راه ترقی

آخرين مطالب

پاداش پایان خدمت مان را می خواهیم اجتماعی

پاداش پایان خدمت مان را می خواهیم
  بزرگنمايي:

راه ترقی- یکی از بازنشستگان بنیادشهید که بعد از 35 سال بازنشستگی تنها یک میلیون و 200 هزار تومان دریافت می کند می گوید: چگونه می شود که ما بتوانیم با این پول زندگی کنیم، شما (مسئولان بنیادشهید) چکار می کنید که ما فقط این میزان حقوق دریافت می کنیم؟ با این شرایط اقتصادی چگونه می شود زندگی کرد. آیا من می توانم گذران زندگی کنم؟
یکی دیگر از این بازنشستگان که در سال 96 بازنشسته شده است می گوید: پس از گذشت یکسال هنوز پاداش پایان خدمت بازنشستگان بنیادشهید پرداخت نشده است. مدیرانی که بازنشسته شدند هم پاداش و هم پست بالاتری گرفتند. اما تعدادی از همکاران به دلیل دریافت نکردن این پاداش و اینکه حقوق های پایین دارند، مجبورند برای امرار معاش خود، به شغل رانندگی هم روی بیاورند.
وی بدون ذکر نام خود می گوید: متاسفانه مدیران بنیادشهید اهمیتی به پرسنل بازنشسته نمی دهند و چون خیلی از افرادی که اکنون بازنشسته شده و پاداش خودشان را هم دریافت نکرده اند در آسایشگاه جانبازان شیمیایی و اعصاب و روان فعالیت داشته اند، دچار مشکل روحی و روانی هستند.
وی درباره بیمه دی که بیمه تکمیلی ایثارگران است نیز می گوید: بیمه تکمیلی به بیمارستان ها پول نمی دهد و ما هر بیمارستانی می رویم مسئولان اکثر بیمارستان ها می گویند که قرارداد نداریم و برای درمان در بیمارستان های تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هم باید مدت ها برای دریافت نوبت معطل شویم.
این بازنشسته بنیادشهید می گوید: صدای مظلوم بازنشستگان بنیادشهید را هیچ کسی نمی شنود و باید صدای ما را به گوش مسئولان برسانید. به بازنشستگان کمک کنید تا مشکل آنها حل شود.
یکی دیگر از این بازنشستگان می گوید: ازسال 1396 تعدادی از همکاران بنیادشهید بازنشسته شده اند ضمن اینکه حق و حقوق آن ها را نداده اند برخوردهای مناسبی با این افراد ندارند و حتی یکبار پیگیر مشکلات این بازنشستگان نشده اند.
وی ادامه می دهد: ما که در سال 1396 بازنشسته شده ایم حداقل امیدی برای دریافت پاداش پایان خدمت و سنوات خودمان را داریم اما به گفته برخی مسئولان بنیادشهید این پاداش برای کسانی که در سال 1397 بازنشسته شده اند حتی امکان پرداخت آن وجود ندارد.
وی می گوید: ما تنها خواسته مان رسیدگی به وضعیت کنونی بازنشستگان است تا با حل این مشکلات بخشی از مشکلات آنها حل شود.
منصور میرمرادی معاون توسعه و مدیریت منابع بنیادشهید و امور ایثارگران می گوید: برای مطالبات همکاران بنیادشهید که بازنشسته شده اند پیگیری های لازم صورت گرفته است که خوشبختانه با پرداختی که هفته های گذشته انجام شده است، حدود 20 میلیارد تومان دیگر باقی مانده است که به محض دریافت منابع مالی، بخشی از مطالبات این افراد را پرداخت می کنیم.
معاون توسعه و مدیریت بنیادشهید و امور ایثارگران ادامه می دهد: همکاران بازنشسته سال 96 امیداریم بتوانند پاداش پایان خدمت خود را دریافت کنند تا بخشی از دغدغه های فکری آنها جهت این پاداش ها کاهش یابد.
وی درباره تعداد همکاران بازنشسته بنیادشهید که هنوز پاداش پایان خدمت خود را دریافت نکرده اند، می گوید: ممکن است تعداد آن ها حدود 400 نفر باشند که امیدواریم با همین روشی که ما پیگیری می کنیم و گرچه به صورت قطره ای به ما پول می دهند دیگر شرمنده این افراد نباشیم.
میرمرادی ادامه می دهد: مشکل مهم است و باید این موضوع برای مسئولان حوزه بودجه و تامین اعتبارات قابل قبول باشد که حداقل اعتبارات حوزه بنیادشهید که مشمول حقوق و مزایا، آموزش، بیمه عمر و درمان است انجام شود ما خودمان را به متعلق به نظام و حاکمیت می دانیم ولی باید تلاش کنیم ایثارگران دغدغه خاطر نداشته باشند.
وی با بیان اینکه قول تامین اعتبار بنیادشهید داده شده است، اظهار می کند: باید دید که این اعتبارات چه زمانی تامین می شود اما برای فروش اموال و دارایی و پرداخت مطالبات ایثارگران و بازنشستگان از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم و هیچ گونه محدودیتی نداریم و اعلام کردیم هرکسی بتواند در این زمینه به ما کمک کند و استقبال هم می کنیم تا شرمنده این عزیزان نباشیم.
معاون توسعه و مدیریت منابع بنیادشهید درباره بودجه بنیادشهید می گوید: در مجموع بودجه ای که برای بنیادشهید در سال 98 پیشنهاد دادیم معادل 18 هزار و 600 میلیارد تومان بود که هم به سازمان برنامه بودجه پیشنهاد داده شد تا در لایحه دولت قرار گیرد و هم به مجلس شورای اسلامی و کمیسیون تلفیق مجلس رفتیم که قول مساعد برای تخصیص بودجه را دادند.
وی تصریح می کند: اما زمانی که بودجه کل کشور را مصوب کردند 13 هزار و 900 میلیارد تومان برای بنیادشهید و امور ایثارگران در نظر گرفته شد که طبق قانون بودجه 2.5 تا 3 درصد آن هم کم می شود که در نهایت 13 هزار و 500 میلیارد تومان به ما ابلاغ کردند.
میرمرادی اضافه می کند: با توجه به کسری چهار هزار و 800 میلیارد تومانی در سال 98، انتظار داشتیم در حوزه برنامه و بودجه حداقل ها مصوب شود، این حداقل ها حقوق و مزایا، درمان، آموزش و عمر و حوادث است. متاسفانه با توجه به شرایط حاکم در ساختار بودجه ای کشور این قضیه تحقق پیدا نکرده است.
مدیرعامل کانون بازنشستگان بنیاد شهید و امور ایثارگران پیشتر در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه حدود پنج هزار بازنشسته بنیاد شهید عضو این کانون با مشکلات زیادی رو به رو هستند، خواستار رسیدگی بیشتر به مسائل معیشتی آنان شد.

محمدرضا امیرحسینی گفته بود که این بازنشستگان که حدود 2 هزار نفر از آنها بازنشسته پیش از موعد هستند، از خدمات این کانون بهره مند می شوند. همچنین حدود 70 درصد بازنشستگان این کانون از نیروهای ایثارگر شامل جانباز، خانواده های شهدا و دیگر خانواده های ایثارگران هستند.
وی میانگین سنی این بازنشستگان را حدود 60 سال عنوان می کند و می گوید: بیشتر بازنشستگانی که کارمند هستند و اکنون عضو این کانون به شمار می روند، بالای 50 سال سن دارند؛ از این رو مسئولان باید نسبت به بازنشستگان نگرش دیگری داشته باشند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

چرا امیر آقایی بازی در فیلم «دوئل» را نپذیرفت؟

فیلم‌های مهیج سینما با موضوع تعقیب و گریز

چهره ها/ رضا بهرام آماده برای موزیک جدید

چهره ها/ درد و دل ریحانه پارسا از روزهای بعد از سریال «پدر»

چهره ها/ بهرنگ علوی در سریال پرگار

قطعه زیبا و به یادماندنی «ماه و ماهی» از حجت اشرف زاده

رضا یزدانی برای «خانه امن» می خواند

تصادف خونبار در سه راهی زندان یاسوج با 3 فوتی

افزایش کرایه تاکسی در روزهای کرونایی

معاون آموزش ابتدایی: مدارس حق مصاحبه از دانش‌آموزان برای ثبت‌نام را ندارند

کشف پیکر دو جوان غرق شده در رودخانه سپیدرود گیلان

سیاه دره؛ منطقه بکر گردشگری در فریدن اصفهان

زنانه ترین آرامگاه ایران در یزد

فرود اضطراری هواپیمای مسافربری در فرودگاه مهرآباد به علت نقض فنی

برای تشخیص بیماری کرونا آزمایش خون کافی نیست

پوشش زنده ویدیویی از پرتاب تاریخی کپسول کرو دراگون اسپیس ایکس

میمون‌ها نمونه‌های خون آلوده به کرونا را ربودند؛ نگرانی از انتقال کووید-19 توسط آن‌ها

دو خط کتاب/ هیچوقت امیدت را از دست نده

عرضه «سه دیدار» با صدای وحید یامین‌پور

آخرین فرصت های صلح با معاهده آسمان های باز

خودروهای تولید ایران «ارزان» است؟

معمای گرانی مسکن

برزیل بزرگترین کانون کرونا در جهان می شود؟

آنتی وار: چه کسانی ترامپ را به سمت جنگ با ایران هل می دهند؟

ادامه شورش در آمریکا

رضا شفیعی جم و خواهرش

چهره ها/ رضا صادقی: خوشحالم هیچ کس نیستم

عماد طالب زاده خواننده پاپ به همراه همسر و فرزندانش

سریال «پایتخت» چگونه متولد شد؟

خواهرهای سینمای ایران

جشن تولد عجیب مجید واشقانی

دیوید بکهام و همسرش ویکتوریا

چهره ها/ وقتی علی عبدالمالکی هوای خودش را دارد

فیلم‌های سینمایی شبکه کودک و امید؛ از تشنه سرعت تا ویلی تاکسی

آهنگ درخواستی/ «خیالت تخت» ماکان بند را اینجا بشنوید

فراخوان ترانه و تصنیف منتشر شد

کشف بیش از 3000 کتاب و پایان‌ نامه جعلی در میدان انقلاب

توضیحات وزیر بهداشت درباره وضعیت تجهیزات پزشکی

اخاذی از شهروندان با پوشش فروشنده اجناس در متروی پایتخت

جزئیات حادثه انفجار تانکر در پل جاجرود

آتش بر دامان جنگل‌ها؛ دیروز گچساران و امروز کهگیلویه

اتفاقی خطرناک در ذوب آهن

استاندار تهران: تعداد بستری و فوتی ها رو به کاهش است

آتش در ارتفاعات خائیز کهگیلویه و بویراحمد مهار شد

واکنش مردم به درخواست عجیب کودکِ کار

شرایط ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس

سقوط از ارتفاع جان عضو شورای روستا را گرفت

خودکشی جوان 25 ساله در پاساژ مهستان

استفاده ماسک در مترو و اتوبوس اجباری است!

کشف تاکسی‌های احتکار شده در تهران