راه ترقی

آخرين مطالب

عزاداران حسینی اهدای خون را به عاشورا و تاسوعا محدود نکنند اجتماعی

عزاداران حسینی اهدای خون را به عاشورا و تاسوعا محدود نکنند
  بزرگنمايي:

راه ترقی- چند سالی است که در کنار تمام نذورات دیگر که در ماه محرم انجام می شود استقبال خوبی از طرح نذر اهدای خون توسط اهداکنندگان برای نجات بیماران نیازمند انجام می شود و امسال نیز این طرح از آغاز محرم، به ویژه تاسوعا و عاشورا تا اربعین حسینی ادامه دارد.
چند سالی است که به دلیل استقبال گسترده مردم در ایام عاشورا و تاسوعای حسینی طرح نذر خون از سوی انتقال خون راه اندازی شده است و مردم عزادار حسینی با اهدای خون خود که گرانمایه ترین نوع اهدای و انفاق و کمک به همنوع محسوب می شود به کمک بیماران نیازمند به خون می شتابند و زمزمه حیات را دو باره در دل های بیماران به جریان می اندازند و نشان می دهند در تمام صحنه های یار و یاور نیازمندان به خصوص نیارمندان حوزه سلامت هستند.
مدیر کل انتقال خون استان تهران  با اعلام رسمی آمادگی مراکز اهدای خون از شهروندان تهرانی خواست به علت ازدحام جمعیت داوطلبان اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) به طرح بزرگ نذر خون با شروع محرم تا ارببعین حسینی بپیوندند.
سید مرتضی طباطبایی افزود: نیاز بیماران به خون و فرآوردهای خونی همیشگی است و مختص به زمان خاصی نیست و همچنین به دلیل کوتاه بودن عمر برخی از فرآورده های خونی و نیز ازدحام برای اهدی خون در ایام خاص مانند تاسوعا و عاشورا بهتر است اهدا کنندگان با برنامه ریزی و ثبت نام در طرح نذر خون اهدای خون را تنها به این زمان های خاص موکول نکنند.
وی از اهدا کنندگان مستمر (با سابقه حداقل دو بار اهدا در سال) خواست این اهدا کنندگان برای اهدای خون براساس برنامه ریزی خود برای اهدای خون مراجعه کنند و تا ایام محرم و تاسوعا و عاشورا به دیگر اهدا کنندگان اختصاص یابد.
طباطبایی گفت: در تاسوعا و عاشورای  5مرکز جامع شامل ستاری، شهرری، منطقه یک (صدر)، منطقه چهار جنب پارک پلیس و مرکز جامع وصال از ابتدای روز تاسوعا و عاشورای حسینی تا پایان مراسم پذیرای اهدا کنندگان خون هستند.
وی خاطر نشان کرد: همچنین مرکز اهدای خون شهریار از ساعت 8تا 15و 30دقیقه و پایگاه مستقر در پیشوا هم روز تاسوعا و عاشورا از صبح تا عصر پذیرای عزاداران حسینی برای اهدای خون هستند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت : اهدا کنندگان خون همچنین برای اهدای پلاسما و پلاکت هم اقدام کنند و در این جهت هم یاری رسانان نیازمند به خون و فرآورده های آن باشند.

وی افزود: برای اهدای خون در طرح نذر خون به تمام گروه ها نیاز است، اما بیشتر گروه های خونی منفی و گروه خونی A در اولویت هستند.

طباطبایی به اهدا کنندگان خون توصیه کرد برای اهدای خون کارت ملی همراه داشته باشند و با  استقبال گسترده اهدا کنندگان و به دلیل ازدحام جمعیت در دو روز تاسوعا و عاشورا صبوری به خرج دهند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield