داد و گفت: ما نیازهایی در حوزه توسعه دانش فضایی داریم و در این حوزه، افق کاری خود را تهیه و به دانشگاهها ارسال کرده‌ایم. در این راستا اکنون با 12 دانشگاه قرارداد همکاری به ارزش 6 میلیارد تومان داریم که سهم دانشگاه علم و صنعت ایران از آن، حدود 600 میلیون تومان در قالب 28 طرح با همکاری 14 استاد است.

وی تاکید کرد پژوهشگاه فضایی ایران، آماده حمایت مادی و معنوی از پروژه‌های مرتبط دانشجویان است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield