راه ترقی

آخرين مطالب

سقف درآمدی شهرداری تهران در سال آینده 18هزار و 728میلیاردتومان به تصویب رسید اجتماعی

سقف درآمدی شهرداری تهران در سال آینده 18هزار و 728میلیاردتومان به تصویب رسید
  بزرگنمايي:

راه ترقی- آخرین دستور جلسه یکصدو بیست و هشتم شورای شهر تهران که در نوبت عصر دوشنبه 13 اسفندماه سال 98 برگزار شد میزان سقف درآمدی شهرداری تهران برای سال آینده 18 هزار و 728 میلیارد تومان تعیین شد.
مرتضی الویری، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در تشریح درآمد‌های شهرداری تهران گفت: درآمد‌های شهرداری در سه فصل درآمدی، سرمایه‌ای و منابع حاصل از واگذاری دارایی‌های مالی شهرداری تهران تقسیم بندی شده است.
وی اظهار داشت: در بخش درآمدها، پیشنهاد شهرداری تهران 9 هزار و 400 میلیارد تومان بود که شورا آن را به 8 هزار و 300 میلیارد تومان کاهش داد همچنین درآمد سرمایه‌ای پیشنهادی 8 هزار و 174 میلیارد تومان بود که شورا آن به 8 هزار و 349 میلیارد تومان ارتقا داد و منابع حاصل از واگذاری داریی‌های مالی نیز 1 هزار و 300 میلیارد تومان بود که شورا آن را به یک هزار و دویست میلیارد تومان کاهش داد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه همچنین به موضوعاتی که کمیسیون تلفیق آن‌ها را تغییر زیادی داده است اشاره کرد و گفت: پیشنهاد شهرداری برای میزان درآمد از محل فروش پروژه‌های مشارکتی در حدود 1000 میلیارد تومان بود که شورا آن را به 120 میلیارد تومان کاهش داد و دلیل آن این بوده است که میزان عملکرد این ردیف در 9 ماهه سال 97 در حدود 39 میلیارد تومان بوده است و ما پیش بینی نمی‌کنیم که بتوانیم بدون ایجاد زیرساخت‌های لازم بتوانیم این رقم را افزایش چندانی بدهیم.
الویری همچنین به فروش حاصل از املاک شهرداری اشاره کرد و گفت: عملکرد 9 ماهه این ردیف 148 میلیارد تومان بود و شهرداری جهش را پیش بینی کرده بود که این رقم در سال آینده به هزار و دویست میلیارد تومان برسد که با توجه به شرایط کنونی این موضوع امکان پذیر نیست و ما این رقم را در حدود 800 میلیارد تومان پیشنهاد دادیم.
وی تاکید کرد: ما با کاهش در دیون توانستیم بودجه را به گونه‌ای تنظیم کنیم که کاهش درآمد‌ها از سر جمع ماموریت‌ها کاسته نشود.
وی اظهار داشت: اما امروز مصوبه‌ای را داشتیم که 490 میلیارد تومان از منابع غیر نقد باید به برخی پروژه‌های عمرانی اختصاص داده شود که باید محل تامین آن تعیین شود.
محسن هاشمی رفسنجانی در قالب پیشنهادی اظهار داشت: این رقم را می‌توان در ردیف فروش اموال غیر نقد پیش بینی کرد چرا که پیشنهاد شهرداری برای این ردیف حدود 700 میلیارد تومان بوده و تحقق آن با افزایش قیمت‌ها امکان پذیر است.
در نهایت این پیشنهاد با رای اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.

محمد سالاری، اما عضوی بود که خواستار تغییر در ردیف‌های درآمدی شد و گفت: مبلغ درنظر گرفته شده برای ردیف کسری پارکینگ باید کاهش یابد چرا که تنها 6 محلی که وزارت کشور آن را مشخص کرده است محلی است که می‌تواند درآمد ار آن حاصل کرد و رقم دریافتی از این محل از موارد 6 گانه کمتر از این است و نباید با تصویب آن امکان تخلف به شهرداری داده شود.
وی همچنین خواستار کاهش ردیف تغییر کاربرد شد و گفت: تغییر کاربرد یعنی تثبیت و تثبیت یعنی تخلف و ما در شورای پنجم نباید این کار را انجام دهیم.

بهاره آروین در مخالفت با این پیشنهاد اظهار داشت: هم اکنون قیمت منطقه‌ای به حدی رسیده است که حتی با وجود رکود رقم پیشنهادی حاصل می‌شود و این در حالی است که آقای سالاری محلی را پیش بینی کرده اند که تنها 34 میلیارد تومان کارکرد داشته و حاصل کردن آن شاید کار سختی باشد.

زهرا نژاد بهرام در موافقت با پیشنهاد محمد سالاری اظهار داشت: رقم ارائه شده توسط شهرداری با درنظر گرفتن تمامی شرایط بوده است و من پیشنهاد دارم که این ارقام به ارقام پیشنهادی شهرداری بازگردد.
در نهایت پس از ارائه اصلاحات لازم درآمدشهرداری تهران با رقم 18 هزار و 728 تومان به تصویب رسید.

تحقق درآمد 600 میلیادری از محل پارک حاشیه‌ای به همکاری بین بخشی نیاز دارد
خزانه دار شورای شهر تهران تاکید کرد: تحقق درآمد 600 میلیادری از محل پارک حاشیه‌ای به همکاری بین بخشی شهرداری تهرا با راهور نیاز دارد.
سیدحسن رسولی در جلسه فوق العاده لایحه بودجه شهرداری در سال 98َ، درباره تبصره 32 این لایحه و پیشنهاد برای حذف بند «ب» این تبصره اظهار کرد: بند «ب» این تبصره ضمانت اجرایی آن است که مقرر شده از محل درآمد ساماندهی 200 هزار پارک حاشیه‌ای موجود در مناطق 22گانه، پنج درصد به پلیس راهور برای تامین تجهیزات و امکانات لازم برای کنترل مکان‌های تجهیز شده اختصاص یابد.
وی ادامه داد: اگر نتوانیم با ساز و کار‌هایی همکاری و هماهنگی بین بخشی میان شهرداری و نیروی انتظامی برای تحقق این منبع درآمدی ایجاد کنیم، شهرداری همانند امسال نمی‌تواند از محل پارک حاشیه‌ای درآمد داشته باشد و این فرصت از بین می‌رود. اگر همکاری لازم میان شهرداری با پلیس راهوار ایجاد نشود، هر تیکه شهر توسط افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد و درآمد 600 میلیارد تومانی از این محل برای شهرداری از دست خواهد رفت.
خزانه دار شورای شهر درباره پیشنهاد تبصره الحاقی درباره توسعه شهری مبتنی بر حمل و نقل همگانی (TOD) اظهار کرد: این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق شورای شهر مطرح و بررسی شد و بنا به دلایلی با آن مخالفت شد، زیرا کد‌های عوارض درآمدی که در این تبصره به آن استناد شده در جداول هزینه لحاظ شده است، همچنین در ارتباط با مجتمع‌های ایستگاه‌های مترو 100 درصد از درآمد‌های حاصله از بارگذاری محوطه 360 درجه‌ای ایستگاه‌های مترو، وصول و صرف توسعه ایستگاه‌ها می‌شود.
وی درباره تبصره 38 لایحه بودجه شهرداری تهران نیز گفت: بر اساس این تبصره 490 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام مناطق 22گانه که در این تبصره عناوین آن آمده است، در نظرگرفته شده و اگر این اعتبار به سقف بودجه سال 98 شهرداری تهران اضافه نشود، این تبصره از خاصیت می‌افتاد.
رسولی همچنین درباره پیشنهاد الحاق تبصره‌ای به بودجه سال 98 شهرداری تهران برای پرداخت مابه التفاوت بازنشستگی آتش‌نشانان به عنوان مشاغل سخت، گفت: بر اساس قانون کار و قانون تامین اجتماعی شهرداری تهران موظف شده که آتش‌نشانان را به جای 30 سال خدمت با 20 سال خدمت بازنشسته کند و تمامی حقوق آن‌ها را نیز پرداخت، زیرا آتش‌نشانی به عنوان یکی از مشاغل سخت است. علت مخالف من برای این است که شهرداری موظف شده بر اساس قانون بالادستی خود عمل کند و نیازی به الحاق این تبصره نیست. البته در ردیف بودجه سازمان آتش نشانی اعتباری برای این منظور دیده شده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فعالیت‌های اقتصادی منجر به پیشگیری از جرم می‌شود

تغییر مدیران در شهرداری تهران امری طبیعی است

تاثیر هنر پنجم بر سلامت روان

شهردار تهران: هیچ عقل سلیمی موافق افزایش کرایه‌های حمل و نقل عمومی نیست

روایت فرمانده ناجا از سهمیه‌بندی بنزین و اتفاقات پس از آن

کارگران چند شیفت در روز کار می‌کنند

روحیه بیماران تحت تاثیر فرسودگی شغلی پرستاران

واکنش دیوان عدالت اداری به اعتراض دولت به ابطال مصوبه تعیین محل‌های تجمعات مردمی

برای اعتمادسازی بیشتر از همه ظرفیت‌های جامعه استفاده کنیم

پیمانکاران شهرداری‌ها به بهره‌کشی از کودکان پایان دهند

توضیح استاندار تهران درباره تعداد بازداشت‌شدگان و اظهارات فرماندار شهر قدس

لایحه «تضمین آزادی­ اجتماعات و راهپیمایی­‌ها» آماده طرح در دولت

قاچاق دارو از کشور افزایش یافته است

رونمایی از اپلیکیشن های مختلف در حوزه شهر هوشمند/ حرکت به سمت شهر هوشمند بر مبنای چالش ها و نیازهای تهران

لایحه تامین امنیت زنان، موثر اما ناکافی

آلودگی هوا افسردگی را تشدید می‌کند

ثبت تهران به عنوان یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان

بی‌توجهی به استانداردهای زیست محیطی از دلایل اصلی آلایندگی در کلانشهرهاست

ورود مجمع تهران به آلودگی هوای پایتخت/ادارات تعطیل شوند

افراد واجد شرایط حتما واکسن آنفلوآنزا بزنند

اورژانس در میادین اصلی شهر تهران مستقر شد

ابتکار: با تحقق رشد اقتصادی می‌توان با ناامنی مقابله کرد

مشاور وزیر بهداشت منصوب شد

شهرداری از روزمرگی و کرختی رنج می برد

توضیحات استاندار تهران در خصوص خسارات و دستگیرشدگان ناآرامی‌های اخیر

آموزش پزشکی در کشور باید جامعه محور شود

مبنای شناسایی مشمولان دریافت یارانه حمایت معیشتی اعلام شد

حناچی: خسارت اغتشاشات اخیر در تهران ناچیز است

زنان چگونه سرعت پوکی استخوان را مهار کنند؟

برگزاری اجتماع بزرگ مردم تهران

جاماندگان از حمایت معیشتی در سامانه‌ای دیگر ثبت‌نام کنند

اعلام جزئیات ثبت‌نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس

247 هزار زن خانه‌دار تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند

رییس جمهوری عزادار شد

پیام وزیر بهداشت به مناسبت هفته بسیج

روزانه به طور متوسط 300 اتوبوس تهران خراب می‌شوند

دولت هیچگاه مخالف جریان آزاد اطلاعات نبوده است

مسائل با آزاداندیشی و نشاط علمی حل می‌شود

اطلاعیه وزارت رفاه در خصوص خانوارهایی که مشمول سبد حمایتی نشده‌اند

برای برخورد با عاملان افزایش غیرقانونی قیمت‌ها آمادگی داریم

قرار داد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی نهایی شد

در صورت مشاهده افراد بی‌خانمان با 137 تماس بگیرید

نمکی: پرونده تخلف 16 میلیون یورویی در تجهیزات پزشکی به قوه قضاییه رفت

اعضای شورای شهر تهران به یکپارچگی تهران معتقدند نه جدایی

جنیدی: پیشرفت محسوسی برای پیگیری پرونده های فساد وجود ندارد

مهم ترین خدمات نظام وظیفه عمومی به دفاتر پلیس+10 واگذار شد

لایحه تعارض منافع، زیرساختی و در راستای مبارزه با فساد است

انتشار لیست بدهی‌های شهرداری/ در مساله‌ آلودگی هوا شهرداری تصمیم‌گیرنده نیست

چندهمسری به استحکام خانواده ضربه می‌زند

ابتکار: مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی ضرورت پیشگیری از خسارت زلزله است