راه ترقی

آخرين مطالب

نمایش‌هایی از بلژیک، آذربایجان و رومانی فرهنگی

نمایش‌هایی از بلژیک، آذربایجان و رومانی
  بزرگنمايي:

راه ترقی- در هشتمین روز جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر، دوشنبه (29 بهمن ماه)، در بخش صحنه‌ای 11 نمایش به اجرا درمی‌آید.
در این روز سالن اصلی مجموعه تئاترشهر میزبان نمایش «دریاچه قو» به کارگردانی رضا صابری در دو نوبت 17 و 20 خواهد بود. همچنین تالار «چهارسو»ی مجموعه تئاترشهر میزبان نمایش «تاریخ مردم کوچه و بازار» به کارگردانی سعید شیخی است که در نوبت‌های 18:30 و 20:30 به اجرا درمی‌آید.
تالار «سایه» نیز پذیرای اجرای «یادداشت‌های یک دیوانه» به کارگردانی «جنت سلیم آوا» از کشور آذربایجان خواهد بود که در نوبت‌های 17 و 19 اجرا می‌شود. در تالار «قشقایی» این مجموعه هم نمایش «نقاشی اشر» کار فریبرز کریمی در نوبت‌های 17:30 و 19:30 به صحنه می‌رود.
تماشاخانه «سنگلج» از نمایش «تراژدی پارک اتابک» به کارگردانی سیروس مصطفی در نوبت‌های 17 و20 میزبانی می‌کند.
تئاتر مولوی از اجرای نمایش «پسرها پسرند» به کارگردانی «فرنس فهر» از کشور رومانی در نوبت‌های 17 و 19 پذیرایی خواهد کرد و تالار حافظ نیز شاهد اجرای نمایش «جادویت می‌کنم» به کارگردانی «احسان همت» از کشور بلژیک خواهد بود که در دو نوبت 18 و 20:30 اجرا می‌شود.
در این روز، پنحمین اجرای «اپرای عشق» کار بهروز غریب‌پور در تالار فردوسی میزبان علاقه‌مندان می‌شود. این اثر نمایشی در ساعت 19:30 دقیقه روی صحنه می‌رود.
تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر نمایش «ویتسک» به کارگردانی سینا احمدی را در نوبت‌های 18 و 20:45 میزبانی می‌کند.
نمایش «سانتیمتر» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی شاه کرم در دو نوبت 16 و 18 در تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان به صحنه می‌رود و همچنین چهارمین نوبت از اجرای «چیدمان (گذرگاه)» کار «پیر یودلوسکی» از فرانسه را روی صحنه دارد.
در کنار این 11 اثر، 12 اثر دیگر در بخش به علاوه فجر اجرا خواهد شد.
در این روز مکتب تهران از نمایش «آخر بازی» به کارگرانی مریم روشنی در دو نوبت 18 و 20 میزبانی می‌ کند و نمایش «بی وزنی» به کارگردانی محمدرضا غریب زاده در ساعت 20:15 در تماشاخانه «دا» اجرا می شود.
تئاتر مستقل نیز میزبان نمایش «الهه عشق» کار آرش آبسالان می‌شود که ساعت 15 به صحنه می‌رود. تماشاخانه «سه نقطه» نیز در این روز اجرای نمایش «نوای اسرارآمیز» کار سیدمحسن میرهاشمی را در ساعت 19:30 میزبانی می‌کند.
تماشاخانه‌ نوفل لوشاتو پذیرای دو نمایش «پیشخدمت» به کارگردانی سعید خمان و «درس» به کارگرانی سینا امیرشمسی در نوبت‌های 19 و 21:15 خواهد بود.
در تماشاخانه‌ «ایران تماشا» نیز نمایش «سرباز شال بلند» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا حقیقی در دو نوبت 17 و 19 اجرا می‌شود و تماشاخانه «دیوار چهارم» نیز سه نمایش «پابرهنه، لخت، قلبی در مشت» به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی را در ساعت 17:15 و «مرگ فیدل» کار آرش سنجابی را در نوبت 19:30 و «پرفورمنس فصل ها» به کارگردانی کیارش اشرافی را در ساعت 21:30 روی صحنه دارد.
تماشاخانه‌ «شانو» در این روز میزبان دو نمایش «اگر شبی از شب های تهران مسافری» و «شکاک» به ترتیب به کارگردانی سعید مصطفایی و افسانه مرادی است که در ساعت‌های 19 و 21 به صحنه می‌روند. تماشاخانه‌ «همای سعادت» در این روز به اجرای نمایش «در انتظار چراخ» کار نیما نعمتی زاده اختصاص دارد که در نوبت‌های 17 و 19 اجرا می‌شود.
در هشتمین روز از سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و در سالن استاد مشایخی نیز نمایش «گنده» به کارگردانی امیررضا جلالی در دو نوبت 18 و 20 به صحنه می‌رود.
روز دوشنبه 29 بهمن در بخش خیابانی شش نمایش اجرا خواهد شد. در این روز نمایش‌های «سال به سال» کار سوران حسینی، «درها به روی چه کسی...» کار میلاد حسن زاده، «مشترک مورد نظر» کار سعید مهری و «نامیرا» کار امیرحسین شفیعی در محوطه مجموعه تئاترشهر و نمایش‌های «لازمان، لامکان» کار مارال ایزدبخش و «ماشین زمان» کار محمد یوسفی زاده در محوطه‌ خانه هنرمندان ایران اجرا خواهند شد.
همچنین در این روز دو نمایش «ماشین زمان» کار محمد یوسفی زاده و «درها به روی چه کسی...» کار میلاد حسن زاده در نوبت صبح و ساعت های 10:30 و 11 در ایوان انتظار متروی میدان ولیعصر(عج) میزبان علاقه‌مندان به تئاتر خیابانی خواهند بود.
در بخش دیگرگونه‌های اجرایی نیز چهار نمایش اجرا می‌شود. «گرم کردن» کار احسان شایان فرد ساعت 16 در کارگاه دکور تالار وحدت، «کوهستان» کار آرش پروین در نوبت های 18:30 و 20 در عمارت «رو به رو» اجرا خواهند شد.
نمایش «بر پهنه کافه» کار مهرنوش نراقی ساعت 15 در کافه تریای سالن اصلی مجموعه تئاترشهر و «انگشت به انگشت» کار سیدجعفر حجازی در پارک دانشجو و محوطه تئاترشهر میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.
سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با سکان‌داری نادر برهانی مرند در 11 بخش مسابقه‌ای و جنبی که از بیست و دوم بهمن ماه آغاز شده تا چهارم اسفندماه در تهران ادامه خواهد داشت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield