راه ترقی

آخرين مطالب

قانون حمایت از معلولان به واسطه نبود بودجه مغفول مانده است مديريت

قانون حمایت از معلولان به واسطه نبود بودجه مغفول مانده است
  بزرگنمايي:

راه ترقی- ناهید تاج الدین  اظهار کرد: متأسفانه سرنوشت اجرای لایحه حمایت از حقوق معلولان که از سال 83 تا به امروز مغفول بود و پس از اصلاحات فراوان و پس از طی یک دوره انتظار دو و نیم ساله، اسفند ماه سال گذشته در مجلس به تصویب رسید و تبدیل به قانون شد و در اردیبهشت سال جاری توسط ریاست جمهوری برای اجرا ابلاغ شد هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

وی افزود: با توجه به آنکه همه مراحل تصویب این قانون بعد از بودجه 97 اتفاق افتاده بود به قرار قاعده اجرای بخش عمده‌ای از آن که نیازمند بودجه بود در سال جاری مغفول ماند.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتظار حقیقی آن بود که سازمان برنامه و بودجه در تدوین بودجه 98 اعتبارات لازم را برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان پیش بینی کند، اما متأسفانه بودجه‌ای که بهزیستی برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولین برآورد کرده، 12 هزار و 500 میلیارد تومان بود این در حالی است که کل بودجه‌ای که سازمان برنامه و بودجه کشور به سازمان بهزیستی اختصاص داده، 2 هزار و 900 میلیارد تومان است.

تاج الدین خاطرنشان کرد: افزایش هزار و 100 میلیارد تومانی این بودجه نیز عملاً نخواهد توانست به اجرای درست قانون حمایت از حقوق معلولان کمک کند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield