راه ترقی

آخرين مطالب

شهرداری تهران

کتابهایی برای ثبت و ماندگاری ادبیات جدید مدیریت شهری

راه ترقی - شهر: مرکز ارتباطات شهرداری تهران جهت ماندگاری و پیگیری ادبیات ارائه شده در این دوره از مدیریت شهری و بررسی تهران از زوایا و نگاه های مختلف اقدام به انتشار ۲۰ کتاب و گزارش نموده است.

برپایی غرفه گفتمان غدیر در منطقه ۲

راه ترقی - سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه دو ازبرنامه ریزی و اجرای ویژه برنامه های فرهنگی به مناسبت عید سعید غدیرخم در محلات منطقه ۲ بارعایت پروتکل های بهداشتی ستادکرونا خبرداد.

نگاه مدیریت شهری به فرهنگ زیرساختی است

راه ترقی - سید محمد فیاض گفت : نگاه مدیریت شهری به فرهنگ، غیر دستوری و زیرساختی است و همواره تلاش داشته ایم تا با ایجاد زیر ساخت های لازم، فرهنگ عمومی و فردی را در شهر تهران ارتقاء دهیم و قطعا با توسعه زیر ساخت های شهری، "ارتقای فرهنگی" محقق می شود.

تعریض ۴۵۰۰ متر مربع از معابر شمال شرق تهران

راه ترقی - معاون فنی وعمرانی شهرداری منطقه ۴ تهران از تعریض معابر و کاهش بار ترافیکی محلات و بزرگراه ها خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون حدود یک کیلومتر از معابر این منطقه تعریض شد.

در دیدار مدیران رسانه ها با شهردار تهران چه گذشت؟

راه ترقی - شهر: جمعی از مدیران رسانه‌ها در دیدار با شهردار تهران بر لزوم ادامه سیاست‌های این دوره از مدیریت شهری در دوره بعد تاکید و اقدامات شهرداری تهران را با توجه به تحریم‌ها و کرونا قابل تمجید عنوان کردند.

مرحله اصلی واکسیناسیون کارکنان شرکت بهره برداری مترو آغاز شد

راه ترقی - رییس ستاد مقابله و پیشگیری بیماری کرونا و مدیر اجرایی پروژه واکسیناسیون شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از آغاز مرحله اصلی واکسیناسیون کارکنان شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از امروز سه شنبه پنجم مردادماه ۱۴۰۰ خبر داد.

پایبندی به طرح تفصیلی و طرح جامع

راه ترقی - پیروز حناچی در جلسه هم اندیشی مدیران رسانه ها پایبندی به طرح تفصیلی و طرح جامع به عنوان میثاق عمومی شهر را از عملکرد های این دوره دانست.

افزایش ترافیک پایتخت در پنجم مرداد

راه ترقی - شهر: طبق آمار مرکز کنترل ترافیک شهر تهران، وضعیت ترافیکی روز گذشته - ۵ مرداد ۱۴۰۰ - نسبت به دوشنبه - ۴ مرداد ۱۴۰۰ - روند افزایشی داشته است. اما این آمار نسبت به دوشنبه هفته گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

افزایش سرانه ۱۰۵۰ متر مربعی سرانه فضای سبز منطقه ۵

راه ترقی - محمود کلهری شهردار منطقه ۵ از مراحل پایانی پروژه بوستان باغ ایرانی واقع در خیابان الهی خبر داد و گفت: بوستان باغ ایرانی که تلفیقی از بافت سنتی ایرانی و فضای شهری کنونی است از پروژه های توسعه محلی منطقه ۵ است که به افزایش سرانه فضای سبز منطقه کمک می کند.

غدیر؛ تجلی اراده خداوند و نقطه عطفی در تاریخ

راه ترقی - شهردار منطقه ۱۶ در یادداشتی نوشت: غدیر تجلی اراده خداوند و نقطه عطفی در تاریخ بشریت است. غدیر یک مکان محدود نیست، بلکه بی‌منتها، جاودانه و زنجیره تداوم ایمان، وجدان پاک هستی و نبض حیات حقیقت است.

پخش ۶۳۰۰ تن بتن غلتکی در بزرگراهای تهران

راه ترقی - بخش اعظم تولیدات کارخانه شماره ۴ بتن غلتکی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران طی سال جاری، صرف روسازی پروژه احداث بزرگراه شهید بروجردی شده است.

افزایش خطر بیماری با سیل مهاجرت و حاشیه نشینی در تهران

راه ترقی - شهر: طی ۵ سال اخیر به دلیل فقر، محرومیت، خشکسالی و سایر مشکلات، مهاجرت ها از دیگر استانها به تهران شدت گرفته است و تهران به یک کلانشهر و استان مهاجرپذیر از کل نقشه جغرافیایی کشور بدل شده و به عنوان حوزه نفوذ از نظر پرداختن به امور اداری و سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی محسوب می شود که این رشد آمار حاشیه نشینی و بد مسکنی می‌تواند خطر بیشتری را متوجه تهران کند.

واکسیناسیون ۶۰۰۰ راننده اتوبوسرانی به تدریج انجام می‌شود

راه ترقی - شهر: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ضمن اعلام اینکه می‌بایست حدود ۶ هزار راننده اتوبوسرانی واکسیناسیون شوند، گفت: امکان خروج تمامی رانندگان اتوبوس در یک روز از خطوط وجود ندارد و به تدریج این اقدام انجام خواهد شد.

شهرک ۲۲بهمن، مقصد رکاب زنی امروز شهردار منطقه۲۱

راه ترقی - امروز و همزمان با پنجمین روز از مرداد ماه، رضا رجب زاده شهردار منطقه۲۱ با همراهی جمعی از معاونین و مدیران ارشد شهری این منطقه با دوچرخه از سطح محله ۲۲بهمن واقع در ناحیه سه منطقه۲۱ بازدید کرد.

زیرگذر گلوبندک کیفیت پیاده راه پانزده خرداد را ارتقاء می دهد

راه ترقی - شهر: شهردار تهران در مراسم افتتاح دسترسی شرقی زیرگذر چهارراه گلوبندک گفت: این پروژه بر ارتقاء کیفیت پیاده راه پانزده خرداد کمک می کند و دسترسی این منطقه را بالا خواهد برد.

بازدید معاون هماهنگی امور مناطق از پروژه های منطقه ٢٠

راه ترقی - در بازدید و بررسی معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران و هیئت همراه از پروژه های منطقه ۲۰، وضعیت این منطقه در ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۹ بسیار مطلوب عنوان شد و این منطقه در بین ۳ منطقه برتر شهر تهران قرار دارد.

اجرای ویژه برنامه های غدیر در منطقه ۱۳

راه ترقی - به مناسبت گرامیداشت دهه ولایت و در آستانه عید غدیر خم، شهرداری منطقه۱۳ با تدارک ویژه برنامه های متفاوت و فضاسازی شهر به استقبال این عید بزرگ رفت.

۱۲۰ میدان اصلی شهر برای محرم سیاه پوش می شوند

راه ترقی - شهر: معاون خدمات شهری شهرداری تهران درباره اقدامات و برنامه های محرم گفت: سیاه پوش کردن ۱۲۰ میدان اصلی شهر در مناطق مختلف، هماهنگی با دو هزار مسجد و فراهم کردن زیرساخت های لازم برای فعالیت ۱۲ هیات بزرگ در سطح شهر از جمله اقدامات انجام شده برای فعالیت های مذهبی ماه های محرم و صفر است.

بررسی و شناسایی ظرفیت های توسعه منطقه ۳

راه ترقی - معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی شهرداری منطقه ۳ تهران از بررسی و شناسایی ظرفیت های توسعه در محلات ۱۲ گانه این منطقه خبر داد.

آغاز واکسیناسیون رانندگان اتوبوسرانی پایتخت؛ از چهارشنبه

راه ترقی - مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از آغاز واکسیناسیون رانندگان ناوگان اتوبوسرانی پایتخت خبر داد و گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده از جانب مدیریت شهری و مساعدت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران فرآیند واکسیناسیون رانندگان هر دو بخش عمومی و خصوصی شرکت واحد از چهارشنبه-٦ مرداد- آغاز می‌شود.

تلاش برای سیاه پوش شدن شهر در ماه محرم و صفر

راه ترقی - شهردار تهران گفت: به جای سیاه پوش کردن فضاهای داخلی باید فضاهای بیرونی سیاه پوش شده و شهر برای استقبال از ماه های محرم و صفر آماده شود.

آسفالت و هدایت آبهای سطحی از اولویت های منطقه ۱۶

راه ترقی - در راستای روکش آسفالت همه معابر و شوارع که به صورت فاز به فاز در سطح منطقه اجرا می شود اظهار داشت: با روند انجام کار در سال ۱۴۰۰ هیچ کوچه ای در منطقه وجود ندارد که تا پایان سال جاری آسفالت نشده باشد.

غرفه پسماند و ورزش در منطقه ۲ راه اندازی می شود

راه ترقی - معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه۲ گفت: به منظور تشویق شهروندان به مشارکت در تفکیک پسماند ، نخستین غرفه پسماند و ورزش منطقه راه اندازی می شود.

واکسیناسیون آتش نشانان تهران از امروز آغاز شد

راه ترقی - شهر: سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با بیان اینکه واکسیناسیون آتش نشانان در حال انجام است، گفت: به طور روزانه ۴۰۰ نفر از آتش نشانان واکسینه خواهند شد. اولویت واکسیناسیون با نیروهای بخش عملیات است.

آغاز بهره برداری از گذرگاه شهدای مسجد ارک

راه ترقی - عصر سه شنبه پنجم مردادماه سال ۱۴۰۰، دسترسی شرقی زیرگذر چهارراه گلوبندک به ایستگاه متروی پانزده خرداد که به گذرگاه شهدای مسجد ارک نامگذاری شده است، طی مراسمی با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار تهران به بهره برداری خواهد رسید.

افزایش محدوده بافت فرسوده در منطقه ۱۷

راه ترقی - شهردار منطقه ۱۷ گفت: مالکان محدوده بافت فرسوده منطقه ۱۷ می‌توانند از بسته‌های تشویقی نوسازی بهره‌مند شوند.

مقاومت دولت در انتقال نمایشگاه‌ها به «شهرآفتاب»

راه ترقی - شهر: یکی از وعده‌های مهم مدیریت شهری انتقال نمایشگاه‌های بزرگ به «شهرآفتاب» بود؛ اما حالا با گذشت چهار سال این وعده محقق نشد. مدیران شهری مقاومت و تصدی‌گری دولت در حوزه نمایشگاهی را دلیل این رخداد عنوان کرده‌اند.

کاهش ترافیک پایتخت پس از تعطیلات ۶ روزه

راه ترقی - شهر: طبق اعلام مرکز کنترل ترافیک شهر تهران، ترافیک روز گذشته (۴ مرداد ۱۴۰۰) در مقایسه با روز مشابه در هفته گذشته (آخرین روز کاری هفته گذشته) کاهش چشم گیری داشته است.

تعطیلات ۶ روزه پایتخت در مقابله با کرونا بی اثر بوده است

راه ترقی - رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اعلام افزایش فوتی‌های کرونایی در پایتخت گفت: به نظر می‌رسد که تعطیلات ۶ روزه در پایتخت نه تنها اثر بخش نبوده، بلکه اثر منفی نیز داشته است.

فعال‌ترین و مرگ‌بارترین گسل‌ زلزله خیز در قلب پایتخت

راه ترقی - شهر: همواره خطر زمین لرزه در پایتخت تهدید کننده‌ای جدی برای شهری با ۱۰ میلیون نفر ساکن بوده است. با توجه به واقع شدن شهر تهران در کمربند لرزه خیز البرز و سابقه تاریخی رخداد زمین لرزه‌های شدید در محدوده شهرری و نواحی شمالی آن، همچنان خطر رخ‍داد زمین لرزه وجود دارد.

آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی تهران

راه ترقی - واکسیناسیون رانندگان تاکسی تهران از دوشنبه ۴ مرداد ماه ۱۴۰۰ در سایت واکسیناسیون خودرویی بوستان ولایت آغاز شد.

بازدید از فاز دوم دیوار نگاره های خیابان بدرالزمان قریب

راه ترقی - محمدجواد حق شناس، رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران و منیژه حکمت، کارگردان سینما با همراهی سید مصطفی موسوی، شهردار منطقه ۹ از گام دوم دیوارنگاری خیابان بدرالزمان قریب بازدید کردند.

ساير مطالب

کدخدایی رفت؛ طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان شد

پیام قالیباف به نشست کمیته فرهنگی اجتماعی مجمع مجالس آسیایی APA

روحانی: فرصت دستیابی به توافق را از دولت دوازدهم گرفتند

رییس دفتر رییس‌جمهوری با رییسی دیدار کرد

مصوبه تهاتر بدهی راه‌آهن بابت سوخت مصرفی لکوموتیوها ابلاغ شد

رییسی: آسیب‌شناسی‌ها را به آسیب‌زدایی تبدیل کنیم

ظریف: پایبندی خود را به گفت و گو و دیپلماسی به نمایش گذاشته‌ایم

ربیعی: خود را مکلف به همکاری همه‌جانبه با رییس‌جمهور منتخب می‌دانیم

روحانی:همکاری دستگاه‌ها برای تسریع در ترخیص کالاها در گمرکات ضروری است

سخنگوی وزارت امور خارجه با دولت و مردم عراق همدردی کرد

بیش از نیمی از خودروهای دپو شده در گمرک ترخیص شد

کنار گذاشتن نگاه‌های جناحی از الزامات پیشرفت کشور است

فشار به رئیسی برای تشکیل کابینه انقلابی

داموکلس رادیکالیسم بر سر اصلاحات

در نقد حفاظت لوکس مسوولان و خطای انسانی

آیت‌الله رییسی: سازمان تعزیرات نقش موثرتری در تنظیم بازار ایفا کند

واحدهای مسکونی را مردم باید بسازند/دولت باید وام و زمین در اختیار مردم بگذارد

ظریف: به حمایت از استقلال و همزیستی مسالمت‌آمیز همه اقوام در بوسنی و هرزگوین متعهدیم

بهره‌بردای از طرح‌های ملی وزارت راه و شهرسازی آغاز شد

وزارت خارجه آخرین گزارش سه ماهه برجام را به مجلس ارائه کرد

دولت مجوز خرید خودروهای مورد نیاز مرکز پژوهش‌های توسعه را ابلاغ کرد

انتقال آرام قدرت به دولت سیزدهم

بانک مرکزی درباره میزان تعهدات ارزی و تعهدات رفع شده شفاف سازی کند

آیین‌نامه کمک به سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر در حوزه‌های نفت ابلاغ شد

نظرخواهی رئیس‌جمهور منتخب از جریان‌های سیاسی اقدام پسندیده‌ای است

جهانگیری: نخبگان و سرمایه‌های علمی همه جریان‌ها را به رسمیت بشناسیم

روحانی: آمادگی واکسیناسیون روزانه 500 هزار نفر وجود دارد

تصمیمات دولت درباره ساماندهی خاموشی برق مشترکان خانگی و تجاری ابلاغ شد

وعده وزیر بهداشت: واکسیناسیون عمومی کرونا با قدرت از فردا شروع می‌شود

قالیباف با رئیس قوه قضاییه دیدار کرد

افتتاح40 هزار میلیارد تومان پروژه نشان دهنده برنامه ریزی درست است

سفیر ایران درباره برنامه پنهانی هسته‌ای عربستان هشدار داد

رییسان جمهور سیرالئون، نامیبیا و مالزی به رییس جمهور منتخب تبریک گفتند

واعظی: استخراج رمزارز ممنوع و خلاف است

ادارات دولتی تا پایان مرداد پنجشنبه‌ها تعطیل شدند

جهانگیری: وزارت نیرو فاصله تولید و مصرف برق را مدیریت کند

روحانی:بدون سرمایه و با دست خالی نمی‌شود کاری کرد

وزیر خارجه ژاپن ماه آینده به ایران سفر می کند

پیام تبریک نخست وزیر مالزی به رئیسی

مردم و رهبران افغانستان باید برای آینده خود تصمیمات دشوار اتخاذ کنند

نظام حقوق و دستمزد باید ملتزم به قانون، عدالت محور و یکپارچه باشد

جلسه بررسی خاموشی‌های اخیر و راهکارهای مدیریت مصرف برق برگزار شد

ولایتی با رییس جمهوری منتخب دیدار کرد

ربیعی: پیشرفت‌هایی در گفت و گو با عربستان به دست‌ آمده است

روحانی: چابهار به راه آهن سراسری متصل می‌شود

روحانی طرح های ملی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی را افتتاح کرد

ماموریت ویژه رییس جمهور به معاون اول برای حل معضل قطع برق

مواضع ایران درباره برجام و رفع تحریم با جابجایی دولت تغییر نمی‌کند

وزیر کشور: خاموشی‌ها با برنامه و اطلاع قبلی باشد

قالیباف: مردم هیچ بهانه‌ای از ما نخواهند پذیرفت

آیین‌نامه ثبت یا به‌روزرسانی اطلاعات و پرداخت‌ها به کارکنان ابلاغ شد

رییسی: محسنی اژه‌ای همواره بر مبانی انقلاب پایبند بوده است

افشای ردپای یک پرستو در قتل قاضی منصوری

وحشت موسسه واشنگتن از تقویت انقلاب با انتخاب رئیسی

حساب‌کشی از آژانس جاسوسان!

رئیسی و ابهامی به نام «دولت در سایه»

مسافران پاستور

روزگار برزخی اصلاح‌طلبان

ستادی‌ها و مجلسی‌ها در کابینه ‌نیایند

ایران با طالبان چه خواهد کرد؟

استقبال ریاض از مذاکره با تهران

چه نوع تضمینی می‌توان از دولت بایدن گرفت؟

نگاه ریاض به مذاکره با تهران

اصولگرایان نشان دهند که برنامه‌های‌شان تا چه حد عملیاتی است

پرونده مرگ مشکوک قاضی مشهور همچنان بلاتکلیف

مرکز رصد اجتماعی قابلیت پیش‌بینی تحولات را دارد

عفو و تخفیف 388 محکوم تعزیرات حکومتی با موافقت رهبری

روحانی: کالاهای اساسی و ضروری به میزان کافی تامین و وارد شده است

روحانی درگذشت مادر شهیدان موسوی را تسلیت گفت

دیدار 5 عضو کابینه دوازدهم با رییس جمهوری منتخب

کابینه سیزدهم؛ توجه به مقتضیات کشور و نصایح رهبری

جهانگیری آیین‌نامه اجرایی مربوط به تکمیل واحدهای مسکن مهر را ابلاغ کرد

فصل جدید مدیریتی با بهینه‌سازی ظرفیت‌های موجود

ایران در هیچ حمله‌ای علیه آمریکا در عراق دخالت نداشته است

روحانی: آمریکا درباره تشویق عاملان سقوط هواپیمای ایرباس توضیح دهد

مقامات و شخصیت‌ها انتصاب رییس جدید قوه قضاییه را تبریک گفتند

رئیس جدید قوه قضائیه را بیشتر بشناسید

روحانی: زنجیره تولید فولاد در دولت‌های یازدهم و دوازدهم تکمیل شد

طرح انتقال و صادرات اسید سولفوریک افتتاح شد

حمایت شورای امنیت از احیای برجام

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه شد

طرح‌های ملی صنعت، معدن و تجارت امروز به بهره‌برداری رسید

چرا کلانتری باید از کار برکنار شود؟!/ من در جریان مذاکرات نیستم

توضیحات واعظی درباره انتصاب رییس کل بانک مرکزی

روحانی: امیدواریم قوه قضائیه بدون وابستگی به احزاب و جناح‌ها عمل کند

نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با رییسی دیدار کردند

مجلس از سخنان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قانع نشد

زنگنه و رزم حسینی با آیت‌الله رییسی دیدار کردند

روحانی: اجازه نمی‌دهیم دولت سیزدهم با مشکل کالاهای اساسی روبرو شود

ربیعی: نام شهید بهشتی با قانون اساسی و حقوق شهروندی پیوند خورده است

قالیباف: تاسیس مدارس غیرانتفاعی مغایر اصل 30 قانون اساسی نیست

امید دشمن به مشکلات معیشتی، احراز صلاحیت‌ها و کرونا محقق نشد

هنوز درباره توافق و یا عدم‌توافق با آژانس تصمیم‌گیری نشده است

قالیباف: حق مردم است که با مسئولان خود بدون هیچ مانعی صحبت کنند

روحانی: اقتصاد دانش بنیان می‌تواند کشور را به حرکت درآورد

دیدار طاهریان و اتمر با تاکید بر طرح نشست سه جانبه از سوی ایران

ظریف: سردشت نماد بکارگیری تسلیحات شیمیایی علیه غیرنظامیان است

مدیرکل جدید حوزه ریاست شورای راهبردی روابط خارجی منصوب شد

رییس و مسئولان دستگاه قضایی با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

مصوبه تعیین حدود انتشار پرتوهای یون‌ساز و غیریون‌ساز ابلاغ شد