راه ترقی

آخرين مطالب

گفتگو

زالی: موج خیز پنجم کرونا در حال استمرار است

راه ترقی - ایرنا / فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران با بیان اینکه، بر اساس آمار تا ساعت ۸ صبح امروز /ششم مرداد ...

احتمال تداوم خشکسالی تا زمستان

راه ترقی- رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه دمای کشور امسال ۱ درجه سانتیگراد بیش از حد نرمال است، گفت: خشکسالی طی تابستان امسال تداوم ‌پیدا خواهد کرد و احتمال می‌رود که تا زمستان سال جاری نیز ادامه داشته باشد.

آمریکا نمی‌تواند وابستگی‌ خود به تحریم‌ها را کاهش دهد

راه ترقی- استاد دانشگاه آلابامای جنوبی آمریکا تاکید کرد: دولت آمریکا نتیجه سیاست فشار حداکثری خود را دیده ولی این کشور مدت‌ها است که به تحریم معتاد شده است و مانند هر معتادی به سادگی نمی‌تواند وابستگی خود به افیون تحریم را کاهش دهد.

درخواست برای حضور ایران در افغانستان، دام است

راه ترقی- رییس پیشین ستاد افغانستان وزارت خارجه، برخی درخواست‌ها، انتظارات و توقعات از ایران درباره افغانستان را منطقی ندانست و گفت: برخی از این مسائل یک نوع دام‌ پهن کردن برای ایران است تا وارد افغانستان شود و اگر این کار انجام شود، به یک نوع باتلاق شبیه است.

دولت سیزدهم جلوی خام‌فروشی محصولات را بگیرد

راه ترقی- دبیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از دولت سیزدهم خواست جلوگیری از خام‌فروشی را در دستور کار قرار دهد و گفت: با فرآوری نفت خام و صادرات محصولات فرآوری شده به کشورهای همسایه می‌توان به میزان زیادی آثار تحریم‌ها را خنثی کرد.

خدمات تامین‌اجتماعی برای جلوگیری از شیوع کرونا غیرحضوری شد

راه ترقی- مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: اغلب خدمات تامین اجتماعی در قالب طرح ۳۰۷۰ با هدف عدم مراجعات حضوری به شعب و کارگزاری‌های این سازمان به ویژه در دوران کرونا غیرحضوری شد.

ریاض منتظر تعیین تکلیف برجام است

راه ترقی- تحلیلگر مسائل سیاست خارجی گفت: عربستان سعودی سیاست یک گام به پیش و یک قدم به پس را در قبال ایران در پیش گرفته‌ تا ببیند تکلیف برجام چه می‌شود و اینکه ایران حاضر است برای حل بحران یمن به آنها کمک کند یا خیر.

آنتی بادی واکسن برکت سه جهش نگران کننده ویروس کرونا را خنثی می‌کند

راه ترقی- فناور پروژه واکسن کوو ایران برکت گفت: همه ویروس های جهش یافته کرونا که وارد کشور می شوند بررسی می شوند، تاکنون سه واریانت (گونه) نگران کننده بود که آنتی بادی حاصل از واکسن "کوو ایران برکت" همه آنها را خنثی می کند.

تدوین قوانین جامع برای نگهداری از حیوانات ضروری است

راه ترقی- وکیل دادگستری و پژوهشگر حقوق عمومی با تاکید بر ضرورت تدوین قوانین جامع برای نگهداری از حیوانات، گفت: قوانین سگ‌گردانی از جهت حقوقی واضح نیست، بنابراین ورود مجلس شورای اسلامی به این موضوع و تصویب قوانینی در این باره لازم و ضروری است.

تکیه بر عوامل بیرونی برای بهبود اقتصاد اشتباه است

راه ترقی- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تکیه به عوامل بیرونی برای بهبود اقتصاد داخلی را اشتباه دانست و گفت: اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کنار بهره‌گیری از ارتباطات خارجی و به ویژه ارتباط با همسایگان مشکلات اقتصادی کشور را کاهش می‌دهد.

رییس سنجش: از نامه وزارت علوم به دانشگاه‌ها برداشت ناصحیح شده است

راه ترقی- رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: طرح شرکت رشته‌های مرتبط در کنکور کارشناسی ارشد، به تصویب نهایی نرسیده و از نامه وزارت علوم به دانشگاه‌ها برداشت ناصحیح شده است

سعید خانی: اکران دینامیت مظلومانه بود

راه ترقی - باشگاه خبرنگاران / تهیه کننده فیلم «دینامیت»، تعطیلی تولید فیلم‌های سینمایی را خطرناک و تنها راهکار جلوگیری از تعطیلی را ...

شایسته‌سالاری، رکن اصلی شکل‌گیری نظام اداری سالم

راه ترقی- استفاده از نیروهای شایسته‌ و کارآمد در پست‌های مدیریتی، اصلاح قوانین اداری و نظارت دقیق بر عملکرد کارگزاران به اعتقاد برخی استادان دانشگاه گنبدکاووس از راهکارهای اصلی شکل‌گیری و بهبود نظام اداری سالم و فسادستیز است که کمک بزرگی به حل مشکلات جامعه و افراد آن خواهد کرد.

نماینده مجلس: باید برای حل مشکلات اقتصادی به دولت جدید فرصت دهیم

راه ترقی- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نباید از دولت جدید انتظار معجزه داشته باشیم، گفت: باید به دولت فرصت دهیم تا در یک بازه زمانی یک یا دو ساله مشکلات اقتصادی را کاهش دهد.

ابتکار خوب ایران در هم‌اندیشی طالبان و دولت مرکزی برای حل بحران افغانستان

راه ترقی- یک کارشناس مسائل شبه قاره تاکید کرد: ابتکار ایران برای برگزاری جلسه طالبان و دولت مرکزی خوب و مثبت است و اگر بتواند خواسته های طرفین را برآورده کند موفقیتی به دست خواهد آمد.

پیشنهادات اقتصادی برای وزیر اقتصاد آینده

راه ترقی- یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر اقتصاد آینده در وهله اول باید برای برگرداندن ارزش پول ملی اقدامات عاجلی را انجام دهد و با بانک مرکزی رابطه تعاملی خوبی داشته باشد.

نشست تهران مقدمه تداوم مذاکرات درباره‌ آینده افغانستان است

راه ترقی- رییس اسبق ستاد افغانستان وزارت امور خارجه نشست تهران را مقدمه تداوم مذاکرات درباره آینده افغانستان ارزیابی کرد و گفت: اگر ایران با طالبان مذاکره می‌کند، به معنای دفاع از تروریسم نیست. ایران از رویکردهای سیاسی طالبان حمایت کرده و آنها از اقدامات خشن و تروریستی پرهیز می‌دهد.

وزارت بهداشت: "مینو محرز" هیچ سمتی در ستاد ملی کرونا و کمیته‌های وابسته به آن ندارد

راه ترقی- رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت و سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرد که دکتر مینو محرز هیچ سمتی در ستاد کرونا و کمیته‌های وابسته به این ستاد ندارد و مسوولیت اظهاراتشان با شخص خودشان است.

واکسن خبرنگاران مرداد ماه تزریق می شود/ خبرنگاران جزو مشاغل گروه سه

راه ترقی- رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا خبرنگاران را جزو مشاغل گروه سه برده است و بر همین اساس بعید می دانم زودتر از مرداد برای خبرنگاران واکسن تزریق شود.

مبارزه با بی عدالتی، مهمترین انتظار از رییس جدید قوه قضاییه است

راه ترقی- یک کارشناس مسائل حقوقی گفت: مهمترین انتظار از رییس جدید قوه قضاییه، مبارزه با بی عدالتی و قانون گریزی آن عده از افرادی است که خود را به هر دلیلی مصون از پیگرد و بازخواست می دانند.

انتظارات از وزیر ارتباطات بالا رفته است

راه ترقی- به گفته یک کارشناس ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر ارتباطات در دولت سیزدهم باید به حوزه اینترنت ثابت که این سال‌ها مغفول مانده، توجه جدی داشته باشد و همچنین پیشرفت روزانه حوزه ICT نیازمند اعمال تغییرات است و نباید در این حوزه راکد ماند، اتفاقی که با انتخاب یک وزیر جوان در این دوره تا حدودی رخ داد

بهشتی‌پور: حل نشدن اختلافات ایران و آژانس احیای برجام را سخت‌تر می‌کند

راه ترقی- یک تحلیلگر ارشد مسائل سیاست خارجی حل اختلافات میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را ضروری دانست و تاکید کرد: حل نشدن اختلافات میان ایران و آژانس می‌تواند به پیچیده شدن موضوع برجام و سخت‌تر شدن دستیابی به توافق منجر شود.

تامین کالاهای اساسی؛ دغدغه‌ای که برای دولت سیزدهم حل شد

راه ترقی- «مهدی ظغیانی» عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم با اشاره به وضعیت باثبات کشور در زمینه تامین کالاهای اساسی مردم، گفت: دولت سیزدهم دغدغه‌ای برای تامین کالاهای اساسی مردم نخواهند داشت، چرا که ذخایر کشور در این زمینه در شرایط مطلوب قرار دارد.

وزیر امور خارجه دولت بعدی، باید مذاکره‌کننده خوبی باشد

راه ترقی- یک تحلیلگر مسائل بین‌الملل گفت: وزیر امور خارجه باید مذاکره‌کننده خوبی باشد و اصول و فنون دیپلماسی را در حد عالی بداند و همچنین مدیریت دستگاه اجرایی دیپلماسی را به خوبی به انجام برساند.

رییسی در پی بهترین راه برای حل مشکلات کشور است

راه ترقی- سخنگوی جمعیت آبادگران جوان گفت: سید ابراهیم رییسی در پی بهترین راه برای حل مشکلات کشور و به دنبال تیمی با بالاترین کارآیی در مسائل مختلف است.

سن مبتلایان به کرونا دلتا کاهش پیدا کرده است

راه ترقی- سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی ابن‌سینا همدان گفت: زمان بستری در مبتلایان به کرونا دلتا افزایش و سن مبتلایان نسبت به کروناویروس اولیه کاهش پیدا کرده است.

واعظی: اقدامات ترامپ را فراموش نکنید/دولت را با روی خوش تحویل می‌دهیم

راه ترقی- رییس دفتر رییس‌جمهوری با انتقاد از حملات به دولت دوازدهم، گفت: بحث ناکارآمدی دولت را مطرح می‌کنند تا اقدامات ترامپ را کمرنگ کنند؛ مردم متوجه می‌شوند با همه محدودیت‌ها و فشارهای خارجی، دولت چگونه توانست کشور را اداره کند.

فعالیت اینترنت ماهواره‌ای در ایران نیاز به مجوز دارد

راه ترقی- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ما برای استفاده از فناوری‌های ماهواره‌ای مقررات سرزمینی داریم و هر شرکتی بخواهد فعال شود باید از ما مجوز بگیرد، البته اگر حقوق بین‌الملل را رعایت کنند.

دولت سیزدهم با مشکلات زیادی روبه‌رو است/ دولتی‌ها پاسخگو باشند

راه ترقی- عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: دولت روحانی باید درباره دلار ۳ هزار تومانی که ۳۰ هزار تومان شد، اوضاع بازار سکه و ارز، معیشت مردم و کارهای بسیاری که انجام نگرفت پاسخگوی مردم باشند.

نشست ارایه سند راهبرد ملی مدیریت بحران کشور فردا برگزار می‌شود

راه ترقی- رییس پژوهشکده سوانح طبیعی و کرسی یونسکو در مدیریت بلایای طبیعی از برگزاری سیزدهمین نشست از سلسله‌ نشست‌های تخصصی در حوزه مدیریت بحران با عنوان «ارایه سند راهبرد ملی مدیریت بحران کشور» در روز یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰ در این پژوهشکده خبر داد.

واردات واکسن کرونا ادامه پیدا می‌کند/ ظریف واکسن دریافت نکرده/ مجوز «اوفک» قابل استفاده نیست

راه ترقی- سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: تامین اکثر قریب به اتفاق واکسن های خارجی و حتی انتقال تکنولوژی‌های لازم برای تولید واکسن در داخل با ورود مستقیم وزارت امور خارجه و حتی در مواردی، شخص وزیر امور خارجه، انجام شده و همکاران ما از اولین تا آخرین مراحل و حتی کمک به تامین منابع ارزی و ریالی از داخل کشور به وزارت بهداشت کمک کرده اند.

بررسی لایحه رتبه بندی معلمان در کمیسیون آموزش/ تعمیم رتبه‌بندی به همه معلمان

راه ترقی- سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از مصوبات این کمیسیون در لایحه رتبه بندی معلمان خبر داد و گفت که براساس یکی از مصوبات رتبه‌بندی به همه معلمان شاغل وزارت آموزش و پرورش تعمیم می‌یابد.

تمرکز دولت آینده در بخش سلامت بر پیشگیری باشد

راه ترقی- عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگرچه درمان از اولویت بالایی برخوردار است اما عمده تمرکز دولت آینده در بخش بهداشت و درمان باید تمرکز بر پیشگیری و بهداشت و پزشک خانواده باشد

ساير مطالب

افزایش شاخص آسیب های اجتماعی در هشت سال گذشته

وزیر میراث فرهنگی در انتخاب معاونان کارآمد دقت کند

جهانگیری: دستگاه مربوطه از اتفاق اتوبوس حامل خبرنگاران شانه خالی نکند

برنامه ایران برای ورود به حوزه اکتشافات عمیق معدنی

اقدامات زیرساختی در مبارزه با قاچاق باید در دولت بعد ادامه یابد

مراسم تحلیف «سید ابراهیم رئیسی» 14 مرداد در مجلس برگزار می‌شود

گسترش شهرهای قرمز کرونا از جنوب به مرکز کشور

کشف و جمع‌آوری بیش از 190 هزار دستگاه غیرمجاز استخراج رمز ارز

ترقی: از دولت منتخب نباید سهم‌خواهی کرد

حاجی میرزایی: دانش آموزان را مهرماه به مدرسه می‌آوریم

مشارکت اجتماعی در گرو تقویت اعتماد اجتماعی است

امام جعفر صادق(ع)؛ پایه‌گذار مکتب فقهی فراگیر و نهضتی دانش محور

نامزدهای ریاست جمهوری توجه به انرژی‌های تجدیدپذیر را در برنامه‌های خود قرار دهند

تامین مداوم اکسیژن بیمارستان‌ها با دستگاه‌های محققان کشور/موفقیت در صادرات

اختصاص بودجه برای ایجاد 33 شهر بدون‌ مانع در کشور

بسته حمایتی از مستاجران تا هفته آینده ابلاغ می‌شود

نخستین پایه ردیاب ستاره‌ای عکاسی آسمان شب در ایران ساخته شد

واعظی: دولت برای تصویب لوایح FATF همه تلاش‌های خود را کرد

مواجهه با سوگ، غمی تلخ و واقعیتی انکارناپذیر

منتقدان شبکه‌های اجتماعی اکنون معتقد به رفع فیلتر شده‌اند

توضیح وزارت بهداشت درباره بیماری "قارچ سیاه" و افراد در معرض خطر آن

همتی و قاضی‌زاده می‌توانند پدیده این دور از انتخابات باشند

عارضه حالت آهن‌ربایی بدن پس از تزریق واکسن کرونا کذب است

عقلا درباره وعده‌های پوپولیستی نامزدها روشنگری کنند

یوسفی: کاندیداها روش اجرای وعده‌های خود را به مردم ارائه کنند

نماینده مجلس: اگر رای صادره به سود سایپا تغییر نکند با فدراسیون فوتبال برخورد می‌کنیم

آیا خروپف یک بیماری است؟

کرونا، فرصتی برای ترک سیگار

«گل»، صدرنشین تماس‌های خط ملی اعتیاد

زالی: شایعه فوت ناشی از واکسن کرونا واقعیت ندارد

فلاحت‌پیشه: دولت بعدی تنش‌زدایی در خارج را دنبال خواهد کرد

جلیلی: برخی محدودیت‌ها در فضای مجازی توجیه ندارد

اهمیت و ضرورت آموزش تاب آوری به خانواده ها

ابراهیمی: برخی از آنان که ردصلاحیت شدند دنبال دوقطبی «تحریم» و «مشارکت» هستند

تاثیر "مذاکرات وین" بر تصویب "FATF" در ایران

ظرفیت 4 میلیارد دلاری صادرات محصولات دانش‌بنیان

سرفه‌ و ریزش مو نشان از باقی‌ماندن عفونت در بهبودیافتگان کرونا دارد

اهمیت استمرار برنامه‌های مهم علمی در شرایط مختلف/ کرونا، یکی از محورهای مورد بحث در کنگره رویان

قبل و بعد از واکسن کرونا، چی بخوریم چی نخوریم؟

عراقچی: تمام اعضای کمیسیون مشترک برجام عزم و اراده به نتیجه رسیدن مذاکرات را دارند

مهرعلیزاده: مردم ایران ذاتاً اصلاح‌طلب هستند

واکسیناسیون برخی از بیماران خاص در منزل انجام می‌شود

تزریق واکسن کرونا پرهیز دارویی و غذایی ندارد

بایدها و نبایدهای گره‌های تیروئید

نامزدها سیاست جایگزین عملیاتی خود در عرصه روابط خارجی را ارائه کنند

احتمال تغییرات در هیات رییسه مجلس وجود دارد

کاندیداها باید با برنامه جدی برای حل مشکلات وارد شوند

احتمال کناره‌گیری جهانگیری به نفع لاریجانی/اجماع 95 درصدی نیروهای انقلاب با حضور رئیسی

فعال اصلاح‌طلب: حمایت از کاندیدای معتدل بهتر از پیروزی تندروهاست

شمسایی: دنبال میز بودم الان 50 تا میز داشتم/ دوم شدن برای من ناکامی است

تزریق واکسن کرونا به زنان باردار فعلاً توصیه نمی‌شود

مهرعلیزاده: سیاست خارجی توسعه محور از اولویت‌های دولت من است

پیشرفت مذاکرات وین خوب و حتی دور از انتظار بوده است

برجام، روابط دوجانبه، تحولات خاورمیانه؛ محور رایزنی‌های ظریف در ایرلند

رشیدی کوچی: امکان شکل گیری سه قطبی انتخاباتی در این دوره وجود دارد

مرادی: کاندیداها از دادن وعده‌های توخالی پرهیز کنند

میرلوحی: انتخابات ریاست جمهوری بر روابط بین الملل ایران اثر می گذارد

ریشه تخلفات انتخاباتی در کجاست؟

باید با مراقبت بیشتر و تبیین واقعیت‌های جامعه به انتخاب اصلح کمک کنیم

دولت ‌آینده از روز شروع به کار خود باید پاسخگوی مردم باشد

کارگروه بررسی آیین نامه ارتقای اعضای هیأت علمی تشکیل شد

جای خالی «مدیریت بحران» در جنگ با کرونا

نامزدهای انتخاباتی به جای سیاه‌نمایی، برنامه‌های خود را ارائه کنند

قالیباف برای ریاست مجلس، رقیبی در فراکسیون انقلاب ندارد

اتصال روستاهای سیستان‌وبلوچستان به اینترنت در ایستگاه پایانی

فعال سیاسی: مردم در انتخابات به نامزد اعتدالی رای می‌دهند

نیکزاد دبیر ستاد مردمی ابراهیم رییسی شد

تغییر الگوی‌کشت برای گریز از بحران‌های‌امنیتی

علیرضابیگی: مردم قاضی فضای انتخاباتی هستند

نتانیاهو تصور نمی‌کرد فلسطینی‌ها چنین قدرت واکنشی داشته باشند

وکیلی: ائتلاف اصلاح طلبان با لاریجانی تابع نظرسنجی‌های روزهای آخر است

شیوه نامه اختصاصی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری فردا اعلام می‌شود

کدخدایی: مصوبه شورای نگهبان ثبت‌نام‌های بی رویه را خیلی کاهش داد

نگاهی به عوامل موثر بر افزایش تحرک در سیاست خارجی این روزهای ایران

منطقه در حال پوست‌اندازی است/احیای برجام می‌تواند سورپرایز خرداد باشد

آماده زندگی با خشکسالی شوید

ارائه برنامه حکمرانی برای نامزدها ضروری است

محسن هاشمی: تنش‌زدایی آیت الله هاشمی را در دستور کار قرار می‌دهم

شورای نگهبان نقش ویژه‌ای در افزایش مشارکت در انتخابات ایفا می‌کند

هشدار؛ جوانی جمعیت ایران در سرازیری پیری

همه کاندیداهای جبهه اصلاحات ایران ثبت نام می کنند

راه‌اندازی مرکزی نوین در راستای مقابله با موادمخدر

فرجی‌راد: نگرانی مخالفان برجام نسبت به مذاکرات وین انتخاباتی است

نامزدهای نهایی ریاست جمهوری حدود 7 تا 10 نفر هستند

برخی بیماران حاد کرونا پس از درمان دچار اختلال بلع و گفتار می‌شوند

دولت در بحث بیماریابی کرونا همکاری لازم را نداشت

اظهارات روحانی، فضا را برای امتیازدهی به آمریکا باز می‌کند

لزوم جلوگیری قاطعانه از سفرهای ایام عید فطر

طحان نظیف: طرح جمعیت و تعالی خانواده دارای ابهامات زیادی است

فلاحت‌پیشه: هجمه‌های داخلی به توان دستگاه دیپلماسی آسیب می‌زند