راه ترقی

آخرين مطالب

70 درصد ساکنان فلسطین اشغالی از بروز جنگ جدید وحشت دارند انديشه

70 درصد ساکنان فلسطین اشغالی از بروز جنگ جدید وحشت دارند
  بزرگنمايي:

راه ترقی- نتیجه نظرسنجی مرکز صهیوونیستی "مرکز جنگ غفران" که به مناسبت چهل و ششمین سالگرد جنگ 1973،  انجام داده است، حاکی از این است که 70 درصد اسرائیلی ها از احتمال تکرار جنگی شبیه جنگ 1973 در ترس و نگرانی به سر می برند.

روزنامه معاریو با انتشار نتایج این نظر سنجی نوشت: فقط از نظر 30 درصد از اسرائیلی هایی که در این نظر سنجی شرکت کردند، امکان بروز جنگ غافلگیر کننده ای همانند جنگ سال 1973 وجود ندارد.

نگرانی از بروز چنین جنگی بیشتر در بین مردان 50 تا 64 وجود دارد که در سال 1973 به عنوان سرباز در جنگ شرکت داشتند.

40درصد از کسانی که در این نظرسنجی شرکت کردند، معتقدند، این جنگ در آن واحد هم پیروزی و هم شکست بوده است. 29 درصد از آن ها معتقدند جنگ آن سال یک ناکامی سیاسی و اطلاعاتی بوده است. 21 درصد نیز بر این باورند که اسرائیل در این جنگ پیروز شد.

رامی سووت یکی از موسسین مرکز "جنگ روز غفران" گفت: جوانان زیادی هستند که تقریبا چیزی درباره آن جنگ نمی دانند اما نسل سربازانی که سختی جنگ را بر دوش کشیدند، رخدادهای آن را حفظ کرده اند.

جنگ اعراب و اسرائیل در سال 1973 از ششم تا بیست‌وپنجم اکتبر آن سال  بین سوریه و مصر با حمایت چند کشور عربی دیگر با  رژیم صهیونیستی رخ داد. این جنگ با حمله ناگهانی مصر و سوریه علیه مواضع نیروهای صهیونیستی در شرق کانال سوئز و ارتفاعات جولان  آغاز شد، مناطقی که شش سال پیش از آن در جنگ شش روزه به اشغال رژیم صهیونیستی در آمده بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield