راه ترقی

آخرين مطالب

شهرداری تهران

برترین فیلمسازان موبایلی جشنواره در برج میلاد معرفی شدند

راه ترقی - مراسم اختتامیه نخستین جشنواره بین المللی فیلم های کوتاه موبایلی «یک دقیقه قرنطینه» با اعلام برگزیدگان این دوره از جشنواره و تقدیر از کادر پزشکی کشور، با حضور تعداد محدودی از اعضای دبیرخانه و هیات داوران جشنواره با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد و برگزیدگان به صورت برخط معرفی شدند.

پیاده‌روی؛ مُد خلاقانه اندیشیدن

راه ترقی - در بسیاری از اوقات وقتی از کسی می‌خواهی که «بیا با هم قدمی بزنیم و پیاده‌روی بکنیم» عموما این کار را بیهوده دانسته و تو را به خوردن یک قهوه در کافه‌ یا رفتن و نشستن در گوشه پارکی، خانه‌ای و... دعوت می‌کند. اگر به تنهایی این کار را بکنی و از تو کسی بپرسد و بگویی دارم قدم می‌زنم، عموما تو را بیکار و بیهوده‌کار تلقی کرده یا خطاب می‌کنند و با کنایه‌های مختلف تو را به روش‌های دیگر وقت‌گذرانی دعوت می‌کنند.

خطر جدید برای برج طغرل و ابن بابویه

راه ترقی - ساخت مرکز فرهنگی برج طغرل و ایستگاه پست گاز در محدوده مرزی برج یعنی حتی نزدیک‌تر از عرصه اثر و آسیب‌هایی که تاکنون به این اثر تاریخی وارد شده، گویا راضی‌شان نکرده؛ حالا سراغ پارک بازی کودکان رفته‌اند و بیل مکانیکی بین برج طغرل و دومین قبرستانتهران، زمین را گود می‌کند تا برای کودکان پارک و شهربازی ایجاد شود.

برقی کردن اتوبوس ها راهی مقرون به صرفه برای تکمیل شبکه حمل و نقل عمومی

راه ترقی - رییس شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از شرکت واگن‎سازی تهران و در حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به قوانین موجود در حوزه حمل و نقل توجه شود و این قوانین عملی گردد هیچ مشکلی در خصوص حمل و نقل عمومی از بابت تامین ناوگان و یا تکمیل شبکه حمل و نقل عمومی نخواهیم داشت.

خبرنگاران به روشنایی و روشنگری کمک می‌کنند

راه ترقی - رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران در پیامی به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار در پیامی این روز را به تمامی خبرنگاران به خصوص خبرنگاران حوزه مدیریت بحران تبریک و تهنیت گفت و گفت: خبرنگاران به روشنایی و روشنگری کمک می‌کنند.

پذیرش بیماران مشکوک به کرونا در کلینیک‌های شهرداری تهران

راه ترقی - مدیرعامل شرکت شهر سالم در آیین تودیع جباری و معارفه کریمه سارویی به عنوان سرپرست معاونت مالی و اداری شرکت شهر سالم از پذیرش بیش از ۱۳ هزار بیمار مشکوک به کرونا تا کنون در کلینیک‌های شهرداری تهران در شیوع کرونا در تهران خبر داد.

پیام تسلیت رئیس سازمان فرهنگی هنری به‌ مناسبت فاجعه تلخ انفجار بیروت

راه ترقی - حجت الاسلام میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با صدور پیام تسلیتی جان باختن شماری از مردم لبنان در پی انفجار بزرگ بندر بیروت را به دولت و ملت لبنان تسلیت گفت و آمادگی این سازمان را برای هرگونه کمک اعلام کرد.

پیام تسلیت رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به‌ مناسبت فاجعه تلخ انفجار بیروت

راه ترقی - حجت الاسلام میثم امرودی، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با صدور پیام تسلیتی جان باختن شماری از مردم لبنان در پی انفجار بزرگ بندر بیروت را به دولت و ملت لبنان تسلیت گفت و آمادگی این سازمان را برای هرگونه کمک اعلام کرد.

برج آزادی به رنگ پرچم لبنان شد

راه ترقی - شهر: برج آزدی تهران شب گذشته ۱۵ مرداد ماه، به نشانه همبستگی و همدردی مردم ایران با مردم لبنان به رنگ پرچم این کشور درآمد.

شورای هوشمند سازی در منطقه۵، به صورت نظام‌مند تشکیل شد

راه ترقی - معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه۵، گفت: با توجه به مصوبات جلسه‌های شورای هوشمندسازی، در منطقه۵، که به صورت نظام‌مند و مستمر تشکیل می‌شود به منظور دستیابی به راه‌حل‌های نوآورانه تصویب می‌شود و این مصوبات به بهترین شکل ممکن اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

روح نوازی در عمارت اتحادیه تهران

راه ترقی - شهر: شب گذشته (۱۵ مرداد ماه)، کنسرت زنده کیهان کلهر و کوارتت مینیاتور در محل عمارت تاریخی اتحادیه تهران اجرا شد و مخاطبان به صورت مجازی آن را دنبال ‌کردند.

فاجعه ای دهشتناک تر از بیروت در کمین تهران

راه ترقی - تجربه انفجار بیروت تجربه ای بسیار تلخ و ناگوار بود که تاثیرات منفی آن دهه ها در بطن لبنان خواهد ماند. فراتر از هر حادثه و فاجعه درس آموخته ها وعبرتهای آن باید مورد توجه قرار گیرد.

تأکید کمیته اجتماعی ستاد ملی کرونا بر توزیع نذورات خشک و خام

راه ترقی - دبیر کمیته امنیتی اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت: تأکید ما این است که نذورات بیشتر به سمت کمک های مؤمنانه بوده و اگر هم نذوراتی توزیع می شود به شکل مواد خشک و خام باشد.

اطلاعات میزان تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمان ۲۱۶ شهر جمع‌آوری شد

راه ترقی - معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از جمع‌آوری اطلاعات مربوط به میزان تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمان در ۲۱۶ شهر دارای محدوده مصوب بازآفرینی شهری خبر داد.

ممانعت از ورود برخی از واحدهای صنعتی استان البرز به تهران

راه ترقی - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: مرکز دفن زباله های گندک در شهرستان دماوند به دلیل همجواری با حوزه آبریز سد ماملو دارای حساسیت های خاص محیط زیستی است که در صورت عدم انجام کامل تعهدات و دفع صحیح، فعالیت این مرکز متوقف و پیگیری های قانونی مربوطه هم انجام می شود.

پاندمی یک پدیده شهری و چالشی برای شهرهاست

راه ترقی - شهر: کووید- ۱۹ نشان داد پاندمی، یک بحران بزرگ شهری است یعنی هم در شهرها بسیار بیشتر خود را نشان داد و هم بیانگر این بود که ساختار شهرها بسیار آسیب پذیر است و چالش جدی ایجاد می‌کند، درواقع پاندمی یک پدیده شهری و چالش برای شهرهاست.

چراغ‌های برج میلاد تهران امشب خاموش می‌شود

راه ترقی - در پی حادثه تلخ انفجار در شهر بیروت و کشته شدن ده‌ها نفر از شهروندان این شهر، چراغ‌های برج میلاد به نشانه همدردی مردم ایران با مردم لبنان و آسیب‌دیدگان انفجار بیروت، امشب ساعت ۲۱ چهارشنبه ۱۵ مرداد ماه خاموش می شود.

وزارت میراث فرهنگی در مورد گم شدن آلبوم ناصری پاسخگو باشد

راه ترقی - عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه وزارت میراث فرهنگی باید در مورد گم شدن آلبوم ناصری در کاخ گلستان پاسخگو باشد، گفت: همچنین باید مشخص شود پشت‌پرده‌ گم شدن آلبوم ناصری و برخی از مسجمه‌های شهری در زمان‌های گذشته چه بوده است.

فرهنگسرای اندیشه مسابقه کتابخوانی «ولایت علی(ع)» را برگزار می‌کند

راه ترقی - فرهنگسرای اندیشه همزمان با فرا رسیدن عید سعید غدیر خم مسابقه کتابخوانی «ولایت علی(ع)» را با محوریت کتاب «آن است شیوه حکومت» نوشته سید مهدی شجاعی برگزار می‌کند.

الزامات خبرنگاری حرفه‌ای و تأثیرگذار

راه ترقی - بی‌تردید خبرنگاری هم‌اکنون یکی از دشوارترین حرفه‌ها در ‌دنیا و بالطبع در جامعه ایران است. از هر منظری که نگاه کنیم، عایدات مادی حاصل از خبرنگاری مستقل و حرفه‌ای با انواع دشواری‌هایی که در مسیر استقلال و حرفه‌ای‌بودن وجود دارند، قابل مقایسه نیست.

برگزاری کارناوال شادی به مناسبت عید غدیر

راه ترقی - به مناسبت عید غدیر، کارناوالی به وسیله یک اتوبوس دوطبقه تزیین شده همراه با شعر خوانی، پرده خوانی غدیر و گل افشانی که از نقاط مختلف مرکزی شهر تهران عبور می کند، برگزار می شود.

طرح ترافیک هفته آینده نیز اجرا نمی‌شود

راه ترقی - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از لغو طرح ترافیک تهران در هفته آینده بر اساس تصمیم اتخاذ شده در کمیته امنیتی اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا خبر داد.

رسیدگی ویژه و مستمر به پیام های سامانه ۱۸۸۸ در حوزه خدمات شهری

راه ترقی - معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: سامانه های ۱۸۸۸و ۱۳۷ پل ارتباطی مدیریت شهری و شهروندان است و این مهم حساسیت و اهمیت کار ما را دو چندان می کند، از این رو یکی از اهداف اصلی معاونت خدمات شهری در خدمت رسانی به شهر و شهروندان کسب رضایتمندی حداکثری آنان است.

تولید روزانه ۷ هزار ماسک در مرکز کارآفرینی منطقه ۱۷

راه ترقی - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۷ از تولید روزانه ۷ هزار ماسک در مرکز کار آفرینی زمزم خبر داد و گفت:این ماسک ها با تائیدیه وزارت بهداشت روانه بازار شده و خلا موجود برای این کالا در منطقه را بر طرف می کند.

تلاش برای تکمیل هر چه سریع‌تر پایانه اکباتان

راه ترقی - علی امام از تخصیص بخشی از منابع حاصل از قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت برای تکمیل پایانه اکباتان خبر داد و گفت: از مجموع ۱۵۲ میلیارد تومان پول حاصل از این قانون ۵۰ میلیارد تومان آن در بخش زیرساخت و ۱۰۲ میلیارد تومان آن در بخش بهره‌برداری متروی تهران و حومه به کار گرفته می‌شود.

منابع درآمدی شهرداری‌ها در شرایط بحران

راه ترقی - بررسی تجارب بحران‌های گذشته در جهان نشان می دهد، اثرات بحران مالی بر اقتصاد محلی، سبب افت مالیات بر فروش، مالیات بر درآمد، مالیات بر املاک و استقراض نیز شده است. بخش اقتصادی حکومتهای محلی نیز با انقباض اقتصاد جهانی متاثر شده و درآمدهای ناشی از سرمایه گذاری شهرداریها رشد نزولی داشته ­اند.

وزارت نیرو باید روشنایی معابر و فضاهای بی دفاع را تامین کند

راه ترقی - شهر: برای جلوگیری از جدا افتادگی و کم تردد بودن فضاهای بی دفاع شهری در منطقه ۲۲ علاوه بر تامین مبلمان شهری توسط شهرداری، وزارت نیرو باید نسبت به تامین روشنایی این معابر اقدام کند.

۱۵ قطعه باغ شهری به تملک شهرداری درآمده است

راه ترقی - شهر: از سال ۱۳۹۶ تاکنون، ۱۵ قطعه باغ و اراضی مشجر در مناطق مختلف شهر تهران از سوی شهرداری به تملک درآمده تا با تبدیل به بوستان عمومی درهای آن روی مردم باز شده و سرانه فضای سبز شهر تهران هم از این طریق افزایش یابد.

کیفیت هوای تهران در وضعیت قابل قبول

راه ترقی - بر اساس آمارهای شرکت کنترل کیفیت هوا، شاخص کیفیت هوای تهران در حال حاضر عدد ۷۲ را نشان می‌دهد و بر اساس آن هوای تهران در شرایط قابل قبولی است.

کارگران خدماتی شهرداری مدام غربالگری می شوند

راه ترقی - شهر: مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران گفت: کارگران خدماتی شهرداری به صورت دائمی غربالگری می شوند و اگر فردی بیمار باشد بلافاصله از دیگران جدا می شوند.

شهرداری تهران پیشگام مقابله با بحران کرونا شد

راه ترقی - معاون شهردار تهران با تاکید بر ضرورت انسجام بخشی و افزایش آمادگی شهرداری تهران برای رویارویی با بحران های احتمالی گفت: ستاد مدیریت بحران همواره باید آماده باش باشد و باید برای آموزش و توانمندسازی نیروهای متخصص سرمایه گذاری صورت گیرد تا به عنوان نیروهای مسلط بتوانند نقش خود را در حوزه مقابله با بحران های شهری به خوبی ایفا کنند.

شهرداری تهران پیشگام مقابله با بحران کروناست

راه ترقی - معاون شهردار تهران با تاکید بر ضرورت انسجام بخشی و افزایش آمادگی شهرداری تهران برای رویارویی با بحران های احتمالی گفت: ستاد مدیریت بحران همواره باید آماده باش باشد و برای آموزش و توانمندسازی نیروهای متخصص سرمایه گذاری صورت گیرد تا به عنوان نیروهای مسلط بتوانند نقش خود را در حوزه مقابله با بحران های شهری به خوبی ایفا کنند.

خدمت رسانی به شهروندان تداوم دارد

راه ترقی - وظیفه ما در معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران حفظ سلامت بدنه زحمتکش شهرداری تهران است و در این زمینه تلاش می کنیم تا نیروها سالم و پایدار باشند تا بتوانند خدمات مستمر خود را به مردم ارائه دهند.

ساير مطالب

ملارد و دماوند دارای بیشترین ساخت وساز غیرمجاز درتهران

پارک دانشگاه تهران با شرکت پست تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

شاخص‌های مربوط به بهبود سالن سینما در تهران ارتقا یافته است

چهارمین جشنواره پرده خوانی غدیر؛ محصول همکاری شهرداری و حوزه هنری

برتری عملکرد شهرداری تهران در کنترل کرونا در مقایسه با دیگر دستگاه ها

90 درصد جمعیت استان تهران، شهرنشین هستند

آغازحادثه ناشی از اتصالی برق کولر بوده است

«مقابله جمعی» تنها راه توقف زنجیره انتقال کرونا در تهران است

ساخت «پردیس سلامت» مشروط به آزادسازی پادگان منطقه 22 است

وضعیت آب و هوا؛ تهران خنک تر می شود

بازنگری در ماموریت‌های سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری یک ضرورت است

کاهش 70 درصدی درآمد مترو و اتوبوسرانی در دوران کرونا

کودکان تهران صاحب سینمای تخصصی می شوند

حناچی: شهروندان برای طی مسیرهای کوتاه دوچرخه سواری کنند

جزئیات تبدیل باغ وثوق‌الدوله به بوستان

آذین میادین قلب پایتخت با گلدان‌های سنگی و گل‌های زینتی

حناچی: تجربه دفاع مقدس، مواجهه جامعه پزشکی باکرونا را آسانتر کرد

حق و حقوق کارگران شهرداری در اولویت قرار گیرد

اولین هایپرمارکت پسماندخشک کشور در منطقه 19 افتتاح شد

بهره برداری از پروژه بلوار استادمعین جنوبی؛ بزودی

مدیران محلات کنشگران اجتماعی هستند

هیچ لذتی بهتر  از خدمت به مردم نیست

ابعاد بین المللی ساماندهی روددره های تهران

خروج نفرآباد از فریز

رونمایی از «آماده باش »

تشکیل جلسه شورای عالی شهرسازی با دستور کار ساختمان ریاست جمهوری

دستورالعمل نحوه برقراری مزایای غیرمستمر کارکنان شهرداری تهران؛ در آستانه تدوین

مسافران مترو تهران با وجود تعلیق طرح ترافیک کم نشدند

اما و اگرهای لغو محدودیت ارتفاع در جماران

تردد 400 هزار خودروی فرسوده در شهر تهران

تهران صاحب 26 سامانه هشدار سریع زلزله می‌شود

پیوستن منطقه 13 به طرح مصوب بهسازی معابر پیاده رو و احداث مسیر دوچرخه

احتمال تشکیل سازمان متروی حومه ای تهران

رؤیای رنگی تهران

رویای رنگی تهران

باغ ایرانی سازور با 70 درصد فضای سبز احداث می‌شود

توافق پلیس و شهرداری برای ارتقای فرهنگ انسان محوری در فضاهای شهری

5 پروژه محله محور در منطقه 16 افتتاح شد

خریداری اتوبوس‌های تک کابین با 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت1398

رونمایی از داشبورد مدیریتی حوزه خدمات شهری شهرداری تهران

طرح معبر پاک در شمال تهران اجرایی شد

برگزاری کارگاه آموزش مجازی "روانشناسی درترافیک" در منطقه2

کرونا هزینه شهرداری را زیاد و درآمدش را کم کرد

کرونا هزینه شهرداری را زیاد و درآمدش را کم کرد/3 هزار ملک شهرداری در اختیار غیر است/راه اندازی 6 ایستگاه میانی برای کاهش پسماند تا آرادکوه

نشست هم اندیشی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با رئیس پلیس راهور تهران بزرگ

آیین افتتاح درمانگاه شهرداری منطقه9 با حضور مدیران ارشد شهری

معابر پیاده روی بلوار استادمعین جنوبی، الگوی پروژه های مناسب سازی معابر پیاده رو

عملی شدن تعهدات مالی روند اجرای پروژه را تسریع می کند

بازدید مدیران شهرداری تهران از پروژه گسترش فضای سبز در محور خیابان های دماوند و انقلاب

ویژه برنامه های دهه ولایت با رعایت پروتکل های بهداشتی در منطقه 16

نصب المان های شهری با موضوع کودکان در خیابان بهار

رسیدگی به پیام های 137 شهروندان در قالب اجرای پروژه های کوچک مقیاس

اجرای طرح نگهداشت فضای سبز در بزرگراه های منطقه سه تهران

رونق تورهای مجازی گردشگری در منطقه15

ادامه جنوبی بلوار استاد معین 15 مرداد افتتاح می‌شود

آموزش چهره به چهره 2000 نفر از ساکنین شهرک صدرا

خودکفایی منطقه 6 در تولید زیرمخزنی

تحویل 19 هزار واحد مسکونی به فرهنگیان شاغل و بازنشسته تا پایان امسال

ساخت پیست اتومبیلرانی در قلعه مرغی

نه راننده‌ها ماسک می‌زنند، نه مسافران

تعطیلی آرایشگاه‌ها و سینماها در پایتخت به مدت یک هفته

نفوذ جریانات شمالی دمای هوا در استان‌های شمالی را کاهش می‌دهد

استارت آپ ها اقتصاد شهری را تقویت می کنند

مدیرکل خدمات شهری: ریختن زباله در مسیل ها مصداق وندالیسم است

حریق جنگل لویزان اطفا شد

آئین تغییر نام بوستان شقایق- به شقایق مهر به صورت مجازی برگزارشد

اجرای "طرح ناظران سلامت کودک" در منطقه سه تهران

ساختمان های شمال شرق تهران با همکاری شهروندان آذین بندی می شود

دلیل ارزان‌تر بودن نرخ ماسک در ایستگاه‌های مترو نسبت به داروخانه‌ها

اجرای 17 کیلومتر عملیات پیاده رو سازی در منطقه 19

بارقه‌های شهر شیشه‌ای

افزایش آمار مسافران مترو در مقایسه با دو روزکاری هفته گذشته

گره ترافیکی حد فاصل خیابانهای سپیده تا شهید احمد حسینی گشوده می شود

آخرین وضعیت واحدهای صنفی آلاینده در شهر تهران

بررسی عملکرد یک ساله سازمان آتشنشانی

بهره مندی 700 کارمند مبتلا به کرونا شهرداری از خدمات سلامت روان

پروتکل های بهداشتی در ایام محرم روی کاغذ می ماند

پیشرفت 60 درصدی ساخت فروشگاه شهروند شهید علی اکبری

ایمن سازی مسجد ارک؛ ایستگاه پایانی

چرا آلاینده «ازون» بالا می‌رود؟

برآورد 200 میلیاردتومانی برای ساخت شبکه معابر«مروارید شهر»

زهرا بهروزآذر /مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران

کرونا ماهی 10 میلیارد تومان به ورزش شهرداری تهران خسارت می زند

آغاز ارائه کارت دوچرخه اشتراکی رایگان به دانش‌آموزان

لغو طرح ترافیک در تهران اجرا شد

3 پیشنهاد برای «تهران قرمز»؛ از جریمه ماسک نزدن تا دورکاری 50 درصدی

برگزیدگان نخستین جشنواره حکایت های تهران معرفی شدند

تمدید دورکاری در دستگاه های اجرایی استان تهران برای یک هفته

اعطای گواهی مدیریت سبز به مراکز اداری - آموزشی منطقه 2

ساخت ٢ هتل جدید در مرکز شهر

توضیحات شهردار تهران درباره کارکنان هتل شهر

تبدیل شهر تهران به شهر جهانی از طریق دیپلماسی شهری محقق می‌شود

کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی در منطقه 3 تهران

موافق نظارت بر نمایندگان محلی و گزینش کاندیدای کارآمد هستیم

بعید است رئیس دولت تدبیر نتواند با شهردار معمار و آرام اختلافات را حل کنند

آتش باغ ملی خاموش شد

رفع نواقص 40 مجموعه ورزشی شهرداری تهران

انعکاس امیر در موزه امام علی

اجرای 96 پروژه کوچک مقیاس در منطقه 9

پیوستگی حرکت در شهر با پروژه بهسازی پیاده راه‌ها