راه ترقی

آخرين مطالب

مربی تیم ملی: جامعه کاراته در اندیشه کمک به تیم ملی باشند ورزشی

مربی تیم ملی: جامعه کاراته در اندیشه کمک به تیم ملی باشند
  بزرگنمايي:

راه ترقی- «حسین روحانی» در خصوص عملکرد تیم کاراته مردان ایران در لیگ جهانی ژاپن، اظهار داشت: در این مسابقات همراه با تیم نبودم، اما فیلم مبارزات بازیکنان را تماشا کردم. بازیکنان با شرایط بدنی و روحیه مناسب راهی توکیو شدند، اما باید در نظر بگیریم که آنان یکسال مداوم در اردو و مسابقات بودند و این مساله هر بازیکنی را دچار خستگی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تیم ایران به طور میانگین هر یک ماه در رویدادی مهم شرکت کرده است، ادامه داد: شرایط رسیدن به المپیک حساس است و همه تیم‌ها با قدرت در مسابقات شرکت می‌کنند. بازیکنان ایران نیز با تمام وجود روی تاتامی حاضر می‌شوند.

قهرمان سابق جهان گفت: هر مسابقه شرایط خاص خودش را دارد و به خصوص رقابت‌هایی که در ژاپن برگزار می‌شود، تیم میزبان درپی کسب تمامی موفقیت‌های موجود است.

وی افزود: تیم ایران چهار مدال کسب کرد و 2 فینالیست داشت و اگر طلا هم می‌گرفتیم، بازهم عده‌ای انتقاد می‌کردند. حتی باخت نفرات ما با یک امتیاز یا پس از امتیاز برابر با قانون «سنشو» بوده است.

روحانی با تاکید براینکه حواشی همیشه بوده است، ادامه داد: در این چند سال که سه دوره متوالی قهرمان کومیته تیمی جهان و آسیا شده‌ایم نیز، بازهم برخی صحبت و انتقاد می‌کنند. البته آنقدر موفق بوده‌ایم که توقعات بالا رفته است و دوستان باید بدانند که نمی‌شود در هر مسابقه‌ای مدال‌های طلا را جمع کرده و به ایران بیارویم.

وی گفت: زمان زیادی نداریم و 6 رقابت باقی مانده تا تکلیف سهمیه کاراته‌کاها برای حضور در المپیک از طریق رنکینگ مشخص شود و به انتخابی مرحله آخز نیز فکر نمی‌کنیم. در این راستا از جامعه کاراته می‌خواهم تا در صحبت‌های خود به تیم ملی کمک کنند و موجب نشوند تا روحیه بازیکنان آسیب ببیند.

روحانی توضیح داد: حواشی برای بهترین تیم‌های دنیا نیز مشکل ایجاد می کند. اگر هدف کمک است، این حرف ها و اقدامات کمکی نمی کند. افرادی که انتقاد می کنند قابل احترام هستند، اما انتقاد باید به تیم ملی و فدراسیون کمک کند.

وی گفت: انتقاد موجب شده تا بازیکن و کادر فنی تحت فشار قرار گرفته و تمرکز از دست رفته و امیدوارم فضایی ایجاد شود تا همه دست‌به‌دست هم داده و سهمیه کافی را برای موفقیت در المپیک به دست‌آوریم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield