راه ترقی

آخرين مطالب

انتقاد پدر ملی‌پوش شطرنج از فدراسیون: قائم‌مقامی که نهم شد را انتخاب کردند اما آرین را نه ورزشی

انتقاد پدر ملی‌پوش شطرنج از فدراسیون: قائم‌مقامی که نهم شد را انتخاب کردند اما آرین را نه
  بزرگنمايي:

راه ترقی- محمد غلامی با گلایه از فدراسیون شطرنج به سبب دعوت نکردن آرین غلامی فرزندش به تیم ملی برای مسابقات تیمی قهرمانی جهان، اظهار کرد: فدراسیون شطرنج در قبال آرین کار خوبی نکرد، آنها آرین را بعد از مسابقات سوئد به جای تشویق از تیم ملی حذف کردند. شاید نمی‌خواهند آرین در عرصه‌های بین‌المللی شناخته شود و یا در جهان رشد کند و دیده شود. آرین کم مدال ندارد و نیازی به این مسابقه و یا مسابقاتی که قرار است فدراسیون بفرستد ندارد، ولی باید حداقل اگر فدراسیون کمکی نمی‌کند سنگ اندازی هم نکند.

وی در ادامه صحبت‌های خود، بیان کرد: آرین نتایج خوبی در مسابقات ریلتون سوئد گرفت. با وجودی که مقابل نماینده صهیونیستی بازی نکرد عنوان نایب قهرمانی برق آسا را کسب کرد و توانست اولین نورم استاد بزرگی را کسب کند. بعد از سوئد بلافاصله در مسابقات ارمنستان شرکت کرد، هر چند که دیر به مسابقات رسید و نتوانست دومین نورم استاد بزرگی را بگیرد. آرین بلافاصله بعد از آن در قهرمانی کشور شرکت کرد. همه بازیکنان موظف هستند که در این مسابقات شرکت کنند چون هر کسی که جزو پنج نفر برتر باشد عضو تیم ملی می‌شود. این مسابقات 10 روز در استان بوشهر با کلی هزینه از سوی میزبان و در یک تورنمنت بسیار سنگین و سطح مسابقات بسیار بالا برگزار شد و آرین سوم مشترک شد.

پدر آرین غلامی با گلایه از نحوه انتخابی تیم ملی، خاطر نشان کرد: هر چند که در آئین نامه مسابقات قهرمانی کشور نوشته شده که کمیته فنی برای انتخاب تیم ملی تصمیم می‌گیرد اما باید دید این کمیته فنی از چه قدرتی استفاده می‌کند؟ در کمیته فنی افرادی هستند که تابع رئیس آن هستند. رئیس کمیته فنی با وجودی که رؤسای فدراسیون‌ها عوض شدند، سال‌ها است که در این سمت قرار دارد. رئیس کمیته فنی تابعیت آمریکا را دارد و متوجه نیست شطرنج بازان ایرانی چقدر زحمت و رنج می‌کشند و چقدر در عذاب هستند که به راحتی نفرات را حذف می‌کند.

وی اضافه کرد: ما به احسان قائم مقامی احترام می‌گذاریم اما در حال حاضر آمادگی قبل خود را ندارد. او در قهرمانی کشور در میان 12 نفر نهم شد. نمی دانم چطور کمیته فنی نفر سوم، چهارم، پنجم و تا هشتم را حذف و نفر نهم را انتخاب می‌کند؟ آیا هر کسی که نفوذ بیشتری در فدراسیون داشته باشد یا هر کسی که ارتباط مستقیمی با کمیته فنی داشته باشد برای تیم ملی انتخاب می‌شود؟ آیا نباید برای تیم ملی فردی اصلح و قوی‌تر انتخاب شود؟

پدر آرین غلامی با بیان اینکه حتی رئیس فدراسیون شطرنج پاسپورت فرزندش را برای حضور در مسابقات تیمی جهان گرفته بود، اظهار کرد: بعد از مسابقات قهرمانی کشور پهلوان زاده به آرین زنگ زد و برنامه او را گرفت تا برای اعزام به مسابقات تیمی جهان تداخلی وجود نداشته باشد. حتی ما حضوری به فدراسیون رفتیم و پاسپورت آرین را دادیم تا بلافاصله بعد از مشخص شدن اسامی تیم ملی کارهای ویزا انجام شود. اما بعد از چند روز کمیته فنی تصمیم گرفت به جای آرین قائم مقامی را بفرستد.

او خاطر نشان کرد: در حالی که فیروزجا، ایدنی، خداشناس، غلامی، درینی و.. به ترتیب در رده‌های اول تا پنجم قهرمانی کشور قرار گرفتند اما آنها نفراتی را خارج از رده بندی قهرمانی کشور انتخاب کردند. وقتی حضور در مسابقات الزامی است اگر کسی شرکت نکرده نباید به تیم ملی دعوت شود. حداقل باید از قبل اعلام می‌کردند افرادی که ریتینگشان بالاتر است نیازی نیست که در مسابقات شرکت کنند. آرین با وجودی که خیلی خسته بود و قبل از آن در دو رویداد شرکت کرده بود، همچنین خیلی از درسش دور بود با همه این شرایط باز هم به مسابقات قهرمانی کشور رفت که حرف و حدیثی پیش نیاید. انتظار هم نداشتیم فدراسیون به جای روحیه دادن، او را حذف کند.

پدر آرین غلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، بیان کرد: یکی از معتبرترین مسابقات، مسابقات کشوری است اما در ایران بر عکس است. می‌گویند در مسابقات شرکت کن اما مصلحت و انتخاب نفرات و تشخیص اینکه در مسابقات جهانی شرکت کنید را کمیته فنی و فدراسیون تعیین می‌کند. در این شرایط بحث لابی‌گری و رابطه بازی پیش می‌آید و ورزش آسیب می بیند.

وی به حذف آرین غلامی از تیم ملی در سه سال گذشته اشاره کرد و در این باره گفت‌: این بار اول نیست که آرین را حذف می‌کنند. در المپیاد باکو با وجودی که سرمربی تیم ملی نام آرین را در لیست قرار داده بود اما پهلوان زاده نام او را حذف کرد و فرد دیگری را به جای او فرستادند. سه سال پیش هم آرین دوم کشور شد، ولی کمیته فنی اسم او را حذف کرد. چرا هر سال اسم او را خط می‌زنند. اگر آرین آماده نبود که نورم استاد بزرگی و افزایش ریتینگ نمی‌گرفت.

پدر آرین غلامی، اظهار کرد: آرین نام فدراسیون را بر سر زبان هر ارگانی آورد. حتی سازمانی که نمی‌دانست شطرنج چیست. فدراسیون از آرین استفاده کرد اما عملاً اسم او را خط زد. مرصاد خداشناس هم از این قضیه معترض است. نمی‌دانیم که اساس انتخاب چیست؟ نمی‌شود که یک بازیکن را در لیست تیم ملی بگذاری بعد حذف کنی.

او ادامه داد: این فدراسیون کاری کرده که در این سال‌ها افراد زیادی تابعیت کشورهای دیگر را می‌گیرند. هیچ فدراسیونی این گونه نیست. خیلی از استاد بزرگان این رشته به آمریکا رفتند. آن قدر فشار به بازیکنان می‌آورند که تابعیت بگیرند. آیا یک فدراسیون حق دارد که یک شطرنج باز که خودش و خانواده‌اش همه چیزشان را برای شطرنج گذاشته‌اند از تیم ملی کنار بگذارند. اکنون چه کسی پاسخگو است.

غلامی در ادامه، گفت‌: آرین تنها سفر می‌کند و در این سن به خیلی از کشورها تنهایی رفته است. آیا باید حقش خورده شود؟ من مثل کوه کنار او ایستاده‌ام و اگر تا اکنون موفق بوده به خاطر حضور من در کنارش است. خیلی بلا سر آرین آمده اما من حامی او هستم و برای موفقیتش هر کاری می‌کنم.

او در پایان صحبت‌های خود، گفت‌: در پایان می‌خواهم از تمامی کسانی که در این مدت به آرین لطف داشتند و بعد از مسابقات ریلتون سوئد از او تقدیر کردند تشکر کنم. همه سازمان‌ها و ارگان‌ها به جز فدراسیون شطرنج همچون بیت امام و رهبری، بسیج دانشجویان دانشگاه امام صادق، دفتر حمایت از فلسطین، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران، بسیج دانش آموزی کشور، دانشجویان جهاد اکبر حضرت امام، شهرداری منطقه 18 تهران، دفتر حاج آقا آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه استان مازندران و همه کسانی که زحمت کشیدند تشکر کنم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وزارت ورزش و جوانان هم از حق پخش تلویزیونی صاحب درآمد شد

تیم ملی فوتسال راحت گل می‌خورد/همگروهی با تایلند نگران کننده نیست

عوارض اعتیاد به ورزش

تداوم درخشش سردار در لیگ روسیه؛ پیروزی پر گل زنیت مقابل دینامو مسکو با گلزنی آزمون

پُز وزیر ورزش با جیب خالی

گلبالیست‌های ایرانی اندونزی را گلباران کردند

ویلموتس و فسخ قرارداد با فدراسیون فوتبال؛ هیچ توافقنامه‌ی دوستانه‌ای در کار نبود

رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری: «پرتو آذر» با مقررات فدراسیون خود را تطبیق دهد

هدفم کسب سهمیه المپیک در فرانسه است/ کار من تازه شروع شده

خسرویار: از شیخ سلمان خواستم از فوتبال زنان ایران حمایت کند

چرا فقط علیرضا بیرانوند؟/ سردار، جاوید و خسرویار دیده‌ نشدند!

18 مدعی انتخابات فدراسیون دوومیدانی در خط استارت

کار مارک ویلموتس در ایران تمام شد/ برانکو سرمربی بعدی تیم ملی

واکنش تند سپاهان به اتهام بزرگ استقلال/ بسته پیشنهادی فدراسیون فوتبال ایران به برانکو

صالحی امیری: رستمی قهرمان ملی است، نباید او را تنها بگذاریم

مدیرعامل استقلال: به دنبال قهرمانی در لیگ برتر هستیم

16 تیم حاضر در فوتبال قهرمانی جوانان آسیا مشخص شدند

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد: کار سختی برای کسب 4 سهمیه المپیک داریم

احتمال لغو جام جهانی کشتی فرنگی

همه چیز درباره مراسم برترین‌های سال آسیا

دیدار نساجی - پرسپولیس لغو شد

دیدار پرسپولیس و نساجی برگزار می‌شود

آقای وزیر! کجایید؟

18 نفر به دنبال صندلی «مادر»/ هجوم وزارت ورزشی‌ها برای خدمت!

برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در ایران قطعی است

هادیزاده: امیدوار به کسب 2 سهمیه دوومیدانی بانوان در پارالمپیک توکیو هستیم

تکواندوکاران بدون کادر فنی به چین می‌روند/ بازهم خلیفه مربی است؟

درخواست سلطانی‌فر از ظریف برای حضور تیم های کشتی در ایران

جزئیاتی از مشارکت جزیره کیش در جام جهانی قطر

قرقیزستان هم حریف دختران فوتبالیست ایران نشد

نایب رییس فدراسیون جهانی: شمشیربازان بزرگ جهان از ورزشکاران ایرانی حساب می‌برند

تلاش فدراسیون کشتی برای بازگرداندن میزبانی جام جهانی فرنگی

وزارت ورزش: ابقا یا تغییر ویلموتس برعهده فدراسیون فوتبال است

مسئولان فدراسیون فوتبال فردا به دیدار برانکو می‌روند

تاسیس سیستم بین‌المللی کنترل دوپینگ برای ورزشکاران ایران

ناظر جام‌جهانی شمشیربازی: امکانات میزبانی ایران عالی است

مسئولین بیشتر به فکر ورزش کشور و جوانان باشند

هادی پور برنده فیزو گالا شد

مشاور رییس قوه قضاییه: مسوولان ورزش نقش مهمی در فرهنگ اجتماعی دارند

فدراسیون انجمن‌های ورزشی به دنبال افزایش کرسی‌های آسیایی و جهانی است

عیار واقعی ویلموتس مشخص می‌شود/ نباید تصور کنیم از پیش برنده‌ایم

کاتانتس مقابل تیم ملی، اتوبوس پارک می‌کند

AFC: ایران برابر عراق حق اشتباه ندارد

هشدار AFC به بازیکنان عراق قبل از بازی با ایران/ کار سیاسی نکنید

تاج: با تهدید کار فوتبال درست نمی شود/ باشگاه، مسئول اصلی حفظ شئون فوتبال و تماشاگران است

حاجیلو: ایران با شکست عراق قدرتش را به آسیا نشان خواهد داد

خداحافظ هرکول ایرانی

سرانه فضای ورزشی دانش آموزان 33 صدم مترمربع است

سایت بلژیکی: سوءتفاهم ویلموتس با ایران با یک قهوه در ترکیه حل شد!

آیا ترازوی عدالت صاف است؟