راه ترقی

آخرين مطالب

سرمربی پرتاب وزنه: بیشتر مربیان در انتخاب ورزشکار اشتباه می‌کنند ورزشی

سرمربی پرتاب وزنه: بیشتر مربیان در انتخاب ورزشکار اشتباه می‌کنند
  بزرگنمايي:

راه ترقی- «علی رحمانی»  اظهار داشت: «مبینا طاهرخانی» یکی از شاگردان نوجوان پرتاب وزنه است که او را برای مسابقات قهرمانی جوانان و بزرگسالان آسیا برای 2020 و 2021 آماده می‌کنم. این ورزشکار با قد 1 متر و 91 سانتیمتر  و توانایی و استعداد بالا، این ظرفیت را دارد تا جزو 3 نفر برتر آسیا باشد.

وی افزود: این پرتابگر وزنه باید وزنه سه کیلوگرمی را پرتاب کند  و در حال حاضر 14، 50 متر پرتاب می کند و رکورد ایران 13، 78متر است.   اما در سال دیگر در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا باید وزنه 4 کیلوگرمی را پرتابی کند که اکنون 13 متر پرتاب میکند و اگر  رکورد خود را به 14 متر برساند، می‌تواند در آسیا مدال آور باشد.

سرمربی پرتاب ها امکانات موجود برای پرتاب وزنه در تاکستان را خوب دانست و گفت: مرکز آموزش و اولین سالن اختصاصی پرتاب وزنه را در تاکستان داریم. امکانات خوبی در این مرکز وجود دارد و حتی آماده برگزاری اردوها هم هستیم و بیشتر ورزشکاران پرتاب وزنه از سراسر ایران به اینجا می‌آیند.

رحمانی عنوان کرد: اکنون بیشتر در رده‌های سنی پایه کار می‌کنم تا آنها را برای مسابقات نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا آماده کنم. مربیان باید ورزشکاران مستعد را انتخاب کنند. متاسفانه بیشتر مربیان ما در گزینش ورزشکار انتخاب درستی نداشتند. آنها ورزشکاری را پیدا می‌کنند که مناسب آن ماده نیست.

وی ادامه داد: در پرتاب وزنه باید ورزشکار قد بلند با قدرت و فیزیک مناسب و سرعت خوب داشته باشد و وجود همه این ویژگی‌ها در یک ورزشکار به انتخاب مربی باز می‌گردد.  

سرمربی پرتاب‌ها یادآور شد: این ویژگی‌ها را در طاهرخانی می‌بینم چون از فیزیک مناسب، امکانات و حمایت خانواده برخوردار است و می‌تواند رکورد ورودی المپیک را بدست بیاورد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield