راه ترقی

آخرين مطالب

وزارت امور خارجه در ارسال گزارش‌های برجامی منظم است گفتگو

وزارت امور خارجه در ارسال گزارش‌های برجامی منظم است
  بزرگنمايي:

راه ترقی- مجتبی ذوالنور گفت: وزارت امور خارجه به طور منظم و بدون تاخیر گزارش های سه ماهه برجامی را به کمیسیون امنیت ملی ارائه می دهد، کمیسیون نیز گزارش های 6 ماهه را برای ارائه به صحن آماده می کند؛ نزدیک به یک سال است که دو گزارش تجمیع شده 6 ماهه در قالب یک گزارش تقدیم هیات رییسه مجلس شده و هنوز نوبت برای ارائه این گزارش در صحن داده نشده است.

وی افزود: امیدواریم هیات رییسه مجلس جدی تری به این موضوع نگاه کنند

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در خصوص بازدیدهای دوره ای کمیسیون امنیت ملی مراکز هسته ای کشور گفت: فعلا برنامه ای نداریم؛ مراکز هسته ای ما فعالیت معمول خود را دارند و سازمان انرژی اتمی کشور نیز به طور منظم گزارش اقدامات خود را به ما ارائه می کنند، در آینده بازدیدی از این مراکز خواهیم داشت.

در صورت نبود اقدام جدی از سوی اروپایی ها، کاهش تعهدات برجامی ادامه دارد

«سید حسین نقوی حسینی» سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در خصوص نزدیک شدن به پایان مهلت اروپایی ها  برای اجرای برجام گفت: ما به اروپایی ها اعلام کرده ایم که اگر به تعهدات خود عمل نکنند، گام سوم را بر می داریم.

وی در خصوص دیدگاه هایی که خروج از برجام را مطرح می کنند، اظهار کرد: خروج از برجام برای ما مطرح نیست بلکه ما در صورت نبود اقدام جدی از طرف اروپایی های به تدریج تعهدات خود را کاهش می دهیم.

نقوی حسینی گفت: وزارت امور خارجه، هر سه ماه یکبار گزارش برجام را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ارائه می دهد، وزارت خارجه تاکنون دقیق عمل کرده و هر سه ماه یکبار نیز گزارش های خود را ارسال کرده است، اما در تهیه گزارش ها و قراردادن آن در دستور کار صحن علنی مجلس شورای اسلامی به دلیل اینکه دستور کار اجازه نمی دهد، اختلالاتی وجود دارد.

وی ادامه داد: وجود طرح هایی در دستور کار صحن علنی مجلس باعث شده که ما به لحاظ ارائه گزارش در صحن علنی مجلس شورای اسلامی عقب هستیم، اما وزارت امور خارجه عقب نیست و به موقع گزارش های خود را ارسال کرده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره بازدید دوره ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از مراکز هسته ای کشور نیز گفت: بازدید از مراکز هسته ای را در دستور کار قرار داده ایم، هفته گذشته جلسه هیات رییسه کمیسیون هم مطرح شد، دو سه مرکز پیشنهاد شده که ان شاالله برنامه آن را اعلام می کنیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield