راه ترقی

آخرين مطالب

دولت به سمت پروژه‌های زودبازده برود گفتگو

دولت به سمت پروژه‌های زودبازده برود
  بزرگنمايي:

راه ترقی- غلامرضا اسدالهی اظهار کرد: شرایط امروز کشور نسبت به شرایط پیشین دشوار و خاصی است؛ ما در دوران تحریم به‌سر می بریم که خود به خود شرایط دشواری است و با توجه به وابستگی بودجه کشور به نفت این وضعیت سخت تر شده است.

وی خاطرنشان کرد: البته با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در چند سال اخیر، حدود سی درصد وابستگی ما به نفت کمتر شده است.

این نماینده سابق مجلس ادامه داد: به هر حال در دوران تحریم که فروش نفت سخت است و بازگشت پولش سخت‌تر، نحوه مدیریت کشور هم تغییر کرده است. این شرایط می طلبد تا مدیریت کلان کشور بر آن منطبق شود.

وی افزود: دستگاه های اجرایی باید صرفه‌جویی کنند و با اولویت بودجه را مصرف کنند. منابع را باید به سمت پروژه های زودبازده ببرند تا زایش اقتصادی ایجاد شود. منش مدیریتی باید به سمتی برود که معیشت مردم آسان تر شود. الان در حوزه های مصرفی مثل لبنیات، تغییرات نرخ ها مردم را اذیت می کند.

اسدالهی بیان کرد: خدماتی که دولت ارایه می کند مثل آب و برق و گاز نیز باید با در نظر گرفتن شرایط مردم انجام شود.

وی گفت: در بحث قاچاق نیز ، دولت باید برنامه داشته باشد، دولت برای مبارزه با قاچاق سوخت شخصا باید وارد شود تا جذابیت قاچاق را برای قاچاقچیان کاهش دهد.

این نماینده سابق مجلس گفت: یکسری اقلام را ناچار هستیم به عنوان مواد اولیه وارد کنیم که در این حوزه هم می شود یارانه داد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همه این موارد بدون نظارت آسیب زا است. برخورد قوه قضاییه با اخلال گران حوزه اقتصادی هم در همین راستا است. همه دستگاه ها با توجه به وضعیت فعلی باید هم افزایی داشته باشند. در همین راستا هم جلسات روسای قوا با دستور مقام معظم رهبری ایجاد شد تا شرایط بهتری را برای همفکری ایجاد کند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield