راه ترقی

آخرين مطالب

2 هزار و 500 واحد مسکونی مددجویان زلزله زده افتتاح شد اجتماعی

2 هزار و 500 واحد مسکونی مددجویان زلزله زده افتتاح شد
  بزرگنمايي:

راه ترقی- این تعداد واحد مسکونی در زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان 96 غرب کرمانشاه به طور 100 درصد تخریب و آسیب دیده بود که به همت کمیته امداد امام (ره) بازسازی و امروز تحویل مالکان آن ها شد.
پارسال در زلزله غرب کرمانشاه در مجموع 10 هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد آسیب دید که از این تعداد پنج هزار و 200 واحد آن به طور 100 درصد تخریب شد که تاکنون پنج هزار واحد آن بازسازی شده است.
برای ساخت واحدهای مسکونی مددجویان کمیته امداد، علاوه بر تسهیلات دولتی، 12 میلیون تومان نیز از سوی این نهاد حمایتی به صورت بلاعوض به خانواده های آسیب دیده کمک شده است.
آیین نمادین افتتاح واحدهای مسکونی مددجویان کمیته امداد، امروز در روستای «بی نهر سفلا» از توابع بخش گهواره برگزار شد.
آبان امسال نیز 2 هزار واحد مسکونی مددجویان در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه با حضور فتاح رییس کمتیه امداد به بهره برداری رسید.
در استان کرمانشاه 68 هزار خانوار با جمعیتی بیش از 200 هزار تن از حمایت ها و خدمات معیشتی، فرهنگی، مسکن و درمانی کمیته امداد بهره مند هستند.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال گذشته در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 932 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 103 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله 6.4 ریشتری یکشنبه چهارم آذر 97 هم 771 نفر مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال 98 تکمیل می کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield