راه ترقی

آخرين مطالب

اجتماعی

تعداد جان باختگان کرونا در کشور به 4 هزار و 110 نفر رسید

راه ترقی- رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون 66220 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت 117 نفر در 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان ناشی از این ویروس در کشور به 4110 نفر رسید.

بحران کرونا نشان داد «خانواده بودن» را خوب بلد نیستیم

راه ترقی- موسس اورژانس اجتماعی در ایران، با عنوان این مطلب که بحران کرونا نشان داد«خانواده بودن» را خوب بلد نیستیم گفت:لزوم مهارت گفتگو در خانواده‌ها و مهارت خودمراقبتی امروزه بیش از پیش احساس می شود

هشدار متخصصان نسبت به مصرف بی‌رویه مکمل‌ها برای پیشگیری از کرونا

راه ترقی- متخصصان معتقدند که مصرف خودسرانه و بی‌رویه مکمل‌های حاوی ویتامین‌ها برای پیشگیری از ابتلا به کرونا باعث بروز اختلالاتی در عملکرد بدن می‌شود و بهتر است در این زمینه با پزشک مشورت شود

قضات مراقبت کنند جامعه به کروناهای مجرمانه مبتلا نشود

راه ترقی- رئیس قوه قضائیه گفت: بعد از شناسایی مبتلایان به کروناهای اقتصادی اخلاقی و اجتماعی، اولاً مراقبت کنید خودتان مبتلا نشوید سپس علت‌یابی کنید و برای درمان، حکم صادر کنید.

تلاش صلیب سرخ برای ایجاد کانال مالی انتقال کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی به ایران

راه ترقی- رییس دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران در دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر از تلاش این کمیته برای ایجاد کانال مالی دریافت کمک های بشردوستانه بین المللی به ایران خبر داد.

درگیری حدود 50 مرکز نگهداری بهزیستی با کرونا و کمبود تجهیزات پزشکی

راه ترقی- رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور با اشاره به درگیری حدود 50 مرکز نگهداری بهزیستی با کرونا گفت: از سه هزار مرکز بهزیستی، کمتر از 50 مرکز به کرونا آلوده شده‌اند.

جان باختگان کرونا در کشور به 3872 نفر رسید

راه ترقی- رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تاکنون 62 هزار و 589 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 133 نفر در 24 ساعت گذشته، فوت ناشی از این ویروس در کشور به سه هزار 872 نفر رسید.

اطلاعیه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مبارزه با کرونا درمورد طرح فاصله‌گذاری هوشمند

راه ترقی- کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مبارزه با کرونا در اطلاعیه‌ای موارد مهمی از طرح فاصله‌گذاری هوشمند را که از 23 فرودین در استان‌های کشور و از 30 فروردین در تهران به اجرا در می‌آید، برای اطلاع عموم مردم منتشر کرد

نمکی: هیچ پدیده‌ای برای اقتصاد سهمگین‌تر از تداوم کرونا نیست

راه ترقی- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هیچ پدیده‌ای برای اقتصاد کشور سهمگین‌تر از طولانی شدن کرونا نیست و باید در حداقل زمان این بیماری را مهار کنیم تا به اقتصاد کشور هم کمک کرده باشیم.

محکومیت قطعی بیش از 600 مفسد اقتصادی در سال 98

راه ترقی- سخنگوی قوه قضاییه گفت: این شعب در سال 98 در تهران رای به محکومیت قطعی 260 مفسد اقتصادی، 303 مفسد اقتصادی در خراسان، 31 مفسد اقتصادی در استان فارس، 30 مفسد اقتصادی در استان اصفهان، 11 مفسد اقتصادی در استان هرمزگان، سه مفسد اقتصادی در استان گلستان و سه مفسد اقتصادی در استان قم دادند

تخت های ICU کرونایی در کشور پر است

راه ترقی- معاون درمان وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: حدود 4 هزار تخت آی سی یو در کشور برای بیماران کرونا در نظر گرفته شده است که همه پر هستند اما اورژانس ها و بخش های عادی خلوت شده اند

دستور وزیر بهداشت برای نگرفتن پول از بیماران کرونایی در مراکز درمانی

راه ترقی- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور بر نگرفتن وجه از بیماران مبتلا به ویروس کرونا با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا و همچنین استفاده از ظرفیت بیمه سلامت تاکید کرد.

پیشنهادات جدید استانداری برای جمع‌آوری معتادان از سطح شهر

راه ترقی- استاندار تهران با اشاره به تکلیف شهرداری تهران جهت ایجاد مراکز توانمندسازی معتادان از ارائه پیشنهادات مبنی بر جمع آوری و تمدید نگهداری معتادان متجاهر در مراکز ماده 16 خبر داد.

کرونا را به خلوت خود راه ندهید

راه ترقی- دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن اشاره به روش‌های انتقال ویروس کرونا و تاکید بر لزوم رعایت بهداشت فردی در روابط زناشویی، گفت: با رعایت موارد بهداشتی به راحتی می توانیم مانع از ورود کرونا به خلوت خود شویم.

تدوین برنامه حمایت از زندگی مستقل فرزندان بالای 18 بهزیستی

راه ترقی- مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: برنامه حمایت از زندگی مستقل فرزندان بالای 18 سال در مراکز نگهداری بهزیستی در حال تدوین است تا از سال 99 در سراسر کشور اجرایی شود.

از جوانان تحصیل‌کرده تا مجردها و مطلقه‌ها

راه ترقی- هرم سنی جمعیت ایران هنوز هم در میانه آن، یعنی گروه سنی 18 تا 34 سال از بقیه گروه‌های سنی فربه‌تر است. آمارها نشان می‌دهد بیش از 26 میلیون نفر از جمعیت ایران در این رده سنی قرار دارند که البته بیش از 6 میلیون نفر از آنها هم تحصیلات عالی دارند.

اقلام مورد نیاز درمان کرونا تأمین است

راه ترقی- سرپرست جمعیت هلال احمر ایران گفت: هلال احمر و صلیب سرخ جهانی در بحرانی مثل کرونا که در کل دنیا پیش آمده است به تکالیف و وظایف خودشان عمل کردند.

از تعیین شرط سنی برای پست‌های مدیریتی تا تعیین تکلیف ساختمان‌های شهرداری تهران

راه ترقی- الزام شهرداری تهران به تعیین تکلیف پروانه عملیات ساختمانی و گواهی پایان کار کلیه ساختمان‌ها در تملک شهرداری تهران»،«افزایش انتصاب جوانان در تصدی پست های مدیریتی و ارتقای سهم و نقش آنان در مدیریت شهرداری تهران» و «الزام شهرداری تهران برای انجام اقدامات لازم جهت تاب‌آوری شهر برای پیشگیری و کاهش آلودگی ناشی از کرونا ویروس»

باید و نبایدهای تغذیه‌ای برای پیشگیری از کرونا

راه ترقی- تعادل و تنوع در برنامه غذایی روزانه و حصول اطمینان از دریافت کافی ریزمغذی‌ها و پروتئین‌ها نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از ویروس کرونا دارد و از این رو در شرایط عادی و اضطرار لازم است در این مورد دقت نظر شود.

تجویز و تولید فاوپیراویر فقط با تایید وزارت بهداشت انجام می‌شود

راه ترقی- رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: تجویز، تولید و توزیع داروی فاوپیراویر برای مبتلایان به کرونا فقط در صورت تایید کمیته درمان وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو مبنی بر اثربخشی آن اتفاق می‌افتد و در غیر این صورت، تولید و واردات آن امکان پذیر نیست.

نباید با تصمیمات شتابزده طرح فاصله گذاری اجتماعی مخدوش شود/ مردم باید همچنان در خانه بمانند

راه ترقی- فرمانده ستاد مقابله با کلانشهر تهران اکید کرد: با شتابزدگی و عجله نباید تصمیماتی اتخاذ شود که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را مخدوش کند. مردم باید همچنان در خانه بمانند و مسوولان نیز در ارتباط با همین راهبرد تصمیم‌گیری مقتضی داشته باشند.

درخواست سازمان انتقال خون از هموطنان برای اهدای خون در روزهای کرونایی

راه ترقی- سخنگوی سازمان انتقال خون از هموطنان خواست در روزهای کرونایی اهدای خون را فراموش نکنند چرا که بسیاری از بیماران سرطانی، تالاسمی و هموفیلی به خون و فرآورده‌های آن نیاز دارند و اهداکنندگان باید بدانند که ویروس کرونا از طریق خون منتقل نمی‌شود.

هموپرفیوژن یکی از روش‌های درمان بیماران کرونایی در بابل

راه ترقی- فلوشیپ بیهوشی قلب و مراقبت‌های ویژه دانشگاه علوم‌پزشکی بابل گفت: بیماری کرونا 3 مرحله دارد، مرحله اول ویرمی است بیمار با تب، سردرد و دیگرعلائم سرماخوردگی مراجعه می‌کند تا تحت درمان قرار گیرد.

نگاهی به فعالیت‌های انجمن اوتیسم ایران در شش سال گذشته

راه ترقی- دوم آوریل هر سال روز جهانی آگاهی از اوتیسم است که به عنوان یک روز جهانی به رسمیت شناخته‌شده‌ و هدف آن یادآوری و ترغیب کنش‌های کشورهای عضو در سازمان ملل متحد در جهت افزایش آگاهی در مورد افراد مبتلا به اختلال اسپکتروم اوتیسم (ASD) در سراسر جهان است.

اختصاص 2 هزار تخت مراکز درمانی تامین اجتماعی به بیماران کرونایی

راه ترقی- معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت:‌ دو هزار تخت از ظرفیت‌های ملکی سازمان تامین اجتماعی برای ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا اختصاص یافت.

ایران در تولید کیت تشخیص کرونا خودکفا شد

راه ترقی- رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: با تولید و تایید کیت های تشخیصی در داخل اکنون امکان تست افراد مشکوک با علایم خفیف فراهم شده است و نه تنها در تولید کیت خودکفا شده ایم بلکه حتی امکان صادرات کیت به کشورهای نیازمند منطقه را هم داریم.

وزیر بهداشت: فاصله گذاری اجتماعی هوشمند اجرا می‌شود

راه ترقی- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند پس از 20 فروردین برای آغاز به کار برخی کسبه و بازگشایی برخی مراکز علمی و فرهنگی و مذهبی بر اساس ارزیابی خطر در آن بازه زمانی خبر داد.

کرونا جان 3036 نفر را در ایران گرفت

راه ترقی- رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون 47 هزار و 593 نفر به طور قطعی در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 3036 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و 15 هزار و 473 نفر نیز بهبود یافته‌اند.

جهانپور: فاصله‌گذاری اجتماعی ابداع وطنی نیست

راه ترقی- رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی که بواسطه شیوع ویروس کرونا در کشور اجرایی شده، ابداع وطنی نیست و در دنیا معمول است

75 درصد مردم موضوعات مرتبط با کرونا را رعایت کردند

راه ترقی- شهردار تهران گفت : 75 درصد مردم موضوعات مرتبط با کرونا را رعایت کردند و این را آمار های مختلف از جمله آمار استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی تایید می کند.

12 و 13 فروردین دو روز تعیین‌کننده در شرایط کرونایی استان مرکزی

معاون سیاسی، اجتماعی استاندار مرکزی با بیان اینکه وضعیت استان درخصوص راه ترقی- کرونا در حال بهبود است و این دو روز تعطیلی وضعیت ما را مشخص تر خواهد کرد، گفت: اگر مردم همکاری کنند، وضعیت بهتر هم خواهد شد و در غیر این صورت ممکن است وضعیت ما بعد از دو روز تعطیلات بدتر شود، به تعبیر دیگر، رفتار مردم در این دو روز بسیار تعیین کننده است.

افزایش 3 برابری آمار تماس‌های اختلافات زوجین در قرنطینه

راه ترقی- مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی بهزیستی کشور گفت: میزان تماس‌های زوجین مربوط به اختلافات خانوادگی در دوران قرنطینه و کرونا با صدای مشاور بهزیستی با شماره 1480 نشان می‌دهد آمارهای اختلافات بین زوجین، سه برابر افزایش یافته است.

ساير مطالب

تعداد بهبودیافتگان کرونا در کشور به 13 هزار و 911 نفر رسید

ضرورت شفاف سازی آمار کرونا/ فرسایش کادر درمانی خطرناک است

کاهش 60 درصدی شایعات مرتبط با ویروس کرونا در فضای مجازی

راه اندازی مرکز نوآوری و کارآفرینی اجتماعی با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری

ابتلای جدید به کرونا در برخی استانها تک رقمی شد

شیوع کرونا در 13 استان نزولی شد

تاکید وزارت کشور درباره تعطیلی بوستان‌ها و پارک‌ها و مراکز تفریحی

شمار قربانیان جهانی کرونا از 30 هزار نفر گذشت

زندگی را به علت ویروس کرونا به هم نریزیم

نخستین دستگاه تست سیار کرونا رونمایی شد

ویروس کرونا از اوایل بهمن در ایران چرخش داشته است

آغاز طرح ترافیک 99 از 16 فروردین / اجرای طرح از ساعت 8 الی 17

منتقل‌کننده کرونا در سیزده بدر نباشید / راهی جز فاصله گذاری اجتماعی نداریم

خانواده مبتلایان به کرونا، در معرض آسیب روانی

رئیس قوه قضائیه از اقدامات ارتش و سپاه در مقابله با کرونا قدردانی کرد

طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از 8 تا 15 فروردین ماه اجرا می‌شود

تضعیف حس بویایی و چشایی؛ از شکایت‌های اصلی بیماران مشکوک به کرونا

جهانپور: از ظرفیت «پزشکان بدون مرز» برای اتباع خارجی استفاده می‌شود

2 هزار و 200 تخت آی سی یو برای مبتلایان به کرونا ایجاد می‌شود

حکم پرونده شرکت تعاونی مسکن کارگران صادر شد

پارک‌ها و فروشگاه‌های بزرگ تعطیل می‌شوند

دیدگاه وزیر بهداشت درباره توصیه به مداخلات طب سنتی در درمان کرونا

مجتمع بیمارستانی 2000 تختخوابی ارتش افتتاح شد

«عملکرد مسئولانه» سهم هر شهروند در مقابله با کرونا است

هموطن به شهر من نیا

بلاتکلیفی پزشکان بدون مرز در ایران

جریمه نباید راهی برای فرار از مسوولیت در قبال سلامت جامعه باشد

6500 مسافر با علایم مشکوک به کرونا شناسایی شدند

محکومیت عمار صالحی به 10 سال حبس/85 هزار زندانی به مرخصی رفتند

عرضه داروی بیماران مبتلا به کرونا در 10 داروخانه تهران + اسامی

اقدامات شرکت بهره برداری متروی تهران برای مقابله با ویروس کرونا

آماده‌باش کامل مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی در نوروز

وزیر بهداشت: مبتلایان به کرونا سریع شناسایی شوند

چگونه از انتقال ویروس در محل نگهداری بیماران کرونایی پیشگیری کنیم؟

جان باختگان کرونا در کشور به 853 نفر رسید

بازگشت صدها مرکز تولیدی با کمک دستگاه قضایی به چرخه تولید

از قرنطینه غول بی‌شاخ و دم ساختند/ ریتم زندگی در تهران با شرایط اپیدمی کرونا همخوانی ندارد

تسهیلات وزارت بهداشت به دستیاران و اینترن‌های فعال در حوزه مقابله با کرونا

ضرورت تشکیل کمیته ای جهت تسریع در خریداری اقلام مورد نیاز برای مقابله با کووید ١٩

بیش از 3 میلیون بازنشسته در انتظار اجرای همسان‌سازی حقوق

تشریح جزییات برنامه‌های نوروزی شهرداری در «نوروزخانه»

ابتکار: کنارهمی کرونایی را به کاهش شکاف نسلی سوق دهیم

دستورالعمل کادرسازی مدیریتی در قوه قضاییه ابلاغ شد

درج اطلاعات افراد سالم در سامانه توصیه نمی‌شود

ثبت درخواست بیمه بیکاری کارگران غیر حضوری شد

پنج علامت شایع کرونا/تنها راه قطع زنجیره انتقال ویروس

افزایش موارد ابتلا به کرونا در تهران/ این ویروس چموش است

کرونا از طریق خون انتقال نمی یابد/ اهدای خون از نیازهای اساسی استان است

وز دست کرونا، بسی جگرها خون شد

هشدار استاندار تهران درباره کاهش تردد‌های غیرضروری

رئیس‌جمهور و معاون اول کرونا نگرفته‌اند/ پروازهای چین عامل شیوع کرونا نبود

تعداد جان باختگان کرونا در ایران به 611 نفر رسید

کاهش 15.3 درصدی تردد در محورهای برون شهری

اقدامات نیروهای مسلح، قرارگاه موازی با ساختار ستاد ملی مقابله با کرونا نیست

کرونا، وسواسی‌ها را وسواسی‌تر کرد

تعداد تلفات ویروس کرونا در کشور به 354 نفر رسید

زمان بازگشایی مدارس مشخص نیست

جلسه فوق‌العاده شورای عالی هلال احمر برگزار شد

افزایش سن معافیت کفالت پدر یا پدر بزرگ به 75 سالگی

ورودی و خروجی شهرهای آلوده به کرونا باید بسته شود

تعداد مبتلایان قطعی کرونا در کشور به 8042 نفر رسید

کرایه ها سال آینده تا 36 درصد افزایش می یابد

اذعان نماینده سازمان بهداشت جهانی بر آمادگی کامل ایران برای مهار کرونا

کسانی که می‌خواهند ماهی قرمز شب عید بخرند، بخوانند

الزام وزارتخانه‌ها در همراهی حداکثری با وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا

تعداد مبتلایان قطعی ویروس کرونا در ایران به 7161 نفر رسید

لزومی به اسپری مواد الکلی روی لباس‌ها نیست

سختگیری های کرونایی باید شدت یابد/ در اوج بیماری هستیم

کرونا به روایت پرستاران مازندرانی

چگونه با شیوع ویروس کرونا نان سالم تهیه کنیم؟

اختصاص 300 میلیون پیامک به وزارت بهداشت برای پیشگیری از کرونا

مخالف عادی شدن ساعت کار ادارات هستیم/جزئیات جلسه کمیته فنی

توزیع 300هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده‌ در بیمارستان ها

بی‌حوصله‌گی کرونایی را درمان کنید

جمعیت هلال احمر: ذخیره خون کشور در وضعیت قرمز است

آغاز بسیج ملی شکست کرونا در کشور/توضیحات وزیر بهداشت

اقدامات ایران در مقابله با کرونا به روایت نماینده سازمان بهداشت جهانی

کرونا با مصرف شیر به انسان منتقل نمی‌شود

مرگ و میر در کودکان مبتلا به کرونا بسیار کمتر است

تجهیز مراکز سالمندان جهت مقابله با کرونا به اکسیژن سنج

تلفات کرونا در ایران به 92 نفر رسید

دخالت انسان در طبیعت، عامل بروز کروناویروس‌ها

1290 هکتار از کمربند سبز تهران توسط رییس‌جمهوری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد

مردم هنوز نکات بهداشتی را جدی نگرفته اند/ترددها باید کمتر شود

سخت‌گیری بر فرزندان، روش تربیتی صحیحی است؟

سیاه نمایی خدمات درمانی در شرایط بحرانی، خیانت به مردم است

تولید کیت تشخیص و واکسن کرونا در ایران

نامه وزیر بهداشت به رئیس سازمان صدا و سیما

بیمارستان فوق تخصصی نیروی انتظامی آماده خدمات رسانی به بیماران کرونایی است

استفاده از مواد ضدعفونی کننده در شرایطی که آب و صابون موجود نباشد استفاده شود

سلاح خنده برای مقابله با ویروس مرگبار

شناسایی 523 مورد جدید کرونا در کشور / تهران همچنان در صدر موارد جدید ابتلا

ماسک های کشف شده کجاست/ چه کسی مدعی تامین 200 میلیون ماسک است

مردم فعلا مسافرت نروند/ زمان برای خرید عید وجود دارد

تلفات کرونا در کشور به 54 نفر رسید

725 نفر مشکوک به ویروس کرونا در قم بستری هستند/ فوتی‌های کرونا در خوزستان به 4 نفر رسید

بلایای طبیعی آزمون همنوع دوستی است

زندانیان نیازمند حمایت‌های ویژه پیشگیری از کرونا هستند

چگونه از پوست‌ در برابر شست‌وشوی زیاد محافظت کنیم؟

تمام بیمارستان‌ها آماده پذیرش بیماران مبتلا به کرونا شدند