راه ترقی
تماشای قصه شگل گیری «ستاد نانو» در «ما ایرانی ها»
پنجشنبه 31 تير 1400 - 15:00:58
راه ترقی - مهر /تازه ترین برنامه «ما ایرانی» شبکه پنج سیما تلاش و فعالیت های متخصصان ایرانی را در زمینه فناوری نانو و صنعتی کردن آن را برای مخاطبان روایت می کند. برنامه «ما ایرانی» پنج شنبه 31 تیرماه ساعت22، تلاش و فعالیت های متخصصان ایرانی را در زمینه فناوری نانو و صنعتی کردن آن را برای مخاطبان روایت می کند.
عماد احمد وند ریس کارگروه ترویج و فرهنگ سازی شتاد نانو از نحوه شکل گیری ستاد نانو و ماجرای نامه ای می گوید که باعث شکل گیری این ستاد در سال 1382 شد.
وی که مهمان برنامه ما ایرانی های شبکه پنج سیما با اجرای محمود رضا قدیریان است از شباهت فضاهای خیلی بزرگ و سیارات و کهکشانها به ذرات ریز و اتم ها و مولوکول ها گفت و تاکید کرد: تصور این مقیاس ها خیلی سخت است البته شاید بتوانیم آنها را تعریف کنیم اما تصور فیزیکی آنها برای انسان دشوار است و این همان چیزی است که این فضای ریز ذره ها را جذابتر کرده است.
احمدوند در این قسمت از برنامه ما ایرانی ها اظهار کرد: بیش از 700 محصول ثبت شده در کشور وجود دارد که متاثر از صنعت نانو است.
وی در ارتباط با پیشرفت چمشگیر ایران در طی این سالها و همچنین رسیدن از رتبه 57 دنیا به رتبه 4 دنیا در سال 2017 خبر داد: صنعت نانو در همه صنایع استفاده می شود و در صنایع دارویی، پتروشیمی، نساجی، کشاورزی وپلیمر، رنگ، چوب کاربرد دارد، که باعث تولید و خودکفایی محصولات بسیاری در این حوزه ها برای کشور شده است.
«ما ایرانی ها» عنوان برنامه ای است که پنجشنبه شبها ساعت 22 به تهیه کنندگی قاسم اورنگی و با اجرای محمود رضا قدیریان از شبکه پنج سیما پخش می شود

http://www.RaheNou.ir/Fa/News/284126/تماشای-قصه-شگل-گیری-«ستاد-نانو»-در-«ما-ایرانی-ها»
بستن   چاپ