راه ترقی

آخرين مطالب

پیش‌بینی دولت از درآمد و هزینه‌های سال 98 استقلال و پرسپولیس ورزشی

پیش‌بینی دولت از درآمد و هزینه‌های سال 98 استقلال و پرسپولیس
  بزرگنمايي:

راه ترقی- دولت هر سال در لایحه بودجه ضمن تخصیص اعتبار اجرایی و عمرانی به نهادها و دستگاه‌ها، جدول درآمد و هزینه‌های شرکت‌های سودده یا زیان‌ده دولتی را نیز در لایحه بودجه منتشر می‌کند.

در لایحه بودجه دولت برای سال 98 که تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است، سهم ورزش از بودجه سال آینده مشخص شده و وزارت ورزش نسبت به سال گذشته 42 میلیارد و 820 میلیون  و 500 هزار تومان از افزایش بودجه برخوردار شده است.

دولت در این لایحه هم‌چنین با ذکر شرکت‌های دولتی استقلال و پرسپولیس در لیست شرکت‌های سودده، میزان درآمد و هزینه احتمالی این دو باشگاه که تحت مدیریت وزارت ورزش و جوانان هستند را برآورد کرده است.

بر این اساس، باشگاه پرسپولیس 570 میلیارد ریال درآمد و 569 میلیارد و 900 میلیون ریال هزینه خواهد داشت.

آبی‌های پایتخت نیز طبق پیش‌بینی دولت، همانند پرسپولیس 570 میلیارد در آمد خواهند داشت و هزینه تخمین زده شده این تیم 569.9 میلیارد خواهد بود.

 بر اساس مصوبه هیات دولت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مجددا در چرخه واگذاری قرار گرفته‌اند و به گفته سازمان خصوصی‌سازی این پرسه تا پایان سال جاری به گردش خواهد افتاد و احتمالا اگر مشکل اجرایی پیش نیایید این دو باشگاه به زودی با تراز و پیش‌بینی مالی مثبت واگذار خواهند شد.

شرح دقیق پیش‌بینی دولت از درآمد و هزینه‌های دو باشگاه پرطرفدار پایتخت که احتمالا در سال آینده باید اجرایی شود به این شرح است:


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield