راه ترقی

آخرين مطالب

شاکیان خدادادی مستندات خود را ارائه کنند مديريت

شاکیان خدادادی مستندات خود را ارائه کنند
  بزرگنمايي:

راه ترقی- «مسعود پزشکیان» در گفت و گویی تاکید کرد: با همکاری قوه قضاییه حواشی ایجاد شده در مورد نماینده ملکان را بررسی می‌کنیم تا چنانچه صحت داشته باشد با نماینده متخلف برخورد شود؛ در غیراین صورت شایعه پراکنان تحت پیگرد قرار می گیرند.
وی به حواشی مطرح شده درخصوص خودکشی دختر جوان مدعی آزار و اذیت نماینده مورد نظر اشاره کرد و ادامه داد: دستگاه قضا باید ادعاهای موجود درمورد خودکشی دختر جوان و ارتباط آن با این نماینده و همچنین این موضوع تا چه میزان واقعیت داشته را بررسی کند تا در نهایت بتوان تصمیم گیری کرد.
نماینده مردم تبریز در مجلس دهم با تاکید بر این که از کنار این اتهام نباید به سادگی گذشت، گفت: باید بررسی مناسب و پیگیری دقیقی در مورد مرگ دختر جوان انجام و علت خودکشی مشخص شود چراکه تاکنون مستنداتی برای اثبات صحت و سقم این موضوع ارائه نشده است.
پزشکیان از شاکیان خدادادی خواست مستندات خود را ارائه کنند، چراکه اطلاعات مطرح شده در حد مطالبی است که در فضای مجازی منتشر شده است.
وی با تاکید بر این که اینگونه موضوعات باید در دادگاه اثبات شود ادامه داد: به طور قطع اگر مستنداتی در این رابطه وجود داشته باشد قوه قضائیه برخورد می کند.

**ارائه شایعات، بدون ارائه مستندات لازم، دور از انصاف است
رییس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس یادآور شد: این که برخی در فضای مجازی بدون ارائه مستندات لازم ، شایعاتی را منتشر کنند دور از انصاف است؛ اگر افرادی که چنین موضوعی را مطرح کرده اند افراد صادقی هستند و دنبال حق و حقیقت هستند، مستندات خود را به قوه قضاییه یا هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارائه کنند.

**من چکاره هستم که خدادادی تحت حمایت من باشد
پزشکیان درمورد برخی اظهارنظرها مبنی بر حمایت خود از سلمان خدادادی، گفت: من چکاره هستم که نماینده ملکان تحت حمایت من باشد؛ من در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تنها یک رای دارم و چنین ادعاهایی نشانه این است که برخی از این موضوع برای تخریب دیگران استفاده می‌کنند.
وی به موضوع دفاع وی از اعتبارنامه خدادادی در مجلس هشتم اشاره کرد و گفت: برخی می‌خواهند موضوع 11 سال قبل را به جریان های اخیر نسبت دهند که نوعی فریب افکار عمومی است.
وی افزود: در همان مجلس اصولگرای هشتم، اعتبارنامه‌ نماینده ملکان به تأیید رسید و حتی در انتخابات مجلس دهم هم نماینده ملکان از سوی شورای نگهبان تأیید صلاحیت شد.
وی یادآور شد: مگر می‌شود یک نفر تخلف و خلاف خود را با پشتیبانی ما پنهان کند. چنین اقدامی اصلا امکان پذیر نیست و صحت ندارد.
نایب رییس اول مجلس با بیان این که امروز تهمت‌های زیادی زده می شود و برخی رسانه ها به صورت هدف دار نسبت به انتشار آن اقدام می کنند، تصریح کرد: بنده به اندازه ای قدرت و فرصت دارم که جلوی چنین تهمت هایی را بگیرم. تاکید می کنم هر فردی تخلف کند باید با وی برخورد شود و با کسانی هم که بدون این که تخلفی رخ داده باشد آبروی افراد را به بازی می گیرند، باید برخورد قانونی و قاطع صورت گیرد.

**اگر تخلف خدادادی آشکار شود، غیرقابل گذشت است
پزشکیان تاکید کرد اگر حواشی ایجاد شده در مورد سلمان خدادادی آشکار شود، غیرقابل گذشت است اما اگر چنین موضوعی صحت نداشته باشد، اقدام عاملان شایعه نیز غیرقابل گذشت خواهد بود و باید با افرادی که به راحتی چنین ادبیات و رفتارهایی را در جامعه اشاعه می‌دهند با قاطعیت برخورد کرد و در واقع این سوی قضیه نیز غیرقابل گذشت‌تر از آن طرف قضیه است که بدون داشتن مستندات کافی با آبروی افراد بازی کنند
وی یادآور شد: اگر ما را به عنوان هیات نظارت بر رفتار نمایندگان قبول دارند ، مستندات را به ما ارائه کنند اگر ندارند به مراجع قضایی و سایر نمایندگان ارائه کنند.
رییس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی درمورد علت هجمه های اخیر به مجلس نیز گفت: برخی کل نظام را زیر سوال می برند، عده ای برخورد سیاسی می کنند و برخی نیز بر اساس شنیده هایی که قابل اثبات نیست اظهاراتی را مطرح می کنند.
پزشکیان تصریح کرد: آنهایی که دنبال بی ثباتی و تضعیف مجلس هستند با کلیت نظام مشکل دارند و عده ای نیز در ظاهر خود را انقلابی می دانند اما کارشان تضعیف مجلس است که خدا باید چنین افرادی را به راه راست هدایت کند؛ البته برخی نیز چنین اظهاراتی را می شنوند و باور می کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield