راه ترقی

آخرين مطالب

روحانی: ایران از لحاظ گازرسانی در دنیا اول است سياسي

روحانی: ایران از لحاظ گازرسانی در دنیا اول است
  بزرگنمايي:

راه ترقی- حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در هفتاد و پنجمین برنامه پویش تدبیر و امید برای جهش تولید در افتتاح طرح های ملی وزارت نفت در سراسر کشور  افزود: در طول این 8 سال نسبت به 8 سال قبل گاز رسانی به روستاها 25 برابر شده و این رقم بسیار مهمی است که نشان از خدمت همه مهندسین و کارگران و مدیران بخش گاز کشور است.

وی ادامه داد: در زمینه بخش صنعت هم در این 8 سال نسبت به 8 سال قبل 10 برابر شده بنابراین رقم افتخار آمیزی است و نشان می دهد همه برای آبادانی کشور در این 8 سال تلاش کردند. در دورانی که دوران تحریم شدید و جنگ اقتصادی بخصوص در این 3 سال و نیم اخیر بوده که البته در کنار آن کرونا و مشکلات دیگر هم کشور بوده است اما این به معنای آمادگی این ملت برای ایثار و فداکاری و توسعه کشور است.

وی در ادامه بعد از استماع گزارشی از استان کرمان گفت: استان کرمان دارای بزرگان و شخصیت های افتخارآفرین هست که از شهید سلیمانی گرفته تا شهید باهنر تا مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی همه باعث افتخار کشور هستند که از این استان بپا خواستند. البته صدها و هزارها افتخار دیگری که این استان داشته و دارد و خواهد داشت و جزو افتخارات خود من هم است که از سال 1353 همیشه سالی چند دهه در شهرهای مختلف استان کرمان به ویژه رفسنجان سخنرانی می کردم. مردم بسیار خوب، انقلابی و همیشه پشتیبان نهضت امام (ره) و انقلاب بودند.

وی گفت: در این دولت  گازرسانی به شهر دو برابر و در روستاها 3 برابر شده است و این یک تحول بسیار خوبی برای استان کرمان و همه استانها بوده است. در این شرایط اقتصادی سخت کارگران و مهندسان و مدیران ما به وعده خود نسبت به ملت وفا کردند.

روحانی در ادامه افزود: خوشحالیم که هفتاد و پنجمین پنجشنبه افتتاح‌ها فرا رسید و امروز روز افتخار آمیزی برای همه ما بود به دلیل این که بیش از دو هزار و 800 روستا و 21 شهر که متصل به شبکه گازرسانی شده بودند افتتاح رسمی آنها صورت گرفت.

روحانی افزود: امروز رسیدیم به گازرسانی در معیار 95 درصد در سراسر کشور و این آمار در سطح جهان بی نظیر است که در یک کشور 95 درصد مردم از شبکه گازرسانی سراسری استفاده می کنند و این رقم یک افتخار برای دولت یازدهم و دوازدهم است و پاسخ قاطع به آنهایی است که گوشه و کنار نسبت به دولت تدبیرو امید با بی انصافی حرف می زنند.

رییس جمهوری یادآور شد: فقط در یک موضوع یعنی گازرسانی به روستاها مردم شاهد باشند این دولت نسبت به دولت های گذشته تا سال 92 هرکاری برای روستاها انجام گرفته است 2.5 برابر آن کار انجام دادیم. یعنی 14 هزار روستا گازرسانی شدند. قبل از انقلاب شاید یک روستا گازرسانی شده باشد و حتی در خود تهران هم از گازرسانی خبری نبود و مردم از کپسول گاز استفاده می کردند. حتی در این سالهای اخیر در بسیاری از محلات شمال تهران هم  گاز نبود و مردم از انبار گازوییلی که داشتند برای گرما استفاده می کردند بنابراین یک تحول بسیار عظیم و بزرگی در گازرسانی در کشور انجام گرفته است.

وی گفت: گازرسانی در روستاها در آغاز این دولت حدود 54 درصد بوده و الان به 85 درصد رسیده است و گاز رسانی در شهر تقریبا به صد در صد رسیده است بنابراین کار گازرسانی در کشور تقریبا به اتمام رسیده است. به همه مهندسان و کارگران در سراسر کشور و  سرمایه گذاری عظیمی که انجام گرفته است افتخار می کنیم.

روحانی با بیان این که باید  در بخش نفت به چند نکته اشاره کنم گفت: حقوق ملت ما بیش از هر زمان دیگر در بخش نفت و گاز تامین شده است. این حقوق که می گویم یعنی جاهایی که میدان مشترک با کشورهای دیگر داشتیم است یعنی این که هم ما می توانستیم استفاده کنیم هم همسایه ما، این میدان مشترک یک میدان محدود است و رقم آن هم محدود است زمانی که همسایه ما استفاده کند و ما استفاده نکنیم معنی آن این است که بخشی از حقوق ملت از بین می رود.

رییس جمهوری ادامه داد: در پارس جنوبی بخش اعظم گاز را همسایه خوب ما قطر استفاده می کرد و ما نمی توانستیم استفاده کنیم اما امروز به اندازه آنها و شاید کمی بیشتر از گاز پارس جنوبی استفاده می کنیم. از آنچه که سال 92 بوده تا امروز بهره برداری از این میدان مشترک 2.5 برابر شده است که کار بزرگی است. در مساله غرب کارون که با عراق مشترک هستیم  نسبت به سال 92 بیش از 5 برابر استفاده می کنیم یعنی ما در این 8 سال نسبت به حقوق ملت توجه خاص و ویژه ای داشتیم.

وی با بیان این که نسبت به محیط زیست کار بسیار بزرگی انجام گرفته است گفت: در آغاز این دولت بنزین و گازوییلی که استفاده می‌کردیم آلودگی‌های بسیار زیادی ایجاد می‌کرد.به خاطر تحریم ناچار بودیم از بنزین پتروشیمی استفاده کنیم که بسیار خطرناک بود و سلامت مردم را به خطر می‌انداخت اما امروز 76 درصد بنزین ما یورو 4 است یعنی کاملا با استانداردهای جهانی منطبق است. در گازوییل هم این گونه است. در کنار آن فلرها جمع آوری شده است و دیگر نمی سوزد که بسیار برای پاکیزگی محیط زیست مهم است.

روحانی به گازرسانی روستاها اشاره کرد و گفت: گازرسانی به روستاها باز خود به پاکیزگی محیط زیست و جلوگیری از تخریب آن کمک می کند. چرا که مردم ناچار بودند که برای پخت و پز و گرمای خانه خود از هیزم و بوته های بیابان استفاده کنند.

وی افزود: مساله بعدی خوکفایی بود چرا که ما بنزین و گازوییل را وارد می کردیم و حتی در بعضی موارد ناچار بودیم که گاز هم وارد کنیم. امروز در گاز،‌بنزین و گازوییل نه تنها خودکفا شدیم بلکه صادرکننده شدیم که کار بزرگی است که در این دولت صورت گرفته است. من دچار حیرتم از آنهایی که گاهی گوشه و کناری می نویسند که این دولت چه کاری انجام داده است؟ این دولت در همه بخشها افتخار می کند و با افتخار صحبت می کند.

رییس جمهور ادامه داد: امروز در بخش نفت و گاز از حقوق ملت دفاع کردیم. از تخریب محیط زیست جلوگیری شده است. در بنزین و گازوییل و گاز به خودکفایی و صادرات رسیده است. امروز فراورده های نفتی و گازی صادر می شود.

وی گفت: در این دولت بود که  آب، برق و گاز برای کم مصرف ها و به خصوص روستاییان مجانی شد. بعضی‌ها سخت شان است که بگویند مجانی شده است. فکر می کنند که اگر بگویند این کار برای دولت دوازدهم می شود در حالی که این افتخار برای نظام است. ما که کاره ای نیستیم ما یک خدمت گذار هستیم. همه این کارهای بزرگ را مردم انجام دادند.

روحانی افزود: مجانی شدن که قول امام (ره) به ملت ایران بود، این قول را دولت دوازدهم محقق کرد. امام (ره) گفته بود که آب و ‌برق را مجانی می کنیم که البته گاز را نگفته بود، جایش اتوبوس را گفته بود. بنابراین آب و برق و گاز را که امام (ره) در بهشت زهرا به مردم گفته بود مجانی می کنیم در دولت دوازدهم اجرا و عملیاتی شد. این جزو افتخارات ما و نظام است. دهن آنهایی که با توهین نسبت به امام (ره) صحبت می کردند برای همیشه بسته شد.

وی ادامه داد: مساله دیگر روستاها است. در این دولت کار عظیمی نسبت به روستاها انجام گرفته است. تقریبا  شبکه و فضای مجازی را به همه روستاها رسانده ایم در واقع 98 درصد روستاهای کشور از فضای مجازی استفاده می کند. مشاغل بسیاری از آنها بر مبنای فضای مجازی است.

رییس جمهور با تاکید بر این که شبکه بهداشت و  راه  در این دولت توسعه زیادی پیدا کرد تگفت:  در این دولت مدرسه کپری برای همیشه از بین رفت. مدارس آباد شد و کلاس‌های نو بنیان‌گذاری شد. در این دوره کرونا فرزندان ما کلاس مجازی را تجربه کردند.

روحانی با بیان این که هرچه به روستاها خدمت کنیم کم است گفت: آنها مردمی زحمت کش و ‌کوشا هستند. کشاورزان و دامداران هستند که امنیت غذایی را تامین می کنند. امروز فاصله شهر و روستا در حال کم شدن است. همه امتیازاتی که در شهرها وجود دارد به روستاها هم دارد می آید که این کار باعث جلوگیری از مهاجرت می شود.

وی با بیان این که امروز روستاها با گازرسانی، آب رسانی و برق رسانی از شرایط مناسبی برخوردار شده اند گفت: تقریبا در روز 9 تا 10 روستا گازکشی می‌شود . روزانه حدود 20 روستا به ارتباطات و فضای مجازی وصل می شود. در هفته به 35 روستا آب آشامیدنی می رسانیم.

رییس جمهوری تاکید کرد: کل روستاییان که در آغاز دولت تدبیر و امید از سال 92 از آب بهداشتی و پایدار استفاده می کردند کمتر از یک میلیون بودند اما امروز ده میلیون نفر از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی استفاده می کنند.

وی گفت: در خراسان جنوبی گفته شد گازرسانی به روستاها در این 8 سال نسبت به 8 سال قبل 25 برابر شده است. بنابراین به تلاش های مردم و دولت افتخار می کنیم چرا که پاسخ دندانشکن به آمریکا و تحریم کنندگان است. کاری که ملت انجام داد آمریکا را وادار کرد که پای میز مذاکره بیاید.

روحانی افزود: برخی مسایل و تشریفات و بوروکراسی که از دست آن فریاد می زنیم. بوروکراسی فقط اداری نیست بعضی از بوروکراسی، بوروکراسی پارلمانی است. من چون خودم 20 سال در مجلس بودم و مجلسی هستم خیلی زبانم برای انتقاد واضح نمی چرخد. بوروکراسی را کنار بگذاریم نه فقط در بوروکراسی دولت، در قوه قضاییه و در پارلمان هم کنار بگذاریم. اگر بوروکراسی نبود تحریم تمام شده بود. دولت کار تحریم را انجام داده اما فعلا در بوروکراسی افتاده است. خداوند ما را از شر بوروکراسی نجات دهد.

لینک کوتاه:
https://www.rahenou.ir/Fa/News/274016/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

رابعه مدنی: از پسرم دو برابر دستمزد می گیرم!

جواد عزتی: محبت زبان مشترک همه دنیاست

طلا که پاکه چرا منت میذاری سر حاکم؟!

رستگاری در شاوشنگ‌؛ اسکاری که داده نشد

بگذاریم فرهادی فرق کند

ماساژ پا در دفاتر دولتی!

موضوع کینه از مادر در یک سریال ایرانی

شروع همزمان اکران «قهرمان» در ایران و جهان

چهره ها/ وقتی فلور نظری پیشنهاد مطالعه می دهد

بهنام تشکر از ریتم بازیگری اش در ساختمان پزشکان می گوید

چرا مریم سعادت « دردسرهای عظیم 1» را بیشتر دوست دارد؟

«خندوانه» کمپین عیدی دادن راه انداخت

چهره ها/ آرزوی داریوش فرضیایی برای مادرش

چهره ها/ دلتنگی مرجانه گلچین برای مادرش

محل مناسب معده!

غم انگیزترین لحظات پدرام شریفی در میخواهم زنده بمانم

چند برش برای سریال «زخم کاری»

دلبری یک مرد به سبک سریال تلویزیون

چهره ها/ سارا بهرامی غرق در گذشته می شود

تیزر «ریورساید درایو» را ببینید

شیوع کرونا در «کلبه عموپورنگ»

چهره ها/ گزارش وضعیت کرونای رامبد جوان از زبان خودش

وقتی بهنام تشکر فکرش را نمیکرد بازیگر کمدی شود!

نمایش فیلم‌ تئاتر «هفت‌خوان کودکان» به مناسبت عید غدیر

چهره ها/ نشانه ها در مسیر زندگی روزبه حصاری

از قدیم میومدن تهران واسه پیشرفت و دیده‌ شدن

چهره ها/ خوشحالی بازیگر ملکه گدایان در روز تولدش

نمایش «بوتاکس» در بخش مسابقه جشنواره پکن

نگاهی به بازی ماندگار متیو مک‌کانهی در «میان‌ستاره‌ای»

ماجرای نازنین موهای آقا سیروس!

جیمز باندهای ایرانی در خدمت صدام

جشنواره فیلم لوکارنو به انیمه ژاپنی جایزه می‌دهد

اجرای زیبای آهنگ "سوغاتی" با صدای مصطفی راغب

"ای عاشقان ای عاشقان دل را چراغانی کنید" به مناسبت عید غدیر

مرور قصه‌هایی از «بچه‌های مدرسه والت» با طعم شیرین یک موسیقی

آهنگ زیبای "علی" با خوانندگی محسن چاوشی

اجرای آهنگی از امیر مقاره به نام "حالم بده"

آهنگ زیبا و شنیدنی "دلبر" با صدای حمید هیراد

مهلت ثبت‌نام دانش آموزان در پایه دهم مدارس شاهد تا 20 مرداد

ادعاهای عجیب با نام طب ایرانی؛ از واکسیناسیون تا درمان کرونا

افزایش 7.5 درصدی تردد برون شهری

مسافران جنوبی با ون، مینی‌بوس و خاور به همدان آمدند

وزیر بهداشت: فراتر از میزانی که وعده دادیم، واکسینه خواهیم کرد

اجرای واکسیناسیون کرونا در اوین

وقوع زلزله‌ای به بزرگی 8.2 ریشتر در آلاسکا

کشف 3 کیلو هروئین بلعیده شده در معده قاچاقچیان شهر ری

کلاس اولی‌ها از 1.2 میلیون نفر گذشتند

اولین محموله واکسن کرونای بخش خصوصی وارد ایران شد

مشتری و قمرهایش در ویدئویی که ویجر برایمان فرستاد

نخستین بررسی علت تغییرات اقلیمی توسط یک زن دانشمند صورت گرفته است