راه ترقی
کلاهبرداری‌های رایج حوزه ارزهای دیجیتال
چهارشنبه 2 تير 1400 - 13:08:52
راه ترقی - شرق / رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا، کلاهبرداری‌های رایج در حوزه ارزهای دیجیتال را تشریح کرد.
سرهنگ علی‌محمد رجبی، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا به موضوع کلاهبرداری‌های رایج در حوزه ارزهای دیجیتال پرداخت و اظهار کرد: بدون اغراق اکثر سایت‌های کلود ماینینگ در واقع پانزی و کلاهبرداری هستند و هیچ استخراج واقعی در آنها انجام نمی‌شود، بنابراین همیشه به خاطر داشته باشید در صورت مواجهه با ایده‌های رؤیایی و ادعاهای غیرمنطقی در حوزه ارزهای دیجیتال به کلاهبرداری‌بودن آن شک کنید.
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا تصریح کرد: در روش پانزی، هرمی و شبکه‌ای شما مأمور فروش یک محصول بی‌ارزش بوده و سود شما از‌طریق سرمایه‌گذاران جدید پرداخت می‌شود تا اینکه در نهایت به دلیل نبودن سرمایه‌گذار جدید طرح از هم می‌پاشد.
سرهنگ رجبی ادامه داد: در روش صرافی و کیف پول‌های جعلی نیز صرافی بعد از چند ماه فعالیت به طور ناگهانی با تمام سرمایه‌ها ناپدید می‌شود؛ بنابراین در هر نرم‌افزار یا وب‌سایت سرمایه‌گذاری، ارزهای دیجیتال خود را واریز نکنید.
او گفت: در فروش توکن‌ها هدف و کاربردی جز خالی‌کردن جیب افراد ندارند؛ پس فراموش نکنید همه ارزهای دیجیتال نمی‌توانند به موفقیت برسند.
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا به وب‌سایت‌های جعلی و شبیه‌سازی‌شده اشاره و خاطرنشان کرد: صفحات جعلی ظاهری مشابه سایت‌های اصلی دارند اما در حقیقت دامی برای رسیدن به اطلاعات شخصی کاربران هستند.

http://www.RaheNou.ir/Fa/News/273699/کلاهبرداری‌های-رایج-حوزه-ارزهای-دیجیتال
بستن   چاپ