راه ترقی

آخرين مطالب

بسیجی باید با اخلاق خود مِهر امام راحل و امام خامنه‌ای را در دل مردم بیندازد سياسي

بسیجی باید با اخلاق خود مِهر امام راحل و امام خامنه‌ای را در دل مردم بیندازد
  بزرگنمايي:

راه ترقی- حجت‌الاسلام محمود علوی امروز در همایش فرماندهان بسیج، مسئولان حراست وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی کشور با بیان اینکه هم‌افزایی و همگرایی یکی از مهمترین موضوع‌هایی است که باید به آن توجه شود، اظهار داشت: سربازان یک جبهه اگر تمام توان خود را برای دفع حملات دشمن قرار دهند، پیروز خواهند شد، اما اگر علیه یکدیگر اقدامی انجام دهند، شکست خواهند خورد.
وی ادامه داد: در احادیث آمده است که با یکدیگر اختلاف نداشته باشید؛ چرا که ملت‌هایی که با یکدیگر اختلاف داشتند از بین رفتند.
وزیر اطلاعات گفت: اگر دشمنی در مقابل ما نباشد، باز هم باید وحدت، هم‌افزایی و انسجام داشته باشیم، وحدت حکم غذا را دارد که برای زنده بودن با آن احتیاج داریم.
حجت‌الاسلام علوی تصریح کرد: بسیج مراکز وزارتخانه‌ها و مسئولان حراست باید امروز دل‌ها را یکی کنند و برای حل مشکلات موجود گام‌های مستحکمی بردارند.
وی تأکید کرد: باید هوشیاری در وحدت داشته باشیم و با این هوشیاری از نفوذ دشمن جلوگیری کنیم؛ چرا که دشمن هیچ‌گاه بیکار نمی‌نشیند و زمانی که این وحدت را از بین ببرد، امید پیدا می‌کند که انقلاب اسلامی را شکست دهد.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه مذهب اهل بیت (ع) پر جاذبه است، گفت: ما هم باید بیان و عمل‌مان بر اساس دین باشد و اگر بسیجی شدیم، باید با رفتارمان مردم را به دین‌داری دعوت کنیم.
حجت‌الاسلام علوی با اشاره به اینکه بسیجی باید با اخلاق خود مِهر امام راحل و امام خامنه‌ای را در دل مردم بیندازد، افزود: نباید رفتار ما به گونه‌ای باشد که باعث انزجار از انقلاب اسلامی شود.
وی ادامه داد: اگر رفتار ما به گونه‌ای باشد که مردم از دین و انقلاب اسلامی زده شوند، جفا به انقلاب اسلامی است.
وزیر اطلاعات گفت: ما در وزارت اطلاعات تأکید کرده‌ایم که برخورد با فرقه‌هایی، چون اهل حق، اسماعیلیه و فِرق دیگر به گونه‌ای نباشد که زده شوند؛ زیرا برخورد خشن موجب پایبندی بیشتر آن‌ها به هدفشان می‌شود. ما باید با شبهه‌افکنی آن‌ها مقابله و آن‌ها را متوجه اشتباه‌شان کنیم.
حجت‌الاسلام علوی با اشاره به اینکه علم با اخلاق و عقلانیت با اخلاق امروز در جامعه ما گره‌گشا خواهد بود، افزود: امروز ما نیازمند اخلاق و گسترش آن در جامعه هستیم.
وی تأکید کرد: باید هوشیارانه به نظام و مردم خدمت کنیم؛ زیرا حکومت متعلق به مردم است و ما باید خدمتگزار مردم باشیم.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه در اسلام حکومت بر مردم نداریم و حکومت بر مردم از آنِ خداوند است، گفت: امروز با تأسی از احادیث قرآن و در سایه هدایت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف بر دشمن پیروز شدیم.
حجت‌الاسلام علوی ادامه داد: تا زمانی که ما چنین دیدی داشته باشیم، دشمن نمی‌تواند غلطی کند و ما امروز گام‌های بلندی در مقابله با دشمن برداشتیم که این نشانه بصیرت است.
وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: امروز دشمن گاهی با زبان دین وارد عمل می‌شود و به گونه‌ای عمل می‌کند تا بین ما نفوذ کند؛ لذا باید هوشیار باشیم و با بصیرت عمل کنیم.

سردار بیگدلی، معاون عملیات قرارگاه ثارالله (ع) تهران
لزوم حفظ آمادگی برای مقابله با تهدیدات
سردار احمد بیگدلی معاون عملیات قرارگاه ثارالله (ع) تهران امروز با اشاره به پذیرش قطعنامه 598 از سوی ایران اظهار داشت: با پیمان‌شکنی دشمن در چند روز آخر جنگ، رژیم بعثی حدود 22 هزار اسیر دیگر از ما گرفت؛ این در حالی است که تا سال 1369، 72 هزار اسیر عراقی در ایران بودند و تا قبل از پذیرش قطعنامه حدود 20 هزار اسیر ایرانی در عراق حضور داشتند.
وی در ادامه با اشاره به پیروزی حزب‌الله لبنان در جنگ 33 روزه گفت: اینکه طی 33 روز رژیم اشغالگر قدس دست تسلیم بالا آورد و در دیگر جنگ‌ها تاب و توان مقابله با حزب الله را نداشت به دلیل تمهید اقدامات پیشگیرانه در جبهه مقاومت بود. حزب الله در جنگ 33 روزه، 600 نقطه از اسرائیل را مورد هدف قرار داد.
معاون عملیات قرارگاه ثارالله (ع) تهران با بیان اینکه اگر خوب پیشگیری کنیم، نیازی به پرداخت هزینه نداریم، گفت: مهمترین موضوعی که باید در مقابله با دشمن به آن توجه کنیم، پیشگیری در عرصه‌های مختلف است.
سردار بیگدلی با اشاره به اینکه امروز تهدیدات پیچیده شده است، افزود: اولین اقدام پیشگیرانه این است که حفاظت خوبی از مجموعه خودمان در برابر دشمن ایجاد کنیم.
وی گفت: امروز تهدیدات در حوزه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری است و دشمن برای اینکه هزینه‌ها را برای خود کاهش دهد از «نفوذ» استفاده می‌کند.
سردار بیگدلی با بیان اینکه برای جلوگیری از تهدیدات باید سناریونویسی داشته باشیم، گفت: باید همواره در حالت پدافندی، آمادگی مقابله با آفند دشمن را داشته باشیم و این بهترین تاکتیک است.
وی گفت: برای جلوگیری از برنامه‌های دشمن، برای سازمان‌ها اعم از وزارتخانه و وزارت کشور تکالیف معیّن و آسیب‌ها، تهدیدات و الزامات برای پیشگیری تبیین شده است.
معاون عملیات قرارگاه ثارالله (ع) خاطرنشان کرد: دستگاه‌ها و سازمان‌ها باید برای مقابله با تهدید‌ها، طرح‌های مقابله‌ای تهیه و آن‌ها را تمرین کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield