راه ترقی

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

راه ترقی - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

راه ترقی - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

راه ترقی - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

راه ترقی - تهران- ایرنا- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک قابل‌قبول نیست

راه ترقی - معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سازمان محیط‌زیست به عنوان یک دستگاه نظارتی عملکرد دستگاه‌های متولی در اجرای قانون هوای پاک را ارزیابی کرد که نتیجه به دست آمده اصلا قابل قبول نبود.

ممنوعیت هرگونه شکار در استان اردبیل /تداوم گشت‌های مشترک مقابله با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان

راه ترقی - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل از تداوم گشت‌های مشترک حفاظت محیط زیست با اداره دامپزشکی استان برای مقابله با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.

محیط‌بان منطقه حفاظت شده سبزکوه در درگیری با متخلفان زخمی شد/حال محیط‌بان خوب است

راه ترقی - مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از زخمی‌شدن یکی از محیط‌بانان در جریان درگیری با متخلفان حمل اسلحه و شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سبزکوه خبر داد. وی گفت: هم‌اکنون وضعیت جسمی این محیط‌بان خوب و به‌صورت سرپایی تحت درمان قرارگرفته است.

زیستگاه پرندگان مهاجر در جنوب تهران پایش می‌شود

راه ترقی - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: زیستگاه پرندگان مهاجر به منظور اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله با انواع بیماری‌ها به خصوص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جنوب تهران پایش می‌شود.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

راه ترقی - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

راه ترقی - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

راه ترقی - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

راه ترقی - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

راه ترقی - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

راه ترقی - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

راه ترقی - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

راه ترقی - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

راه ترقی - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

ششمین نشست مرکز منطقه‌ای رامسر با حضور معاون سازمان محیط زیست برگزار شد

راه ترقی - ششمین نشست مرکز منطقه ای رامسر درتاریخ ۱۲ آذرماه ۹۹ برابر با دوم دسامبر ۲۰۲۰ در سالن جلسات سازمان حفاظت محیط زیست با حضور احمد رضا لاهیجان زاده معاون سازمان حفاظت محیط زیست به صورت وبینار برگزار شد .

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

راه ترقی - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

راه ترقی - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

راه ترقی - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

راه ترقی - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

راه ترقی - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

راه ترقی - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

لایحه تشدید جرائم زیست محیطی در پیچ و خم مجلس/ تورهای گردشگری باید از محیط زیست مجوز بگیرند/رصد ۲۷۴ تخلف در فضای مجازی/معرفی ۱۱۰ نفر از مجرمین محیط زیست در فضای مجازی به مراجع قضایی

راه ترقی - رئیس مرکز سایبری یگان حفاظت محیط زیست گفت:حوزه وظایف این مرکز مقابله با حیوان آزاری، خرید و فروش گونه های جانوری، رسیدگی به تخلفات و اخبار شهروندان، تخلفات حوزه شکار از جمله مهم ترین مواردی هستند که به آن ها رسیدگی می شود که در هشت ماه نخست امسال در این رابطه ۲۷۴ پرونده تشکیل شده است.

ساير مطالب

برگزاری نشست ویژه شورای حفاظت از ورزشکاران برای المپیکی‌ها

اپه و فلوره ایران همچنان ناکام/ تمام تکیه شمشیربازی به سابر

باقرزاده: شمشیربازان تلاش‌شان را کردند اما انتظارمان بیش‌تر بود

تیم ملی فوتسال برنامه‌های آماده‌سازی را پیش می‌برد

از احتمال تا واقعیت رسیدن سهراب و کیانوش به سهمیه المپیک/ هزار و یک اما و اگر!

کمیته فنی والیبال ریسک نکرد/ کسب سهمیه جهانی در اولویت است

حمید سوریان: مربیان سرمایه‌های کشتی کشور هستند

چگونه آسیب ورزشی به حداقل می‌رسد؟

قرعه‌کشی 2 سهمیه فوتسال آسیا برای جام جهانی

نمکی: تیم پرسپولیس پس از بازگشت از هند قرنطینه کامل شود

ورزش حین روزه‌داری سبب تسهیل سوخت وساز بدن می‌شود

رقابت سه تیم برای قهرمانی در لیگ برتر فوتسال

پیش‌بینی عملکرد ملی‌پوشان در گزینشی المپیک دشوار است

یک غفلت باعث عدم کسب آخرین سهمیه المپیک شد

آئین‌نامه «خودنوشته» مانع برگزاری انتخابات ریاست سه فدراسیون

کرونا باشگاه‌های ورزشی را به کما برده است

کلمبیا آخرین شانس «مرادی» و «رستمی» برای المپیکی شدن

باقری: رعایت دستورالعمل‌ها دغدغه ورزشکاران را کم خواهد کرد

فدراسیون جهانی کاراته پیش نویس تقویم رقابت‌های سال 2022 را اعلام کرد

ملی‌پوش وزنه‌برداری زنان:برای مسابقات قهرمانی جوانان جهان آماده می‌شوم

دیدار علیرضا دبیر با وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک

بهروزی‌راد: برنامه کمیته ملی‌پارالمپیک بر محور موفقیت در توکیو است

اظهارات ما در موضوع واکسن مبنای علمی دارد

صعود 5 فرنگی‌کار ایران به نیمه نهایی آسیا/ درخشش دلخانی با شکست عنوان دار جهان و المپیک

عابدینی: به دنبال کسب خوشرنگ‌ترین مدال المپیک هستیم

واکسیناسیون ورزشکاران المپیکی آغاز شد

پرداخت نصف بودجه فدراسیون ها توسط کمیته ملی المپیک/ سعیدی: می دانیم نیازها کامل رفع نمی شوند

محک دختران وزنه‌بردار در چهارمین میدان آسیایی

سلطانی‌فر: نگاه جدی به ورزش همگانی خواهیم داشت

سوریان: بدهی‌های فدراسیون به اتحادیه جهانی کشتی صفر شد

تجلیل کمیسیون اخلاق از فعالیت‌های اجتماعی فدراسیون ووشو

موانع عجیب فدراسیون جهانی برای المپیکی‌شدن ملی‌پوشان روئینگ

ناظم‌الشریعه: عزیزی‌خادم گفت، نگاه فدراسیون به فوتسال ویژه است

سهمیه های المپیک ایران به عدد 58 رسید

امامی پنجمین سهمیه المپیکی کشتی آزاد را به نام خود ثبت کرد

شمشیربازان اعزامی به زون آسیا مشخص شدند

40 روز گذشت/ عزیزی‌خادم بحران فوتبال را بیشتر می‌کند؟

مجوز پرواز به کاروان پرسپولیس از سوی هند داده نشد

معرفی پارالمپین‌های اعزامی به توکیو در دهه اول اردیبهشت‌ماه

لیگ آینده باید قبل از جام جهانی شروع شود

تاریخ‌شفاهی ورزش ایران بخش بجامانده این حوزه است

18 بازیکن در لیست تیم ملی فوتسال برای تورنمنت تایلند

برگزاری دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا بدون حضور تماشاگران

چهار باور غلط کرونایی در فوتبال ایران

علی‌نژاد: فدراسیون همگانی در حال ایفای نقشی فراتر از مسئولیت خود است

طاهریان: فدراسیونی که در بخش زنان فعال‌تر باشد اعتبار بیشتری می‌گیرد

شهرداری ها برای ایجاد زیر ساخت های چوگان به کمک فدراسیون بیایند

اهمیت تغذیه ورزشکاران و ضرورت توجه به آن

کرونا وزنه‌برداری زنان را در سال گذشته تحت‌الشعاع قرار داد

تالار مشاهیر؛ تدبیری که پارالمپین‌ها را ماندگار کرد

رییس فدراسیون جهانی پرورش اندام وارد تهران شد

تیم ملی کشتی فرنگی راهی قزاقستان شد

AFC برابر زیاده خواهی تیم های فوتبال عربستان ایستاد

شیراز میزبان نخستین دوره مسابقه‌های بین‌المللی تنیس

رنکینگ المپیکی تکواندوکاران اعلام شد

تیم ملی والیبال باید از المپیک «ریو» تا «توکیو»پوست‌اندازی می‌کرد

تکلیف 12 سهمیه دیگر کشتی در بازیهای المپیک مشخص شد

هنگام ورزش چه بخوریم؟

برنامه رقابت‌های کشتی انتخابی المپیک در آسیا اعلام شد

آغاز دور جدید اردوی تیم ملی تیراندازی

دبیر فدراسیون موتورسواری: به دنبال برگزاری مسابقات در سال جاری هستیم

ملی‌پوش دوومیدانی زنان: 1400 سال پیشرفت به سمت المپیک است

محرومیت چهارساله دو کشتی‌گیر به دلیل دوپینگ

«کشتی با چوخه» همچنان قربانی کرونا

صالحی‌امیری: دوومیدانی ظرفیت درخشش در آسیا و جهان را دارد

رییس فدراسیون دوومیدانی: هنوز شانس کسب سهمیه المپیک داریم

معاون وزیر ورزش اعلام کرد: افزایش 2 برابری بودجه ورزش زنان در 1400

نایب رییس زنان: دانش‌افزایی مهمترین برنامه فدراسیون قایقرانی است

جودو ایران وارد مسیر جدیدی شده/ برخی آقایان از تعلیق خوشحال شدند!

تدارکاتی که مناسب جام جهانی فوتسال نیست

نگاهی به حریفان نمایندگان ایران در پیکارهای کشتی گزینشی المپیک

اردوی تیم ملی فوتبال خرداد ماه در کیش برگزار می‌شود

برگزاری وبینار آموزشی لیگ قهرمانان آسیا با حضور نمایندگان ایران

نایب رییس زنان فدراسیون هندبال: با شتاب بیشتر در سال جدید پیش می‌رویم

کشتی و راه دشوار تا المپیک توکیو

یزدانی نفر نخست وزن 86 کیلوگرم رنکینگ المپیکی

عزیزی خادم: برای گرفتن حق تضییع شده فوتبال ایران تلاش می‌کنیم