راه ترقی

آخرين مطالب

سياسي

روحانی: ملت مردانه و علی وار مشکلات را تحمل کردند

راه ترقی- رئیس جمهور گفت: خوشحالم همه کسانی که به کشور ایران فشار وارد کردند می گویند این فشار حداکثری شکست خورده است؛ این به معنای صبر و مقاومت ملت و هدایت ها و رهمنودهای رهبری است. ملت ما مردانه و علی وار مشکلات را تحمل کرده و مقاومت کردند.

فضائل برجستگانی‌ چون سیدمرتضی نشان‌دهنده حُسن تربیت ‌اسلام است

راه ترقی- رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره بزرگداشت سیدمرتضی علم‌الهدی تصریح کردند: فضائل برجستگانی همچون سیدمرتضی نشان‌دهنده حُسن تربیت اسلام و حوزه‌های اسلامی است.

ایران صرفا درقبال گام‌های عملی طرف خاطی به تعهدات برجامی بازمی‌گردد

راه ترقی- « اسماعیل بقایی هامانه» سفیر و نماینده دایم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در ژنو در پاسخ به اظهارات غیرمنطقی مقامات غربی تاکید کرد که ایران صرفا در قبال گام‌های عملی آمریکا به عنوان طرف خاطی و ناقض برجام و اتخاذ اقدامات تصحیحی، به تعهدات برجامی بازمی‌گردد.

روحانی فرارسیدن روز ملی کویت را تبریک گفت

راه ترقی- رییس جمهوری در پیامی فرارسیدن روز ملی کشور دوست و برادر کویت را به شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح امیر دولت کویت تبریک گفت

روحانی: شرکت‌های خصوصی ایران و اسلواکی پیشگام گسترش همکاری‌ها باشند

راه ترقی- رییس جمهوری با بیان اینکه شرکت‌های خصوصی ایران و اسلواکی می‌توانند پیشگام گسترش روابط و همکاری‌های مشترک باشند، از توسعه همکاری‌های ایران و اسلواکی استقبال کرد.

مجلس به هر قیمتی دنبال افزایش درآمد نیست

راه ترقی- رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: این گونه تعبیر نشود که مجلس به هر قیمتی به دنبال افزایش درآمد است و ما مخالف افزایش قیمت کالاهای اساسی هستیم.

روانچی: تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی علیه ایران باید لغو شوند

راه ترقی- نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل گفت: تحریم‌های اقتصادی یکجانبه یکی از موانع اصلی مقابله مؤثر با آثار منفی تغییرات آب و هوا هستند و باید لغو شوند.

جهانگیری به استان گلستان سفر می‌کند

راه ترقی- معاون اول رییس جمهوری به منظور افتتاح و بازدید از چند پروژه مهم در زمینه راه، کشاورزی، روستایی و صنعت روز شنبه هفته آینده نهم اسفند به استان گلستان سفر می‌کند.

روحانی: رییس جمهوری مسئول اجرای قانون اساسی است

راه ترقی- رییس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ قوه ای نمی‌تواند در امر قوای دیگر دخالت کند، گفت: اصل ۱۱۳ کامل روشن و از بدیهیات است واضحات تفسیر ندارد کاملا روشن است که رییس جمهور مسوول اجرای قانون اساسی است نه ناظر.

طرح ملی نمک‌زدایی و انتقال آب از خلیج‌فارس به مرکز فلات ایران بررسی شد

راه ترقی- طرح ملی نمک زدایی آب دریا و انتقال آب از خلیج فارس به مرکز فلات ایران برای استان‌های کرمان، یزد، اصفهان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی با حضور رییس جمهوری بررسی شد.

اقدامات اخیر آمریکا را ناکافی می‌دانیم/حل مسائل کلان به دور از هیجان امکان پذیرتر است

راه ترقی- سخنگوی دولت گفت: هرچند از اقدامات دیرهنگام آمریکا استقبال می کنیم و آن را به معنای قرار دادن آمریکا در مسیر سازنده ارزیابی می کنیم، اما این اقدامات را به شدت ناکافی می دانیم.

ظریف: حمله صدام به ایران طبق هر تعریفی تجاوز محسوب می‌شود

راه ترقی- وزیر امور خارجه با بیان اینکه حمله صدام به ایران نقض قوانین‌آمره بین المللی است، گفت: این تجاوز با هدف توسعه طلبی بوده نه با هدف دفع یک مشکل و این تجاوز بعنوان یک حرکت در شرایط ویژه منطقه‌ای و بین‌المللی به منظور گرفتن امتیاز صورت گرفته و طبق هر طبق هر تعریفی تجاوز محسوب می‌شود.

اتحادیه اوراسیا می تواند فضای مناسب برای تعاملات اقتصادی ایران با سایر کشورها باشد

در دویست و ششمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که روز سه شنبه راه ترقی- به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور تشکیل شد، رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از مذاکرت اخیر خود و توافق های بدست آمده با نمایندگان کشورهای کره جنوبی، ژاپن، عراق و عمان در خصوص نحوه استفاده از منابع بانک مرکزی در این کشورها ارایه کرد.

پیام تبریک روحانی به نخست وزیر و امپراطور ژاپن

راه ترقی- رئیس جمهور در پیامی به نخست وزیر ژاپن، ضمن تبریک فرا رسیدن روز ملی این کشور، ابراز اطمینان کرد که روابط تاریخی و دوستانه تهران - توکیو در حوزه‌های مختلف به ویژه اقتصادی و تجاری بیش از پیش گسترش خواهد یافت.

ظریف، گزینه اصلاح طلبان برای انتخابات می شود؟

راه ترقی- دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها گفت: به دلیل پایگاه رای مناسب ظریف و بیشتر بودن احتمال تایید صلاحیت او نسبت به کاندیداهای شاخص اصلاح طلبان، نام وی بیشتر مطرح شده است.

ماموریت قالیباف به روسای کمیسیون‌های امنیت ملی و انرژی برای پیگیری حل اختلاف دولت و مجلس

راه ترقی- رئیس مجلس در راستای فرمان رهبر معظم انقلاب برای تعامل با دولت و حل اختلافات درباره نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، روسای ۲ کمیسیون تخصصی مجلس را موظف کرد با محوریت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و در تعامل با نهادهای مرتبط دولتی، این مسئله را پیگیری و نتیجه را در اسرع وقت به وی و صحن مجلس گزارش کنند.

جهانگیری: تغییرات ناگهانی در قوانین امنیت سرمایه گذاری را مخدوش می‌کند

راه ترقی- معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر این که مهمترین پیام سیاست‌های اصل ۴۴ میدان‌دار بودن بخش خصوصی در اقتصاد کشور است، گفت: تغییرات ناگهانی در قوانین و مقررات به معنای خدشه دار شدن امنیت سرمایه گذاری است

واعظی: مصوبه مجلس از پنجم اسفند اجرا می‌شود

راه ترقی- رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه وقتی مجلس، قانون را تصویب می‌کند آن قانون لازم‌الاجراست، گفت: هیچ بهانه‌ای را برای طرف‌های مقابل برجام نگذاشتیم که از ما بخواهند قانون را اجرا نکنیم و قانون باید در پنجم اسفند اجرا شود.

خطیب‌زاده: تفاهم با آژانس در چارچوب مصوبه مجلس است

راه ترقی- سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به تفاهم شب گذشته سازمان انرژی اتمی و مدیر کل آژانس گفت: آنچه انجام شده تماما در چارچوب مصوبه مجلس است. اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی متوقف می‌شود و برخی نظارت‌های ضروری در سه ماه آینده در چارچوب توافقات پادمانی حفظ می‌شود

بازسازی مناطق زلزله‌زده کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان، تا پایان تیرماه

راه ترقی- رییس جمهوری در پی گزارش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اقدامات به عمل آمده درباره زلزله استان‌های کهگیلویه و بویر احمد و اصفهان، تاکید کرد که بازسازی همه مناطق زلزله زده کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان، تا پایان تیرماه سال ۱۴۰۰ به اتمام برسد.

آیت الله جنتی: نمایندگان مجلس به فکر خودشان و دوستانشان نباشند

راه ترقی- رییس مجلس خبرگان رهبری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی حق مردم را ادا کنند و به فکر خودشان و جریانات سیاسی و دوستانشان نباشند و به مردمی خدمت کنند که آنها را انتخاب کرده اند.

اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

راه ترقی- هشتمین اجلاسیه از پنجمین دوره‌ مجلس خبرگان رهبری طبق روال سالانه خود برگزار می‌شود و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری امروز عصر در پایان این اجلاسیه با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار می‌کنند.

ظریف: تحریم‌ها باید لغو شود

راه ترقی- محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ایران تنها زمانی آماده مذاکره خواهد بود که تمام تحریم ها علیه ایران لغو شود

رای الیوم: قطر جایگزین عمان برای وساطت میان تهران-واشنگتن شده است

راه ترقی- روزنامه رای الیوم با اشاره به تحرکات دیپلماتیک اخیر در ارتباط با روابط ایران-آمریکا در یادداشتی می‌نویسد: راهبرد صبر ایران جواب داده و قطری‌ها اکنون همانند عمانی ها در سال ۲۰۱۵، به دنبال وساطت میان ایران و آمریکا هستند.

دیدار مدیرکل آژانس با صالحی

راه ترقی- مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی که شنبه شب برای دیدار با رئیس سازمان انرژی اتمی و گفت‌وگو درباره آخرین تحولات در فعالیت‌های هسته‌ای ایران در چارچوب کاهش تعهدات برجامی وارد تهران شد، صبح امروز با علی‌اکبر صالحی دیدار کرد.

قالیباف: حداکثر اصلاحات ممکن به نفع معیشت مردم در بودجه اعمال شده است

راه ترقی- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه امروز پیش روی ماست بودجه مطلوب مجلس نیست ولی با توجه به ظرفیت‌های اجرایی و تعامل با دولت، حداکثر اصلاحات ممکن به نفع معیشت مردم در بودجه اعمال شده است

پیام رهبر انقلاب به نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا

راه ترقی- حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به پنجاه وپنجمین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، نشاندن نشان «نقش‌آفرینی در مسائل اساسی» بر سینه جوانان برومند کشور را از برترین افتخارات انقلاب اسلامی خواندند.

روانچی: بدون راستی‌آزمایی، هر امضایی برای بازگشت به برجام بی‌اعتبار است

راه ترقی- نماینده ایران در سازمان ملل گفت: در ارتباط با لغو تحریم‌هایی که باید آمریکایی‌ها انجام بدهند، ما باید به‌عنوان کشور ذی‌نفع راستی‌آزمایی کنیم؛ یعنی اگر آمریکایی‌ها می‌گویند ما تحریم نفت یا پتروشیمی ایران را برداشتیم، ما نمی‌توانیم فقط به امضای یک نامه یا اعلام موضع رضایت بدهیم.

روحانی: شبهه‌افکنی ضدانقلاب در مورد کرونا دروغ محض بود

راه ترقی- رییس جمهوری با بیان اینکه آمار کرونا در ایران همیشه بسیار دقیق و به موقع به اطلاع مردم رسانده شده است، گفت: اینکه ضد انقلاب شبهه می‌کنند که دولت به خاطر انتخابات واقعیت را به مردم نگفته و یا دیر گفته یک دروغ محض است

پیام برجامی متفاوت بایدن از تریبون اجلاس مونیخ

راه ترقی- «جو بایدن» رییس جمهوری آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ و نشست گروه هفت، از بازگشت آمریکا به مذاکرات گروه ۱+۵ با ایران سخن به میان آورد؛ رویکردی که برایند تعهدپذیری چندساله ایران در برجام و شکست راهبرد «فشار حداکثری» دولت ترامپ در قبال تهران است

کنفرانس امنیتی مونیخ؛ ایران زیر ذره‌بین قدرت‌های جهانی

راه ترقی- هم زمان با افزایش تحرکات دیپلماتیک اروپا و آمریکا در خصوص برجام، پنجاه و هفتمین کنفرانس امنیتی مونیخ دیروز (جمعه) با حضور رهبران سه کشور اروپایی عضو این توافق و آمریکا در کنار سایر شرکت کنندگان، به صحنه دیگری از مخابره سگینال برجامی به ایران تبدیل شد

مشاور امنیت ملی بایدن:از کاهش همکاری ایران با آژانس انرژی اتمی نگرانیم

راه ترقی- مشاور امنیت ملی کاخ سفید با تکرار ادعای پیشین دولت بایدن مبنی بر لزوم بازگشت ایران به اجرای کامل تعهدات خود، کاهش همکاری تهران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را نگران‌کننده دانست.