راه ترقی

آخرين مطالب

بهره برداری از 55 پروژه بزرگ صنعت آب و برق تا پایان سال اقتصاد

بهره برداری از 55 پروژه بزرگ صنعت آب و برق تا پایان سال
  بزرگنمايي:

راه ترقی- «رضا اردکانیان» امروز سه شنبه در مراسم افتتاح 137 طرح آبرسانی روستایی در محل پژوهشگاه نیرو افزود: امسال در قالب پویش هر هفته #الف ب-ایران بهره برداری از 250 طرح بزرگ در بخش آب و برق به مردم وعده داده شده بود که تا کنون 195 طرح آن افتتاح شده است.

وی ادامه داد: بیش از 54 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری برای این طرح ها انجام شده است. باقی مانده طرح ها نیز تا پایان سال بهره برداری خواهند شد.

اردکانیان افزود: 50 طرح سازو کاری در این پویش است که موحب تسریع در خدمت رسانی و تسهیل کارها می شود.

وزیر نیرو با بیان اینکه اکنون در هفته سی و پنجم پویش #هرهفته الفبایران قرار داریم ادامه داد: این هفته اختصاص به آبرسانی سالم و پایدار به 137 روستا  کشور در استان های مرکزی و فارس با جمعیت بیش از 60 هزار نفر دارد.

وی گفت: با این تعداد  از هموطنان روستایی که به آب شرب سالم و پایدار دسترسی دارند جمع روستاییانی که در طول فعالیت دولت تدبیر و امید از دسترسی به شبکه های آبرسانی سالم و پایدار برخودار شده اند به بیش از هشت میلیون و 200 هزار نفر خواهد رسید.

اردکانیان افزود: تلاش می شود علاوه براین 12 هزار و 182 روستایی که در این دولت تاکنون از این نعمت بهره مند شده اند تا نیمه سال 1400 و تحویل دولت به دولت سیزدهم به بیش از 10 میلیون نفر در مجموع برسد.

وزیر نیرو  با بیان اینکه از این تعداد 9 میلیون و 200 هزار نفر ناشی از طرح هایی است که در دولت تدبیرو امید اجرایی شده است خاطرنشان ساخت: این کاروان فعالیت خود را تا پایان سال طبق برنامه ادامه خواهد داد. 

ورود فناوری‌های نوین به صنعت آب و برق با پروژه‌های ساز و کاری

وی با بیان اینکه  از مجموع 250 پروژه، 50 پروژه ساز و کاری است ادامه داد: این طرح ها،  پروژه‌هایی هستندکه موجب تسهیل و تسریع در اجرای پروژه‌های ساخت و سازی،‌ کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت خدمت‌رسانی و گشایش بیشتر در این عرصه و همچنین ورود فناوری‌های نوین به عرصه صنعت آب و برق خواهد شد .

اردکانیان گفت : امروز سه طرح از مجموع 50 طرح افتتاح شد که شامل پروژه ساز و کاری "زیست‌بوم نوآوری نیرو"، "سامانه پیشرفته بازار برق ایران" و "سامانه پیش‌بینی و پایش سیلاب"  است.

وزیر نیرو ادامه داد:‌ کار و فعالیت همکاران صنعت آب و برق کشور و به‌ویژه در وزارت نیرو محدود و منحصر به این پویش و فعالیت تا پایان سال 99 نیست، بلکه برگرفته از رهنمود مقام معظم رهبری به مناسبت هفته دولت امسال در دوم شهریور سال جاری در دیدار مجازی با هیات وزیران که تاکید و توصیه به اجرای طرح‌ها در زمان‌های وعده داده، استمرار فعالیت‌ها و همچنین ریل‌گذاری ضروری و مناسب برای دولت آینده بود،  وزارت نیرو یک برنامه 180 روز کاری را از ابتدای دی ماه تدوین کرده که به همه شرکت‌ها و مدیریت‌های وزارت نیرو در سراسر کشور ابلاغ شده است.

وی افزود:‌ از ابتدای دی ماه تا حدود پایان دهه نخست مرداد 1400 که آخرین روزهای فعالیت دولت دوازدهم خواهد بود 180 روز کاری به عنوان یک فرصت در اختیار ماست که برنامه‌ریزی دقیقی در قالب سه سرفصل برای این مدت انجام شده است.

اردکانیان  یکی از این برنامه ها را  اجرای طرح‌های ساخت و سازی شامل احداث نیروگاه‌ها،‌ سدها، شبکه‌های آبیاری و زهکشی،‌ تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب و سایر تجهیزات در بخش آب و برق برای تولید، انتقال و توزیع این دو کالای راهبردی و همچنین جمع‌آوری فاضلاب، تصفیه و استفاده مجدد از آن دانست.

وزیر نیرو سرفصل دوم فعالیت ها را، طرح‌های ساز و کاری عنوان کرد که تسهیل کننده مسیر همه فعالیت‌های صنعت آب و برق و بویژه موجب تحول و گشایش در این عرصه در بحث هزینه‌ها و همچنین افزایش بهره‌وری و سرعت گردش کار و خدمت‌رسانی به مردم خواهد بود.

به گفته وی،‌ سرفصل سوم هم تحت عنوان ریل‌گذاری برای دولت آینده است که مجموع پروژه‌هایی است که در این 180 روز کاری خود را موظف به آغاز آنها خواهیم کرد  برای این که در دولت آینده تداوم پیدا کرده و به بهره برداری خواهد رسید.

 اردکانیان ادامه داد: از نظر مردم، خدمت آب و برق، خدمتی مستمر است و تحت هیچ شرایطی نباید تحت تاثیر رفت و آمد دولت‌ها با فراز و فرود فعالیت‌ها مواجه شوند و استمرار در ذات این دو خدمت و کالا وجود دارد.

وزیر نیرو افزود: امید است  با خلاصی یافتن از تحریم‌های ظالمانه و جنگ اقتصادی تحمیل شده بر ملت که مانند جنگ نظامی از آن سرافرازانه بیرون خواهد آمد و روسیاهی‌اش نصیب آتش افروزان این جنگ خواهد شد، شرایط اقتصادی کشور به گونه‌ای باشد که دولت آینده با گشایش و تسهیل بیشتری بتواند همه طرح‌های خدمت‌رسانی به مردم و طرح‌های توسعه و عمران کشور از جمله آب و برق را با سرعت بهتری به اجرا برساند.

وی  با اشاره به حضوربرخط بیش از 6 هزار شرکت کننده در جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو، این رویداد را یکی از کارهای مستمر، ضروری و مفید وزارت نیرو و همکارانی عنوان کرد که در این عرصه در وزارت نیرو مشغول فعالیت هستند.

اردکانیان افزود:‌ این صنعت و عرصه خدمت نیازمند این نوآوری مداوم خواهد بود در کشوری با جمعیتی افزون بر 80 میلیون نفر که در آینده بیش از این هم خواهد بود، باید از بالاترین ثروت تجدیدپذیر خود که آن هم منابع انسانی ارزنده است بتواند بیشترین استفاده را برای رفاه و آسایش مردم این سرزمین و منطقه داشت.

وزیر  گفت: این، مستلزم ارتباط مستمر با مرزهای دانش،‌ بهره‌مندی از فناری‌های نوین، ایجاد آمادگی‌های لازم برای پدیده‌های نو از جمله تغییر اقلیم و ‌همکاری نزدیک و معنادار ما با ظرفیت‌های دانشگاهی کشور است  که از پژوهشگاه نیرو و موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو به عنوان دو بال پژوهش و تحقیق انتظار بالایی می‌رود.

وی  ادامه داد: همه اینها به نوعی وابسته به نگاهی است که به دولت داریم، کشوری در حال توسعه زمانی به هدف‌های خود در امر توسعه و تعالی دست پیدا می‌کند که نگاه کارگزاران و دولتمردان آن به سازمان دولت به عنوان جایی برای انجام وظیفه و کسب افتخار باشد.

اردکانیان افزود: اگر کسانی نگاهشان به سازمان دولت جایی به عنوان امرار معاش باشد دولت با این نگاه راه به جایی نخواهد برد و برنامه‌های توسعه دست نیافتنی خواهد بود. 

وزیر نیرو خاطرنشان ساخت: موظفیم این جایگاه به کسانی اختصاص داده شود که نگاه نخست آنها به سازمان دولت به عنوان جایی برای امرار معاش نباشد.

وی ادامه داد: ‌این که آب و برق با کیفیت و کمیت بهتری به مردم برسد، با قیمت پایین‌تری تولید و عرضه شود و دستگاه‌ها با راندمان بهتری کار کنند،‌ قیمت عمر من به عنوان یک مدیر است.

اردکانیان گفت:  دولت چابک، کارا و پیش‌رو؛ دولتی که مدیران آن هر روز موجب حرکت جمع‌های وسیعی در خارج سازمان دولت شوند و شرکت‌های وسیعی را به حرکت دربیاورند، ‌گشایش‌های قابل ملاحظه‌ای در گردش کارها ایجاد و از مشکلات و موانعی که در دیوان‌سالاری موجود سر راه اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها هست گره‌گشایی کنند.

وزیر نیرو افزود:‌ وزارت نیرو بیش از پیش نیازمند چنین روحیه‌ای است که هر روز دنبال شیوه‌های نوین و جدید و بهره‌مندی از فناوری‌های روز دنیا و افزایش بهره‌وری است.

لینک کوتاه:
https://www.rahenou.ir/Fa/News/212670/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دلتنگی مادر بیژن مرتضوی برای فرزندش

چهره ها/ سنگ تمام علی ضیا برای «علی کریمی»

شهاب حسینی در آغوش جواد عزتی در پشت صحنه «همرفیق»

تیزر قسمت دوم «میخواهم زنده بمانم» با هنرنمایی حامد بهداد

منتقدان درباره «دادِستان» مسعود ده‌نمکی چه گفتند؟!

خبری شوکه کننده برای فرهنگ کشور؛ قریب 50 سینما در آستانه تعطیلی!

عجب مقوله پیچیده ای هست این عاشقی!

تیزر سریال دوست داشتنی «نقطه چین»

5 سریال پر جنجال تلویزیون برای نوروز 1400

تلویزیون فقیر تر از همیشه؛ نگاهی به سریال های فاخری که دیگر ساخته نشد!

سکانسی از سریال «سیاوش» با بازی میلاد کی مرام

حالم از قیافت بهم می خوره!

«پالت» آلبوم جدیدش را منتشر کرد

آهنگ شنیدنی «دلشوره» با صدای آرون افشار

آهنگ عاشقانه «دورت بگردم» با اجرای عماد طالب زاده

اجرایی ببینید از آهنگ «میشه برگردی» با صدای محمدرضا گلزار

سارقی که قصد آتش زدن اموال مسروقه را داشت

مینو محرز: شخصیت علمی هستم و می‌گویم مردم واکسن ایرانی بزنند

فروشنده عتیقه‌های هخامنشیان بازداشت شد

کشف روزانه 2 تن مواد مخدر در یک هفته

پرستار سربازی که بخاطر کرونا در حسرت دیدن مادرش است

ترویج آزادانه «قتل فرزند» در فضای مجازی

سرقت‌های سریالی دختر معتاد برای انتقام‌جویی از پدر

20 سال زندان مجازات یک بمب‌گذار

قتل همسر باردار با شلیک گلوله

بازندگان اصلی کرونا

قاچاق چوب با آمبولانس تایید شد

بحران جمعیت در کشور حقیقت دارد؟

شبکه عکاسان مدل‌های برهنه متلاشی شد

تصادفی مرگبار در برخورد کامیون با پژو

بازی با مرگ در حفره‌های سمی

چالش سفرهای نوروزی 1400؛ مسافرت برویم یا نه؟

کتاب به اسم شما می‌نویسیم، صفحه‌ای 10 هزارتومان!

هشدار نارنجی هواشناسی به خوزستان

سر و کله کرونای انگلیسی در کردستان هم پیدا شد

مأمور تقلبی امامزاده حسن دستگیر شد

قاتل خاموش جانِ دختر نوجوان را گرفت

کشف درشکه تشریفاتی 2000 ساله

سرقت کیف با سیخ کباب

کرونا مهاجم‌تر و سرکش‌تر از قبل؛ درخواست وزارت بهداشت از مردم

«پوآرو» آموزش‌دهنده کشف عتیقه بازداشت شد

تعدادی از سردفتران، مدیران و کارکنان ثبت اسناد بازداشت شدند

رتبه‌بندی معلمان سال 1400 وارد فاز اجرا می‌شود؟

نجات مرد جوانی که قصد خودکشی داشت

کرونا طغیان کرد؛ شمار فوتی‌های روزانه باز هم 3 رقمی شد

پیاده روی فضایی برای ارتقای پنل های خورشیدی انجام شد

ویتامینی که جلوی لخته شدن خون در اثر کرونا را می‌گیرد

طراحی پهپاد موتور سوار!

"استارلینک" بیستم بامداد سه‌شنبه پرتاب خواهد شد

کرونای ایرانی صحت ندارد!