راه ترقی

آخرين مطالب

مديريت

ساز و کار مرخصی کارمندان دولت در شرایط کنونی چگونه است؟

راه ترقی- با شروع فعالیت کسب و کارهای ضروری از ٢٣ فروردین ماه، حضور کارکنان دولت نیز به دو سوم افزایش پیدا می کند. البته اعلام شده که مرخصی اجباری یک سوم که برسرکار حاضر نمی شوند، جزو مرخصی استحقاقی افراد نیست و حقوق آن نیز پرداخت می‌شود.

تداوم غنی سازی در صورت عدم ارائه تضمین برای اجرای برجام از سوی اروپا

راه ترقی- کمیسیون امنیت ملی مجلس با ارائه گزارش روند اجرای برجام تاکید کرد: چنانچه اتحادیه اروپا تضمین عملی برای اجرای برجام ندهد، ضمن محدودیت همکاری با آژانس انرژی اتمی، غنی‌سازی گسترده اورانیوم را در پیش می گیریم.

دانشجویان طبق اطلاعیه در دانشگاه حضور یابند

راه ترقی- معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی گفت: دانشجویان تحصیلات تکمیلی به ویژه دکتری حتما طبق اطلاعیه داخلی در خوابگاه‌ها و این دانشگاه حضور یابند.

7 راهکار برای قوی‌تر شدن در فضای مجازی

راه ترقی- عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر اینکه باید نقشه راه قوی شدن در فضای مجازی را ترسیم کنیم، 7 راهکار را به عنوان ابزار قوی تر شدن در این فضا تشریح کرد

چهار برنامه علمی دانشگاه در حوزه تحقیقات علوم پزشکی/تولید فرآورده‌های گیاهی در دستور کار

راه ترقی- سرپرست دفتر توسعه پژوهش و فناوری علوم پزشکی دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه چهاربرنامه علمی در حوزه‌های مراقبت، درمان، دهان و دندان و صنایع غذایی تحت نظارت دبیرخانه پایش آزاد در حال تدوین است، از برنامه این دانشگاه برای ورود جدی به عرصه تولید فرآورده‌های گیاهی خبر داد.

ترم تحصیلی دانشگاه تهران لغو نمی‌شود

راه ترقی- معاون آموزشی دانشگاه تهران با بیان اینکه این دانشگاه در سال 10 تا 12 هزار دانشجوی ورودی و همین اندازه فارغ التحصیل دارد، اظهار داشت: بر همین اساس با آموزش مجازی تا زمان تعطیلی دانشگاه ها، ترم تحصیلی ادامه دارد.

7 اصل بر فلسفه تعلیم دانش‌آموزان استثنایی کشور حاکم است

راه ترقی- رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با تشریح اصول هفت گانه حاکم بر فلسفه تعلیم و تربیت دانش آموزان استثنایی کشور گفت: این اصول بر مبنای تئوری ها و نظریات پذیرفته شده علمی بنیان نهاده شده است که ما از آن به عنوان «7 ت» یاد می‌کنیم. ‏

دانشگاه‌ها یک ترم تعطیل شوند

راه ترقی- نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان گفت: پیشنهاد ما این است که دانشگاه‌ها را یک ترم تعطیل کنیم زیرا دانشجویان از مناطق مختلف استان‌ها می‌آیند و ما باید سلامت آنان را تامین کنیم.

نامه شورا به رئیس جمهور برای استفاده از کمک دولتی در شهرداری

راه ترقی- رئیس شورای شهر تهران با اشاره به انقباض منابع مالی شهرداری در پی شیوع کرونا گفت: در نامه‌ای به رئیس جمهور تقاضای استفاده شهرداری از کمک دولت و همچنین بخشی از وام مصوب برای حفظ اشتغال داده شده است.

کرونا کدام آزمون‌های وزارت بهداشت را لغو کرد؟

راه ترقی- شیوع ویروس کرونا در کشور ضمن تعطیلی بخش‌های مختلف آموزش عالی منجر به لغو برگزاری برخی آزمون‌های ملی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد که قرار بود در فروردین و اردیبهشت ماه برگزار شود.

حمایت‌های دولت از آسیب پذیران بحران کرونا

راه ترقی- تاکید رییس جمهوری بر ضرورت رسیدگی، اختصاص منابع مالی و تضمین سلامتی معلولان و سالمندان، تامین امنیت شغلی کارگران، تضمین معیشت خانوارهای کم درآمد و کمک به مشاغل آسیب دیده همزمان با آغاز بحران کرونا در کشور نشان می دهد

دیدار رییس قوه قضاییه و شهردار تهران

راه ترقی- در ادامه ملاقات‌های دوره‌ای شهردار تهران با رئیس قوه قضائیه، حجت الاسلام و المسلمین رئیسی و پیروز حناچی در خصوص اهم مسائل قضایی مرتبط با شهرداری و پرونده‌های مطروحه در دستگاه قضایی با یکدیگر دیدار و به گفتگو پرداختند.

مشکلی برای برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی وجود ندارد

راه ترقی- سرپرستان مدارس ایرانی خارج از کشور بر ضرورت برنامه‌ریزی برای برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی، هماهنگی با مرکز سنجش جهت برگزاری امتحانات با لحاظ کردن شرایط ادامه تعطیلی مدارس تا پایان سال تحصیلی، ضرورت اتمام سال تحصیلی جاری و برنامه‌ریزی برای آغاز به موقع سال تحصیلی آینده تاکید کردند.

ارائه نتایج پلاسما درمانی بیماران کرونا

راه ترقی- فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اجرای سیستم غربالگری ملی در تهران گفت: پیوستن به مجموعه غربالگری ملی توسط تیم بهداشت و درمان مشکلات آماری شهر تهران برطرف می شود.

اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با تخلفات پژوهشی

راه ترقی- مدیر امور پژوهشی دانشگاه علامه طباطبایی درباره اقدامات پیشگیرانه این دانشگاه در راستای مقابله با تخلفات پژوهشی گفت: ما به دنبال این هستیم که درس اختیاری دو واحدی برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه بدهیم یا کارگاه‌های اجباری برای این دانشجویان برگزار کنیم.

رشد اعطای تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان/ حمایت از فناوریهای آینده

راه ترقی-معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه اخیرا رشد زیادی در اعطای تسهیلات به شرکتها داشته ایم گفت: مشارکت در حل مسائل اجتماعی، حمایت از فناوریهای آینده از برنامه های ما در آینده است.

ضرورت تحقق عدالت آموزشی برای 185 هزار دانش‌آموز عشایر

راه ترقی- بر اساس آمار دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش، از میان یک میلیون و 250 هزار نفر جمعیت عشایری، بیش از 185 هزار نفر دانش‌آموز هستند که در 6 هزار و 132 مدرسه با 12 هزار و 527 کلاس درس تحصیل می کنند؛ موضوعی که ضرورت توسعه آموزش عشایر و تحقق عدالت آموزشی را نمایان می‌کند.

جهانگیری: 100 هزار میلیارد تومان به بخش های آسیب دیده پرداخت می شود

راه ترقی- معاون اول رئیس جمهور گفت: چیزی در حدود 100 هزار میلیارد تومان در ستاد اقتصادی هفته گذشته دولت تصویب شد که به صورت تسهیلات به بخش هایی که آسیب دیده‌اند پرداخت شود.

شبکه «شاد» از 16 فروردین آموزش دروس به دانش‌آموزان را آغاز می‌کند

راه ترقی- رییس مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش گفت: شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) از 16 فروردین ماه برای تمام دانش آموزان در اقصی نقاط کشور فرآیند آموزش دروس را آغاز می‌کند.

توجه جوامع دانشگاهی به بازار تقاضا مصداق حرکت به سوی جهش تولید است

راه ترقی- رئیس دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی اراک گفت: توجه بیشتر به بازار تقاضا از سوی جوامع دانشگاهی می تواند زمینه ساز برداشته شدن گام های بلندی در راستای جهش تولید باشد.

روش‌های حفظ امنیت سیستم‌های رایانه‌ای در هنگام دورکاری

راه ترقی- در پی شیوع جهانی کرونا، بسیاری از دولت‌ها برای مقابله با این ویروس از استراتژی تاخیر استفاده می‌کنند که شامل تکنیک‌های فاصله گذاری اجتماعی از جمله تعطیلی مدارس و دورکاری در منازل است.

مهمترین رویکردها و اقدامات سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی

ره ترقی- رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی معتقد است هر دستگاه حاکمیتی در ایران این وظیفه را دارد که در مجموعه خودش تبعیض‌زدایی و ادای حق کند و طیف ضعیف دستگاه را مورد حمایت قرار دهد.

کارنامه یکساله جهاددانشگاهی؛ از ساخت دکل نفتی تا مقابله با کرونا

رااه ترقی- جهاد دانشگاهی در حالی سال گذشته وارد چهارمین دهه از حیات خود شد که در کارنامه سی و نه سالگی خود ساخت و رونمایی از دومین دکل حفاری نفت و همچنین پیوستن به صف مقابله با ویروس کرونا را به ثبت رساند.

آموزش در مدارس سمپاد تعطیل نشده است

راه ترقی- رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان گفت: مدارس سمپاد عملا از پیش از عید و در ایام نوروز آموزش را تعطیل نکرده و روزانه حدود 11 ساعت مانند روال عادی مدارس، به دانش آموزان محتوای آموزشی ارائه می دهد.

‌دانشگاه‌ها اشتغال‌پذیری دانشجویان را محقق کردند

راه ترقی- تربیت نیروی ماهر و مورد نیاز جامعه یکی از ماموریت‌های اصلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که این هدف با همکاری دانشگاه‌های کشور در سال 98 تحقق یافت و پیام تشکر رییس جمهوری را هم به دنبال داشت

بیمارستان‌های بنیاد برکت با ظرفیت 1000 تختخواب در خدمت بیماران کرونایی

راه ترقی- مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: 8 بیمارستان ساخته شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با ظرفیت 1000 تختخواب در حال خدمت رسانی به بیماران کرونایی هستند.

بهبود یافتگان کرونا در کشور به 10 هزار و 457 نفر رسید

ره ترقی- رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون 29 هزار و 406 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، 2234 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و 10 هزار و 457 نفر نیز بهبود یافته‌اند

تغییرات مدیریتی قوه قضائیه در سال 98؛ که آمد و که رفت

راه ترقی- یک سال و یک ماه از تغییر رئیس قوه قضائیه می گذرد و در پی آن جابه جایی های مدیریتی بسیاری در سطح عالی و میانی مدیران و صاحب منصبان در قوه قضائیه انجام شده است.

عملیات بازار باز در یک بازار کم عمق

راه ترقی- عملیات بازار باز نقش مهمی در کنترل سود بانکی دارد و می‌تواند با ساماندهی نرخ سود بانکی در براورده شدن سیاست جهش تولید بسیار موثر باشد، اما موانعی هم در مسیر اجرای آن وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آنها نبود عمق بازار است.

سال بودجه‌ای سختی در پیش داریم/فرصت‌ تعاملات علمی بین‌المللی را از دست نخواهیم داد

راه ترقی- رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با تاکید بر اینکه سال بودجه‌ای سختی در پیش داریم، گفت: با این وجود معتقدم فرصت تعاملات علمی بین‌المللی را نباید از دست داد.

مأموریتهایی که وزیر علوم برای مقابله با کرونا ابلاغ کرد

راه ترقی- پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک مامور شده تا با ایجاد کارگروه های علمی از موازی کاری تحقیقات جلوگیری کند و در راستای تولید کیت و انجام آزمایش‌های تشخیصی در برابر کرونا اقداماتی انجام دهد.

رفع تصور بی‌عدالتی آموزشی با استانداردسازی مدارس

راه ترقی- هر چند گفته می‌شود که 22 نوع مدرسه در کشور وجود دارد، موضوعی که به تصور بی‌عدالتی آموزشی در جامعه دامن می‌زند اما معاون شورای عالی آموزش و پرورش معتقد است تنها 2 نوع مدرسه دولتی و غیردولتی داریم و سایر مدارس تنها از نظر شیوه آموزش با یکدیگر متفاوت هستند.

مشارکت 12 دانشگاه برتر در برنامه پسادکتری ویژه

راه ترقی- 12 دانشگاه برتر برای مشارکت در برنامه پسادکتری ویژه که توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در حال اجراست، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

آموزش‌ مجازی در 72 درصد مدارس کشور ارائه می‌شود

راه ترقی- وزیر آموزش‌وپرورشی با بیان اینکه آموزش‌های مجازی در 72 درصد مدارس کشور انجام می‌شود، اظهار کرد: طراحی سامانه آموزش مجازی بر بستر اینترنت صورت گرفته است و اینترنت رایگان در این سامانه به دانش آموزان و معلمان ارائه خواهد شد.

تشخیص بیش از 2000 مورد مشکوک کرونا در خروجی شهرها از سوی هلال احمر

راه ترقی- معاون جمعیت هلال احمر کشورمان با اشاره به اجرای طرح غربالگری کرونا در خروجی شهرها، از تشخیص بیش از 2000 مورد مشکوک به کرونا از میان یک ونیم میلیون فرد غربال شده خبر داد.

ساير مطالب

گزارش مرکز پژوهش‌ها درباره تبعات اقتصادی ناشی از شیوع کرونا در کشور

مدیریت کرونا با قطع حلقه انتقال ویروس

آمادگی آموزش و پرورش برای تبدیل 1800 سالن ورزشی به مراکز درمانی کرونا

بازگشایی دانشگاهها منوط به تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا

رزمایش پیشگیری و پایش شروع کرونا ارتش آغاز شد

پروتکلهای جدید درمان کرونا در حال انجام است/تعریف دهها پروژه علمی

تشکیل هسته‌های فکری برای مبارزه با کرونا و پیامدهای آن در دانشگاه

موفقیت 20 دانشگاه در برگزاری کلاس‌های از راه دور

3000 پرستار جدید جذب مراکز درمانی می شوند

آمادگی سازمان فناوری اطلاعات برای آموزش 5 تا 7 هزار معلم

فعالیت‌های فرهنگی و هنری دانش‌آموزان غیرحضوری اجرا می‌شود

طرح کلان توسعه فناوری 5G تصویب شد

همه با هم علیه کرونا

تولید محیط انتقال کروناویروس توسط انستیتو پاستور

چهارمین بخشنامه وزارت علوم در مورد کرونا ابلاغ شد

نظارت بر پمپ‌بنزین‌ها برای مقابله با کرونا

تصمیم گیری درباره تمدید مهلت پرداخت عوارض در صحن شورا

تأکید بر اولویت قرار دادن رشته‌های جدید و بین‌رشته‌ای

تنها راه برون‌رفت از شرایط فعلی اقتصادی حمایت از نوآوری‌های جدید است

آغاز ثبت‌نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها از 20 اسفند ماه

کمیته هماهنگی مقابله با کرونا در تمامی دانشگاهها تشکیل شود

اعلام زمان جدید حذف و تعویض دروس نیمسال دوم دانشگاه تربیت مدرس

وزارت بهداشت روش های مدیریت استرس در بحران کرونا را اعلام کرد

یک جامعه‌شناس: در یورش ویروس کرونا به فکر «اقشار ضعیف» باشیم

ارائه تسهیلات به دانش بنیانهای دارای ایده مقابله با کرونا

تغییر احتمالی تقویم آموزشی به پیشرفت کلاس‌های مجازی بستگی دارد

ساخت پهپاد محلول‌پاش برای کنترل و مبارزه با شیوع کرونا ویروس

جنگل‌ها مخروبه شده‌اند، نجاتشان دهیم

کاهش دوره‌های اعزام به خدمت مشمولان از 18 به 11 دوره

معافیت شرکت‌های دانش‌بنیان از مالیات و سود بازرگانی

نصب دوربین‌های حرارتی برای رصد دمای بدن در مترو و فرودگاه

دروس ابتدایی در اولویت آموزش تلویزیونی قرار گیرد

گزارش اقدامات مدیریت بحران نباید پشت درهای بسته بماند

پیشنهاد مرکز پژوهش‌های مجلس برای تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان اسفند

شرح وظایف تیم علمی کرونا/ تهیه دستورالعمل نحوه غربالگری بیماران

با زیست‌بوم فناوری و نوآوری بن‌بست فنی نخواهیم داشت/با اتکا به داشته‌ها نیازها را رفع می‌کنیم

تولید داروی کرونا برای بیماران با علایم خفیف توسط دو شرکت دانش بنیان ایرانی

افزایش ظرفیت تولید ماسک‌های نانو به 300 هزار ماسک در روز

ضرورت بهره گیری از مشارکت های مردمی در مقابله با کرونا

حمایت صندوق رفاه از دانشگاه‌های با بالاترین میزان رضایت‌مندی دانشجو

احتمال طولانی شدن نیمسال تحصیلی دانشگاه تربیت مدرس

مدیریت هوشمند بحران کرونا

لزوم به کارگیری رویه‌های سیاستی و مدیریتی صحیح برای مقابله با ویروس کووید19

عضویت سه عضو هیات رییسه مجلس در ستاد ملی مقابله با کرونا

حضور 4 شرکت دانش‌بنیان در میان فعالان ساخت کیت کرونا/حمایت معاونت علمی از فناوران

رابط علمی کشور با دولت‌ها و مراکز علمی درگیر در زمینه مبارزه با کووید 19 منصوب شد

تمهیدات داخلی مرکز پژوهش‌های مجلس برای جلوگیری از شیوع کرونا

تفاوتی بین مردم و مسئولان برای انجام آزمایش کرونا وجود ندارد

تعیین تکلیف تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها در ستاد ملی مبارزه با کرونا

منتظر تصمیم ستاد بحران برای فعالیت دانشگاه‌ها هستیم/تصمیم رییس جمهور شامل همه استان‌ها نمی‌شود

اعلام بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و محدودیت فعالیت ادارات؛ بعداز ظهر امروز

کرونا آزمون‌های بین‌المللی در ایران را به تعویق انداخت

تجربه‌های خوب و بد چین در مهار کرونا را برای ایران جدی بگیریم

آموزش‌های مجازی، جایگزین احتمالی کلاس‌های دانشگاهی

2 مصوبه نقشه جامع علمی کشور برای تردد دانشجویان خارجی در ایران

آغاز بررسی اعتراضات جاماندگان حمایت معیشتی

تلاش وزارت بهداشت برای افزایش اعتبار بخش دانشجویی در سال آینده

مدارس دانش‌آموزان بیمار را نمی‌پذیرند

پژوهشگاه فضایی ایران از نهادهای تاثیرگذار در فناوری فضایی است

ادامه تعطیلی مراکز آموزش عالی با نظر دانشگاه‌های علوم پزشکی است

ادامه تعطیلی مدارس منوط به تصمیم وزارت بهداشت است

پنج فناوری‌ بهداشتی و درمانی برای مقابله با ویروس کرونا

کرونا در انگلیس؛ از انکار تا اخطار

کالای استراتژیک تحریمی برای انتقال فراورده‌های نفتی و آب ساخته شد

حذف دروس درسی باید توجیه علمی داشته باشد

بررسی لایحه بودجه سال 99 از فردا در جلسه علنی مجلس آغاز می‌شود

تلفات کرونا در ایران به 5 نفر رسید

آغاز جلسات مجلس در هفته جاری/ نمایندگان بودجه 99 را بررسی می‌کنند

سرنوشت دانشگاه‌ها در طرح ساماندهی آموزش عالی

بی نیازی کشور از واردات ماده اولیه رادیو داروهای پپتیدی برای درمان سرطان

رئیس‌جمهور از چهار خودروی ساخت داخل رونمایی کرد

دانش‌بنیان‌های ایرانی به اوراسیا سفر می‌کنند

دانشجومعلمان نخستین بار امسال عیدی می‌گیرند

نظرات مکتوب دانشجویان درباره شیوه‌نامه انضباطی ارسال نشده‌است

برخی به اسم حفظ بیت‌المال مانع خانه‌دارشدن مردم می‌شدند

بومی‌سازی سامانه تحلیل شبکه‌های مخابراتی با بیش از 20 میلیارد تراکنش در روز

گوهر آموزش و پرورش در دست آموزش ابتدایی است

اضافه‌شدن 5 واکسن جدید به چرخه واکسیناسیون کشور در سال 99

ایران به دنبال ارائه یافته‌های علمی خود به دنیا است

صادرات داروی ایرانی درمان سرطان به تایلند و ارمنستان

شرایط جذب روحانیون در دفاتر نهاد رهبری اعلام شد

تغییر رویکرد خام فروشی نفت با تکیه بر شرکت های دانش بنیان

تعرفه‌های پزشکی سال 99 باید به اندازه تورم رشد کند

احتمال تخصیص سهمیه بنزین نوروزی

مدرسه زمزمه بیداری و جایگاه انسان‌سازی است

جذب بیش از هزار و 700 عضو هیأت علمی در فراخوان بهمن ماه

اجرایی شدن یک سوم مصوبات فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی

خودکفایی ایران در تولید مواد اولیه داروهای زیستی

توسعه سلامت دیجیتال در کشور، اولویت معاونت علمی ریاست جمهوری است

آیین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی فنی حرفه ای تدوین شد

نرخ پیشنهادی دولت برای عوارض قطعه یک آزادراه تهران-شمال

جهانگیری مصوبه کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قطر را ابلاغ کرد

توقف واردات با تولید داروهای ایرانی/ جایگزینی برای داروی آمریکایی

ابعاد تربیتی در ارزیابی دانش‌آموزان برای ورود به دانشگاه لحاظ شود

واکسن آنفولانزای ایرانی تجاری سازی می شود/ صرفه جویی ارزی بالا

پیشگیری‌های لازم برای مقابله با کرونا در مدارس اجرا شد

ماهواره ظفر امروز پرتاب می شود؟

بازنگری در مجازات حبس، دستور کار جدی قوه قضاییه است

هشدار نسبت به کسر حقوق بازنشستگی برای صدور کارت هوشمند سلامت

پرتاب ماهواره ظفر به تعویق افتاد