راه ترقی

آخرين مطالب

گفتگو

واعظی: طرح مجلس پختگی لازم را ندارد

راه ترقی- رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه درباره مصوبه مجلس با بخشهای ذیربط مشورتی انجام نشده است، گفت: این طرح پختگی لازم را ندارد و اعضای دولت نگران بودند این طرح ممکن است در روابط دیپلماتیک و مسائل داخلی مشکلاتی ایجاد کند

لزوم افزایش سواد رسانه‌ای در راستای مقابله با روانشناسی شبه‌علمی

راه ترقی- عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره نقش مردم در مقابله با روانشناسی شبه‌علمی بیان کرد: مردم نیز باید درجه‌ای از سواد رسانه‌ای و تفکر نقادانه را داشته باشند که اگر با سخنی مواجه شدند بتوانند تشخیص دهند

نتایج مداخلات و محدودیت‌های فعلی کرونا کِی مشخص می‌شود؟

راه ترقی- عضو کمیته اپیدمیولوژی ستاد کرونای استان تهران گفت: در حال حاضر طرح محله محور شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا در حال اجراست که در صورت پوشش کامل و موفقیت طرح می‌توانیم امیدوار باشیم که طی ۳ یا ۴ ماه به مرحله کنترل اپیدمی برسیم.

خروج از پروتکل الحاقی تاثیری در تصمیم ‌آمریکا و اروپا نخواهد داشت

راه ترقی- یک دیپلمات پیشین گفت: خروج از پروتکل الحاقی و افزایش غنی‌سازی نه تنها تاثیری در تصمیم اروپا و آمریکا نمی‌گذارد، حتی باعث می‌شود کشورهایی مثل عربستان سعودی و اسرائیل و دیگر دشمنان برجام ابزار و مستمسک خوبی برای فشار بر ایران به دست بیاورند.

در ماه‌های آینده شاهد رفتارهای «زیگزاگی» در روابط ایران و آمریکا خواهیم بود

راه ترقی- یک استاد دانشگاه گفت: یکی از مهم‌ترین اقدامات بایدن بازگشت به برجام خواهد بود چرا که این مساله هم برای دولت امریکا وجود دارد که دیگر میانه‌روها در ایران رای نیاورند. در سه، چهار ماه آینده شاهد رفتار زیگزاگی می‌شویم که همان نه جنگ و نه صلح خواهد بود.

توسعه راهبردهای آموزشی و آگاهی بخشی؛ گامی موثر در مهار ایدز

راه ترقی- محمد ساعدی، کنترل و مهار بیماری ایدز را در گرو توسعه راهبردهای آموزشی، شفافیت و آگاهی بخشی دانست و اظهار داشت: ایفای نقش واسطه‌ای میان عوامل تنش‌زا و همچنین تقویت روحیه بیماران مبتلا به اچ آی وی باعث کاهش تنش، افزایش تحمل و بهبود کیفیت زندگی این قشر از جامعه می‌شود.

فلاحت پیشه: طرح مجلس منجر به لغو تحریم‌ها نمی‌شود

راه ترقی- رییس پیشین کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است از دل طرح راهبردی مجلس برای لغو تحریم‌ها، ساز و کاری برای رفع تحریم‌ها بیرون نیامده و حتی تنش‌های بین المللی را تحکیم می‌بخشد.

مردانی: غذاهای بیرون بر را با مایکروفر کرونازدایی کنید

راه ترقی- عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: با توجه به نحوه تهیه و فروش غذاهای بیرون بر و احتمال آلودگی ظروف بسته بندی به ویروس کرونا، باید پس از دریافت غذا، محتوای آن را درون ظرف دیگری ریخته و با ماکروفر ویروس زدایی کنیم.

علت انتخاب تولد تقویمی چیست؟

راه ترقی- روانشناس بالینی ومشاور خانواده گفت: تولد تقویمی و زودهنگام نوزاد در حقیقت خودخواهی مادر است که با عوارض متعدد، سلامت فرزندان را با مخاطره روبه‌رو خواهد کرد

قیمت تمام شده بلیت مترو ۱۵۰۰۰ تومان است/بلیت مترو گران نمی شود

راه ترقی- ریاست شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت تمام شده بلیت مترو ۱۵۰۰۰ تومان شده است و همانند گذشته نیست، گفت: موضوعات مطرح شده به معنای گران شدن بلیت مترو نیست

لیست سیاه FATF و هزینه‌های آن برای مردم

راه ترقی- «مرتضی عزتی» اقتصاددان ضمن برشمردن تبعات لیست سیاه کارگروه ویژه اقدام مالی به ایرنا گفت: اگر مشمول تحریم‌های آمریکا باشیم می‌توانیم از طریق یک کشور دیگر مبادله برقرار کنیم اما وقتی در لیست سیاه قرار گرفتیم دیگر چنین مبادلاتی با کشورهای دیگر امکان‌پذیر نیست

بهترین واکنش ایران به ترور شهید فخری زاده صبر استراتژیک است

راه ترقی- یک استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه اصفهان گفت: ترور شهید فخری زاده در این زمان خاص با هدف ضربه زدن به برنامه هسته‌ای ایران و وادار کردن کشورمان به نشان دادن عکس‌العمل خشن است تا بهانه‌ای برای حمله به ایران پیدا کنند.

قطع زنجیره کرونا با تغییر سبک زندگی

راه ترقی- جامعه شناس و کارشناس مسایل اجتماعی ضمن تاکید بر ادامه محدودیت‌های ضد کرونایی تصریح کرد، قطع زنجیره شیوع کرونا در گروه تغییر سبک زندگی است

محبی: رویکرد درمان‌محور در مقابله با کرونا پاسخ‌گو نیست/ضرورت پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا

راه ترقی- یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که تجربه چند ماهه اخیر در مقابله با کرونا نشان داده رویکرد درمان‌محور در مقابله با این بیماری جوابگو نیست و بر ضرورت در دستور کار قرار دادن رویکردهای پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری تاکید کرد.

حیدری: دستگاه‌ دیپلماسی ماهیت کشورهای دخیل در ترور فخری‌زاده را به دنیا معرفی کند

راه ترقی- نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باید دستگاه دیپلماسی ماهیت رژیم صهیونیستی و آمریکا و هر جریان دیگری که در ترور شهید فخری‌زاده نقش داشته را به جهانیان نشان دهد.

با کرونا، هر روز زلزله داریم!

راه ترقی- یک پرستار بخش ICU کرونای بیمارستان شهید مدرس ساوه نسبت به افزایش مراجعین کرونایی به مراکز درمانی هشدار داد و از مردم خواست تا با رعایت اصول بهداشتی به قطع زنجیره سرایت کرونا ویروس کمک کنند.

قالیباف از نامزدی در انتخابات ۱۴۰۰منع نشده است

راه ترقی- یک فعال اصولگرا با بیان اینکه منصوبین رهبر انقلاب برای تصدی مسوولیت‌های خاص منع شده‌اند، گفت: محمدباقر قالیباف اکنون سمتی انتخابی دارد و فکر نمی‌کنم مشمول چنین منعی باشد و می تواند در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده شرکت کند مگر اینکه خود او تشخیص دهد که جایگاهش در مجلس مفیدتر است

ایران در مذاکره با آمریکا، پای اروپا را به میز گفت‌وگو باز نکند

راه ترقی- استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه آلابامای جنوبی تاکید کرد: ایران بهتر است وقت خود را با اروپایی‌ها تلف نکند و پای آنها را به مذاکره باز نکند چون آنها سیاست مستقلی از آمریکا در مورد ایران ندارند.

اصلاح ساختار بودجه راهی برای تحقق درآمد پایدار بدون نفت است

راه ترقی- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اصلاح ساختار بودجه راهی برای رسیدن کشور به درآمد پایدار بدون نفت عنوان کرد و گفت: عدم اصلاح ساختار بودجه باعث تداوم مشکلاتی همچون استقراض از بانک مرکزی، افزایش حجم نقدینگی، کاهش ارزش پول ملی و شوک های ارزی خواهد شد

واکسن ایرانی کووید- ۱۹ ؛تابستان ۱۴۰۰ وارد بازار می شود

راه ترقی- مدیر گروه تحقیقات ویروس‌شناسی انستیتو پاستور در مورد واکسن کرونا با اشاره بر اینکه دانش ساخت واکسن در ایران قدیمی است، برآورد کرد: در شرایط کنونی احتمالا پروسه تولید، تولید انبوه و ورود واکسن ایرانی بیماری کووید ۱۹ به بازار تا تابستان ۱۴۰۰ طول خواهد کشید.

محرز:‌ بازار سیاه داروهای کرونا مردم را سردرگم کرده است

راه ترقی- عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: داروهای متعددی در خیابان ناصرخسرو به نام داروی کرونا به قیمت دهها میلیون تومان فروخته می‌شود که معلوم نیست از کجا می‌آیند و نیز مشخص نیست داروی گیاهی تولید شده در کرمانشاه چطور بدون تایید کمیته درمان کرونا وارد بازار شده است

اروپایی‌ها به جای فرافکنی به تعهدات خود در برجام عمل کنند

راه ترقی- کارشناس مسائل بین الملل با بیان نظارت کامل آژانس بین المللی انرژی اتمی بر فعالیت های هسته ای ایران، گفت: فعالیت‌های هسته ای ایران کاملا شفاف است و اروپایی‌ها یا آمریکایی‌ها فضایی برای بهانه جویی در این حوزه ندارند و بهتر است به جای فرافکنی به تعهدات خود عمل کنند.

دورهمی‌های خانوادگی عامل ۵۱ درصد بستری بیماران کرونا است

راه ترقی- سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: همکاری مردم در اولین روز اجرای محدودیت‌های کرونایی مناسب بوده است. مهمترین اقدام پرهیز از تجمع و دورهمی‌هاست زیرا ۵۱ درصد بستری بیماران به علت دورهمی های خانوادگی اتفاق می‌افتد.

مرادی: از مردم انتظار توجه ویژه در دو هفته آتی را داریم

راه ترقی- نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از مردم خواهش می کنیم در دو هفته آتی بیش از پیش پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و به طور جد از سفرها و ترددهای غیر ضروری پرهیز کنند.

فلاحت‌پیشه: احیای برجام نیازمند تعریف واقع‌گرایانه است

راه ترقی- رییس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه احیای برجام نیازمند ارائه تعریف واقع گرایانه ازآن است، گفت: «این همانی» بایدن و ترامپ به سود صهیونیست‌ها، مرتجعین منطقه و نومحافظه‌کاران آمریکایی است که سعی می‌کنند فضای مناسبات ایران و آمریکا در دوران جنگ سرد باقی بماند.

ملازهی: ایران بر خروج مسئولانه آمریکا از افغانستان تاکید دارد

راه ترقی- یک تحلیلگر مسائل سیاست خارجی تاکید کرد: خروج آمریکا از مرزهای همجوار هرچند به سود ایران است اما از آنجا که خروج یکباره نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان می‌تواند موجب بی‌ثباتی در این کشور شود، ایران بر خروج مسئولانه نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان تاکید دارد.

چه کنیم مردم بی خیال کرونا نشوند؟

راه ترقی- یک روانشناس معتقد است که بی‌تفاوتی برخی افراد نسبت به شرایط فعلی شیوع کووید ۱۹ و بی‌توجهی به رعایت دستورالعمل‌ها می‌تواند ناشی از عدم آموزش حساسیت‌های بهداشتی، فرهنگی، اجتماعی و روانشناختی به افراد در دوران کودکی باشد.

کسب دانش مقابله با استرس در مواقع بحرانی اهمیت بالایی دارد

راه ترقی- روانشناس مرکز مشاوره دانشگاه تهران گفت: در شرایطی که مردم با کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند، کسب مهارت‌های زندگی در مواقع بحرانی و دانش مقابله با استرس اهمیت بالایی دارد

قرنطینه افراد بی بضاعت در هتل‌ها/ بسیج پای کار است

راه ترقی- شاید یکی از مشکلات وزارت بهداشت در کنترل بیماری کرونا، نبود امکانات لازم برای شناسایی و قرنطینه افرادی است که تست آنها مثبت بوده اما بنا به دلایل مختلفی، از ماندن در منزل خودداری کرده‌اند

بیش از ۱۰۰ پرونده مربوط به باغات باقی مانده است

راه ترقی- رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به حساسیت های موجود در بررسی پرونده باغات تهران گفت: برای کاهش بررسی پرونده ها در صحن به نتیجه نرسیده ایم و حدود ۱۰۰ پرونده باقی مانده است

ربیعی: دولت هیچ اهمالی در خصوص جان مردم ندارد

راه ترقی- سخنگوی دولت: تا کنون هیچ نظر کارشناسی‌ که در ستاد مورد جمع بندی قرار گرفته باشد، مورد مخالفت قرار نگرفته است. دولت هیچ اهمالی در خصوص جان مردم نخواهد داشت. ما همه در قبال جان دیگران مسئولیم و باید به این امر اهتمام جدی داشته باشیم.

مجلس از برنامه‌های وزارت بهداشت در کنترل کرونا حمایت می‌کند

راه ترقی- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس از برنامه‌ها و اقدامات وزارت بهداشت در مقابله با شیوع کرونا حمایت می‌کند اما برخی دستگاهها در همکاری با وزارت بهداشت به درستی عمل نمی‌کنند

امکان تولید ۲میلیون تست سریع کرونا در ماه توسط محققان کشور

راه ترقی- مدیر عامل توسعه کسب و کار شرکت تولید کننده کیت‌های تشخیص کووید ۱۹ گفت: ما امکان تولید ۲میلیون تست سریع را در ماه داریم و تا ۱۰ روز دیگر مجوز تولید این نوع تست از انستیتوپاستور اخذ می شود.

«صالح» برخلاف دولت ثروت مردم را حراج نکرد/ایستادگی کرد؛ برکنار شد

راه ترقی- عضو هیئت تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی سازی گفت: اقدامات علیرضا صالح رئیس معزول سازمان خصوصی سازی برخلاف اراده دولت در واگذاری و به حراج گذاشتن ثروت ملت ایران بوده است.

حال خراب اقتصاد، وقتی که نقش دلال بر دولت پیشی بگیرد

راه ترقی- یک فعال بازار سرمایه گفت: اصلی ترین عامل و آفت بیماری برای اقتصاد کشور این است که نقش دلالان در بازارهای اقتصادی بیشتر و پررنگ تر از نقش دولت در آن بازارها باشد

بغداد نیازمند پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران است

راه ترقی- عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق سفر وزیر دفاع کشورش به جمهوری اسلامی ایران را در راستای تحکیم روابط دوجانبه توصیف کرد و گفت که عراق امروز نیازمند پشتیبانی و همکاری جمهوری اسلامی ایران است.

یک کارشناس مسایل بین‌الملل: در زمان تحریم، همسایگان از اولویت‌های سیاست خارجی هستند

راه ترقی- معاون پیشین دفتر مطالعات سیاسی وزارت خارجه گفت: گفت‌وگوهای انجام شده در سفر وزیر خارجه کشورمان به پاکستان کمک می‌کند تا فهم مشترکی از تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی بین طرفین پدید آید

ساير مطالب

مرگ جوان 30ساله به دلیل گازگرفتگی در خودرو

ترفند کلاهبرداران در فضای مجازی از طریق آگهی کار در منزل

سرعت ابتلا به ایدز در زنان ایرانی بیشتر از مردان

نماینده مجلس: بساط فعلی قرعه‌کشی خودرو مثل سیستم لاتاری است

شناسایی 3800 سایت شرط بندی در سال 99!

2 بدهکار بانکی دستگیر شدند

تکذیب حمایت شهید فخری‌زاده از یک داروی سنتی

منعِ دوچرخه‌های اشتراکی در اصفهان برای زنان

تحویل داروی ضدکرونای شیمیدان همدانی به دانشگاه علوم پزشکی

واکسن آنفلوآنزا از راه رسید

سوغاتی دردسرساز بــاجنــاق

نتایج محدودیت‌های فعلی کرونا کِی مشخص می‌شود؟

رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌ها در جلسه ستاد کرونای تهران!

ماجرای مرگ مشکوک نهنگ ها در ساحل کیش چیست؟

استمرار طرح هوشمند محدودیت های کرونایی؛ تردد شبانه در شهرهای قرمز و نارنجی پابرجاست

ماجرای کشف 850 گرم هروئین از معده مرد جوان

ویروس جنگل‌خواری در مازندران

مردانی: تاثیر محدودیت‌ها دی‌ماه معلوم می‌شود

اعتراف تازه در مرگ مرموز دختر نوجوان

استمرار طرح هوشمند مدیریت کرونا/ منع تردد شبانه در شهرهای قرمز و نارنجی

گام چهارم مبارزه با کرونا بر پایه سه اصل

نیسان آبی کودک 8 ساله را زیر گرفت

عزم وزارت بهداشت برای پیشگیری از معلولیت

طراح واکسن کرونای آکسفورد کیست؟

شاخ‌های اینستاگرامی که نان خود را به تنور سایت‌های قمار چسباندند

تهران از شنبه نارنجی است

بار دیگر تخت بیمارستان تبدیل به کلاس‌ آنلاین شد

دوئل عشقی به جنایت ختم شد!

مینو محرز: زنجیره انتقال کرونا قطع شده است

طرح حمایتی از اید‌ه‌های نو برای کارآفرینی کلید خورد‌‌‌‌‌‌‌

محرز: زنجیره انتقال کرونا قطع شده است

انگیزه عجیب مرد کافه‌دار برای قتل پیرمرد

ضرب و شتم 2 پلیس راهور برای 30هزار تومان

واکسن کرونای این شرکت برای استفاده اضطراری مجوز خواست

هزینه آزمون‌های سراسری سال 1400 اعلام شد؛ افزایش 50 درصدی قیمت کنکور‌ها

کدام استان‌ها بیشترین شهرهای قرمز کرونایی را دارند؟

لباس عروس شیشه ای توسط پلیس کشف شد

ماجرای مرگ مشکوک یک بیمار در اتاق عمل بیمارستان

زمان توزیع عمومی واکسن کرونا در آمریکا اعلام شد

آدم‌ربایی مرد ضایعاتی هنگام زباله‌گردی

کشف محموله توپ های شیشه ای چهار میلیارد تومانی در ترمینال جنوب

کرونا از شروع تا شیوع؛ داستان از کجا آغاز شد؟

تجارتی پرسود اما خطرناک با سم نیش عقرب

ربیعی: آزمایش انسانی واکسن کرونا در ایران به‌زودی آغاز می‌شود

زالی: 73 درصد بیماران کرونا مثبت نقض قرنطینه می کنند

شگرد حیرت‌انگیز زورگیران در بزرگراه

یک عارضه خطرناک کرونا را بشناسید

روایتی از زوج جوان که منزلشان محل استراحت جهادگران شد

موج لاکچری بازی به سبد خرید میوه رسید!

نظافتچی زورگیر در دام پلیس

انتقاد مدیرعامل مترو به اعلام اخبار خودکشی

382 مبتلا به کرونا جان باختند؛ مجموع بهبود یافتگان در آستانه 700 هزار نفر

محیط‌بانی که بعد از 4 سال از زندان آزاد می شود

برخورد قاطع با کارچاق کنی و نفوذ وکلای فاسد

حضور همراه بیمار در بیمارستان‌‌ها ممنوع شد

ایدزی‌ها کرونا نمی‌گیرند؟

اسیدپاش ماشین دستگیر شد

شهردار تهران نائب رئیس ‌مترو پلیس شد

هزینه 8 میلیارد و 200 میلیون تومانی برای آزمایش‌ بیماران مبتلا به ایدز

رییس کارگروه خانواده قرارگاه عملیاتی کرونا منصوب شد

مشاهده لاشه نهنگ در سواحل کیش

حداد عادل: چه ایرادی دارد عده‌ای به من آهنگر دادگر بگویند

نگرانی در اوج

آزادسازی 12 هزار متر مربع از اراضی ملی لواسانات

پسر 4 ساله گمشده را شناسایی کنید

خبر زالی از ردیابی تلفن همراه کرونا مثبت ‌ها

ماسک سه لایه بهداشتی ارزان شد

راننده سابقه‌ دار دو پلیس را در ورودی شهر کیاکلای مازندران زیر گرفت

انتشار مجدد بوی نامطبوع در تهران

آزادی یک محیط‌بان محکوم به قصاص با قرار وثیقه

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام‌نور تمدید شد

کرونا جان میگیرد و شوخی ندارد

فعال ترین اداره کشور در روزهای کرونایی

قاتل خاموش 2 جوان را به کام مرگ کشاند

چند روش فوق العاده برای سر و کله زدن با بچه

درخواست میراث ‌دوستان برای توقف قانون جامع آب کشور

حضور گرگ‌ ها در شهر سقز کردستان

محدودیت های کرونایی در شهرهای قرمز تمدید شد + فهرست شهرهای قرمز

لحظاتی با زیارت از راه دور کادر درمانی

لباس عروس شیشه‌ای به مقصد نرسید!

محدودیت های کرونایی نفس شهرها را تازه کرد

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از امشب

خوزستان را دریابید

همکاری ادامه‌دار کسبه در روزهای کرونایی

اختتامیه اجلاس فناوری رسانه با انبوهی از پهپادهای ایرانی

اطلاعیه بهزیستی درباره خودکشی دختر نوجوان در یکی از مراکز مشهد

آموزش و پرورش مطالب فضای مجازی درباره آموزش حضوری را تکذیب کرد

نگرانی این روزهای کادر درمان

فقط به جای پارک ماشینت فکر کن

سزارین در 99/9/9 رکورد زد!

روایت‌هایی تکان‌دهنده از زبان سه مبتلا به ایدز

کرونا جان 382 نفر دیگر را در ایران گرفت

واکنش هاشمی به شائبه تراکم فروشی به تامین اجتماعی برای حل مشکل اوراق

آیین نامه منع انگ و تبعیض علیه مبتلایان به ویروس ایدز ابلاغ می شود

دستورالعمل نحوه رسیدگی به پرونده‌های حمایت از تولید داخلی ابلاغ شد

کووید-19 نشان داد جهان می‌تواند به ایدز پایان دهد

کوتاهی شهرداری در ارائه لایحه ضوابط کنترل آلایندگی پایانه‌های اتوبوسرانی و ترمینال‌ها

مردانی: اعمال محدودیت های کرونایی نتایج مثبتی داشته است

وزیربهداشت: منتظر پیک زمستانه کرونا هستیم

جان باختن دختر 18ساله بر اثر مارگزیدگی