راه ترقی

آخرين مطالب

هزینه‌های کمرشکن درمان در کشور کاهش یافت مديريت

هزینه‌های کمرشکن درمان در کشور کاهش یافت
  بزرگنمايي:

راه ترقی- دکتر سعید نمکی در همایش بزرگ مردمی کنترل و پیشگیری از سرطان با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته، گفت: در سال 57، از هر هزار تولد زنده، 130 نوزاد، قبل از یک ماهگی فوت می‌کردند، 120 کودک از هر هزار کودک به یک سالگی نمی‌رسیدند و 157 کودک هم به پنج سالگی نمی‌رسیدند.

سرپرست وزارت بهداشت افزود: در 40 سال گذشته از هر 100 هزار زایمان، حداقل حدود 245 زن از عوارض بارداری و زایمان تلف می‌شدند.

نمکی تعداد پزشکان شاغل در 40 سال گذشته را 14 هزار و 700 پزشک خواند و گفت: در 40 سال گذشته، پوشش واکسیناسیون در کشور حدود 30 درصد بوده است و امروز به برکت انقلاب اسلامی و فعالیت‌های بزرگان سلامت به 140 هزار پزشک که پاسخگوی تمام مشکلات نظام ارائه خدمات سلامت هستند، رسیده است.

سرپرست وزارت بهداشت افزود: در حال حاضر به پوشش صد در صدی واکسیناسیون در کل کشور رسیده‌ایم و میزان مرگ و میر ناشی از عوارض زایمان و بارداری به 19 در 100 هزار و مرگ و میر کودک زیر یکسال حداکثر به 13 در هر هزار تولد کاهش یافته است.

نمکی در ادامه به بیماری‌های غیرواگیر و شیوع آنها در جهان اشاره کرد و گفت: سرطان‌ها، حوادث جاده‌ای، بیماری‌های قلبی و عروقی، فشار خون و دیابت از مهم‌ترین عوامل مرگ و میر است.

وی با اشاره به کاهش چشمگیر ابتلاء به بیماری‌های واگیر و پیشگیری، کنترل و حذف این بیماری‌ها، گفت: خوشبختانه توانستیم با پوشش واکسیناسیون در کشور، بیماری‌های واگیر را حذف و کنترل کنیم و از بروز آنها پیشگیری کنیم.

بنابر اعلام وبدا، نمکی با تاکید بر ضرورت توجه همه سازمان‌های مرتبط با نظام سلامت به کنترل و پیشگیری از ابتلاء به بیماری‌های غیرواگیر گفت: در راستای طرح تحول سلامت، هزینه‌های کمر شکن درمان کاهش یافت، داروهای بیماری‌های صعب العلاج تأمین شد و در راستای توسعه زیرساخت‌های درمانی گام برداشته شد.

سرپرست وزارت بهداشت ادامه داد: آموزش سبک زندگی صحیح و تغییر شیوه زندگی در کاهش ابتلاء به بیماری‌های غیرواگیر مؤثر است و بدون تغییر شیوه زندگی ما نمی‌توانیم در برابر بیماری‌هایی مثل سرطان مقاومت کنیم؛ چرا که بدون مشارکت مردم و خیرین حوزه سلامت مقابله با بیماری سرطان و درمان بیماران‌سرطانی کار مشکلی است.

نمکی با اشاره به همکاری و کمک‌های سازمان‌های مردم نهاد در کاهش آلام بیماران سرطانی، افزود: به عنوان سرباز کوچک نظام‌سلامت، دست خیرین و بزرگ‌مردان و زنان حوزه سلامت را میبوسم و پیمان می‌بندیم که در کنار شما جز خدمت به مردم و حرکت در راستای سلامت گام برنداریم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield