راه ترقی

آخرين مطالب

جوابیه اچ پی به زیراکس: ما نیازی به شما نداریم، زیراکس در وضعیت مناسبی نیست اقتصاد

جوابیه اچ پی به زیراکس: ما نیازی به شما نداریم، زیراکس در وضعیت مناسبی نیست
  بزرگنمايي:

راه ترقی - زیراکس و داستان پیشنهاد آن برای خرید اچ‌پی روز‌به‌روز پیچیده‌تر می‌شود و شاید به درگیری‌های بیشتری میان دو غول قدیمی دنیای فناوری بینجامد.

زیراکس چندی پیش پیشنهاد خرید کامل اچ‌پی را به هیئت‌مدیره‌ی این شرکت ارسال کرد. هیئت‌مدیره‌ی اچ‌پی در پاسخی شفاف اعلام کردند به انعقاد قراردادی خرید و ادغام با رقیب قدیمی‌شان تمایلی ندارند. سپس، مدیرعامل زیراکس نامه‌ی جدی‌تری ارسال کرد که به‌نوعی هیئت‌مدیره‌ی اچ‌پی را به مذاکره‌ی مستقیم با سهام‌داران (Hostile bid) تهدید کرده بود. مقاله‌های مرتبط:
مدیرعامل اچ‌پی عوض شد اینتل، اچ‌ پی، دل و مایکروسافت علیه تعرفه‌های ترامپ متحد می‌شوند
پس از اینکه زیراکس تهدید مذاکره‌ی مستقیم با سهام‌داران اچ‌پی را مطرح کرد، آن‌ها در نامه‌ای کاملا شفاف باردیگر بر تمایل‌نداشتن به ادغام تأکید کردند. به‌علاوه بازهم به وضعیت نامناسب زیراکس در بازار اشاره کردند که در سال‌های اخیر، فروشش کاهش یافته است. خلاصه‌ی نامه‌ی جدید هیئت‌مدیره‌ی اچ‌پی می‌گوید زیراکس شرایط مناسبی برای ادامه‌ی فعالیت در بازار ندارد و ادغام دو شرکت حرکت هر دو را در بازار با مشکلات جدی روبه‌رو می‌کند. درادامه، متن کامل نامه‌ی هیئت‌مدیره‌ی اچ‌پی را می‌خوانیم که دلایل خود مبنی‌بر بی‌علاقگی به ادغام را به‌صورت شفاف توضیح داده‌اند. نامه‌ی هیئت‌مدیره‌ی اچ‌پی به‌صورت مستقیم به مدیرعامل زیراکس، جان ویسنتین و نسخه‌ای از آن نیز برای کیث کوزا ، رئیس هیئت‌مدیره‌ی زیراکس و مدیرعامل ایکان اینترپرایز ارسال شد: هیئت‌مدیره‌ی اچ‌پی مجددا نامه‌ی 21 نوامبر شما را بررسی کرد که اطلاعات جدیدی درمقایسه‌با نامه‌ی قبلی پنجم نوامبر نداشت. مجددا تکرار می‌کنیم پیشنهاد زیراکس به‌‌دلیل ارزش‌گذاری پایین اچ‌پی رد می‌شود. به‌علاوه، پیشنهادهای ارائه‌شده بسیار مبهم هستند و توانایی زیراکس در تأمین هزینه‌ی خرید پیشنهادشده مشخص نیست. همچنین، نگرانی‌های زیادی درزمینه‌ی افزایش بدهی شرکت حاصل از ادغام وجود دارد که روی ارزش سهام آن تأثیر خواهد گذاشت. ناگفته نماند پیشنهاد شما حامل هیچ پیامی برای بازرسی عمیق‌تر یا مذاکرات آتی نیست. مجددا به این نکته‌ی مهم تأکید می‌کنیم که به ادغام با زیراکس نیازی نداریم و اعتماد کاملی به استراتژی خود داریم و فرصت‌های متعددی برای اچ‌پی وجود دارد تا ارزش بلندمدت پایداری برای خود ایجاد کند. به‌عنوان مثال، اچ‌پی اکنون با تکیه بر شرایط مالی مناسب می‌تواند بخشی از سهام خود را بازخرید کند؛ سهامی که به‌اعتقاد ما کمتر از ارزش واقعی ارزش‌گذاری شده است. به‌علاوه، می‌توانیم استراتژی‌های متعدد خرید و ادغام را اجرایی کنیم که ارزش‌ بسیاری برای شرکت خواهد آفرید.
در صحبت‌های تهاجمی شما کاملا مشخص بوده است زیراکس به‌دنبال ادغام اجباری با شرایط فرصت‌طلبانه است و اطلاعات کاملی هم درباره‌ی برنامه‌های خود نمی‌دهد. زمانی‌که در ماه‌های اوت و سپتامبر مذاکرات محرمانه‌ی خود را با شما پیش می‌بردیم، نگرانی‌های خود را به‌صورت شفاف بیان کردیم. شما از پاسخ به نگرانی‌ها طفره رفتید و به‌جای پیگیری مسیری سازنده، تهدید مذاکره با سهام‌داران را مطرح کردید. به‌هرحال مشکلاتی اساسی هنوز وجود دارند. اکنون اجبار شما برای رسیدن به قرارداد که به‌صورت عمومی هم منتشر شد، بدون پاسخ به نگرانی‌های مذکور، تنها نگرانی ما را بابت کسب‌وکار و چشم‌اندازهای آتی زیراکس افزایش می‌دهد. درنتیجه، باید عمیق‌تر بررسی کنیم تا شاید بتوانیم توجیهی برای ادغام با زیراکس بیابیم. نگرانی‌های زیادی درباره‌ی ادامه‌ی حیات زیراکس وجود دارد
همیشه آماده‌ی مطالعه و بررسی بیشتر درباره‌ی ادغام دو شرکت هستیم و سعی می‌کنیم هرچه‌سریع‌تر درباره‌ی مسیر حرکت کسب‌وکار شما اطلاع کسب کنیم. به‌هرحال، هنوز نگرانی‌های مهمی درباره‌ی آینده‌ی کسب‌وکارتان در کوتاه‌مدت و پایداری آن در بلندمدت وجود داشته که تأثیر مستقیمی بر ارزش زیراکس می‌گذارد. نگرانی اصلی درباره‌ی وجود مسیر و راهکاری برای بازگرداندن کسب‌وکارتان به مسیر صحیح اهمیتی حیاتی دارد. درنهایت، علاوه‌بر نگرانی درباره‌ی مسیر کنونی رو‌به‌سقوط زیراکس، نگرانی‌های دیگری هم داریم که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: 1. زیراکس در چهار فصل از پنج فصل گذشته، نتوانست درآمد پیش‌بینی‌شده‌ی تحلیلگران اقتصادی را کسب کند؛ 2. درآمد زیراکس در دوره‌ی 12 ماهه از ژوئن 2018 از 10/2 به 9/2 میلیارد رسید. درآمد پروژه‌های مدیریتی زیراکس نیز در سال مالی 2019 با کاهش 6 درصدی روبه‌‌رو شد؛ 3. باتوجه‌به سهم درخورتوجه درآمدهای قراردادی در کسب‌وکار شما، نگران کاهش درآمد کل قراردادی از مشتریان (‌TCV) و مازاد بر کاهش درآمد فروش هستیم؛ رویکردی که می‌تواند سرعت کاهش را در سال‌های آتی بیشتر کند. درادامه باید تأکید کنیم TCV قراردادهای تجاری (شامل تمدید قراردادها) در سال 2018 کاهش 13/9 درصدی تجربه کرد. به‌علاوه، تعداد مشتریان در سال 2018 تقریبا 18 درصد کاهش یافت. شما این اطلاعات را از پایان سال 2018 به‌صورت عمومی اعلام نکرده‌اید؛ 4. بررسی ما از هم‌افزایی‌ها که باتوجه‌به اطلاعات عمومی و محدودی انجام شد که شما دراختیار قرار دادید، هم‌افزایی ادعاشده‌ی شما را برای ادغام مدنظر تأیید نمی‌کند. ظاهرا پیش‌بینی‌های شما شامل ذخیره‌‌های درخورتوجهی می‌شود که درحال‌حاضر در برنامه‌های مالی هر دو شرکت در بخش کاهش هزینه‌ها لحاظ شده‌اند. 5. اعتقاد داریم وقتی زیراکس از همکاری با فوجی‌فیلم خارج شد، به‌نوعی آینده‌ی خود را با درآمد کوتاه‌مدت معامله کرد. ما نگرانیم که خروج از آن قرارداد حفره‌ی بزرگ استراتژیکی در پورتفولیوی زیراکس ایجاد کرده باشد. افزون‌براین، نگران موضوعاتی همچون منابع فناوری، جریان تحقیق و توسعه ، برنامه‌های آتی برای توسعه‌ی محصول و ظرفیت و ادامه‌داربودن زنجیره‌ی تأمین زیراکس هستیم. درنهایت، می‌دانیم زیراکس باید هرچه‌سریع‌تر به منطقه‌ی روبه‌رشد آسیا و اقیانوسیه دسترسی پیدا کند.
هیئت‌مدیره‌ی اچ‌پی متعهد شده است بهترین دستاوردها را برای سهام‌داران خود و نه زیراکس و سهام‌دارانش رقم بزند. اچ‌پی فرصت‌های متعددی دارد تا ارزش بیشتر و پایدارتری برای سهام‌داران خود ایجاد کند. اجازه نمی‌دهیم روش‌های تهاجمی یا رویکردهای تهدیدی، تمرکز ما را از مسئولیت اصلی، یعنی پیگیری مسیری به‌سمت ارزش‌آفرینی بیشتر، دور کند. جوابیه‌ی اچ‌پی نشان‌دهنده‌ی مشکلات متعددی است که زیراکس در کسب‌وکار خود دارد و همچنین پیشنهاد آن‌ها را نیز فاقد هرگونه اطلاعات دقیق از رویکردهای آتی مدنظرشان نشان می‌دهد. باتوجه‌به تأکید چندباره‌ی هیئت‌مدیره‌ی اچ‌پی مبنی‌بر تمایل‌نداشتن به ادغام با رقیب قدیمی، باید منتظر واکنش‌های شاید تهدیدآمیزتر مدیران زیراکس باشیم. فراموش نکنید اکنون زیراکس ارزشی حدود یک‌سوم اچ‌پی را دراختیار دارد و حتی شاید برخی از کارشناسان پیشنهاد خرید آن‌ها را مضحک بدانند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آغاز مهم‌ترین گردهمایی آبی منطقه غرب آسیا در تهران

زنگنه برای شرکت در نشست اوپک وارد وین شد

رشد چهار درصدی شاخص بورس در هفته دوم آذر ماه

افزایش صادرات محصولات پتروشیمی با وجود تحریم‌ها

حذف صفر از پول ملی و احتمال تورم ناشی از آن

نقش سازمان مالیاتی در حذف دهکهای بالا

نفت بخش خصوصی را منزوی کرد

امسال صادرکنندگان کار جهادی کردند

دشمن نتوانست صادرات نفت ایران را صفر کند/همچنان نفت می فروشیم

اردکانیان: تاجیکستان گام‌هایی عملی‌تر برای توسعه روابط اقتصادی با ایران بردارد

اختصاص 6 هزار میلیاردتومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

رشد نرخ رسمی 22 ارز

رشد 26 درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت

جهانگیری آیین‌نامه اجرایی معافیت مالیاتی یکی از اولیای معلولان شدید را ابلاغ کرد

اردکانیان: ایران شریکی مطمئن برای اوراسیاست

افتتاح 310 میلیون دلار پروژه در صنعت مس/تحریم مس شکسته شد

پای رمزارزها به بازار نفت ایران باز می‌شود؟

بودجه 99 در جلسه شورای عالی اقتصاد بررسی شد

بورس کالا میزبان عرضه فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی

آقاپور: با قرار دادن این همه مین بر سر راه تولیدکننده توقع دارید قهرمان ماراتن بشود؟

عرضه فولاد، کنسانتره فلزات گران‌بها و طلا در بورس کالا

چالش جاماندگان کمک معیشتی/چرا کد رهگیری برای افراد ارسال نمی‌شود؟

رحمانی: قیمت 50 کالای پرمصرف افزایش یافت

هند بر ادامه همکاری با ایران در بندر چابهار تاکید کرد

نرخ رسمی 24 ارز کاهش یافت

صادرات با کارت‌های اجاره‌ای در مرزهای عراق ادامه دارد

لاریجانی: رفع مشکلات مالی بانک ملی در بودجه 99 لحاظ شود

سقوط ارزش بیت کوین دراثر خط‌و‌نشان دولت چین

حضور استارتاپ‌ها با ایده‌های جالب در نمایشگاه تراکنش ایران

کن بلاک در چین؛ رانندگی دیدنی با فورد F-150

ربات Cloi Chefbot ال‌ جی در رستوران کره‌ای مشغول به کار شد

جوابیه اچ پی به زیراکس: ما نیازی به شما نداریم، زیراکس در وضعیت مناسبی نیست

ایران لاک؛ قفل های بدون کلید برای معلولان

صنعتگران ایرانی چند برابر کشورهای پیشرفته مالیات می‌دهند

رشد 193 درصدی ارزش پرونده‌های تخلف، پس از سهمیه‌بندی بنزین

حمل‌ونقل محموله‌های جدید ایرپاد در سال 2019 به 60 میلیون دستگاه خواهد رسید

تنوع در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا

مایکروسافت: عرضه سرفیس ایرباد جدید تا بهار سال 2020 به‌تعویق می‌افتد

فیسبوک اپلیکیشن تشخیص چهره را روی کارمندان خود آزمایش می‌کند

علاقه مردمان عصر پارینه‌‌سنگی به اسب‌ به پیش از اهلی‌شدن این حیوان بازمی‌گردد

شد 40 درصدی تامین نهاده‌های بخش کشاورزی

رمز دوم پویا چیست و چگونه اجرایی خواهد شد؟

ثبت‌نام و هزینه دوگانه‌سوز شدن خودرو با رعایت استاندارد

اروپا بیشترین رشد فروش گوشی‌های هوشمند را در فصل سوم 2019 تجربه کرد

گوشی جدید نوکیا 14 آذر معرفی می شود

آیفون 12 پرو اپل به 6 گیگابایت حافظه رم مجهز خواهد بود

زیراکس احتمالا برای تصاحب اچ پی مستقیما با سهام‌داران مذاکره خواهد کرد

آمار دانلود اپلیکیشن‌ها در سه‌ماهه سوم 2019 منتشر شد

قیمت ارزان وبکم لاجیتک C920 در بازار بی‌حکمت نیست

سرویس جی سوئیت با دستیار هوشمند گوگل یکپارچه شد