راه ترقی

آخرين مطالب

آذری جهرمی: پیشنهاد تعرفه صفر مکالمات بین‌المللی در اربعین به عراق داده شد انديشه

آذری جهرمی: پیشنهاد تعرفه صفر مکالمات بین‌المللی در اربعین به عراق داده شد
  بزرگنمايي:

راه ترقی- محمد جواد آذری جهرمی روز چهارشنبه پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: در اربعین با عراق هزینه مکالمات تلفنی، صفر در نظر گرفته شود و متقابلا در مناسبت  28 صفر که عراقی‌ها به ایران مسافرت می‌کنند، این کار انجام شود.

وی ادامه داد: اگر هزینه ارتباط، صادرات و واردات بین دو کشور صفر شود، هزینه‌های ارتباطی بین دو کشور کاهش پیدا می‌کند و این جزء محورهای اساسی است که با طرف عراقی درباره آن مذاکره می‌شود.

آذری جهرمی اظهار داشت: ما این پیشنهاد را ارائه کردیم و امیدواریم که طرف عراقی با آن موافقت کند، سیگنال‌های اولیه مثبت است اما تا زمانی این موضوع بر روی کاغذ نوشته نشود، قابل اتکا نیستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان داشت: پارسال 50 درصد کاهش تعرفه در این زمینه داشتیم و امسال در تلاش هستیم آن را صفر کنیم که این موضوع فقط برای این دو مقطع پیشنهاد شده است.

وی ادامه داد: رگولاتوری ما و رگولاتوری عراق مذاکرات فشرده‌ای داشتند و در داخل کشور هم دستور کار جامعی جمع‌بندی شده و در این زمینه مذاکره می‌شود.

آذری جهرمی افزود: البته بحث بهبود مسیر ارتباطی و توسعه شبکه هم مد نظر است که با طرف عراقی صحبت کردیم و گزارش ارائه شده آنها نشان می‌دهد که بهبود پیدا کرده است، انصافا سال گذشته نسبت به سال‌های قبل بهتر شده بود اما کفایت نمی‌کرد.

وی تاکید کرد: شخصا تا قبل از اربعین سفر خواهم داشت تا وضعیت را به درستی بررسی کنم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield