راه ترقی

آخرين مطالب

واکنش تند سپاهان به اتهام بزرگ استقلال/ بسته پیشنهادی فدراسیون فوتبال ایران به برانکو ورزشی

واکنش تند سپاهان به اتهام بزرگ استقلال/ بسته پیشنهادی فدراسیون فوتبال ایران به برانکو
  بزرگنمايي:

راه ترقی- باشگاه استقلال رسما خواهان تغییر ساعت بازی برابر شهر خودرو در لیگ برتر ایران شد. کانال رسمی باشگاه استقلال در این خصوص نوشت: درخواست رسمی باشگاه استقلال جهت تغییر ساعت برگزاری مسابقه استقلال مقابل شهر خودرو در روز پنج‌شنبه 14 آذر 98 برای سازمان لیگ ارسال شده است. باشگاه استقلال عصر دیروز طی نامه‌ای از سازمان لیگ خواسته است که در صورت امکان ساعت بازی روز پنج‌شنبه در ورزشگاه آزادی از ساعت 15 به ساعتی دیرتر تغییر داده شود. در این مورد باید منتظر پاسخ رسمی سازمان لیگ بود.

- فدراسیون فوتبال بسته پیشنهادی جدیدی را به برانکو ایوانکوویچ ارائه کرده اما مرد کروات که گرفتن طلبش از پرسپولیس را هدف اصلی قرار داده فعلا پاسخی به این پیشنهاد نداده است. در حالیکه فدراسیون فوتبال ایران پیگیر فسخ قرارداد با مارک ویلموتس برای ادامه همکاری در تیم ملی است بسته جدیدی را به برانکو ایوانکوویچ پیشنهاد کرده است. مسئولان فدراسیون فوتبال قصد دارند نظر سرمربی پیشین پرسپولیس را برای عقد قرارداد با فدراسیون فوتبال پس از فسخ با سرمربی فعلی بلژیکی جلب کنند. 
برانکو برای نشستن روی نیمکت تیم ملی خواهان عقد قرارداد سه ساله شده و عنوان کرده است باید مطالبات او از پرسپولیس و مالیاتش بابت حضور در این تیم پرداخت شود. فدراسیون فوتبال با عقد قرارداد بلندمدت با این مربی موافقت کرده است اما به برانکو اعلام کرده تنها حاضر به پرداخت مالیات 220 هزار یورویی اوست و طلبش را از پرسپولیس بگیرد. برانکو هنوز پاسخ مدیران ارشد فدراسیون را نداده است تا تکلیف آینده نیمکت تیم ملی را روشن کند. این در حالی است که سرمربی پیشین پرسپولیس حاضر به بازگشت به جمع سرخپوشان پایتخت نشده و حضور در تیم ملی را اولویت خود عنوان کرده است.

- بعد از دیدار سپاهان و استقلال که مشخص شد محمدحسین زاهدی فر داور مسابقه پنالتی واضح را برای آبی ها نگرفته، اعتراضات گسترده ای از سوی مقامات باشگاه استقلال در رسانه ها مطرح شد. حالا اما ادامه دار شدن این فضای رسانه ای باعث تکدر خاطر سپاهانی ها شده است. رضا فتاحی، سرپرست تیم سپاهان در واکنش به این مسائل به گفت: قبل از هرچیز باید درباره شادی اعضای تیم بعد از گل دوم خودمان صحبت کنم. شما می دانید وقتی در چهارمین دقیقه از وقت اضافی یک تیم به گل می رسد و آن گل تیم را از شکست مقابل استقلال رهایی می دهد، شرایط خاصی حکم فرما می شود و شادی کردن مساله ای عادی تلقی می شود. البته هیچ کدام از اعضای تیم ما شادی غیرمتعارفی انجام ندادند و مثل برخی تیم ها مربی مان را جلوی نیمکت بابت کسب تساوی روی هوا نینداختیم! پس این مساله عجیب نیست.
وی ادامه داد: برای ما عجیب است که یک پنالتی برای استقلال نگرفتند و آنها همه چیز را زیر پا گذاشته و سعی دارند فضا را متشنج کنند. سرمربی تیم ما بعد از بازی شهامت داشت و اعلام کرد که داور در صحنه پنالتی اشتباه کرده است. اما کاش آن پنالتی از سوی آقای زاهدی فر گرفته می شد تا از آن پس داور بتواند با آرامش کارش را ادامه دهد و برای سرپوش گذاشتن روی آن اشتباه بلاهای بدتری از سر ما نیاورد. بعد از آن شرایطی که بر بازی حکمفرما شد، خطای پنالتی روی میرزایی نادیده گرفته شد و داور از اخراج روزبه چشمی و عارف غلامی دو بازیکن استقلال هم چشم پوشی کرد. 
سرپرست سپاهان همچنین گفت: مساله دیگر اینکه ما فیلم هایی از حرکات برخی مربیان استقلال بعد از گل دوم استقلال داریم که از عرف به دور است. آنهایی که بعد از گل جلوی نیمکت ما آمدند و حرکات زشتی کردند و حتی یکی از مربیان استقلال بارها بعد از پایان بازی از آقای قلعه نویی عذرخواهی کردند. ما تصاویر این حرکات زشت را داریم اما آقای قلعه نویی اجازه ندادند که این فیلم ها را منتشر کنیم. فتاحی با اعلام هشدار به مسئولان استقلال تاکید کرد: اگر استقلالی ها به هوچی گری رسانه ای خود ادامه بدهند، برخلاف میل باطنی و البته دستور سرمربی تیم مجبور می شویم فیلم هایی که از اقدامات مربیان استقلال داریم را روی سایت باشگاه بگذاریم تا همه متوجه شوند چه حرکات زشتی انجام شده است.
وی درباره اشتباهات داوری علیه سپاهان در بازی های گذشته بیان کرد: تمام کارشناسان داوری بر این موضوع صحه گذاشتند که پنالتی پارس جنوبی مقابل ما به اشتباه گرفته شده؛ پنالتی ای که ما را از برد محروم کرد و البته باعث شد رکورد گل نخوردن مان هم شکسته شود. با این حال یکماه از آن مسابقه گذشته و هرگز فضای رسانه ای فوتبال را آلوده نکردیم چون اعتقاد داریم اشتباه داوری جزئی از فوتبال است. فتاحی در پایان افزود: استقلالی ها ظاهرا یادشان رفته که در بازی با تراکتور در شهر تبریز باید مهاجم خارجی شان در همان دقایق ابتدایی اخراج می شد. اتفاقی که یک اشتباه داوری بود و استقلال از آن سود برد. پس مسئولان استقلال بهتر است در این شرایط دست از چنین اقداماتی بردارند.

- فتحی در مصاحبه ای گفته است:" اشتباهاتی که در بازی سپاهان و استقلال رخ داد برای هیچکدام از اهالی فوتبال قابل درک نیست. من واقعا متعجبم که چرا زاهدی فر خطای پنالتی کی روش را اعلام نکرد در حالی که در چندمتری صحنه ایستاده و مگر می شود این هند را ندیده باشد؟ تصاویر تلویزیونی منتشر شده از این صحنه نشان می دهد حرف فتحی چندان هم بیراه نیست چرا که داور که اتفاقا قد و قامت بلندی نیز دارد رو به صحنه و مسلط به اوضاع به نظر می آید و تقریبا محال است که هند استنلی کی روش 190 سانتیمتری را ندیده باشد.  فتحی در این باره پا را فراتر گذاشته و می گوید:" نمی توان اسم این کار را اشتباه داوری گذاشت بلکه یک تخلف بزرگ روی داده است."
در شکایتنامه ای که استقلال برای فدراسیون فرستاده از همین واژه "تخلف" استفاده شده که البته بارمعنایی شدیدی ندارد اما آنچه که مدیرعامل استقلال قصد اشاره و حتی القای آن را دارد این است که داور بازی به عمد این صحنه را پنالتی اعلام نکرده است. موضوعی که کمتر مدیری در فوتبال ایران جرات به زبان آوردن آن را داشته است. به صورت طبیعی و با توجه به بزرگی اتهام، فدراسیون فوتبال باید به سرعت نسبت به حرف های فتحی واکنش نشان بدهد و حرف های قانع کننده ای در توجیه اتفاق روی داده، داشته باشد. نکته اینجاست که با توجه به تذکرات باشگاه استقلال پیش از انجام بازی، حالا آن ها دست بالا را نسبت به کمیته داوران و فدراسیون فوتبال دارند به خصوص که زاهدی فر دو اشتباه بسیار کلیدی و تعیین کننده علیه استقلال داشته است.
این اولین باری نیست که در این فصل نسبت به مسایل داوری اظهارنظرهای این شکلی صورت می گیرد. قبل تر گابریل کالدرون سرمربی پرسپولیس اعلام کرده بود:" ما دوست داریم نتیجه بازی ها در زمین تعیین شود." او بابت این اظهارنظر بلافاصله به کمیته انضباطی احضار و یک بازی از حضور روی نیمکت محروم شد اما فدراسیون زیربار موضوع اشتباه عمدی داوری نرفت. حالا این بار این اتهام از سوی بالاترین مقام باشگاه استقلال مطرح شده و واکنش فدراسیون فوتبال نیز باید متناسب با آن و البته در جهت قانع کردن افکار عمومی باشد.

- مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال پیش از آغاز مراسم برترین‌های فوتبال آسیا در دیدار با شیخ سلمان تأکید کرد که علیرضا بیرانوند شایسته دریافت توپ طلای آسیاست. مراسم برترین‌های فوتبال آسیا از ساعت 14:30 امروز (دوشنبه) در هنگ‌کنگ برگزار خواهد شد که فوتبال ایران در پنج بخش کاندیدای دریافت جایزه است. یکی از جوایز مهم این مراسم نیز به بهترین بازیکن سال آسیا تعلق دارد که علیرضا بیرانوند در کنار توموآکی ماکینو، مدافع اوراوا رد دایموندز و تیم ملی فوتبال ژاپن و اکرم عفیف، مهاجم السد و تیم ملی قطر کاندیدا شده است. پیش از شروع مراسم صحبت‌هایی به میان آمد که علیرضا بیرانوند شانسی برای کسب این جایزه ندارد. گویا این موضوع را هم مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال پیش از مراسم به اطلاع بیرانوند رسانده است.
با این حال در دیداری که مهدی تاج با شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا داشت، خطاب به او گفت:
 تمام دنیا می‌دانند علیرضا بیرانوند بهترین دروازه‌بان آسیا و شایسته توپ طلاست.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

روایت غربال‌گرای دوران کرونا در «مکث»

شخصیتی که استیگ لارسن خلق کرد سوژه یک سریال شد

پلنگ صورتی صوتی شد

مهران مدیری: کی اولین بار فهمید اگه کف دستت بخاره نشونه پولدار شدنه؟

داستان جالب خیار خوردن علی لهراسبی قبل از هر اجرای کنسرت!

چرا سینماگران ایرانی‌ در دنیای سینما جایی ندارند؟

چهره ها/ عکس خندان میترا حجار

روایت بازیگر «شهرزاد» از پشت‌صحنه انتخاب بازیگران برای فیلم‌ها

ماجرای ازدواج فلورا سام با مرحوم مجید اوجی

گریم دیده‌ نشده نوید محمدزاده در فیلم جدید مانی‌ حقیقی

برنامه تهرانگرد با اجرای شهرزاد کمال‌زاده

سکانس برتر؛ برنامه نوستالژیک رد پای آبی

تلاش هلال احمر برای از سرگیری ضبط «عصر جدید»

سرقت بهرام افشاری از طلافروشی در سریال «دل»

نظر مهران مدیری درباره شایعه و خرافات

«خانه پدری» دوباره اکران می‌شود؟!

درهای موزه سینما باز شد

چهره ها/ بهنوش بختیاری در نمایی از فیلم جدیدش

پروژه باورنکردنی تام کروز یک گام به عملی شدن نزدیک‌تر شد

اسامی فیلم های سینمایی که وام کرونایی می گیرند

چهره ها/ عکس هنری هوتن شکیبا

چهره ها/ تبریک مریم کاویانی به رئیس جدید مجلس شورای اسلامی

اسامی فیلم‌های بخش رسمی جشنواره کن اعلام می‌شود

نبات و شاهرخ استخری دل هر پدر و دختری را می برند

چهره ها/ عکس جدیدی از بازیگری که هر روز جوان تر می شود

اولین آمار فروش سینمای آنلاین یک ماه پس از شروع این طرح اعلام شد

چهره ها/ بهنوش بختیاری در خانه روستایی

برنامه‌های درسی تلویزیون در روز نهم خرداد

چهره ها/ چهره مضطرب ستاره سریال گرگ و میش

چهره ها/ لیلا برخورداری با لباس غواصی

چهره ها/ آخرین یادگاری محمود رضوی از سردار دل‌ها

پشت صحنه اجرای نیما کرمی در تلویزیون با حرکات موزون

چهره ها/ استایل متفکرانه آناهیتا درگاهی

بیوگرافی لیلا اوتادی بازیگر

روایت ماجرای جالب ازدواج فریبا نادری در دورهمی

بازگشت جسورانه جانی دپ به سینما

«آزردگان» در شش اپیزود ساخته می‌شود

برخی سینماگران سواد انتخاب بازیگر برای آثارشان را ندارند

«راسل کرو» شخصیت اصلی فیلمی ترسناک می‌شود

دلیل جذاب بودن نقش های منفی از زبان فریبا نادری

تارانتینو «شبکه اجتماعی» را به عنوان بهترین فیلم دهه انتخاب کرد

حضور بین المللی «گالین»، مستند درباره پیرزنی معدن کار

روایت بامزه مدیری از هم خوانی با خواننده در کنسرت ها

ماجرای خواستگاری کردن فریبا نادری از همسرش!

میزبانی پرویز فلاحی‌پور از خیرین در برنامه «مکث»

وقتی جومونگ در دورهمی ایرانی محسوب میشه!

چهره ها/ خاطره عبدالرضا کاهانی از آخرین حضور رسمی اش در سینمای ایران

چهره ها/ دلتنگی جمعه های قهرمان المپیک

دلیل فریبا نادری برای عمل کردن بینی

چهره ها/ نجمه جودکی و همسرش