راه ترقی

آخرين مطالب

مذاکره با دستور کار ترامپ فروپاشی و تجزیه کشور را به دنبال دارد گفتگو

مذاکره با دستور کار ترامپ فروپاشی و تجزیه کشور را به دنبال دارد
  بزرگنمايي:

راه ترقی- « فیروز نعیم محبوبی» در گفت و گویی نیت نهایی ترامپ از گفت و گو و مذاکره را چندپارچه کردن ایران به چند کشور کوچک و ناتوان عنوان کرد و افزود: ترامپ تصور می کند کم‌هزینه‌ترین راه نابودی ایران یکپارچه و قدرتمند نه حمله نظامی، بلکه کشاندن ایران به پای میز مذاکره است.
   این فعال رسانه‌ای تصریح کرد: در واقع دلیل اصلی تداوم وضعیت حال حاضر اعتقاد راسخ مقامات ایرانی به پیامدهای منفی مذاکره بر اساس خواسته‌های ترامپ و علم به این مسئله است که ترامپ در مذاکره هم به دنبال  به دست‌آوردن چیزی است که نتوانسته با تحریم و فشار به آن دست یابد.
   مدیر مسئول روزنامه نوآوران با بیان این که مسئولان و مقامات عالی رتبه نظام در اقناع جهانیان در خصوص موجه ندانستن اقدام ترامپ در خروج یکجانبه از برجام و حقانیت ایران در مقایسه با توجیه مردم کشورمان عملکرد خوبی داشته‌اند؛ ضمن اینکه نقش رسانه‌های مستقل بین‌المللی و به ویژه روزنامه‌ها و مجلات پرنفوذ در روشنگری و اقناع جهانیان از واقعیت‌های برجام از جمله عملکرد ترامپ در کمرنگ کردن آن بسیار پراهمیت بوده است.
وی خاطرنشان کرد: متأسفانه یکی دو سال اخیر رسانه‌های مکتوب داخلی که از مرجعیت و مقبولیت بیشتری در جامعه ایران برخوردارند، به جای ایفای رسالت ماهوی و ملی خود و روشن ساختن اذهان مردم از نیت واقعی ترامپ و تیم او در اصرار بر مذاکره و نیز چرایی مخالفت جمهوری اسلامی ایران از حرکت در مسیر چنین خواسته ای، درگیر تامین هزینه‌های نشر شده‌اند.
  مدیر مسئول روزنامه نوآوران با توصیه به درک دشواری‌های شرایط اروپا در مخالفت با دولت آمریکا و نیز دقت نظر و وسواس در برخورد با هر یک از کشورهای این گروه در خصوص برجام گفت:  اروپا در مخالفت با دولت آمریکا همچون صغیر و طفلی است که جدیداً از شیر گرفته شده است و نیازمند توجه و ترغیب و مراقبت بسیار است.
   نعیم محبوبی خاطرنشان کرد: دولتمردان اروپایی امروز به خوبی متوجه شده اند که آمریکای ترامپ برای آن‌ها در تمامی امور و معاهدات بین المللی همچون برخی دول عربی، صرفاً نقشی حاشیه ای، گوشت دم توپ و علی السویه قائل است و این فرصتی گرانبها برای ایران است تا نه با تروشرویی و تلخی، بلکه با درک و روشنگری و مدارا، اروپا را هر چه بیشتر با خواسته‌ها و سیاست‌های خود همگام ساخته و از گفتار درمانی به رفتار عملی و ملموس سوق دهند.
   وی گفت: همین رویکرد را هنگام مواجهه با اقشار مختلف ایالات متحده از جمله روشنفکران، سیاستمداران، مشاهیر و نمایندگان دو حزب عمده این کشور باید به کار گیریم و باور داشته باشیم که ترامپ و همفکرانش، همه جامعه آمریکا نیستند.
این فعال رسانه ای با تاکیدبر لزوم استفاده از دیپلماسی و گفت و گو برای برون رفت از شرایط کنونی در عین حال گفت: مذاکره بدون بازگشت دولت آمریکا به برجام و رفع تحریم‌های یکجانبه این کشور و نیز در نظر نگرفتن این نکته که مذاکرات باید با حضور و مشارکت تمامی اعضای 1+5 باشد ممکن است پیامدهای بسیار خطرناک‌تر از وضعیت کنونی داشته باشد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield