راه ترقی

آخرين مطالب

در گزینش دانشجو باید بهترین‌ها و عصاره را انتخاب کرد انديشه

در گزینش دانشجو باید بهترین‌ها و عصاره را انتخاب کرد
  بزرگنمايي:

راه ترقی- آیت الله جعفر سبحانی عصر ‌روز شنبه در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین سید سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: فعالیت های دینی و ارزشی باید در محیط دانشگاه‌ها توسعه پیدا کند.

وی با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی نقش مهمی در افزایش پایبندی جامعه به دین و ترویج ارزش‌ها دارد، اظهار کرد: با توجه به نقش سازنده‌ای که دانشگاه‌ها در جامعه دارند نباید اجازه داد اساتیدی که ضد اسلام و تدین هستند به تدریس در دانشگاه‌ها بپردازند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: خانواده ها دوست دارند فرزندان آن ها در محیط دانشگاه متدین بار بیایند؛ از این رو به دغدغه های جامعه در مورد تدین و پایبندی به مفاهیم اسلامی در دانشگاه توجه ویژه‌ای شود.

وی خاطرنشان کرد: تربیت دانشجو نیز اهمیت زیادی دارد و باید در گزینش دانشجو بهترین‌ها و عصاره را انتخاب کرد؛ از طرفی شورای عالی انقلاب بر روی کتاب‌های دانشگاهی نظارت داشته باشد تا مخالف دین نباشد و در آن مبانی اسلامی مورد تشکیک واقع نشود.

سبحانی بیان کرد: امروز دشمن از طریق تهاجم فرهنگی وارد مبارزه با دین شده است و سرمایه گذاری های زیادی از سوی غرب برای از میان رفتن دین انجام می شود.

این مرجع تقلید یادآور شد: سعودی‌ها اخیرا یک شبکه فارسی زبان در لندن تأسیس کرده‌اند که به مفهوم ولایت حمله کند؛ باید در مقابل این هجمه‌ها هوشیار بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield