راه ترقی

آخرين مطالب

خنده دارترین سریال های کارتونی تاریخ تلویزیون فرهنگ و هنر

خنده دارترین سریال های کارتونی تاریخ تلویزیون
  بزرگنمايي:

راه ترقی - روزیاتو / در این گزارش با خنده دارترین کارتون‌های تاریخ تلویزیون آشنا شوید.
فکر می‌کنید برای کارتون تماشا کردن دیگر خیلی پیر شده اید؟ بهتر است در این تفکر تجدیدنظر کنید. برخی از خنده دارترین سریال‌های تاریخ تلویزیون انیمیشنی بوده اند که اغلب در ظاهر مخاطبان جوان‌تر را نشان گرفته در حالی که جوهره اصلی شان برای مخاطبان بالغ بوده است. در ادامه این مطلب می‌خواهم شما را با این کارتون ها آشنا کنیم که خنده دارترین کارتون‌های تاریخ تلویزیون هستند.در ادامه این مطلب می‌خواهم شما را با 10 کارتون آشنا کنیم که خنده دارترین کارتون‌های تاریخ تلویزیون هستند.
The Bugs Bunny Show (1960)

راه ترقی


نفرت انگیز نبود؟ بله نفرت انگیز و به شدت خنده دار. سریال کارتونی The Bugs Bunny Show که انتشارش در سال 1960 آغاز شد و در دهه‌های بعدی به اشکال مختلف ادامه پیدا کرد، بسیار بامزه‌تر و خنده دارتر از کارتون‌هایی بود که قبل از آن ساخته شده بودند. از همان زمان آغاز، این کارتون شخصیت‌های ماندگاری را معرفی کرد، اما این شخصیت باگز بود که جذابیت اصلی سریال به شمار می‌آمد. چه گول زدن شکارچی المر فاد برای تیراندازی مجدد به خود و چه نشان دادن خود در قالب زن‌های زیبا و مسحور کننده‌ای مانند مریلین مونرو یا هر ظاهر و نقش دیگری بود، باگز به شکلی از این همه خرابکاری لحظاتی بامزه و خنده دار را برای مخاطب رقم می‌زد که در هیچ سریال کارتونی دیگری دیده نشده بود.
Inspector Gadget (1983)

راه ترقی


شاید بتوان گفت که Inspector Gadget همزمان یکی از بامزه‌ترین سریال‌های انیمیشنی تاریخ تلویزیون و بزرگ‌ترین اشتباه دوران کاری متیو برودریک است. تنها اسپین آفی که در این فهرست خواهید دید، کارآگاه گجت با خواهرزاده باهوشش پنی یک افسر پلیس سایبرگی نادان است که مانند مامور 86 قبل از خود، از طریق ترکیبی از خوش شانسی‌های احمقانه و کمک شخصیت‌های کمکی می‌تواند ماموریت‌های خود را با موفقیت به پایان برساند. او شخصیتی نیمه رباتیک است که با ابزار‌هایی که دارد در نهایت بر موانع پیروز شده و به شکلی دردسرساز از شرایط دشوار خارج می‌شود. مهم‌ترین ابزار کارآگاه گجت در سرگرم کردن مخاطب را باید زمان بندی کمیک بی نقص دان آدامز دانست. کمتر بازیگر توانسته به خوبی آدامز نقش این شخصیت احمق را بازی کند با آن صورت سرد و رفتار‌های ناشی از دست و پا چلفتی بودن که در آواتار انیمه سازی شده اش به وضوح دیده می‌شود.
The Simpsons (1989)

راه ترقی


زمانی که پخش سریال کارتونی The Simpsons در 17 دسامبر 1989 از شبکه تنها سه ساله FOX منتشر شد، جرج اچ دبلیو بوش در اولین سال حضورش در کاخ سفید بود، تنها یک ماه پیش دیوار برلین فرو ریخته و اینترنت وجود نداشت. سی و دو سال و 700 اپیزود بعدتر، خانواده زرد پوست مت گرونینگ اکنون طولانی‌ترین سریال تلویزیونی در تاریخ آمریکا به شمار می‌آید. اگر چه با استاندارد‌های خشن امروزی سریال The Simpsons خیلی رام و معمولی به نظر می‌رسد، در اولین روز‌های انتشارش به شکلی باورنکردنی تابوشکن و جنجالی بود. کودکان همه جا ادای شخصیت کارتونی با ظاهر بالغ این سریال که بارت نام داشت را تقلید می‌کردند. تقریباً یک شبه، تی شرت‌هایی با ژست‌های مشهور بارت در مدارس سراسر ایالات متحده ممنوع شدند. اما The Simpsons نیازی به جنجال نداشت، زیرا از همان ابتدا و هنوز هم به معنای کامل بامزه و خنده دار است.
Ren & Stimpy (1991)

راه ترقی


وقتی به گذشته نگاه می‌کنیم بسیار باورنکردنی است که ماجراجویی‌های مضحک چیهواهوای خشمگین و دوست گربه‌ای بی خیال و نادانش یک کارتون کودکانه بود که صبح روز‌های یکشنبه منتشر می‌شد، آن هم از شبکه بسیار کودکانه Nickelodeon. از لحاظ سبک کاری خود، Ren & Stimpy همواره بین دنیایی که ظاهراً توسط یک انسان نشئه بعد از مستی خلق شده و دنیایی که توسط همان فرد بعد از پیدا کردن یک مشت قارچ جادویی تصور شده در نوسان است. اکشن بامزه و خنده دار این کارتون در شرایطی خلق می‌شود که شخصیت سگ آنقدر عصبانی است که مغزش در حال انفجار است و شخصیت گربه در واقع مغزی ندارد که منفجر شود.
Beavis & Butthead (1993)

راه ترقی


سریال Beavis & Butthead نه تنها برای شبکه MTV یک موفقیت بسیار بزرگ بود بلکه از طریق آن هم موزیک ویدیو‌ها پرطرفدار شده و هم برخی هنرمندان خاص مانند متالیکا توانستند برخی از به یاد ماندنی‌ترین تولیدات خود را داشته باشند. این کارتون به حدی احمقانه و خنده دار است که می‌توان نبوغ موجود در ساخت آن را دید. دو نوجوان 14 ساله بیرحم و پست هر کاری که فکرش را بکنید انجام می‌دهند، از فرو کردن خودکار در چشم یکدیگر در سر کلاس تا منفجر کردن قورباغه‌ها به هولناک‌ترین شکل ممکن. کارتون Beavis & Butthead در قلب خود یک جزء ساینفلدی دارد تا جایی که ماجراجویی‌های خنده دار دو شخصیت اصلی تقریباً هیچ نتیجه مثبتی نداشته و بدون هیچ هدف خاصی انجام می‌شوند. داستان تنها در مورد دو ضد قهرمان بازنده است که در همه چیز ناموفق و شکست خورده هستند و همین نقطه قوت خنده دار این کارتون است.
South Park (1997)

راه ترقی


نیم قرن پیش، تری پارکر و مت استون یک کارتون بسیار زمخت را در یک شبکه کابلی کمتر شناخته شده به نام Comedy Central ساختند که سختی‌ها و مشکلات چهار پسربچه 8 ساله در یک شهر کوهستانی را نشان می‌داد. در اپیزود آزمایشی این سریال با عنوانی که بسیار مضحک و ترسناک است، شخصیت اریک کارتمن توسط موجودات فضایی ربوده می‌شود و این تنها سرآغاز اپیزود‌های بحث برانگیز این سریال بود. سریال کارتونی South Park به دو دلیل بی نقص و خنده دار است که اولین آن به خاطر شخصیت‌های اصلی اش است که هر یک به تنهایی چیز‌های خنده دار خاصی برای عرضه دارند. شخصیت‌های مهمان نیز به همان اندازه خنده دار هستند. South Park وقتی از کارتون به عنوان محملی کودکانه برای تمسخر و نقد خنده دار جامعه استفاده می‌کند در بهترین کیفیت خود قرار دارد.
The Ricky Gervais Show (2010)

راه ترقی


ریکی گرویس چقدر بااستعداد است؟ او کاری را انجام نداد که هرگز قرار نبود یک سریال کارتونی باشد که در نهایت به یکی از خنده دارترین کارتون‌های تمام دوران تبدیل شد. در سال 1998، گرویس و دوست کمدینش استفان مرچنت یک سریال رادیویی را آغاز کردن که در آن داستان‌های مضحک و خنده دار تعریف می‌کردند. این سریال چند ماه پخش شده و در نهایت به پایان رسید تا این دو بتوانند در پروژه‌ای که به یک سریال تلویزیونی افسانه‌ای تبدیل شد با هم همکاری کنند: سریال The Office. سریال رادیویی در سال 2011 با تهیه کننده‌ای به نام کارل پیلکینگتون بازگشت و بدین ترتیب یک همکاری بی نقص در دنیای کمدی شکل گرفت/ کامنت‌های کارل چنان عجیب و غریب و پاسخ هایش به سوال‌های فرضیه‌ای استاندارد چنان به شکل خنده داری تصویری و روشن بود که نتیجه تنها انیمه سازی یک برنامه رادیویی از قبل آماده شده و ضبط شده بود که سوال و جواب‌های خنده دار مطرح شده در آن بسیار مورد استقبال قرار گرفت.
Son of Zorn (2016)

راه ترقی


جدیدترین و کوتاه عمرترین کارتون این فهرست کارتون Son of Zorn است. این کارتون یک جنگجوی وحشی بربری انیمه را در دنیای مدرن و در یک جامعه لایو اکشنی می‌اندازد و در ادامه همسر سابق و پسرش را نیز در این داستان وارد می‌کند. شوربختانه سریال Son of Zorn هیچگاه مخاطب خود را پیدا نکرد و تنها پس از یک فصل کنسل شد، اما بسیاری امیدوارند که سرویس‌های استریمینگ بتوانند آن را خریداری کرده و ادامه دهند.

لینک کوتاه:
https://www.rahenou.ir/Fa/News/284121/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

«دودکش 2» روی شوخی‌های کلامی و تکیه کلام‌ها در جا نزد

یادی از سریال خاطره انگیز سلطان و شبان

حال و روز خواهری که برادرش را گم کرده باشد

«ناهید» آماده تور جهانی می‌شود

شعر کنایه آمیز کاویانی در پاسخ به انتقادها

یادی از آهنگی که موسیقی پاپ را تکان داد

میانکاله برای بیست و دومین بار طعمه حریق شد

افشای راز قتل دختر جوان در خانه نو

١٢ درصد از تصادفات به دلیل تغییر مسیر ناگهانی است

تولید حداقل یک میلیونی واکسن رازی از شهریور 1400

بامداد 6 مرداد به جستجوی شهاب‌های "دلتادلوی" بروید/ملاقات "ماخ‌هولز" و ماه در آغاز قرن پانزدهم

هلال پدر و پسر

نگاهی به اِشکال‌های گفتاری و نوشتاری امروز

می‌گویند درباره کافه رفتن ننویسید

سرمقاله خراسان/ این پنجره باز را دریابیم!

سرمقاله کیهان/ انشای پرغلط

سرمقاله وطن امروز/ رکوردشکنی تا سن‌پترزبورگ

سرمقاله فرهیختگان/ حمله داعش به ایران!

سرمقاله اعتماد/ در دوراهی امنیت و دموکراسی

سرمقاله ایران/ کرونای افسارگسیخته در شهر

سرمقاله دنیای اقتصاد/ ذی‌نفعان رانت سیمانی

سرمقاله حمایت/ مدافع حقوق مردم

سرمقاله جمهوری اسلامی/ شوخی با کرونا!

وانت 6×6 آپوکالیپس وارلرد مبتنی بر رم 1500 TRX معرفی شد

فعال‌ترین و مرگ‌بارترین گسل‌ زلزله خیز در قلب پایتخت

آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی تهران

تو نیکی میکن و در دجله انداز

آهنگ جدید/ علی عبدالمالکی از "ستاره دنباله دار" خواند

بیماران ‌ام‌اس سرگردان در بازار سیاه دارو

هشدار قوه قضاییه درباره کلاهبرداری جدید پیامکی به اسم ابلاغیه قوه قضاییه

کاهش 20 درصدی زاد و ولد طی 3 سال گذشته

گفتگو با پدری که دختر 5 ساله اش را به قتل رساند!

فشردن حاج سید جلال

آموزش مهارت زندگی سوپاپ اطمینانی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است

حقش نبود رسانه ملی نگاه "حذفی" به معاونت زنان داشته باشد

من تو کل زندگیم یک بار عاشق شدم!

هنوز زبونم سالمه خودم میتونم حرف بزنم!

لحظه لو رفتن عملیات نیروهای امنیتی در سریال گاندو

مجری رباط صلیبی پاره کرد

شما طرفدار کدام شخصیت روزی روزگاری هستید؟

خوشبین و امیدوار به آینده ی چهار پدیده

بهترین نقش‌آفرینی مهدی پاکدل در کدام فیلم بود؟

6 کارگردان جوان در سریال «تازه وارد»

پیام های جالب بینندگان عطسه

دل همیشه پر مادرها از خانواده‌ی شوهر!

دخترم میگه بیا خرجت رو بدم

آموزش کبدی در سریال طنز

وقتی به خاطر پیدا کردن کار مدیریتی جو گیر میشی

شیطان پیش جواهر باید شاگردی کنه!

زیرشلواری علی صادقی به دادش رسید