راه ترقی

آخرين مطالب

گفتگو

احتمال تداوم خشکسالی تا زمستان

راه ترقی- رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه دمای کشور امسال ۱ درجه سانتیگراد بیش از حد نرمال است، گفت: خشکسالی طی تابستان امسال تداوم ‌پیدا خواهد کرد و احتمال می‌رود که تا زمستان سال جاری نیز ادامه داشته باشد.

آمریکا نمی‌تواند وابستگی‌ خود به تحریم‌ها را کاهش دهد

راه ترقی- استاد دانشگاه آلابامای جنوبی آمریکا تاکید کرد: دولت آمریکا نتیجه سیاست فشار حداکثری خود را دیده ولی این کشور مدت‌ها است که به تحریم معتاد شده است و مانند هر معتادی به سادگی نمی‌تواند وابستگی خود به افیون تحریم را کاهش دهد.

درخواست برای حضور ایران در افغانستان، دام است

راه ترقی- رییس پیشین ستاد افغانستان وزارت خارجه، برخی درخواست‌ها، انتظارات و توقعات از ایران درباره افغانستان را منطقی ندانست و گفت: برخی از این مسائل یک نوع دام‌ پهن کردن برای ایران است تا وارد افغانستان شود و اگر این کار انجام شود، به یک نوع باتلاق شبیه است.

دولت سیزدهم جلوی خام‌فروشی محصولات را بگیرد

راه ترقی- دبیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از دولت سیزدهم خواست جلوگیری از خام‌فروشی را در دستور کار قرار دهد و گفت: با فرآوری نفت خام و صادرات محصولات فرآوری شده به کشورهای همسایه می‌توان به میزان زیادی آثار تحریم‌ها را خنثی کرد.

خدمات تامین‌اجتماعی برای جلوگیری از شیوع کرونا غیرحضوری شد

راه ترقی- مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: اغلب خدمات تامین اجتماعی در قالب طرح ۳۰۷۰ با هدف عدم مراجعات حضوری به شعب و کارگزاری‌های این سازمان به ویژه در دوران کرونا غیرحضوری شد.

ریاض منتظر تعیین تکلیف برجام است

راه ترقی- تحلیلگر مسائل سیاست خارجی گفت: عربستان سعودی سیاست یک گام به پیش و یک قدم به پس را در قبال ایران در پیش گرفته‌ تا ببیند تکلیف برجام چه می‌شود و اینکه ایران حاضر است برای حل بحران یمن به آنها کمک کند یا خیر.

آنتی بادی واکسن برکت سه جهش نگران کننده ویروس کرونا را خنثی می‌کند

راه ترقی- فناور پروژه واکسن کوو ایران برکت گفت: همه ویروس های جهش یافته کرونا که وارد کشور می شوند بررسی می شوند، تاکنون سه واریانت (گونه) نگران کننده بود که آنتی بادی حاصل از واکسن "کوو ایران برکت" همه آنها را خنثی می کند.

تدوین قوانین جامع برای نگهداری از حیوانات ضروری است

راه ترقی- وکیل دادگستری و پژوهشگر حقوق عمومی با تاکید بر ضرورت تدوین قوانین جامع برای نگهداری از حیوانات، گفت: قوانین سگ‌گردانی از جهت حقوقی واضح نیست، بنابراین ورود مجلس شورای اسلامی به این موضوع و تصویب قوانینی در این باره لازم و ضروری است.

تکیه بر عوامل بیرونی برای بهبود اقتصاد اشتباه است

راه ترقی- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تکیه به عوامل بیرونی برای بهبود اقتصاد داخلی را اشتباه دانست و گفت: اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کنار بهره‌گیری از ارتباطات خارجی و به ویژه ارتباط با همسایگان مشکلات اقتصادی کشور را کاهش می‌دهد.

رییس سنجش: از نامه وزارت علوم به دانشگاه‌ها برداشت ناصحیح شده است

راه ترقی- رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: طرح شرکت رشته‌های مرتبط در کنکور کارشناسی ارشد، به تصویب نهایی نرسیده و از نامه وزارت علوم به دانشگاه‌ها برداشت ناصحیح شده است

سعید خانی: اکران دینامیت مظلومانه بود

راه ترقی - باشگاه خبرنگاران / تهیه کننده فیلم «دینامیت»، تعطیلی تولید فیلم‌های سینمایی را خطرناک و تنها راهکار جلوگیری از تعطیلی را ...

شایسته‌سالاری، رکن اصلی شکل‌گیری نظام اداری سالم

راه ترقی- استفاده از نیروهای شایسته‌ و کارآمد در پست‌های مدیریتی، اصلاح قوانین اداری و نظارت دقیق بر عملکرد کارگزاران به اعتقاد برخی استادان دانشگاه گنبدکاووس از راهکارهای اصلی شکل‌گیری و بهبود نظام اداری سالم و فسادستیز است که کمک بزرگی به حل مشکلات جامعه و افراد آن خواهد کرد.

نماینده مجلس: باید برای حل مشکلات اقتصادی به دولت جدید فرصت دهیم

راه ترقی- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نباید از دولت جدید انتظار معجزه داشته باشیم، گفت: باید به دولت فرصت دهیم تا در یک بازه زمانی یک یا دو ساله مشکلات اقتصادی را کاهش دهد.

ابتکار خوب ایران در هم‌اندیشی طالبان و دولت مرکزی برای حل بحران افغانستان

راه ترقی- یک کارشناس مسائل شبه قاره تاکید کرد: ابتکار ایران برای برگزاری جلسه طالبان و دولت مرکزی خوب و مثبت است و اگر بتواند خواسته های طرفین را برآورده کند موفقیتی به دست خواهد آمد.

پیشنهادات اقتصادی برای وزیر اقتصاد آینده

راه ترقی- یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر اقتصاد آینده در وهله اول باید برای برگرداندن ارزش پول ملی اقدامات عاجلی را انجام دهد و با بانک مرکزی رابطه تعاملی خوبی داشته باشد.

نشست تهران مقدمه تداوم مذاکرات درباره‌ آینده افغانستان است

راه ترقی- رییس اسبق ستاد افغانستان وزارت امور خارجه نشست تهران را مقدمه تداوم مذاکرات درباره آینده افغانستان ارزیابی کرد و گفت: اگر ایران با طالبان مذاکره می‌کند، به معنای دفاع از تروریسم نیست. ایران از رویکردهای سیاسی طالبان حمایت کرده و آنها از اقدامات خشن و تروریستی پرهیز می‌دهد.

وزارت بهداشت: "مینو محرز" هیچ سمتی در ستاد ملی کرونا و کمیته‌های وابسته به آن ندارد

راه ترقی- رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت و سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرد که دکتر مینو محرز هیچ سمتی در ستاد کرونا و کمیته‌های وابسته به این ستاد ندارد و مسوولیت اظهاراتشان با شخص خودشان است.

واکسن خبرنگاران مرداد ماه تزریق می شود/ خبرنگاران جزو مشاغل گروه سه

راه ترقی- رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا خبرنگاران را جزو مشاغل گروه سه برده است و بر همین اساس بعید می دانم زودتر از مرداد برای خبرنگاران واکسن تزریق شود.

مبارزه با بی عدالتی، مهمترین انتظار از رییس جدید قوه قضاییه است

راه ترقی- یک کارشناس مسائل حقوقی گفت: مهمترین انتظار از رییس جدید قوه قضاییه، مبارزه با بی عدالتی و قانون گریزی آن عده از افرادی است که خود را به هر دلیلی مصون از پیگرد و بازخواست می دانند.

انتظارات از وزیر ارتباطات بالا رفته است

راه ترقی- به گفته یک کارشناس ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر ارتباطات در دولت سیزدهم باید به حوزه اینترنت ثابت که این سال‌ها مغفول مانده، توجه جدی داشته باشد و همچنین پیشرفت روزانه حوزه ICT نیازمند اعمال تغییرات است و نباید در این حوزه راکد ماند، اتفاقی که با انتخاب یک وزیر جوان در این دوره تا حدودی رخ داد

بهشتی‌پور: حل نشدن اختلافات ایران و آژانس احیای برجام را سخت‌تر می‌کند

راه ترقی- یک تحلیلگر ارشد مسائل سیاست خارجی حل اختلافات میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را ضروری دانست و تاکید کرد: حل نشدن اختلافات میان ایران و آژانس می‌تواند به پیچیده شدن موضوع برجام و سخت‌تر شدن دستیابی به توافق منجر شود.

تامین کالاهای اساسی؛ دغدغه‌ای که برای دولت سیزدهم حل شد

راه ترقی- «مهدی ظغیانی» عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم با اشاره به وضعیت باثبات کشور در زمینه تامین کالاهای اساسی مردم، گفت: دولت سیزدهم دغدغه‌ای برای تامین کالاهای اساسی مردم نخواهند داشت، چرا که ذخایر کشور در این زمینه در شرایط مطلوب قرار دارد.

وزیر امور خارجه دولت بعدی، باید مذاکره‌کننده خوبی باشد

راه ترقی- یک تحلیلگر مسائل بین‌الملل گفت: وزیر امور خارجه باید مذاکره‌کننده خوبی باشد و اصول و فنون دیپلماسی را در حد عالی بداند و همچنین مدیریت دستگاه اجرایی دیپلماسی را به خوبی به انجام برساند.

رییسی در پی بهترین راه برای حل مشکلات کشور است

راه ترقی- سخنگوی جمعیت آبادگران جوان گفت: سید ابراهیم رییسی در پی بهترین راه برای حل مشکلات کشور و به دنبال تیمی با بالاترین کارآیی در مسائل مختلف است.

سن مبتلایان به کرونا دلتا کاهش پیدا کرده است

راه ترقی- سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی ابن‌سینا همدان گفت: زمان بستری در مبتلایان به کرونا دلتا افزایش و سن مبتلایان نسبت به کروناویروس اولیه کاهش پیدا کرده است.

واعظی: اقدامات ترامپ را فراموش نکنید/دولت را با روی خوش تحویل می‌دهیم

راه ترقی- رییس دفتر رییس‌جمهوری با انتقاد از حملات به دولت دوازدهم، گفت: بحث ناکارآمدی دولت را مطرح می‌کنند تا اقدامات ترامپ را کمرنگ کنند؛ مردم متوجه می‌شوند با همه محدودیت‌ها و فشارهای خارجی، دولت چگونه توانست کشور را اداره کند.

فعالیت اینترنت ماهواره‌ای در ایران نیاز به مجوز دارد

راه ترقی- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ما برای استفاده از فناوری‌های ماهواره‌ای مقررات سرزمینی داریم و هر شرکتی بخواهد فعال شود باید از ما مجوز بگیرد، البته اگر حقوق بین‌الملل را رعایت کنند.

دولت سیزدهم با مشکلات زیادی روبه‌رو است/ دولتی‌ها پاسخگو باشند

راه ترقی- عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: دولت روحانی باید درباره دلار ۳ هزار تومانی که ۳۰ هزار تومان شد، اوضاع بازار سکه و ارز، معیشت مردم و کارهای بسیاری که انجام نگرفت پاسخگوی مردم باشند.

نشست ارایه سند راهبرد ملی مدیریت بحران کشور فردا برگزار می‌شود

راه ترقی- رییس پژوهشکده سوانح طبیعی و کرسی یونسکو در مدیریت بلایای طبیعی از برگزاری سیزدهمین نشست از سلسله‌ نشست‌های تخصصی در حوزه مدیریت بحران با عنوان «ارایه سند راهبرد ملی مدیریت بحران کشور» در روز یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰ در این پژوهشکده خبر داد.

واردات واکسن کرونا ادامه پیدا می‌کند/ ظریف واکسن دریافت نکرده/ مجوز «اوفک» قابل استفاده نیست

راه ترقی- سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: تامین اکثر قریب به اتفاق واکسن های خارجی و حتی انتقال تکنولوژی‌های لازم برای تولید واکسن در داخل با ورود مستقیم وزارت امور خارجه و حتی در مواردی، شخص وزیر امور خارجه، انجام شده و همکاران ما از اولین تا آخرین مراحل و حتی کمک به تامین منابع ارزی و ریالی از داخل کشور به وزارت بهداشت کمک کرده اند.

بررسی لایحه رتبه بندی معلمان در کمیسیون آموزش/ تعمیم رتبه‌بندی به همه معلمان

راه ترقی- سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از مصوبات این کمیسیون در لایحه رتبه بندی معلمان خبر داد و گفت که براساس یکی از مصوبات رتبه‌بندی به همه معلمان شاغل وزارت آموزش و پرورش تعمیم می‌یابد.

تمرکز دولت آینده در بخش سلامت بر پیشگیری باشد

راه ترقی- عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگرچه درمان از اولویت بالایی برخوردار است اما عمده تمرکز دولت آینده در بخش بهداشت و درمان باید تمرکز بر پیشگیری و بهداشت و پزشک خانواده باشد

افزایش شاخص آسیب های اجتماعی در هشت سال گذشته

راه ترقی- یک جامعه شناس و پژوهشگر آسیب های اجتماعی با اشاره به اینکه در هشت سال دولت تدبیر آسیب های اجتماعی با افزایش روبرو بودند، گفت: دولت سیزدهم حل مسائل اجتماعی را باید اولویت کار خود قرار دهد.

وزیر میراث فرهنگی در انتخاب معاونان کارآمد دقت کند

راه ترقی- مدیر عامل مجمع هنرمندان صنایع دستی گفت: وزیر جدید میراث فرهنگی باید در انتخاب معاونان بخش‌های مرتبط با فعالان بخش خصوصی و تشکلهای غیردولتی دقت و مشاوره‌های لازم را کسب کند.

جهانگیری: دستگاه مربوطه از اتفاق اتوبوس حامل خبرنگاران شانه خالی نکند

راه ترقی- معاون اول رییس جمهوری ضمن ابراز تاسف از جان باختن دو خبرنگار ایرنا و ایسنا در اثر سانحه اتوبوس در استان‌آذربایجان غربی گفت: دستگاه مربوطه نباید از این اتفاق شانه خالی کند و همه کسانی که مسئول بودند باید پاسخگو باشند.

برنامه ایران برای ورود به حوزه اکتشافات عمیق معدنی

راه ترقی- دبیر انجمن سنگ آهن ایران با اشاره به برنامه‌های در دست اجرا برای انجام اکتشافات عمیق معدنی، گفت: اکنون متوسط عمق اکتشافات معدنی در کشور به ۲۰ متر می‌رسد، درحالی که متوسط جهانی این رقم ۱۵۰ متر و در کشورهای پیشرو تا بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ متر است.

اقدامات زیرساختی در مبارزه با قاچاق باید در دولت بعد ادامه یابد

راه ترقی- وزیر کشور با بیان اینکه با استفاده از سامانه جامع و یکپارچه می‌توانیم نقل و انتقال کالا ‌را از مبدا تا مقصد تحت نظر داشته باشیم، گفت: اقدامات زیرساختی باید در زمان باقی مانده این دولت و دولت بعدی تداوم یابد تا جلوی خسارت‌های مالی را در حوزه اقتصاد گرفته شود.

مراسم تحلیف «سید ابراهیم رئیسی» ۱۴ مرداد در مجلس برگزار می‌شود

راه ترقی- سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب روز پنجشنبه ۱۴ مرداد ماه با حضور مقامات خارجی و داخلی در محل مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.

گسترش شهرهای قرمز کرونا از جنوب به مرکز کشور

راه ترقی- سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از گسترش شهرهای قرمز کرونا از جنوب به مرکز کشور و نیز افزایش روند بستری در شهر تهران خبر داد.

ساير مطالب

بازدید وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک از اردوی تیم ملی شمشیربازی

تبرئه مدیر اسبق ورزشی از اتهامات اخلاقی مطروحه

علی‌نژاد: تکواندو از فدراسیون‌های موفق ورزش ایران است

اعزام بانوی المپیکی وزنه‌برداری به توکیو قطعی شد

برق شمشیر ایرانی بر سکوهای توکیو

سفیرانی که برای نخستین بار عازم المپیک می‌شوند

با تصمیم فدراسیون جهانی؛ اوزان رسمی بوکس افزایش یافت

تاریخ‌سازی در وزنه‌برداری زنان؛ جهانفکریان نخستین بانوی المپیکی

علی‌نژاد: ورزش، همیار وزارت بهداشت در دوران کرونا بود

19 بازیکن به اردوی تیم ملی والیبال ایران دعوت شدند

حریفان فوتبال ایران در راه جام جهانی مشخص شدند

مجمع سالیانه فدراسیون نجات غریق و غواصی برگزار شد

تعلیق و جریمه 10 هزار یورویی در انتظار فدراسیون‌های متخلف در دوپینگ

ناظم‌الشریعه: به فکر کمک به تیم ملی فوتسال باشید و لجبازی نکنید

حضور رکابزن المپیکی ایران در گرندپری ترکیه

ورود حلقه‌های المپیک به یوکوهامای ژاپن

برگزاری مجمع عمومی فدراسیون کونگ‌فو و هنرهای رزمی

کماندار المپیکی به ترکیه می‌رود

29 فرنگی‌کار به اردوی تیم ملی دعوت شدند

احتمال افزایش تعداد ورزشکاران ایرانی در پاراالمپیک وجود دارد

بهنام آرین قهرمان تایم تریل سال 1400 شد

برگزاری اولین همایش هم‌اندیشی سبک‌های دفاع شخصی فدراسیون جودو

با اعلام فدراسیون فوتبال؛ اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی باقی ماند

سفیر مجارستان در ایران:ورزش فرصت خوبی برای تعامل میان دو کشور است

اردوی‌های حساس کشتی در آستانه بازی‌های المپیک

تیم ملی ژیمناستیک هنری ایران راهی قطر شد

ملی‌پوش سابر: روی حرفم هستم، شمشیربازی در المپیک می‌درخشد

برگزاری لیگ برتر فوتسال به شیوه سنتی

تب و تاب کشتی در آستانه المپیک

لشکری: قهرمانی پاراتکواندو در لبنان روزهای طلایی توکیو را نوید می‌دهد

احتمال برگزاری متمرکز مرحله نهایی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا

سلطانی‌فر: امروز مردم برگ زرینی در تاریخ حمایت از نظام رقم می‌زنند

یزدانی با دومین طلای المپیک تاریخ‌ساز خواهد شد

دعوت خانواده بزرگ ورزش به مشارکت حداکثری در انتخابات

وزیر ورزش اعضای هیات رئیسه فدراسیون پزشکی ورزشی را منصوب کرد

اهدای پیراهن شماره 8 تیم ملی فوتبال به رئیسی

وزیر ورزش صعود تیم ملی بسکتبال را تبریک گفت

جامعه ورزش حضور میلیونی در انتخابات 28 خرداد خواهند داشت

قعرنشین لیگ ملت‌ها دهمین رقیب والیبال ایران

آغاز تشکیل مجدد پرونده سلامت برای ورزشکاران المپیکی

ایمیل دردساز به اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری/نام رشیدی هنوز وارد سایت UCI نشده است

حضور تیم ایران در مسابقات جهانی کوبودو کاراته

زمان آغاز اردوی تیم ملی کشتی فرنگی مشخص شد

لیست ورزشکاران پارالمپیکی ایران تایید شد

هیات‌وزیران با اصلاح اساسنامه کمیته‌ملی‌المپیک موافقت کرد

داورزنی: عصر جدیدی در والیبال ایران رقم خورده است

شمار ورزشکاران اعزامی به پارالمپیک مشخص شد

موافقت وزیر ورزش با بازسازی پیست‌های اتومبیلرانی و موتورسواری آزادی

نقش ورزش در پیشگیری از بیماری‌های بزرگسالی

اعزام تیم های ملی تکواندو به رقابتهای قهرمانی آسیا

المپیک توکیو؛ رقابت برای صید یک هزار و 58 مدال با چاشنی کرونا

آزادکاران المپیکی معرفی شدند

ناظم‌الشریعه: برای رویارویی با سختی‌های جام‌جهانی فوتسال آماده هستیم

شفیعی از تیم ملی والیبال کنار گذاشته شد

رئیس فراکسیون ورزش: امیدوارم روزی عدالت در رشته‌های ورزشی برقرار شود

ترکیب تیم ملی والیبال ایران برای بازی مقابل صربستان مشخص شد

احمدی: از ورود افراد ناسالم به ورزش زورخانه‌ای جلوگیری شود

پنج آزادکار ایران حریفان خود را در جام زیلکوفسکی لهستان شناختند

بازیکنان تیم ملی والیبال ایران برای رویارویی با آمریکا معرفی شدند بازیکنان تیم ملی والیبال ایران برای رویارویی با آمریکا معرفی شدند

ورزش زنان در ایستگاه 1400

حضور نماینده ایران در کلینیک داوری لهستان

2 بازیکن جدید به اردوی تیم ملی فوتبال فراخوانده شدند

پاسور تیم ملی والیبال ایران راهی ایتالیا شد

مهدوی: نبود داوران ایرانی تکواندو در المپیک به معنای ضعف آنان نیست

پرونده کشتی‌گیران المپیکی تا پایان خرداد بسته می‌شود

صالحی امیری: برای حضور با «عزت» ایران در المپیک هر کاری می کنیم

برنامه خصوصی‌سازی پرسپولیس و استقلال را آماده کرده‌ایم

تعیین تکلیف سهمیه های پارالمپیکی باقی مانده برای اعزام به توکیو

بحرین بدون لژیونر مقابل ایران

«ریسک» و «تدبیر» الکنو جواب داد/ تحول «دوست داشتنی» در تیم ملی

تیم ملی فوتبال زنان ایران عازم بلاروس شد

جام‌جهانی فوتسال؛ رویارویی با قهرمان جهان؛ گروه مرگ یا زندگی؟

ایران در رده ششم لیگ ملت‌های والیبال قرار گرفت

بازیکنان والیبال ایران برای بازی مقابل ایتالیا اعلام شدند

مطالبات ورزشکاران کسب سهمیه جدید یکجا پرداخت می‌شود