راه ترقی

آخرين مطالب

سياسي

حق امتیاز صدور پروانه فعالیت اپراتور ماهواره‌ای مخابراتی تعیین شد

راه ترقی- در جلسه صبح امروز - چهارشنبه - هیات دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری، حق امتیاز صدور پروانه فعالیت اپراتور ماهواره‌ای مخابراتی در سال ۱۳۹۹ به مبلغ ۹۰ میلیارد ریال تعیین شد.

دولت با مصوبه مجلس موافق نیست/نرفتنم به مجلس به دلیل پروتکل‌های بهداشتی است

راه ترقی- رئیس جمهور با ابراز خرسندی از تقدیم لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور در موعد مقرر به مجلس شورای اسلامی، برخی گمانه زنی های رسانه ای درباره دلیل حضور رئیس جمهور در مجلس هنگام تقدیم لایحه بودجه را رد کرد و گفت که عدم حضور در مجلس شورای اسلامی صرفا به دلیل مصوبات ستاد ملی کروناست.

بایدن بار دیگر از بازگشت به برجام سخن گفت

راه ترقی - جو بایدن رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا بار دیگر بر موضع خود در مورد بازگشت به برجام تاکید کرد و در عین حال آن را کاری دشوار دانست.

نامه دولت درباره مصوبه مجلس به شورای نگهبان ارائه می‌شود

راه ترقی- اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری از نامه دولت به شورای نگهبان درباره مصوبه روز گذشته مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: مصوبات شورای عالی امنیت ملی بعد از تایید رهبر معظم انقلاب برای همه لازم الاجراست و ورود مجلس به این موضوع به مصلحت نیست

توییت ظریف ترند رسانه‌های اجتماعی چین شد

راه ترقی- توییت چند روز پیش وزیر امور خارجه به زبان چینی در خصوص ترور شهید محسن فخری‌زاده به ترند رسانه‌های اجتماعی چین تبدیل شده است.

امیدواریم در لایحه دولت به محورهای بسته اقتصاد مردمی توجه شده باشد

راه ترقی- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در بسته اقتصاد مردمی، توجه به مشارکت مردم در اقتصاد و واگذاری دارایی‌ها به آحاد مردم مد نظر مجلس است و امیدواریم در لایحه پیشنهادی به این محورها توجه شده باشد

ربیعی: تصمیم درباره برجام و برنامه هسته‌ای طبق اصل ۱۷۶ فراقوه‌ای است

راه ترقی- سخنگوی دولت با بیان اینکه موضوع برجام و برنامه های هسته ای از اختیارات شورای عالی امنیت ملی است، گفت: مسئولیت هر گونه تصمیم درباره برجام و برنامه‌های هسته‌ای براساس اصل ۱۷۶ قانون اساسی فراقوه‌ای بوده است هیچ نهاد و قوه‌ای به تنهایی نمی‌تواند خارج از این چارچوب اقدام کند.

روحانی: دشمن از نرسیدن به هدف خود در توقف اقتصاد ایران عصبانی است

راه ترقی- رییس جمهوری گفت: آنها که در طول ۲ و نیم سال اجرای سیاست ضدایرانی فشار حداکثری نتوانستند به هدف متوقف کردن اقتصاد ایران برسند امروز از آرامش و روند بهبود در اقتصاد ایران عصبانی‌اند و می‌خواهند در این چند هفته امواج منفی به اقتصاد بفرستند

سخنگوی وزارت خارجه: گزارشی از حمله به یک سردار سپاه در سوریه نشنیده‌ام

راه ترقی- سخنگوی وزارت امور خارجه درباره به شهادت رسیدن یکی از سرداران سپاه در سوریه در حملات پهپادی گفت: گزارشی از این موضوع نشنیده‌ایم و به نظر می‌رسد خبرسازی است البته سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح باید اظهارنظر کند

انحراف افکارعمومی و ایجاد تفرقه حلقه مکمل ترور شهید فخری‌زاده است

راه ترقی- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مدیریت فضای رسانه‌ای و انحراف افکار عمومی و آدرس غلط دادن به جامعه و ایجاد اختلاف و تفرقه داخلی را حلقه‌های مکمل ترور شهید فخری‌زاده دانست و گفت: بلافاصله بعد از این ترور، جریانی مرموز سعی کرد آن را نتیجه مذاکرات هسته‌ای و برجام معرفی کند.

سفیر ایران در ژنو خواستار واکنش قاطع سازمان‌ملل به‌ترور فخری‌زاده شد

راه ترقی- سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در ژنو، با ارسال نامه ای به خانم میشل باشلت کمیسر عالی حقوق بشر ضرورت واکنش قاطع سازوکارهای حقوق بشری سازمان ملل نسبت به ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند برجسته کشورمان را یادآور شد

خطیب‌زاده: سیاست خارجی ایران در قبال همسایگانش دچار تغییر نخواهد شد

راه ترقی- سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: سیاست خارجی ایران در قبال همسایگان خود مبتنی بر منطق، واقعیت‌ها و مصالح منطقه بوده، این سیاست دچار تغییر نخواهد شد و ادامه خواهد یافت.

وزیر دفاع: با شهادت فخری زاده، بودجه نوآوری های وزارت دفاع دو برابر شد

راه ترقی- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم تشییع پیکر شهید محسن فخری زاده دانشمند برجسته هسته ای و دفاعی گفت: هیچ جنایت، هیچ ترور و کار احمقانه‌ای نزد ملت ایران بی‌پاسخ نخواهد ماند ما حتماً جنایتکاران را تا انتها تعقیب می‌کنیم و جنایتکاران باید بدانند که به سزای عملشان خواهند رسید

مراسم تشییع پیکر شهید محسن فخری زاده در تهران برگزار شد

راه ترقی- مراسم تشییع پیکر شهید محسن فخری زاده در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور جمعی شخصیت‌ها، مقامات و فرماندهان ارشد نظامی کشور برگزار و برای خاکسپاری به آستان مقدس امامزاده صالح منتقل شد

دستور روحانی برای پیگیری و مقابله با اقدامات ناامن کننده

راه ترقی- رییس جمهوری ضمن تسلیت و تبریک به مناسبت ترور ناجوانمردانه و شهادت سرافرازانه دکتر محسن فخری زاده، دستور پیگیری لازم جهت پیشگیری و مقابله با این قبیل اقدامات ناامن کننده را صادر کرد.

طرح برخورد با عاملان شهادت فخری‌زاده در دستور کار مجلس قرار گرفت

راه ترقی- عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: طرح کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای برخورد با عاملان شهادت شهید فخری‌زاده بر اساس آیین نامه داخلی مجلس در اولویت قرار گرفته و در جلسه فوق العاده همین هفته بررسی و نهایی می‌شود.

اهداف یک ترور، زمین و زمان واکنش ما

راه ترقی- دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهوری و سخنگوی دولت در یادداشتی در اینستاگرام تاکید کرد که ترور سردار شهید قاسم سلیمانی و شهید محسن فخری‌زاده گواه آشکار ضعف و زبونی دشمنانی است که عرصه را باخته‌اند

خدمات کنسولی از فردا تعطیل است

راه ترقی- وزارت امور خارجه اعلام کرد که ارائه خدمات کنسولی اعم از میز خدمت کنسولی و تایید اسناد از یک شنبه ٩ آذر ماه ٩٩ تا چهارشنبه ١٢ آذرماه ٩٩ تعطیل است.

روحانی: پاسخ ترور شهید فخری‌زاده را به موقع می‌دهیم

راه ترقی- رییس جمهوری در واکنش به ترور شهید محسن فخری‌زاده گفت: همه اتاق‌های فکر و دشمنان ایران بدانند ملت ایران و مسوولان شجاع‌تر و غیورتر از آن هستند که این اقدام جنایتکارانه را بی‌پاسخ بگذارند و مسئولین مربوطه به موقع و مناسب، پاسخ این جنایت را خواهند داد.

طرح سهمیه‌بندی بنزین سرانه خانوار و بررسی دلایل افزایش قیمت مرغ

راه ترقی- کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در هفته جاری از بررسی طرح سهمیه‌بندی بنزین سرانه خانوار تا بررسی دلایل افزایش بی رویه قیمت گوشت مرغ و دعوت از وزرا برای بررسی سوال نمایندگان را در دستورکار دارند.

اخطار ایران به آمریکا و رژیم صهیونیستی

راه ترقی- سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل طی نامه ای به دبیرکل سازمان ملل و رییس شورای امنیت، ضمن مسئول دانستن آمریکا و اسراییل در این حمله ناجوانمردانه، از آنها خواست ضمن محکوم کردن این ترور، اقدامات لازم را در این زمینه به عمل آورند

روحانی: شهادت فخری زاده عزم دانشمندان ایران را مصمم‌تر خواهد کرد

راه ترقی- رییس جمهوری شهادت شهید فخری زاده را تسلیت گفت و تصریح کرد: دشمنان ما بدانند با شهادت امثال شهید فخری زاده نه تنها خللی در اراده جوانان و دانشمندان در پیمودن مسیر رشد شتابنده علمی ایجاد نخواهد شد، بلکه عزم آنان در ادامه راه این شهید گرانقدر مصمم‌تر خواهد شد

تغییر روند حضور کارکنان/ آیا تعطیلی برای همه است؟

راه ترقی- دولت به فاصله یک هفته تصمیم گرفت نحوه حضور کارکنان را از درصدی به تعطیلی تمامی ادارات (به جز خدمات ضروری سازمان)تغییر دهد، اما اینکه تمامی دستگاه های مشمول دست به این تعطیلی بزنند یا نه مشخص نیست، چراکه پیش از این هم در اجرای دورکاری برخی سازمان ها تمایلی به اجرای کامل نداشته اند.

سخنگوی وزارت خارجه درگذشت استادزاده را تسلیت گفت

راه ترقی- رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه در پیامی، ضمن تسلیت درگذشت «زهرا استادزاده»، وی را استاد دغدغه‌مند عرصه فرهنگ، ادبیات و زبان فارسی معرفی کرد.

روانچی: نیروهای آمریکائی مشغول غارت نفت و ثروت مردم سوریه هستند

راه ترقی- نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: برخی کشورها با تحمیل تحریم‌های یکجانبه علیه مردم سوریه، ممانعت از تلاشهای بین‌المللی برای بازگشت پناهندگان و آوارگان سوری و نیز کارشکنی در فرآیند سیاسی، در صدد طولانی‌تر کردن بحران سوریه و تحمیل ارائه خود بر مردم آن هستند.

قدردانی فرمانده کل سپاه از رهبر معظم انقلاب

راه ترقی- فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی از اظهار لطف و پیام الهام بخش و امیدآفرین رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی کل قوا به آحاد بسیجیان قدردانی کرد.

فراخوان طرح دیدگاه‌های مرتبط با تمهیدات برگزاری انتخابات ۱۴۰۰

راه ترقی- روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت کشور با توجه به برگزاری چهار انتخابات مهم در خرداد ۱۴۰۰، در فراخوانی از دانشگاهیان، فعالان سیاسی، حزبی و رسانه ای دعوت کرد تا دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را در ارتباط با تمهیدات حقوقی و اجرایی برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در شرایط شیوع ویروس کرونا ارائه کنند.

یکتا اشرفی عضو هیات تجدیدنظر شورای رقابت شد

راه ترقی- رییس جمهوری در حکمی بنا به پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی، یکتا اشرفی را به عنوان «عضو هیات تجدید نظر شورای رقابت» منصوب کرد.

نباید به گونه‌ای رفتار کنیم که مذاکرات جدیدی برای برجام شروع شود

راه ترقی- رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه نباید به گونه‌ای رفتار کنیم که مذاکرات جدیدی برای برجام شروع شود،‌ گفت: مذاکرات برجام در گذشته انجام شده و به چارچوبی رسیده و این چارچوب مراحل خود را هم در ایران و هم در کشورهای مختلف طی کرده است

مصوبه افزایش فوق‌العاده جذب کارکنان وزارت اطلاعات ابلاغ شد

راه ترقی- معاون اول رییس جمهوری مصوبه افزایش فوق‌العاده جذب کارکنان وزارت اطلاعات تا میزان ۵۰ درصد را برای اجرا به وزارت مذکور و سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد

تذکر ۳۳ نماینده به «روحانی» درباره گرانی‌های اخیر

راه ترقی- نماینده اسلام آباد به همراه ۳۲ نفر از نمایندگان به رئیس‌جمهور درباره ضرورت اتخاذ تدابیر فوری برای حمایت از اقشار آسیب پذیر در مقابل گرانی‌های اخیر تذکر دادند.

ساير مطالب

نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی اعلام شد

نرخ رسمی 20 ارز کاهش یافت

کاهش تورم با مدیریت نرخ سود بین بانکی

کمک به توسعه نهادهای مالی با تصمیم جدید شورای عالی بورس

پرداخت وام یک میلیون تومانی کرونایی به 10 میلیون سرپرست خانوار

نرخ رسمی 22 ارز افزایش یافت

ترخیص ٤.٢ میلیون تن مواد اولیه از گمرکها تا پایان امسال

سهم 30.5 درصدی بخش صنعت و معدن از تسهیلات بانکی

همتی: صندوق‌های سرمایه‌گذاری فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاران

روند مثبت بازار سهام در معاملات امروز هم ادامه یافت

عقب‌نشینی قیمت دلار به کانال 25 هزار تومانی

آغاز بازارگردانی 10 شرکت پتروشیمی در بورس

وزیر راه: قیمت مصالح ساختمانی و سیمان باید کنترل شود

سرپرست اداره صادرات بانک مرکزی منصوب شد

آذری‌جهرمی:فیلترینگ عامل اصلی افت کیفیت اینترنت است

ایران و پاکستان؛ تجارت بدون مبادله پول

مشارکت 190 شرکت در ابرپروژه انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی

پیشرفت 76 درصدی زیرساخت‌های دولت الکترونیک

ایران‌چک 100 هزار تومانی جدید به‌زودی عرضه می‌شود

صعود ایران به رتبه دوم «اقتصاد نوآور» در منطقه آسیای مرکزی و جنوبی

نرخ رسمی 22 ارز کاهش یافت

دلیل بازار برای خوش بینی به صعود قیمت طلا

راهکارهایی برای بازگشت آرامش به بازار بورس/ توصیه‌هایی به سرمایه‌گذاران خُرد

وزیرصمت: 800 هزارتن کالای اساسی از گمرکات کشور ترخیص شد

بررسی میدانی وزیر صنعت از وضعیت ترخیص کالاهای اساسی

بیانیه نشست پایانی وزیران مجمع کشورهای صادر کننده گاز

افزایش گمانه‌زنی‌ها برای بهبود وضعیت معاملات بورس

افتتاح بخش مرکزی کریدور شمال به جنوب کشور تا 8 روز آینده

نرخ رسمی 29 ارز کاهشی شد

دژپسند: از افزایش نرخ سود بین بانکی جلوگیری می‌شود

نرخ دلار با بایدن و بی ‌بایدن

تولید 20 میلیون حلقه تایر سواری تا پایان سال 99

نرخ رسمی 18 ارز کاهش یافت

نرخ رسمی 18 ارز کاهشی شد

کاهش 17.2 درصدی مقرری‌بگیران جدید در سال 98

انتظار بازدهی معقول از بورس با سرمایه‌گذاری بلند مدت

زنگنه:تحریم‌های ترامپ کینه‌جویی علیه ایران است

6 ایراد بخش خصوصی به طرح فولادی مجلس

تداوم روند نزولی بازار سهام / شاخص 17 هزار واحد افت کرد

جزئیات قیمت رسمی انواع ارز/نرخ 29 ارز افزایش یافت

وعده همتی درباره بازار ارز/ دست‌مان برای مدیریت نرخ بازتر می‌شود

یارانه آبان ماه فردا واریز می‌شود

اردکانیان برای تسلیم پیام رییس‌جمهوری وارد دوحه شد

ارز 4200 تومانی واردات دارو حذف نشده است

سود بانکی کاهش نمی‌یابد

عرضه 146 میلیون دلار در سامانه نیما

نرخ رسمی همه ارزها ثابت ماند

نمایشگاه واردات شانگهای، فرصتی برای تقویت روابط اقتصادی چین و ایران

بیت کوین باز هم رکورد زد

افت 28 هزار واحدی شاخص بورس

اردکانیان: 26 میلیارد متر مکعب آب به سه استان جنوبی تخصیص یافت

بانک مرکزی: مشکل تجارت کشور کد رهگیری و نظارت ارزی نیست

کاهش ارزش پوند و 9 ارز بانکی

جهانگیری اصلاح مصوبه واگذاری سهام دولت درصندوق ETF را ابلاغ کرد

بارش‌های پاییزی کمتر از سال قبل خواهد بود/ نگرانی سیلاب نداریم

برنامه‌ریزی وزارت صمت برای بهبود فضای کسب و کار با سه راهکار

جذابیت بورس از میان دیگر بازارها برای سرمایه‌گذاری

افزایش نرخ رسمی 24 ارز

پیش‌بینی بازگشت دوباره رونق به بازار سهام

خاوازی: وزارت جهاد کشاورزی از توسعه فعالیت استارت‌آپ‌ها حمایت می‌کند

وزیر راه و شهرسازی: دیگر ریل و واگن وارد نمی‌کنیم

بیش از 326 هزار میلیارد تومان از بورس تامین شد

کاهش نرخ 22 ارز عمده

واکنش منفی بازار سرمایه به ادامه روند صعودی قیمت دلار

ثبات نرخ ارزهای عمده

شیوه‌نامه جدید واردات در مقابل صادرات به زودی ابلاغ می‌شود

راهکارهای بهبود روند معاملات بورس کدامند؟

جزئیات قیمت رسمی انواع ارز/ نرخ یورو و پوند کاهش یافت

سکوت وزارت صمت در ماجرای برنجهای دپو شده در گمرک

دوازدهمین یارانه معیشتی امشب واریز می‌شود

تداوم عرضه سهام شرکت‌های دولتی در بورس تا پایان دولت دوازدهم

طرح‌های وزارت نیرو در تهران و هرمزگان با دستور روحانی افتتاح شد

روزانه 70 میلیون دلار در بازار متشکل ارزی عرضه شد

چه مشاغلی در پساکرونا موفق خواهند بود؟

تحویل زمین برای ساخت مسکن ملی به 135 هزار متقاضی

کلیات طرح الزام دولت به پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی تصویب شد

یارانه معیشتی آبان ماه شنبه واریز می‌شود

نرخ رسمی 21 ارز کاهش یافت

600 میلیون یورو برای هزینه‌های کرونا به خزانه واریز شد

شمش فولادی، شاگرد اول صادرات صنایع معدنی

تامین بخشی از برق مشترکان پرمصرف خانگی از طریق سامانه‌های خورشیدی

صدور دو مصوبه جدید از سوی سازمان بورس

جنگ روانی ترامپ با تحریم کهنه سرباز صنعت نفت ایران

جهانگیری: تامین امنیت غذایی از اولویت‌های اساسی کشور است

وزیر راه خبر داد: تعیین تکلیف 400 هزار واحد در طرح اقدام ملی مسکن

قالیباف: امیدواریم طرح تولید پایدار فولاد مشکلات این حوزه را کاهش دهد

امید به رونق بورس با جمع‌شدن صف‌های فروش

اشتغال‌آفرینی برای بیش از 2 میلیون نفر در بخش خدمات در 7 سال گذشته

لزوم فراهم کردن زیرساخت‌های دورکاری با شیوع کرونا

چهار طرح حمایتی دولت برای گذر از بحران کرونا

بررسی وضعیت بازار سهام و عملکرد سازمان بورس در دستور کار نمایندگان

کدام صنوف تهران از امروز تعطیل است؟

هدفگذاری صادراتی برای کسب سهم بیشتر از بازار همسایگان

بورس کالا محور مبادلات فولاد کشور می‌شود

بانک مرکزی به دنبال راهی برای کاهش فشار تورمی در بازارها

عقب‌نشینی 38 هزار واحدی شاخص بورس

28 نماد بورسی متوقف شدند

بورس در نخستین هفته آبان‌ماه به کدام سمت می‌رود؟

افزایش نرخ رسمی یورو و 20 ارز دیگر

ایجاد پنجره واحد انتقال ارز صادرات نفت چه مزایایی دارد؟