راه ترقی

آخرين مطالب

فرار مالیاتی مشاغل پزشکی به دلیل نقص قوانین است اجتماعی

فرار مالیاتی مشاغل پزشکی به دلیل نقص قوانین است
  بزرگنمايي:

راه ترقی- مسعود پزشکیان که ریاست جلسه علنی امروز - چهارشنبه - مجلس را برعهده داشت در هنگام بررسی بند الحاقی یک تبصره 6 بخش درآمدی لایحه بودجه 98 که مربوط به اخذ مالیات از کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیرا پزشکی، دارو سازی و دام پزشکی است، اظهار داشت: بنده نخواستم از جامعه پزشکان در زمان رأی گیری این بند الحاقی دفاع کنم تا شائبه‌ای پیش نیاید.
وی ادامه داد: این که تصور شود پزشکان یا جامعه پزشکی خلاف کار هستند و فرار مالیاتی دارند، اشتباه است و نباید چنین تصوری در جامعه و مجلس وجود داشته باشد که اکنون هم نیست .
نائیب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر مشکلی در این زمینه ( پرداخت مالیات از سوی مشاغل پزشکی) وجود دارد به دلیل چهارچوب قوانینی است که ما می نویسم.
نمایندگان مجلس امروز در بند الحاقی تبصره 6 بخش درآمدی لایحه بودجه تصویب کردند: تمامی صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران یا سازمان نظام دامپزشکی ایران صادر می شود، مکلفند در چهارچوب آیین نامه تبصره(2) ماده(169) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 4/12/1366 و اصلاحات و الحاقات بعدی آن از ابتدای سال 1398 از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield