راه ترقی

آخرين مطالب

شهرداری تهران

فاجعه تروریستی در کابل محکوم است

راه ترقی - رییس شورای اسلامی شهر تهران ضمن محکوم کردن حوادث تروریستی کابل افغانستان گفت: این حادثه یا بهتر بگوییم فاجعه تروریستی را به برادران و خواهران افغان و نیز مردم تهران و ایران تسلیت می گوییم و امیدواریم دیگر شاهد چنین حوادثی در بین مسلمانان نباشیم.

خیابان فاطمی دو طرفه می شود

راه ترقی - شهر: طرح دوطرفه شدن خیابان فاطمی به منظور کاهش حجم عبوری خیابان باقر خان در منطقه ۶ اجرا خواهد شد.

پروژه های کوچک مقیاس و تقویت هویت محله ای

راه ترقی - شهر: اجرای پروژه‌های بزرگ در دوره پنجم مدیریت شهری در دستور کار نبود و پروژه‌های کوچک ‌مقیاس برای رفع گره‌های بزرگ از سوی کارشناسان علمی و محلی طراحی و به مدیران فعلی پیشنهاد شد. پروژه هایی که اجرای آنها با کمترین هزینه، تأثیرهای بزرگی در شهر خواهند داشت و ۲ هزار میلیارد تومان بودجه در سال ۹۹ به آن اختصاص داده شده است.

افزایش دو برابری جمع آوری زباله در شهر در ایام کرونا

راه ترقی - شهر: در دوران کرونا در تهران، میزان زباله های شهری از ۲۵۰۰ تن به ۷۰۰۰ تن در روز رسیده است و زباله های بیمارستانی نیز از ۶۰ تن به ۱۰۰ تن رسیده است و سازمان پسماند تعداد دفعات جمع آوری زباله را به دو مرتبه در روز افزایش داده است.

افزایش سهم درآمدهای پایدار از ۱۱ درصد در سال ۸۶ به ۳۰ درصد در سال ۹۹

راه ترقی - شهر: بررسی‌ها نشان می‌دهد سهم درآمدهای پایدار در کل درآمدهای شهرداری تهران در سال ۱۳۸۶ فقط ۱۱ درصد و در سال ۱۳۹۰، ۱۸ درصد بود اما؛ در سال ۱۳۹۹ سهم درآمدهای پایدار به ۳۰ درصد رسید است.

نشست خبری شهردار تهران

راه ترقی - نشست خبری دکتر پیروز حناچی شهردار تهران با اصحاب رسانه دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ با موضوع مسائل فنی و عمرانی و شهرسازی و معماری شهرتهران با همراهی دکتر صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی و دکتر گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در سالن ایران زمین برگزار شد.

اجرای بهسازی خیابان شهید عاصی تهرانی

راه ترقی - در راستای اجرای پروژه های توسعه محلی، بهسازی خیابان شهید عاصی تهرانی در محله شهید آوینی در محدوده ناحیه ۵ منطقه ۲۰ در حال انجام است.

اختتامیه مراسم ضیافت نور با شهدا در منطقه ۱۶

راه ترقی - اختتامیه مراسم ضیافت نور با شهدا، با تلاوت قاریان ممتاز بین المللی استاد سعید پرویزی و استاد هادی موحد امین در بوستان بهمن، حرم شهدای گمنام برگزار شد.

خانه موزه دکتر شریعتی

راه ترقی - خانه علی شریعتی در سال‌ ۱۳۷۶ توسط شهرداری از خانواده او به منظور بهره‌برداری با عنوان «خانه‌موزه» خریداری شد و در اسفندماه سال ۱۳۸۵ تحت عنوان خانه‌موزه دکتر شریعتی افتتاح شد. این خانه، از جمله بناهای احداث شده در حد فاصل سال‌های ۱۳۳۵ تا ۱۳۴۰ است که صرفا به لحاظ شخصیت علمی، اجتماعی و ملی او که مدتی در آن ساکن بوده در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده و فاقد ارزش معماری یا تزئینات و طراحی ویژه است. در این خانه‌موزه، نهایت کوشش شده تا اتاق کار شخصی علی شریعتی عینا بازسازی شود. از جمله آثاری که در این بنا نگهداری می‌شود می‎‌توان به اسناد و مدارکی از دوران تحصیل، مکاتبات محرمانه ساواک درباره فعالیت‌های او و نیز بازنشستگی اجباری وی با سمت معلم اشاره کرد. در کتابخانه موزه، آثار او و نیز کتاب‌هایی که درباره او نوشته شده فراهم آمده است.

موزه علوم زمین‎

راه ترقی - موزه علوم زمین موزه ای تخصصی است که به طورخاص نمونه هایی از سنگ، کانی،سنگواره (فسیل) و اشیا معدنکاری قدیمی بدست آمده از نقاط داخل و خارج کشور را درخود جای داده است. در این موزه حدود ۴۰۰ نمونه سنگ و ۲۰۰۰ نمونه کانی و بیش از ۱۲۰۰ نمونه سنگواره و ۶۵ نمونه ابزار معدنکاری قدیمی مکشوفه از معادن ایران و اشیای باستان شناسی نگهداری می شود.

موزه آستان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)

راه ترقی - آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در بهمن ماه سال ۱۳۷۳ شمسی به همّت تولیت آستان مقدس حضرت آیت الله محمدی ری شهری با توجه به اهمیّت تاریخی ری، جهت عرضه آثار اختصاص یافت که پذیرای انبوه کثیری از زائران علاقمند شد.

تلاش برای تغییر مسیر ۳۰ ساله مدیریت شهری در تهران

راه ترقی - شهر: شهردار تهران گفت: اقدامات اجرایی و زیادی در طول مدت مسئولیت بنده انجام گرفت اما در طول ۳۰ ماه تلاش کردیم تا مسیر ۳۰ ساله ای که در مدیریت شهری به آن انتقاد داشتیم را تغییر دهیم.

چیتگر؛ مامنی در مسیر کوچ

راه ترقی - تهران، کلان شهری در اقلیم نیمه خشک، چند صباحی است که میزبان پرندگان مهاجری است که دریاچه چیتگر را مأمنی برای استراحت کوتاه خود در مسیر کوچ دیده‌اند.

تهران قدیم؛ بام‌هایی که دیگر نیست

راه ترقی - روزگاری تهران آب و هوای سرد و ییلاقی داشت و از بارندگی‌های بیشتری نسبت به امروز برخوردار بود ، همچنین در فرهنگ و معماری سنتی یک قرن پیش، خانه ها شکل و شمایل کاهگلی و سقف های متفاوتی داشتند, از این رو در تهران قدیم از شمال تا جنوب خانه‌ها و عمارت‌ها از سقف‌های شیروانی با ورقه‌های حلبی استفاده می کردند اما رفته رفته اقلیم پایتخت تغییر کرد و آب و هوای خشک این شهر را فرا گرفت.با کم شدن بارش ها و تغییر فرهنگ معماری سقف های شیروانی جای خود را به سقف های امروزی دادند.

بزرگراه شهید نجفی رستگار پس از ۱۲ سال!

راه ترقی - شهر: بزرگراه شهید نجفی رستگار، بزرگراهی قدیمی به قدمت ۱۲ سال که در سه دوره مختلف مدیریت شهری دست به دست شد تا درنهایت فاز نخست آن در سال ۱۳۹۸ به بهره برداری برسد. در حال حاضر فاز نخست و دوم این پروژه تکمیل شده و دو فاز دیگر (سوم و چهار) باقی مانده است.

شناسایی و ثبت ٢١٠ گونه پرنده در شهر تهران

راه ترقی - مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به مطالعات انجام شده توسط پژوهشگران و پایش میدانی پرنده نگرها از شناسایی و ثبت بیش از ٢١٠ گونه پرنده در شهر تهران خبر داد.

امیدواریم زمینه مشارکت با تایید صلاحیت دیدگاه های مختلف در انتخابات شوراها فراهم شود

راه ترقی - رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: امیدواریم مسئولان فضای مشارکت را با تایید صلاحیت دیدگاه های متنوع و متکثر در انتخابات شوراها فراهم کنند، به خصوص در مورد شورای شهر تهران که پشتوانه مردمی زیادی در انتخابات گذشته داشته تا بتواند با رای بی سابقه و بالایی که موجود بود باعث حضور حداکثری مردم در انتخابات شوراها شود.

افزایش تماس ها و درخواست های شهروندان در سامانه ۱۳۷

راه ترقی - شهر: تماس‌های شهروندان با سامانه ۱۳۷ در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ در همه مناطق به جز منطقه ۱۱ با افزایش مواجه بود و زمان پاسخگویی به پیامها در سال ۹۸ حدود ۸ ساعت سریع تر از سال ۹۷ بوده است.

خط ۱۰ طولانی‌ترین خط مترو پایتخت

راه ترقی - شهر: هفت ماه پس از تصویب طرح جامع حمل و نقل ریلی شهر تهران، کلنگ ساخت خط ۱۰ مترو تهران بر زمین زده شد. این خط به طول ۴۳ کیلومتر و ۳۴ ایستگاه جزو طولانی‌ترین خطوط مترو تهران بشمار می‌رود.

مشاوره های رایگان گیاهپزشکی در منطقه ۱۷

راه ترقی - خدمت رسانی به شهروندان با ارائه مشاوره های گیاهپزشکی با رویکرد تخصصی اداره فضای سبز شهرداری منطقه ۱۷ برگزار می شود.

بهسازی کانال قدیمی خیابان شهید خضرایی

راه ترقی - معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۴ از ساماندهی شبکه جمع آوری آب های سطحی محور شهید خضرایی و کوچه های اطراف واقع در محله دلگشا ناحیه یک خبر داد.

عامل تخریب باغ‌های تهران

راه ترقی - به گفته فراهانی، عضو شورای شهر تهران، طبق آخرین شمارش انجام شده، بیش از نیمی از باغ‌های پایتخت، از ۷۰ سال پیش تا حال، که عمدتا در مناطق ۱، ۲، ۳، ۵ و ۲۲ بوده‌اند، از بین رفته است.با مصوبه برج‌باغ‌ها، تنها در منطقه ۱ تهران، طی ۱۰ سال، بیش از ۵۶ هکتار باغ تخریب و به برج تبدیل شده است.

پیشرفت فیزیکی ۳۶ درصدی عملیات نهرسازی محله سلیمانی

راه ترقی - معاون فنی و عمرانی منطقه ۱۰ با اشاره به اجرای عملیات ویژه نهرسازی در محله سلیمانی از پیشرفت فیزیکی ۳۶درصدی جمع آوری انهار فرسوده و نهرسازی جدید طی ده روز گذشته خبر داد.

سرعت بخشی به پروژه های عمرانی اولویت است

راه ترقی - شهردار منطقه ۱۶ در بازدید از بازگشایی مغازه ها و اماکن تجاری و شروع به کار کسبه، از پروژه های پیاده رو سازی معابر، نخستین آکادمی استعدادیابی ورزشی و آموزشی مشارکتی خیرین، مجموعه ورزشی شهید شاطری، فاز دوم گشتگاه صابونیان بازدید کرد.

هجدهمین پایگاه اورژانس منطقه ۴ تهران به بهره برداری رسید

راه ترقی - رییس ستاد مدیریت مدیریت بحران شهرداری منطقه ۴ تهران از افتتاح هجدهیمن مرکز اورژانس در محله علم و صنعت خبر داد و گفت: هجدهمین مرکز اورژانس منطقه ۴ در پایگاه مدیریت بحران شهید آبشناسان افتتاح شد.

اجرای دومین مانور موتور سوار خوب در منطقه ۷

راه ترقی - کارناوال آموزشی، ترویجی «موتورسوار خوب» با همکاری معاونت امور اجتماعی فرهنگی وپلیس راهور برای دومین بار درتاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه درمحدوده میدان سپاه اجرا خواهد شد.

کلید فرهاد قفل زن دوباره نصب شد

راه ترقی - با مشارکت شهرداری منطقه ۱۱ و سازمان زیباسازی شهر تهران مرمت کلید مجسمه «فرهاد قفل زن» انجام و به پیکر مجسمه در فضای باز تئاتر شهر نصب شد.

کرونا بیش از هر چیز، دولت‌های محلی را به چالش کشید

راه ترقی - معاون امور بین‌الملل مرکز ارتباطات شهرداری تهران به نمایندگی از شهرداری تهران در مراسم افتتاحیه نشست هیئت اجرایی UCLG MEWA شرکت کرد و گفت: شرایط چند سال اخیر و به‌ویژه همه‌گیری گسترده ویروس کووید۱۹ بیش از پیش نشانگر نقش مهم و انکارناپذیر سازمان‌های بین‌المللی در ایجاد وحدت و اتحاد جهانی بوده است.

تخصیص بودجه ۴۳۸۰ میلیارد تومانی مدیریت شهری پنجم به مترو

راه ترقی - نگاهی به برنامه اجرایی شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) در سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که با افتتاح قریب‌الوقوع ۶ ایستگاه دیگر تا پایان شهریور ماه امسال، شمار ایستگاه‌های بهره‌برداری شده در ۴ سال اخیر به ۳۲ ایستگاه خواهد رسید؛ یعنی افتتاح میانگین ۸ ایستگاه در هر سال.

برگزاری سومین وبینار ظرفیت گردشگری محله کن

راه ترقی - سومین وبینار تخصصی طبیعت گردی و ظرفیت های گردشگری محله کن دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه از سوی ستاد گردشگری شهرداری تهران با همکاری شهرداری منطقه ۵ به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

ظرفیت بهشت زهرا ۳ سال دیگر تمام می شود

راه ترقی - شهر: ظرفیت بهشت زهرای تهران در حال تکمیل است و تا ۳ سال دیگر ظرفیت جدیدی برای تدفین در این آرامستان وجود نخواهد داشت مدیریت شهری به زودی آرامستان های جدید تهران را معرفی خواهد کرد.

آزادسازی قدیمی ترین معارض ملکی در گذر شهیدان بهرامی

راه ترقی - قدیمی ترین معارض ملکی واقع در مسیر تبدیل خیابان شهیدان بهرامی به گذری ۳۵ متری با حضور مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر در منطقه ۱۸ آزادسازی شد.

جولان کرونا در مناطق و محلات تهران

راه ترقی - شهر: وقتی در خیابان قدم می زنیم تصور وقوع چه خطرات و چه تهدیداتی را داریم؟ این تصورات را کنار بگذارید و بدانید که در حال حاضر بزرگترین تهدید در خیابان ها و معابر شهری تهران همان است که ما آن را نمی بینیم و اتفاقا تهدیدش ممکن است به قیمت جانمان تمام شود. این تهدید همان کرونا است.

واگذاری «گود میلاد» به بانک شهر، شهرفروشی نیست

راه ترقی - شهر: به گفته مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران پروژه گود میلاد با ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی از سوی کمیسیون ماده پنج ابلاغ شده به بانک شهر واگذار می‌شود.

اختصاص ۲۶ پایگاه مدیریت بحران برای واکسیناسیون کرونا و تست «کو برکت»

راه ترقی - رضا کرمی محمدی گفت: با انعقاد تفاهم نامه ای مجموعا ۲۶ پایگاه مدیریت بحران برای اجرای طرح واکسیناسیون افراد عیله ویروس کرونا و اجرای مرحله سوم تست «واکسن کو برکت» بر روی ۱۰ هزار نفر از شهروندان داوطلب اختصاص یافت.

اختصاص ۲۶ پایگاه مدیریت بحران اجرای طرح واکسیناسیون کرونا و تست «کو برکت»

راه ترقی - رضا کرمی محمدی گفت: با انعقاد تفاهم نامه ای مجموعا ۲۶ پایگاه مدیریت بحران برای اجرای طرح واکسیناسیون افراد عیله ویروس کرونا و اجرای مرحله سوم تست «واکسن کو برکت» بر روی ۱۰ هزار نفر از شهروندان داوطلب اختصاص یافت.

راه اندازی مرکز واکسیناسیون در خودرو

راه ترقی - شهردار و رییس ستاد مدیریت بحران منطقه۱۳ از راه اندازی مرکز واکسیناسیون در خودرو (car vaccination)برای تزریق واکسن مطابق برنامه زمانبندی سنی از سوی وزارت بهداشت و درمان و ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد و گفت : این طرح برای اولین بار در شهر تهران در بوستان جنگلی سرخه حصار به صورت رایگان به اجرا در می آید.

ساير مطالب

هشدار رئیسی به بانک‎های تملک‎‌کننده کارخانه‎ها و کارگاه‎ها

خطیب‌زاده: خبر تبادل زندانی‌ها میان ایران و آمریکا تأیید نمی‌شود

اصلاح آیین‌نامه استخدامی دهیاری‌های کشور روی میز دولت

ظریف در صدر پیشنهادهای اصلاح‌طلبان برای داوطلبی رییس‌جمهوری

روحانی: تهیه و تامین واکسن اولویت اصلی برنامه‌های دولت است

"سیل رد صلاحیت‌ها" و سکوت معنا دار نگران کننده است

جهانگیری مصوبه اصلاحی جایگزینی شناورهای‌ دریایی‌ سنتی را ابلاغ کرد

تلاش دستگاه‌ها معطوف به افزایش رفاه و آسایش اجتماعی در محلات است

دولت و توفان زیاده خواهی‌های خارجی و دوگانه‌سازی‌های داخلی

برگزاری جلسه روسای هیأت‌های ایران و روسیه در آستانه نشست کمیسیون برجام

جهانگیری اصلاحیه آیین‌نامه‌ برنامه ملی بازآفرینی‌ شهری‌ را ابلاغ کرد

درخواست 171 نماینده از شورای نگهبان برای ابلاغ قانون انتخابات

روحانی: 39 درصد مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند

دوقطبی ظریف و شهید سلیمانی افتادن در تله دشمن است

رهامی: مرا به‌عنوان یکی از داوطلبان جبهه اصلاحات معرفی نکنید

وزارت خارجه عربستان: خواهان داشتن رابطه‌ای خوب و ممتاز با ایران هستیم

آمریکا:پیشرفت‌هایی در مذاکرات وین حاصل شده است/ تحریم‌های مغایر با برجام را لغو می‌کنیم

دور سوم مذاکرات وین و ماموریت کارگروه جدید

دیپلماسی فعال ایران و توسعه روابط با حوزه خلیج فارس

فلاحت پیشه: برخی دنبال دو قطبی ظریف-رییسی هستند

همگی برای آینده روشن منطقه در حرکت هستیم

علوی‌تبار:هاشمی امکان داد بحث توسعه سیاسی حتی با نگاه انتقادی پیش برود

وزیر امور خارجه به کویت سفر کرد

روحانی: اجازه ندهیم ضدانقلاب ذهن مردم را مشوش کند

بیش از 86 درصد از داوطلبان انتخابات شوراها در تهران تایید صلاحیت شدند

بهره‌برداری از طرح‌های صنعت آب با دستور رییس جمهوری آغاز شد

واعظی: گام‌های بسیار خوبی در نشست وین برداشته شده است

گفت‌وگوهای ایران و 1+4 در وین ادامه دارد

تخت‌روانچی:تحریم‌ها مانع مقابله با بحران سلامت است

واعظی: تحریم و کرونا هر دو رو به اضمحلال است

ظریف وارد مسقط شد

موافقت دولت با مصوبه جایگزینی شناورهای سنتی تجاری با ظرفیت کمتر از 500

روحانی: پخش نوار صوتی برای اختلاف افکنی در داخل است

خون حاج قاسم غربگرایان در کشور را رسوا و ریشه آنها را خواهد کَند

واکنش وزیر خارجه آمریکا نسبت به انتقال اطلاعات توسط کری به ظریف

ظریف عراق را به مقصد عمان ترک کرد

عراقچی: چین و روسیه تقریبا در همه موارد با ما همراهند

فرصت سخنان ظریف

برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام ساعت 17:30 به وقت تهران

دستور رییس جمهور به وزارت اطلاعات برای شناسایی عوامل انتشار فایل صوتی

تصمیمات مهم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در مورد تقویت بازار سرمایه

جان کری به مصاحبه اخیر ظریف واکنش نشان داد

ظریف با رهبر جریان حکمت ملی عراق دیدار کرد

ظریف: از نقش محوری عراق در منطقه استقبال می‌کنیم

ظریف: نگران تاریخ نباشید/ نگران خدا و مردم باشید

تابش: استفاده انتخاباتی از صوت تقطیع شده ظریف پیامد مثبتی ندارد

رییس جمهوری فرارسیدن روز ملی آفریقای جنوبی را تبریک گفت

ضرورت تامل پس از سونامی تخریب ظریف

توضیحات سخنگوی وزارت خارجه در باره گفت وگوی فاش شده ظریف

هیأت مذاکره‌کننده ایرانی به ریاست عراقچی راهی وین شد

شهید سلیمانی و المهندس نماد مقاومت دو ملت ایران و عراق هستند

هشیار باشیم!

جهانگیری منشور اخلاقی و اداری کارگزاران نظام را ابلاغ کرد

ظریف وارد بغداد شد

زمان‌بندی انتخاب داوطلب واحد اصلاح‌طلبان برای ریاست‌جمهوری مشخص شد

روحانی سالروز استقلال تانزانیا را تبریک گفت

حضور رئیس قوه قضاییه در مراسم یادبود سردار حجازی

کدخدایی: مشارکت در انتخابات احساس مسوولیت به آینده ایران است

جهانگیری ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1400 کل کشور را ابلاغ کرد

گلایه از عدم برگزاری نشست شورای هماهنگی سران قوا با موضوع بورس

روحانی: حمایت همه‌جانبه از بازار سرمایه سیاست اصولی و همیشگی دولت است

آخرین آرایش انتخاباتی اصولگرایان/ انتخابات 1400 اصولگرایان چهارضلعی شد

ظریف انفجار بیمارستان و جان باختن شماری از بیماران عراقی را تسلیت گفت

حضور لاریجانی به اجماع و خواست عمومی بستگی دارد

100 نماینده خواستار توضیحات قالیباف درباره تغییرات در جداول بودجه شدند

تردد مسافر و کالا به کشور هندوستان تا اطلاع ثانوی ممنوع است

عراقچی فردا به کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌رود

ظریف به عراق و قطر سفر می‌کند

روحانی: حاشیه‌سازی را برای اداره کشور کنار بگذاریم

تکذیب حمایت رئیس‌جمهور از کاندیدایی خاص/ نامزدی 4 داوطلب خودخوانده اصولگرا

روحانی چه گفت و منتقدان چه ساختند؟

سپاه از زمان تأسیس قوی‌ترین پشتیبان مردم بوده است

وزارت خارجه سخنان رستم قاسمی در مورد کمک به یمن را خلاف واقع عنوان کرد

شروط محسن هاشمی برای حضور احتمالی در انتخابات ریاست‌جمهوری

روزنامه صهیونیستی اقدامات ضد ایرانی نتانیاهو را بازی با آتش دانست

ابراز امیدواری معاون حقوقی وزارت خارجه برای لغو تحریم‌های آمریکا

انتخابات، برجام و واکسیناسیون؛ محور گفت‌وگوهای فعالان سیاسی با روحانی

آبیاری تحت فشار به بیش از 2 برابر کل تاریخ ایران رسید

همسویی مواضع تهران-اسلام‌آباد درباره صلح افغانستان مثال‌زدنی است

پایان بازی یا ترس از آغاز بازی؟