راه ترقی

آخرين مطالب

رییس جمهوری :ملت ایران در مسیر خودکفایی قرار گرفته است سياسي

رییس جمهوری :ملت ایران در مسیر خودکفایی قرار گرفته است
  بزرگنمايي:

راه ترقی- حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در مراسم بهره برداری از مرحله سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس، افزود: سال گذشته در این پالایشگاه میزان تولید نفت از 8 میلیون به 12 میلیون رسید و امروز بهبود کیفیت همان 12میلیون لیتر را به یورو پنج رساندیم که این افتخاری برای جمهوری اسلامی ایران است.
وی ادامه داد: از سال 96 تا امروز در طول کمتر از 2 سال مرحله اول پالایشگاه نفت خلیج فارس را در سال گذشته و مرحله دوم و سوم را در سال 97 افتتاح کردیم که این به معنای حرکت خروشان ملت در مسیر خودکفایی و عظمت است.
رییس جمهوری اظهار داشت: این به دور از انصاف، مروت، وطن دوستی، عشق به انقلاب، اخلاق اسلامی است که کارهای بزرگی را که انجام شده است نبینیم.
وی اضافه کرد: آمریکایی ها و صهیونیست ها در دیماه سال 96 توطئه ای را علیه ایران آغاز کردند و خیال کردند امسال همه چیز تمام می شود و جمهوری اسلامی نمی تواند چهل سالگی خود را جشن بگیرد.
رییس جمهوری ادامه داد: آنها به اشتباه فکر می کردند که ما دستمان را بالا خواهیم برد و در نفت و گاز، کشاورزی و توسعه قادر به فعالیت نخواهیم بود اما ملت ایران راه توسعه خود را ادامه داد.
رییس جمهوری بیان داشت: کسی نمی ‌تواند این عظمت و دستاوردهای بزرگ انقلاب را بخاطر شرایطی همچون گرانی مقطعی برخی کالاها که مردم را چند روزی در مضیقه قرار می‌ دهد، زیر سوال ببرد.
روحانی با تاکید بر اینکه باید کارهای بزرگی را که در کشور انجام شده، ببینیم، گفت: مشکلات و کمبودهایی وجود دارد و در زمان تحریم و جنگ اقتصادی با مشکلاتی مواجه می ‌شویم، چرا که آمریکا و مزدورانش در منطقه تلاش می‌ کنند فشار به ملت ایران را روزانه افزایش دهند.
وی ادامه داد: زمانی که دشمن سنگی پرتاب می ‌کند، ممکن است یک شیشه هم بشکند اما نمی ‌شود بخاطر شکستن شیشه زانوی غم بغل بگیریم.

*امروز روز امتحان الهی است
رییس جمهوری با بیان اینکه امروز روز امتحان الهی است، گفت: همانطور که با وحدت و اتحاد در دوران دفاع مقدس مقاومت کردیم و پیروز شدیم، امروز نیز باید مقاومت کنیم و مایوس نشویم.
وی یاد آور شد : در سال 64 فروش نفت ما قطع شد، اما با اراده ، برنامه‌ریزی، تدبیر و فداکاری مهندسان و متخصصان از مشکلات عبور کردیم و دوباره تولید و فروش نفت ادامه پیدا کرد.
رییس جمهوری اضافه کرد : در عملیات بدر سال 63، فقط یک فروند هواپیمای عراقی را ساقط کردیم ، اما با برنامه‌ریزی‌ها و کمک شهید بابایی و دوستان از بهمن سال 64 تا فروردین 65 ، موفق شدیم 150 فروند هواپیمای عراقی را سرنگون کنیم که در مخیله هیچ نظامی نمی‌آمد.
وی تصریح کرد : اراده، تصمیم، برنامه‌ریزی، تدبیر و فداکاری ما را در برابر دشمن پیروز کرد و اگر می‌خواستیم دست روی دست بگذاریم و از میراژها، میگ‌های جدید و موشک‌های ضد رادار عراق هراس داشته باشیم ،نمی‌توانستیم کاری انجام دهیم.
روحانی اضافه کرد : درشرایط سخت آن زمان مهندسان وکارگران شرکت نفت، پالایشگاه را در مقابل بمباران دشمنان، سر پا نگه داشتند و با وجود کمک همه دنیا به صدام، روی پای خود ایستادیم؛ نفت تولید و صنعت نفت را اداره کردیم ، در طول مدت جنگ نیزصادرات نفت داشتیم و هم سوخت جبهه و مردم را تامین کردیم.
وی یاد آور شد : شرایط سخت و زندگی کوپنی بود و مردم با مشکلات زیادی داشتند اما به رغم همه مسائل عقب‌نشینی نکردند و از امام راحل جدا نشدند و کشور را غریب و تنها نگذاشتند.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود گفت : اگر در زمان جنگ عده ای می جنگیدند و عده ای در تهران آنان را بازخواست می کردند ؛ به نتیجه ای نمی رسیدیم اما همه دست در دست هم دشمن را شکست دادیم .
روحانی با اشاره به اینکه جنگ پیروزی و شکست دارد افزود : ما هم بودیم و پیروز شدیم ، امروز، روز جنگ اقتصادی است، ما در جنگ نظامی پشت هم بودیم و در شرایط جنگ اقتصادی امروز هم باید با هم و پشتیبان هم باشیم که اگر با هم نباشیم و عده‌ای بر سر مسایل جزئی بهانه‌گیری کنند، نمی‌توانیم در مقابل توطئه دشمنان مقاومت کنیم.
رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه جنگ اقتصادی سخت تر از جنگ نظامی است افزود : در جنگ نظامی همه چیز آشکار است اما در جنگ اقتصادی اینگونه نیست. اینکه چگونه نفت بفروشیم و نقل و انتقالات مالی انجام دهیم، عملیاتی اقتصادی است.

*وقتی مردم به دیدگاهی رای دادند همه از آن حمایت کنند
رئیس قوه مجریه با اشاره به اینکه انتخابات هر چهار سال یکبار برگزار می شود تا ملت به هر دیدگاهی که رای داد، کشور بر آن اساس اداره شود گف : نمی‌شود در ابتدا دعوا کنیم، در ادامه اختلاف داشته باشیم و برای انتخابات بعدی، کار را ادامه دهیم.
وی تصریح کرد : وقتی مردم به دیدگاهی رای دادند، همه باید از آن حمایت کنند. در انتخابات 2 یا چند گروه با هم رقابت می‌کنند و وقتی یک گروه انتخاب شد رقابت تمام می شود.
دکتر روحانی گفت: در مصوبات مجلس شورای اسلامی هم گاهی می‌بینیم، تنها با یک رای اختلاف، یک موضوع تصویب و قانون می‌شود و زمانی که به قانون تبدیل شد نماینده مخالف هم می بایست آن را اجرا کند.
رئیس جمهوری اظهار داشت : وقتی دولتی با رای مردم انتخاب می شود ، همه باید از آن حمایت کنند، همه باید با هم باشیم در غیر اینصورت نه تنها در دوران جنگ، بلکه در صلح هم موفق نخواهیم شد.

**امنیت پایدار مدیون تلاش نیروهای مسلح و امنیتی
رییس جمهوری گفت: امنیت پایدار، حاصل تلاش سپاه، ارتش ونیروهای امنیتی و انتظامی است که یادمان نرود برای امنیت کشور و ملت نیز کارهای بزرگی صورت گرفته است و هنگامی متوجه امنیت می شود که حادثه ای در نقطه ای از کشور رخ دهد.
روحانی ادامه داد: برای تامین سلامت و بهداشت مردم نیز پزشکان و پرستاران زیادی در کشور در حال تلاش و فعالیت هستند تا سلامت جامعه تامین شود که این کارهای بزرگ را باید مدنظر داشته باشیم.
وی گفت: ضمن اینکه امروز شرایط کشور عادی نیست و ما تحت فشار دشمنان هستیم، اما اطمینان داریم اگر متحد بایستیم در این جنگ اقتصادی نیز پیروز خواهیم شد و دشمن وادار به عقب‌ نشینی می ‌شود.

**افتضاح آمریکا در تصویب قطعنامه علیه ایران
رییس جمهوری در ادامه با تشریح موفقیت‌ های دولت، به موفقیت‌ های حوزه سیاسی اشاره کرد و گفت: مهرماه گذشته آمریکایی ‌ها، 2 ماه تلاش کردند تا برای تصویب قطعنامه ‌ای علیه ایران در شورای امنیت 15 عضو سران را با خود هماهنگ کنند، اما در آن اجلاس که ترامپ خودش هم در آن شرکت کرد، آمریکا تنها ماند و 14 کشور دیگر، علیه آمریکایی ‌ها سخن گفتند.
روحانی تصریح کرد: سخنان رییس جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل در مورد ایران با خنده حاضران مواجه شد و آیا افتضاحی از این بدتر برای آمریکا سراغ دارید؟
وی تاکید کرد باید پیروزی ها و افتخارات بزرگ ایران از جمله به آب اندازی پیشرفته ترین زیردریایی فاتح با تلاش وزارت دفاع و ارتش و افتتاح مرحله سه ستاره خلیج فارس را برجسته کنیم و به خاطر مشکلات کوچک یقه مسوولان را نگیریم.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: اگر همه با هم کار نمی‌ کردیم و دست به دست هم نمی‌ دادیم، موفق نمی‌ شدیم، آنچه اتفاق افتاده و امروز شاهد آن هستیم، تنها موفقیت دولت، سپاه، یا یک گروه خاص نیست، بلکه موفقیت ملت است که باید به آن افتخار کنیم.
روحانی با اشاره به تحریم ‌های آمریکا علیه ایران، گفت: آمریکایی‌ ها مدعی هستند که تحریم ‌ها علیه ملت ایران نیست در حالی که آن ها علیه سلامت و بهداشت مردم کار می‌ کنند.
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه کاری که امروز در کشور انجام می‌ شود، هم برای خودکفایی و هم در راستای سلامت مردم انجام می شود، گفت: جا دارد که این موفقیت ها را به ملت بزرگ، صنعت نفت، سپاه پاسداران، مهندسان، کارگران و همه تلاشگران تبریک بگوییم.
وی خطاب به ملت ایران تاکید کرد: این شما بودید که در زمان جنگ نفت تولید کردید و سوخت و انرژی مورد نیاز کشور و مردم را تامین کردید و امروز هم در شرایط جنگ اقتصادی، دلاورانه تلاش و کوشش می‌کنید.
روحانی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه معنی موفقیت‌ های امروز این است که ملت ما راه خود را درست انتخاب کرده است، گفت: باید خود و توانمان را باور کنیم و اگر این باور ایجاد شود به همه قله‌های پیروزی دست خواهیم

**خودکفایی پنج محصول در دولت تدبیر و امید
رییس جمهوری در ادامه افتتاح مرحله سوم پالایشگاه خلیج فارس را به معنای خودباوری، شکست تحریم‌ ها، اعتماد به نفس و خود کفایی دانست و گفت: در این دولت خودکفایی در پنج محصول اساسی محقق شد.
روحانی ادامه داد: اگر در دولت یازدهم و دوازدهم هیچ کاری نکرده بودیم و اما در تولید گندم، بنزین، گازوییل، گاز و شکر که خودکفا شدیم که آیا همین بس نبود؟
وی با توجه به این نکته که اگر مردم در کشور روزی برای تهیه بنزین، گازوییل و یا گاز مصرفی منزل خود با مشکل مواجه شوند، چه مشکلاتی ایجاد می‌ شود، گفت: در زمان بودن نعمت ها قدر آن را نمی دانیم و اهمیت آن را زمانی درک می کنیم که این نعمت را نداشته باشیم.
رییس جمهوری همچنین از سلامت و امنیت به عنوان 2 نعمت بزرگ در کشور نام برد که برای تامین آن کار و تلاش زیادی صورت گرفته است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

رئیس‌جمهور: حماسه بی‌نظیر زائران اربعین موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس دشمنان شد

امارات 700 میلیون دلار از پول های بلوکه شده ایران را آزاد کرده است

استراتژیست سابق ترامپ از احتمال استیضاح او در 6 هفته آتی خبر داد

انتخابات نمایندگان احزاب متقاضی در کمیسیون ماده 10 برگزار می‌شود

صالحی: پشتیبان و مدیر لایقی را از دست دادم

روحانی: راهپیمایی بزرگ و باشکوه اربعین معجزه ماندگار تاریخی است

رسول منتجب‌نیا: وجود مشکلات در کشور به دلیل نبود احزاب واقعی است

نزدیک شدن به اتمام تعهدات برجامی ایران و عصبانیت دولت ترامپ

نفت‌مان را می‌فروشیم/ ریشه مشکلات فعلی در خارج و راه‌حل آن در داخل است

جهانگیری: توجه به حقوق معلولین و نابینایان باید در جامعه نهادینه شود/ همه در این باره مسئولند

لاریجانی: همکاری اقتصادی با طرف صربستانی بررسی شد/ رئیس‌جمهور صربستان ماه آینده به تهران می‌آید

جت آموزشی و پیشرفته تمام ایرانی «یاسین» رونمایی شد

رئیس دفتر رئیس جمهوری سه طرح آموزشی دانشگاه گرمسار را افتتاح کرد

دستور جهانگیری برای تسهیل صادرات محصولات کشاورزی

لاریجانی: دولت و مجلس تلاش کنند فشارهای اقتصادی بر مردم کشور کم اثرتر شود

وزیر خارجه آفریقای جنوبی با ظریف دیدار کرد

روحانی: سرنوشت و ‌آینده کشور را انتخابات تعیین می‌کند

لاریجانی: دوستی ایران و هند تاکتیکی نیست

لاریجانی: ایران در عراق نیرو و دخالتی ندارد/توسعه و امنیت عراق برای ایران منفعت بسیار دارد

ظریف: تهاجم به سوریه پایان یابد

عده‌ای در کشور با بهانه جویی و نق زدن بذر ناامیدی در جامعه می‌پاشند

لاریجانی بر گسترش همکاری های ایران و صربستان تاکید کرد

ظریف: حمله به نفتکش ایرانی توسط یک یا چند دولت انجام شده است

دولت با تعطیلی پنجشنبه‌ها مخالفت کرد

روحانی: آمریکا مرتکب جنایت ضد بشری علیه ملت ایران شده است

لاریجانی: با توجه به ناهنجاری‌های ترامپ، رهبران دنیا باید به هم اعتماد بیشتری کنند

"روح الله زم" سرشبکه آمدنیوز توسط سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شد

رئیس‌جمهوری مصوبه اقدامات اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب را ابلاغ کرد

عیادت رهبر معظم انقلاب از حضرت آیت الله مکارم شیرازی

هیاتی از متخصصان انگلیسی برای مدرن‌سازی راکتور اراک وارد تهران شده است

وزیر کشور: میزان طلاق در دو سال گذشته کاهش یافته است

درخواست مستثنی شدن پرسنل شهرداری‌ها از قانون ممنوعیت عضویت در موسسات و شرکت‌های وابسته

بازدید وزیر اطلاعات از پایانه مرزی شلمچه

روحانی در نشست خبری فردا چه خواهد گفت؟

همایش علمی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی فردا برگزار می‌شود

ابزار نظامی پیشرفته و به‌روز را ابداع و تولید کنید

عمران خان: ترامپ از من خواست تسهیل کننده گفت و گو میان ایران و آمریکا باشم

روحانی: به هرگونه حسن نیت پاسخ شایسته خواهیم داد

نماینده شیراز: حذف یک جناح، سبد آرای جناح دیگر را تقویت نخواهد کرد

ماموریت عمران‌خان در تهران؛ میانجی گری برای گفتگوی ایران و عربستان

لایحه «پروتکل اصلاحی اساسنامه ریسکام» به مجلس رفت

لاریجانی با پرواز عادی تهران را به مقصد بلگراد ترک کرد

عمران‌خان عازم ایران شد

وزیر کشور: زائران اربعین زمان رفت و برگشت خود را مدیریت کنند

روحانی 10 عضو شورای عالی آموزش و پرورش را منصوب کرد

جزئیات ارسال نیرو و تجهیزات آمریکا به عربستان/ ادعای آمریکا؛ هدف مقابله با «تهدیدهای ایران» است

شمخانی: شرارت در آبراه‌های بین المللی بدون پاسخ نمی‌ماند

از "جراحی ‎با ربات" تا "بومی‌سازی مغز نیروگاه‌"

توافق آدانا راهی بهتر برای دستیابی به امنیت است

ماجراجویی علیه نفتکش ایرانی