راه ترقی

آخرين مطالب

سرمقاله سیاست روز/ اگر رهبری از تصمیم دولت حمایت نمی کردند؟! مقالات

سرمقاله سیاست روز/ اگر رهبری از تصمیم دولت حمایت نمی کردند؟!
  بزرگنمايي:

راه ترقی - سیاست روز / « اگر رهبری از تصمیم دولت حمایت نمی کردند؟! » عنوان سرمقاله سردبیر روزنامه سیاست روز، محمد صفری است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
شاید هنوز برخی از مردم در کشورمان در این اندیشه هستند که چرا رهبر معظم انقلاب با تصمیم دولت مخالفت نکردند و آن را لغو نکردند؟!
در میان افکار عمومی این سوال مطرح است که رهبر معظم انقلاب پس از اجرای تصمیم دولت که با بد سلیقگی تمام هم اجرا شد، میتوانست از فرصت استفاده کرده و حتی کار را تمام کند چرا که اجرای چنین تصمیمی از سوی رئیس جمهور و دولت، با مخالفت جدی مردم و اعترض آنها روبرو شد. حساب اشرار و آشوبگران از مردم جدا است.
مردم حتی نسبت به نوع اجرای تصمیم افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن اعتراض داشتند، اعتراضی که به حق بود.
قطعاً دولت می توانست پیش از اجرای تصمیم شورای عالی اقتصادی سران سه قوه، با مردم سخن بگوید، زمینه را آماده سازد و یارانه بنزین را به حساب واجدین شرایط واریز کند آنگاه دست به اجرای تصمیم خود بزند که اینگونه نشد. اما رهبر معظم انقلاب اسلامی با وجود اشتباهی که دولت مرتکب شد، خود را فدای استقرار دولت و جمهوریت نظام اسلامی کردند. جمهوریت نظام اسلامی همان رأی مردمی است که رئیس جمهور را به این جایگاه رسانده و تا آنجایی که می توان باید از این جمهوریت نظام دفاع و حمایت کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای در جریان اعتراضات و آشوب هایی که بر سر افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن اتفاق افتاد، بر اساس حق قانونی و شرعی می توانستند حتی دست به اقدامات جدی تر بزنند و از اختیارات خود بیشتر استفاده کنند اما بهترین تصمیم را گرفتند و در مقطعی که برخی از شهرهای کشور در آشوبی که اشرار به راه انداخته بودند درگیر بود، از تصمیم سران سه قوه که در واقع خواسته دولت و رئیس جمهور بوده است، حمایت کردند.
مردم در دو دوره انتخابات ریاست جمهوری به آقای روحانی رأی داده اند و بر اساس رأی مستقیم مردم او در جایگاه ریاست جمهوری مستقر شده است، اصل دموکراسی و مردم سالاری دینی که در ایران حاکم است، با وجود اختیارات رهبری، تا زمانی که مردم نخواسته اند و خود آن را مطرح نکرده اند، ولی فقیه دست به برکناری رئیس جمهور نمی زند. مردم نیز باید با درک سیاسی خود متوجه باشند که حمایت رهبری نظام از رئیس جمهور قانونی که با رأی همین مردم برگزیده شده، حمایت از آراء تک تک مردم است. اتفاقاً چنین وقایعی در جمهوری اسلامی ایران باعث خواهد شد تا در آینده مردم با آگاهی و چشمان بازتر انتخاب کنند حتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز باید دقیق تر و آگاهانه تر نمایندگان را برگزینند تا مجلسی قوی و کارآمد داشته باشیم. این که مردم اعتراض می کنند و در پس این اعتراضات برخی سوء استفاده گرها به شرارت می پردازند و دست به تخریب و جنایت می زنند، راه بجایی نخواهد برد.
همه اتفاقاتی که در جمهوری اسلامی ایران افتاده و می افتد، درس عبرت برای همگان است. چنین اتفاقاتی در دیگر کشورهای دنیا هم می افتد اما به خاطر استقرار جمهوری اسلامی در ایران، حساسیتی که ایران اسلامی دارد، قطعاً برخی دیگر از کشورهای دنیا ندارند. دخالت های بیگانه در ایران به خاطر قدرت، اقتدار و پیشرفت هایی است که جمهوری اسلامی ایران به دست آورده است. رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز شنبه 25 آبان ماه در درس خارج فقه با سخنانشان اوضاع را آرام تر کردند حتی اگر با حمایت از تصمیم دولت همراه بود.
قطعاً کوتاه آمدن مقابل اشوب گران و اشرار به فتنه پایان نمی داد، بلکه آنها را به ادامه اغتشاش تشویق می کرد چرا که تصور می کردند جمهوری اسلامی ایران عقب نشینی کرده و اکنون زمان پیشروی آنها است.
شب سه شنبه نیز حضرت آیت الله خامنه ای رهبری معظم انقلاب اسلامی پس از اتفاقات چند روز گذشته، دیداری با فعالان اقتصادی، کار آفرینان و تولید کنندگان داشتند، در چنین شرایطی گزینه بسیار خوبی برای دیدار با آنها در نظر گرفته شده است.
اکنون به خاطر فضایی که پس از اجرای تصمیم دولت در افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی در کشور ایجاد شده است، تولید کنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصدی هستند که باید با همت خود بازار را در آرامش نگه دارند و اجازه ندهند فشارهای جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران، به جنگ روانی و امنیتی دشمنان فرصت دهد تا بتوانند آب را گل آلودتر کرده و ماهی خود را از آن بگیرند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی بهترین کار ممکن را با تصمیمی که گرفتند انجام دادند، که اگر مخالفت ایشان با تصمیم دولت اعمال می شد، تبعات بدتری دامن کشور را می گرفت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

استراماچونی یکی مثل کی‌روش است

عوامل افزایش قیمت دلار چه بود؟

چقدر خوبه که نیستی عادل!

چرا دموکرات‌ها خود را برنده استیضاح ترامپ می‌دانند

روایت "گاردین" از روی تاریک جام‌جهانی باشگاه‌ها در قطر

FATF و تکمیل حلقه تحریم های امریکا

تحریم‌های جدید آمریکا و پیام‌هایی که تکراری شده‌اند

رابرت کاپلان: ترامپ نمی‌خواهد مشتاق به توافق دیده شود

اروپا به دنبال ایجاد نهاد موازی FATF

توقف بورس پشت مرز جدید

آیا ژاپن میانجی ایران و آمریکا می‌شود؟

دیپلمات مطرح کرد: چالش بزرگ ایران برای ژاپن

انتظار جهش در روابط ایران و پاکستان

شوک استراماچونی به فوتبال و سیاست

زنگنه بر لبه تیغ

آتلانتیک: ترامپ به تئوری توطئه نیاز دارد

اقبال جوانان بریتانیا به حزب کارگر

مافیای پنهان قاچاق کودکان خیابانی

مخالفان دیروز مردم، مخالفان امروز دولت

این مجلس نتیجه ردصلاحیت‌هاست

هشدار لاریجانی به قالیباف، پیش‌بینی حضرتی و ...

شورای ضد همکاری

در خواست آیت‌الله جنتی از هیأت‌های اجرایی: در ردصلاحیت‌ها مسامحه نکنید

درخواست اصلاح‌طلبان از ناطق‌نوری و امامی کاشانی

جبهه‌بازی در اصولگرایی

نبرد بزرگ در بریتانیا

دختر ایرانی در رینگ خونین

مهر پایان بر 3 ماه دروغ‌پراکنی

از افراط ستیزه‌جویی با دولت تا تفریط وکیل‌الدولگی

نزار زکا بازداشت سپاه بوده نه وزارت اطلاعات

مجمع، «مصلحت» را در تحریم بانکی کشور می‌داند؟

اعتمادسازی به سبک یک قاضی

اطلاع‌رسانی با صداوسیما بوده‌ است

آقای ماکرون! حقوق بشر چه‌قدر هم به شما می‌آید!

چوب حراج به اموال عمومی

دفاع از پارلمان

زمین گمشده «استقلال» در گیلان پیدا شد

چرا آمار کشته‌شده‌های حوادث اخیر اعلام نشده است؟

880 هزار کارگر خشمگین در فرانسه علیه ماکرون به خیابان‌ها آمدند

سرمقاله حمایت/ مأموریت غیرممکن در اسرائیل!

سرمقاله کیهان/ بحر طویل و سوز دل

سرمقاله خراسان/ خطر پالس های ارزی غلط مقام های غیر مسئول

سرمقاله وطن امروز/ مجلس و مسأله ایده حکمرانی

سرمقاله رسالت/ وعظ ما را هم بشنوید!

سرمقاله اعتماد/ پاشنه آشیل دولت

سرمقاله شرق/ هشدارهایی برای نشنیدن راه‌حل‌هایی برای نگفتن!

سرمقاله دنیای اقتصاد/ مالیاتی معادل یارانه بنزین

سرمقاله ایران/ بجز تخریب دولت چه برنامه‌ای برای مردم دارید؟

سرمقاله جمهوری اسلامی/ تحلیل سیاسی هفته

اجلاس سران «شورای همکاری»؛ پایان یا ادامه اختلافات؟