راه ترقی
بررسی اقدامات؛ ما چه کرده ایم؟
پنجشنبه 13 خرداد 1400 - 05:06:18
راه ترقی - ابتکار با یادآوری اینکه سهم زنان از مدیریت از پنج به 25 درصد رسیده، گفت: نامزدهای ریاست جمهوری دیگر نمی‌توانند بهانه بیاورندکه زن شایسته برای وزارت، استانداری و غیره نداریم.

ابتکار با یادآوری اینکه سهم زنان از مدیریت از پنج به 25 درصد رسیده، گفت: نامزدهای ریاست جمهوری دیگر نمی‌توانند بهانه بیاورندکه زن شایسته برای وزارت، استانداری و غیره نداریم. معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده روز سه شنبه در نشست با مشاوران وزرا و دستگاه‌های اجرایی کشور برای بررسی اجرای شاخص‌های عدالت جنسیتی و رصد و پایش تکالیف دستگاه های دولتی در خصوص وظایف مربوط به زنان و ماده 102 قانون برنامه ششم توسعه، با تاکید بر اینکه تلاش می کنیم تا پایان دولت تدبیر و امید، همه برنامه ها را با عزم جدی دنبال کنیم، خاطرنشان کرد: از زمانی که شاخص های عدالت جنسیتی در 31 استان ابلاغ و سند ارتقای وضعیت زنان در این استان ها تنظیم شده، این برنامه ها نتیجه محور دنبال پیاده شده است .
وی افزود: خوشبختانه همکاری ها فعالانه و تفاهمنامه های همکاری بسیاری با همه دستگاه ها امضا و به نتیجه رسیده و نتایج قابل قبولی داشته است .
معاون رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه اتکای صرف به ابزار اداری و دولتی چندان قابل پیشرفت نیست، تصریح کرد: اگر به همه مردم، سازمان ها، صندوق ها و تشکل های برخاسته از مردم اعتماد و اتکا کنیم، یقینا جواب های بهتری خواهیم گرفت. امیدوارم با همین رویکرد در جهت تحقق عدالت جنسیتی پیش برویم .
با اطلاع رسانی، جوسازی ها علیه دولت را خنثی کنیم
ابتکار یادآور شد: مکلف هستیم برای مردم کارهای خوبی که در دولت انجام شده را اطلاع رسانی کنیم اما متاسفانه سال ها است که برخلاف واقع اطلاع رسانی های نادرست، جوسازی ها و برنامه های تخریبی علیه دولت انجام می شود .
وی ادامه داد: برخی از این فعالیت ها حتی از طریق رسانه های رسمی انجام می شود که وظیفه داریم حقیقت و واقعیت ها و تلاش های بزرگی که علیرغم تحریم ها و شرایط کرونا و جنگ روانی اتفاق افتاده را از طریق جریان اطلاع رسانی آزاد به مردم بگوییم. مردم حق دارند مطلع شوند و برای همه فعالیت ها پیوست خبری انجام دهیم .
دولت بعدی بهانه ای برای انتصاب نکردن مدیران زن ندارد
معاون رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: یکی از کارهای بزرگ این دولت، انتصاب شایسته مدیران زن بوده و در این راستا در این دولت توانستیم سهم زنان از مدیریت را از پنج به 25 درصد برسانیم. این تحولات باید ادامه پیدا کند و این مطلب به همه نامزدهای ریاست جمهوری هم اعلام شده که دیگر نمی شود بهانه آورد که ما زن شایسته برای وزارت، استانداری و غیره نداریم .
ابتکار افزود: در همه سطوح زنان توانمند داریم که بسیار عالی عمل کرده اند و می توانند سمت وزیر، استاندار، معاون و غیره را با شایستگی طی کنند. زنانی که نشان دادند که از سلامت نفس و انگیزه های معنوی و انقلابی برخوردار هستند و در پیشبرد کارها بهتر از مردان عمل کرده اند .
معاون رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه امیدواریم نامزدها به این موضوع بیشتر توجه کنند، خاطرنشان کرد: امیدواریم در این روزهای باقیمانده، بتوانیم همچنان در پیشبرد برنامه ها و تنظیم تعاملات فیمابین موفق باشیم. ضمن اینکه در جهت خنثی سازی وارونه جلوه دادن عملکرد دولت، مستندسازی و اطلاع رسانی دقیق داشته باشیم .
ابتکار با بیان اینکه وارونه سازی حق کسانی نیست که زحمت کشیده اند، تصریح کرد: برخی حوادث در اختیار دولت نبوده و برخی هم واقعیت ها اجازه ندادند به اطلاع مردم برسد .
در ادامه این نشست، برخی از مشاورین دستگاه های اجرایی نیز به بیان دیدگاه و ارائه گزارش عملکرد دستگاه متبوع خود پرداختند.
منبع: ایرنا

http://www.RaheNou.ir/Fa/News/268345/بررسی-اقدامات؛-ما-چه-کرده-ایم؟
بستن   چاپ