راه ترقی

آخرين مطالب

برنامه درسی دانشگاه امیرکبیر بازنگری می‌شود انديشه

برنامه درسی دانشگاه امیرکبیر بازنگری می‌شود
  بزرگنمايي:

راه ترقی- «احمد معتمدی» روز چهارشنبه در نخستین جایزه ملی لجستیک و زنجیره تامین که در دانشگاه امیرکبیر برگزار می شود، افزود: بیش از یک سال پیش تفاهم نامه ای با وزارت صنعت، معدن و تجارت امضا شد، البته امضا تفاهم نامه خیلی ساده است ولی به ثمر رسیدن آن کارسختی است.
وی یادآور شد: همه بخش های جامعه از خدمات لجستیک می توانند استفاده کنند. چند سال پیش تصور نمی شد که دانشگاه ها وارد این بخش شود ولی خوشحالیم که امروزه دانشگاه ها به خصوص دانشگاه امیرکبیر به بخش صنعت وارد شده و خدمات خوبی ارائه داده است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر ادامه داد: برای اینکه ارتباط بین دانشگاه و صنعت افزایش یابد باید از پروژه های موردی خارج شده و واردموضوع رفع نیازهای صنعت و جامعه شود. بر همین اساس این دانشگاه هدف گذاری کرده است که ابتدا برنامه درسی بازنگری شود و داشجویان و استاتید با مشکلات روز جامعه درگیر شوند.
معتمدی با تاکید بر اینکه افزایش قراردادهای صنعتی از جمله برنامه های دانشگاه است، افزود: با بخش های مختلف کشور قرارداد امضا شده و تلاش می کنیم توسط دانش این دانشگاه برای رفع نیازهای بخش های صنعت گام برداریم.
وی به فعالیت های این دانشگاه در بخش نوآوری اشاره کرد و گفت:دانشگاه امیرکبیر با برنامه ریزی در این بخش بسیار موفق بوده و معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری نیز توجه خاصی به این بخش دارد تا آنجا که نوآوری این دانشگاه از150 مورد به 300 مورد افزایش یافته است.
رئیس دانشگاه امیرکبیر در مورد فعالیت های این دانشگاه در بخش مهارت افزایی اظهارداشت: این موضوع علاوه بر اینکه سبب کمک به صنعت کشور می شود، سبب جذب دانشجو به بازار کار نیز می شود.
معتمدی خاطرنشان کرد: برقراری ارتباط دانشگاه با بخش های مختلف کشور می تواند جریان مستمری را در دانشگاه نهادینه کند و تربیت نیروی انسانی را به همراه بیارود. زیرا  این گونه حرکت ها ارتباط بیشتر صنعت و جامعه را به همراه خواهد آورد  تا سبب رفع مشکلات صنعتی جامعه کمک شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield