راه ترقی

آخرين مطالب

ساخت 6 مدرسه در جزیره کیش منطقه آزاد کیش

ساخت 6 مدرسه در جزیره کیش
  بزرگنمايي:

راه ترقی - طی امضای تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت آموزش و پرورش و سازمان منطقه آزاد کیش و با حضور معاون وزیر، عملیات اجرایی ساخت 6 مدرسه در جزیره کیش آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزادکیش، با تاکید و دستور غلامحسین مظفری و توجه بر ارتقا شاخص ها و استانداردهای سرانه‌های آموزشی، کلنگ عملیات ساخت و نوسازی شش مدرسه در دهه فجر بر زمین زده خواهد شد و با سرعت عملیات ساخت آن انجام خواهد شد .
غلامحسین مظفری با تاکید بر لزوم برداشته شدن قدم‌های عملیاتی گفت: در دوره‌های پیشین هم به خیلی از این موارد پرداخته شده اما آنچه مورد اهمیت است؛ اجرایی و فاصله گرفتن عقب‌ماندگی‌های فیزیکی و سخت‌افزاری است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه هیچ بودجه‌ای از دولت شامل این سازمان نمی‌شود؛ گفت: بدون همکاری وزارت آموزش و پرورش، امکان به روز کردن مجموعه‌ها در حد شاخصه‌های ملی وجود ندارد.
مظفری تاکید کرد: از هم‌اکنون باید برای نوسازی، بازسازی و به روز کردن مدارس کیش برای سال جدید تحصیلی اقدام و برنامه‌ریزی کرد و اماکنی را که قابلیت تغییر کاربری دارند، شناسایی کرد.
وی با طرح ایده‌ی آماده کردن خودروی ویژه برای کودکان استثنایی با بهره‌گیری از مربیان و آموزش آنان، از لزوم افزایش دانش کودکان و حمایت از خانواده‌های آنان سخن گفت و اظهارکرد: ما در کیش آمادگی طراحی و اجرای این ایده به عنوان پایلوت کشوری را داریم.
مظفری با تاکید بر لزوم کم کردن فاصله بین آموزش عالی و آموزش و پرورش در کیش، مرکز نوآوری را از جمله مجموعه‌هایی دانست که به ارتقای فضای دانش‌آموزی کمک خواهد کرد و در این میان با نام بردن از اعضای شورای راهبردی این مجموعه تصریح کرد: تلاش و خواسته سازمان منطقه آزادکیش بر این است که در این مرکز و شرکت‌های دانش‌بنیان، آموزش‌های عمومی داده شود.
مظفری افزود: باید از بحث‌های مقدماتی و سخت‌افزاری مدارس عبور کرد و به فکر ارتقای مباحث و شاخص‌های کیفی باشیم.
وی با اشاره به نقش آموزش در توسعه کیش گفت: بر اساس سرانه های استاندارد و مطالعاتی شده، زمین مورد نیاز به صورت 99ساله برای واگذاری با کاربری آموزشی در کیش پیش‌بینی شده است.
مظفری همچنین برای میزبانی دائمی موزه‌های ملی و فرهنگی و فراهم آوردن امکانات لازم، اعلام آمادگی کرد.
همچنین سعیدپورزادی، مدیر فنی و عمران شهری معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش در این جلسه با بیان این که بهترین فرصت همراه با منعطف ترین راه حل های ممکن امروز در سازمان برای ارتقا و بهبود نظام آموزشی در کیش وجود دارد و با توکل بر خداوند متعال در مسیر تحقق سیاست ها تلاش های زیادی برای عملیاتی شدن ساخت این مدارس شده است افزود:از برنامه های عمرانی سازمان برای توسعه فضاهای آموزشی نوسازی مدرسه هاجر در منطقه میرمهنا است که بالای سی‌سال قدمت دارد؛ زمین این مدرسه با متراژ 4000 مترمربع تحویل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور شده و تخریب بنا از هفته آینده توسط شرکت عمران، آب و خدمات کیش آغاز خواهد شد.
وی یادآور شد:این مدرسه در مقطع دبستان جز مدارس سبز و بر اساس فناوری های نوین بهینه سازی انرژی طراحی خواهد شد .فضای سبز با رویکرد آموزش سبز ،آشنایی دانش آموزان با محیط زیست ، آب و حفاظت از زمین با آزمایشگاهها و کتب در اختیار از ویژگی این مدارس خواهد بود .
مدیر فنی و عمران شهری معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: در کنار این مدرسه، زمینی به مساحت 3هزار متر مربع برای ساخت مدرسه دوازده کلاسه در هفته آتی در شهرک میرمهنا تحویل خیری که توسط حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه کیش معرفی شده، خواهد شد.همچنین دو قطعه زمین هرکدام به مساحت 4 هزار و 335 متر مربع در فاز 7 شهرک صدف برای ساخت دو باب مدرسه دیگر به آموزش و پرورش کیش در حال تحویل است،که بعد از ساخت مدارسی که بافت فرسوده دارند به این مکان جدید منتقل می شوند.
پورزادی افزود: مدرسه‌ 18 کلاسه، در منطقه نوبنیاد در زمینی به مساحت 5300 متر مربع تماما توسط سازمان منطقه آزاد کیش و با همت شرکت عمران و آب و خدمات ساخته خواهدشد و پیمانکار ساخت مدرسه در مرحله تجهیز کارگاه می باشد .
مدیر فنی و عمران شهری معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: با ساخت این تعداد مدرسه، شاخص فضای آموزشی مدارس کیش به شاخص های بین المللی فضای آموزشی نزدیک می شود .
سیدجواد قوامی‌نژاد رئیس آموزش و پرورش کیش نیز که در این نشست حضور داشت؛ اظهار داشت: با موافقت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش یک قطعه زمین به مساحت 1500 مترمربع جهت ساخت مجتمع آموزش استثنایی در منطقه میرمهنا کیش به آموزش و پرورش اختصاص خواهد یافت .
سیدجواد حسینی معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشوراظهار داشت: آموزش و پرورش استثنائی در کل کشور 153 هزار دانش‌آموز دارد که هشتاد و سه هزار نفر از آنان در 1600 مدرسه خاص استثنائی و در هفت طیف ناتوانی و بقیه در دوره‌های فراگیر مشغول به تحصیل هستند.
معاون وزیر آموزش پرورش ادامه داد: سازمان آموزش و پرورش استثنائی در سیاست اصلی خود به تحصیل این دانش‌آموزان درآموزش‌های فراگیرمی‌اندیشدکه این میزان درمدت اخیر82 برابرافزایش پیداکرده است و در سیاست دوم، "مناسب‌سازی" خدمات در بعدهای مختلف: فضا، تجهیزات، نیروهای انسانی و محتوای کتب درسی، مورد توجه است.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور افزود: حدود ده هزار دانش‌آموز در جزیره کیش مشغول به تحصیل هستند اما متاسفانه علی‌رغم امکانات خوب جزیره، از فضای آموزشی کافی برخوردار نیستند.
حسینی خاطرنشان کرد: به دلیل سرعت رشد تعداد دانش‌آموزان در کیش، سرانه فضای آموزشی با همان سرعت رشد جمعیت، پیش نرفته و در نتیجه از شاخص فضای آموزشی کشور که پنج و دو دهم متر مربع به ازای هر دانش آموز است، عقب مانده و در حال حاضر فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز 4.4 متر مربع است.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور تاکید کرد: با دستور ساخت 6مدرسه این سرانه به 8.3 متر مربع که شاخص جهانی است می‌رسد.
وی با اشاره به یکی از این مدارس که کاربری آموزش استثنایی خواهد داشت گفت: نیازهای این دانش‌آموزان در زمینه‌های اقتصادی، فضا و نیروی انسانی پنج برابر افراد عادی است و در نتیجه شاخص جهانی برای فضای آموزشی به ازای هرکودک استثنایی 22.5 متر مربع است که این عدد در ایران ده متر مربع می‌باشد.
معاون وزیر آموزش پرورش افزود: با ساخت این مجتمع در کیش، با توجه به تعداد کم معلولین ذهنی و حرکتی در کیش، در کل کشور به شاخص جهانی نزدیک خواهیم شد.
معاون وزیر آموزش و پرورش کشور تصریح کرد: همه تعالیم مربوط به دانش‌آموزان استثنائی، خاص و نیازمند نیروهای توانبخشی است که این 864 نیرو تا پیش از این، درطرح رتبه‌بندی قرار نمی‌گرفتند اما خوشبختانه در طرح ممیزی روز گذشته مقرر شد که این نیروهای زحمتکش نیز مشمول طرح رتبه‌بندی شوند.
حسینی "ایاب و ذهاب" را از دیگر معضلات خانواده‌هایی که فرزند معلول دارند برشمرد و گفت: "روز گذشته 90میلیارد ریال اعتبار به استان‌ها ابلاغ شد." و شهرداری‌ها و شوراهای شهر استان‌های مختلف، کمک شایانی در این زمینه کرده و می‌کنند و از کمک پنجاه درصدی سازمان منطقه آزاد کیش برای تامین هزینه کامل ایاب و ذهاب دانش‌آموزان استثنائی کیش خبر داد.
حسینی تاکید کرد:این سرویس‌های رفت و آمد باید با گزینش و تربیت مربی و راننده مخصوص، به کلاس سیار تبدیل شده و با فراگیری مهارت‌های ارتباطی و فنی، به افزایش ضریب تعیلم و تربیت کمک کند.
وی تاکید کرد:اگر نظام تشکیلاتی و ساختاری آموزش و پرورش در مناطق آزاد به شکل مستقیم با وزارت باشد، قطعا در مسیر ارتقا آموزش می‌توانند مسیرهای مشترک و محکم‌تری بردارند.
معاون وزیر آموزش و پرورش یادآورشد: بخش "مدیرکل شورا و مناطق آزاد" در وزارت ایجاد شده است که می‌تواند به استاندارد این مناطق کمک کند.
حسینی ادامه داد:تا سال 1401 با "ریزش منفی" یعنی تفاوت مشهود تعداد رشد دانش‌آموز و بازنشستگی معلمین روبه‌رو هستیم و این مورد تا سال 1406 ملایم‌تر شده و بعد به ثبات می‌رسد.
در پایان این نشست، ضمن امضای تفاهم‌نامه ساخت 6 مدرسه در کیش، معاون وزیر آموزش با تاکید بر اهمیت زبان اشاره در فضای عمومی و آموزش و اشاره به نمونه بودن فعالیت‌های دکتر مظفری در سراسر کشور، برای فرستادن مربی و آموزش زبان اشاره و توانایی ارتباط با این معلولین به کیش اعلام آمادگی کرد.
حسینی، شهر درست را؛ شهر دوستدار انسان، شهر دوستدار کودک، شهر دوستدار معلول و شهر دوستدار کتاب دانست و گفت: یادگیری زبان اشاره از ملزومات این شهر است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سکوهای خالی؛ صحنه ترسناک معماری

بخشنامه رییس قوه قضاییه در مورد شهود ساختگی و شهادت کذب

تشکیل هیچ استان جدیدی در دستور کار دولت و وزارت کشور نیست

بررسی ترمیم معیشت اقشار آسیب پذیر در جلسه امروز هیات رییسه مجلس

فارین پالیسی: پس از ترور سردار سلیمانی فعالیت ایران در سوریه دو برابر شده است

پیشنهاد 50 کارشناس برای کاهش پیامدهای اقتصادی کرونا

گزینه‌های پیش روی ایران بازنگری در اجرای پروتکل الحاقی و «ان‌پی‌تی»

بی‌پولی در خط مقدم جنگ با کرونا

تغییر ساعت کاری اداری به 7تا 14/مراکز آموزشی تا 30فروردین تعطیلند

تلفن گویا 1569 جهت اطلاع رسانی کرونا راه‌اندازی شد

ثبت نام مدیران مدارس واجد شرایط 25 اردیبهشت آغاز می شود

آغاز به کار ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی در سال جدید

مبارزه با کرونا؛ قدم به قدم تا نقطه مطلوب

درخشش نام تئاتر آنلاین در کنار کنسرت‌ها

دستور وزیر بهداشت برای نگرفتن پول از بیماران کرونایی در مراکز درمانی

پیشنهادات جدید استانداری برای جمع‌آوری معتادان از سطح شهر

از موسیقی دم‌دستی تا پایتختی که ناتمام ماند

نامه شورا به رئیس جمهور برای استفاده از کمک دولتی در شهرداری

زباله سوز اهدایی چینی‌ها در راه تهران/کاهش 2500 میلیاردی بودجه شهرداری به خاطر کرونا

گام پیش‌روی هسته‌ای ایران چیست

بازخوانی گفت‌وگوی صمیمانه رهبر انقلاب با جمعی از جوانان

شهرداری تهران به جمع آوری معتادان متجاهر کمک می کند

روحانی: تعدیل ممنوع

کرونا را به خلوت خود راه ندهید

تدوین برنامه حمایت از زندگی مستقل فرزندان بالای 18 بهزیستی

نشست امروز مجلس به صورت کنفرانس تلویزیونی برگزار می‌شود

لزوم تطبیق کاری ومالی شهرداری با بحران کرونا

ساختمان های دارای تأییدیه ایمنی از پرداخت عوارض ایمنی معاف هستند

پیش‌بینی "پیک" کروناویروس با نظارت بر تغییرات ژنومی امکان‌پذیر است

ذوالقدر: برای بازگشت به شرایط عادی عجله نشود

کرونا کدام آزمون‌های وزارت بهداشت را لغو کرد؟

نرخ رسمی ارز ثابت ماند

شهرآشوب در شب نهم نوروزخانه

جهانگیری: جوانان پرچمدار تقویت همبستگی اجتماعی شده‌اند

حمایت رئیس پیشین کمیته ملی المپیک از موضع IOC برای المپیک توکیو

بسته سیاستی بانک مرکزی برای نرخ سود بانکی/ کاهش بهره به ١٧.5 درصد

سرمقاله جوان/ ما را چه به روزنامه الکترونیکی؟!

سرمقاله صبح نو/ سبک زندگی پساکرونا

سرمقاله آفرینش/ بانک‌ها و تعهداتی که اجرا نمی‌شوند!

ذی‌نفعان تعلیم و تربیت به آموزش مجازی عادت ندارند

خواب خوب به پیشگیری از ابتلا به کرونا کمک می کند

استرس موجب بروز حمله قلبی دوم می شود

نبی در فدراسیون فوتبال مستقر شد/ حضور غیرقانونی؟

احتمال تعویق جام جهانی 2022 و یا تغییر میزبان؟

عقب‌نشینی فدراسیون فوتبال با سومین نامه AFC درباره دبیرکل

از جوانان تحصیل‌کرده تا مجردها و مطلقه‌ها

پیشنهاداتی برای لذت بخش کردن قرنطینه خانگی

بورسی ها کرونا نمی گیرند؟!

یک پای بازار سرمایه می لنگد!

رئیس جمهور درگذشت پدر شهیدان کرمی را تسلیت گفت